Αποστολέας Θέμα: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985  (Αναγνώστηκε 23818 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #75 στις: 15/11/07, 14:17 »
King Lui
για τη μουσικη πιστευω οτι και μονο τους tool να αναφερω, αρκει για να δεις οτι ευφανταστη και καλη μουσικη βγαινει και σημερα

Το ήξερα ότι θα αναφέρεις τους tool. Το θέμα είναι ότι λες "ότι και μόνο τους tool να αναφέρω" αλλά είναι ίσως οι MONOI που μπορείς να αναφέρεις..

ok καλη η εξυπναδα, γι'αυτο θα σου πω κι αλλους, ανεξαρτητως ειδους και αρεσκειας

bjork, muse, mastodon, radiohead, dream theater, manu chao, rage against the machine
ειναι μερικοι ακομα (οχι ολοι), και ανεφερα μονο ξενους καλλιτεχνες

Δεν είναι εξυπνάδα και ελπίζω να μην θέλεις να συγκρίνεις τους Dream Theater και τον Manu Chao (οι οποίοι παρεπιπτόντως μ' αρέσουν πολύ όπως και κάποιοι από τους υπόλοιπους που αναφέρεις) με τους (βαθιά αναπνοή...) Pink Floyd, Queen, Beatles, Rolling Stones, Led Zeppelin, Deep Purple (και Rainbow), AC DC, Dire Straits, Eric Clapton, BB King, Black Sabbath και Ozzy, Thin Lizzy, Rory Galagher, Neil Young, Bruce Springsteen, Motorhead, Sex Pistols, Ramones, Iron Maiden, Lenny Kravitz, Janis Joplin, Bob Dylan, Doors, Jimi Hendrix, ZZ Top, Sting-Police, Duran Duran και πιο μετά Guns n Roses, Nirvana, Metallica, Megadeth και πάει λέγοντας (ανεξαρτητως ειδους και αρεσκειας και με τυχαία σειρά)

Για το δημοσιουπαλληλίκι λάβε υπόψη σου επίσης ότι η γενιά που αναφέρεις φτάνει ή έφτασε στη "διοριστέα" ηλικία ενώ για σένα είναι ακόμη πολύ νωρίς για να το σκέφτεσαι (και να συμβιβάσεις τα όποια όνειρα έχεις για τα πλεονεκτήματα του δημοσίου). Είναι μεγάλο θέμα αυτό, αν θέλεις άνοιξε ένα thread για να συζητηθούν τα πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα του δημ. υπαλληλου καθώς πλέον ξεφεύγουμε εκτός θέματος.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/11/07, 14:20 από King Lui »
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος paran0id

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #76 στις: 15/11/07, 14:29 »
παντως σου απεδειξα οτι καλη μουσικη ΜΠΟΡΕΙΣ να βρεις και σημερα.

για τα περι δημοσιου υπαλληλου, πιστεψε με αν ποτε γινομουν δημοσιος υπαλληλος, ο τελευταιος λογος για τον οποιο θα το εκανα ειναι η μονιμοτητα, το βολεμα. για τα αλλα ειναι σχετικο

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #77 στις: 15/11/07, 14:41 »
για τα περι δημοσιου υπαλληλου, πιστεψε με αν ποτε γινομουν δημοσιος υπαλληλος, ο τελευταιος λογος για τον οποιο θα το εκανα ειναι η μονιμοτητα, το βολεμα. για τα αλλα ειναι σχετικο

Πίστεψέ με αν το κάνεις ποτέ θα είναι ακριβώς για αυτά: μόνιμη εξασφαλισμένη θέση για πάντα (αν εννοείς βόλεμα το σταθερό μισθό και τα συγκεκριμένα ωράρια κλπ κλπ). Με κάνεις και ακούγομαι μεγάλος αλλά ίσως με θυμηθείς κάποτε.

Υ.Γ. δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #78 στις: 15/11/07, 16:13 »
Θα συμφωνησω σε αυτο με τον βασιλια lui... Δεν υπαρχει αλλος λογος για να θες να διοριστεις στο δημοσιο... Γιατι κατα τα αλλα και μεταθεσεις εχει και καμια προοπτικη εξελιξης, απιστευτη γραφειοκρατια κτλ κτλ
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #79 στις: 18/11/07, 15:44 »
Είσαι απ' τους τυχερούς x-versous. Εμείς παίζαμε "ποδόσφαιρο" στους δρόμους της γειτονιάς με καπάκια αναψυκτικών. Ο πρώτος που πήρε μπάλα είχε μουλιάσει από το γλύψιμο που του κάναμε για να μας την αφήνει όταν τον φώναζε η μάνα του στο σπίτι.

Βέβαια τότε οι δρόμοι ήταν χωμάτινοι και περνούσε ένα αυτοκίνητο την ημέρα, τώρα είναι ασφάλτινοι και δεν υπάρχει καν χώρος να περπατήσεις από τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα.
Ακριβώς τα ίδια μου έλεγε και ο πατέρας μου (αν και πρέπει να έχετε μια διάφορα ηλικίας ήταν  γεννημένος to 63 )
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4151 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/05, 18:56
από Fteo
0 Απαντήσεις
2339 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/06, 00:16
από Joef - Über Alles
26 Απαντήσεις
9283 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/10, 14:30
από Germ1984
5 Απαντήσεις
3352 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/07, 12:17
από larsson
5 Απαντήσεις
2513 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/08, 18:33
από lampros.
5 Απαντήσεις
3699 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 13:21
από rista
14 Απαντήσεις
6395 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/10, 04:00
από takisffff
5 Απαντήσεις
3162 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/10, 15:37
από JP.M
6 Απαντήσεις
3934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/14, 22:51
από saved
4 Απαντήσεις
6634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/14, 20:52
από Βραζίλης