Σελίδες:
  • #1 από Korgy στις 27 Aug 2005
  • http://rapidshare.de/files/4852726/Korgy-Inmemoriam.mp3.html

    το κομμάτι αυτό το έφτιαξα πριν απο λίγο και αποτελεί για μένα αυτά που νιώθω για τον άνθρωπο που αντί να τον αλλάξει η μουσική, ΑΥΤΟΣ άλλαξε τη μουσική. Ο Dr.Bob Moog  έφυγε απο κοντά μας στις 21 Αυγούστου έχοντας πολλά να δώσει ακόμα στη κοινοτητά μας σε ηλικία 71 ετών .


    Another angel comes for the great gig in the sky

    http://www.moogmusic.com/moog.php?cat_id=83

  • #2 από bassmenos στις 27 Aug 2005
  • O Mr. Korgy τα κατάφερε πάλι!! Έφτιαξε άλλο ένα chill-out κομμάτι αρκετά καλό!!!
    Well Done Mr. Korgy!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
  • #3 από Highway_Star στις 27 Aug 2005
  • Πολύ ωραίο κομματάκι Korgy.Μου θύμισε ambient καταστάσεις και μου άρεσε πολύ το εφέ πιάνου που χρησιμοποίησες,δίνει πολύ ατμόσφαιρα στο κομμάτι.Ωραίος φόρος τιμής στον Dr. Moog...
  • #4 από freemind στις 27 Aug 2005
  • Παρα πολυ ωραιο κομματι, για εναν master ΦυσικοΜουσικο. Αν και ο ιδιος βρεθηκε πολλες φορες με την πλατη στον τοιχο, χανοντας τα δικαιωματα της πατεντας του ( μονο προσφατα καταφερε να αποκτησει ξανα το ονομα της φιρμας Moog, με δικαστικους αγωνες ).
    Το μονο που πιστευω οτι θα ηθελε, ηταν ενα πιο "παχυ" background απο strings ( ιδιαιτερα στο τελος, που πανε να ακολουθησουν μια αρμονικη ακολουθια, αλλα καπου χανεται το αποτελεσμα στο 2:09 ) ή pads. Ωραια αισθηση το piano delay και η υπαρξη κιθαριστικων backgrounds. Η αλληλουχια στην αρχη θυμιζει Enigma ;D ( αχ αχ..ολοι μεγαλωσαμε τελικα μαζι τους... )
  • #5 από Korgy στις 28 Aug 2005
  • ελευθερόμυαλε το κομμάτι θα παραχθεί κάποια στιγμή με καλλίτερες συνθήκες.-όλα έγιναν σε λιγότερο απο μια ώρα,ενώ αποτελούν αυτοσχεδιασμό όλα .όλα τα μέρη γράφτηκαν σε 2 λήψεις (ακόμα 2 καναλια έχω στο πισι .οσονούπω το 10αρι το καλο.. ;D ;D ;D ;D ;D)
    thnx για τα καλά σας λόγια!! 8)
  • #6 από KORgFANatic στις 28 Aug 2005
  • mpravo sas kyrie aggele,wraia h empnefsh apla thelei peretairw epeksergasia,k sygkekrimena arketo quantization stis aksies tou pianistikou merous kai katharoteres allages stis sygxordies me ta strings!!!!!!

    gia skyllas(οσκιλειτορ) kala ta pas!!!!
  • #7 από _AdriaN_SmitH στις 28 Aug 2005
  • Ta logia einai perita....
    Apo tin stigmi pou akous auto to kommati,taksideueis kapou allou!!!
    Auto simainei paaara polla.
    Kyrie korgy aselgeisate pali  ;) (den lew pou giati 8a me paroun me tis petres  :P )
  • #8 από Arg0 στις 07 Sep 2005
  • Πολυ ωραιο...

    Αλλα να πω την αληθεια περιμενα να ακουσω κλασσικο ηχο Moog-synthesizer (οπως στο July Morning των Uriah Heep) και ομολογουμενως με πειραξε που δεν το ακουσα...

  • #9 από Candlemass στις 07 Sep 2005
  • Παράθεση
    Your file has expired.
    Unfortunately your file has expired. A link is valid for 7 days or 25 downloads, whichever occurs first. Once the link expires, the file is automatically deleted and cannot be recovered.

    an mporeis 3ananebase to (rapidshare pou den sbhnei arxeia toso syntoma) gia na to akousoume kai oi ypoloipoi pou den prolabame...
  • #10 από Korgy στις 08 Sep 2005
  • http://rapidshare.de/files/4852726/Korgy-Inmemoriam.mp3.html
    ανοίξαμε κ σας περιμένουμε με νέα διεύθυνση  ;D ;D
  • #11 από StRiNgBrEaKeR στις 09 Sep 2005
  • ομορφο ρε k-orgio, πραγματικα καλο,
    λιγο μικρο βεβαια ... ομποτε περιμενω full εκδοση :P ;)
  • #12 από D@ve Murray στις 20 Sep 2005
  • Αν και δεν ξερω τον συγκεκριμενο καλλιτεχνη,η δουλεια που εχεις παρουσιασει εδω μου αρεσε...οπως ειπαν και παραπανω,ambient μου θυμιζει,και λιγο ισως chill out...ομορφη δουλεια,μονο κακο σημειο το φυσιμα...ισως να ηθελε λιγο προσοχη στην παραγωγη...στο θεμα του φυσιματος και μονον...καλη συνεχεια...
  • #13 από Σιδηρόπουλος στις 29 Sep 2005
  • πολυ καλο κυριε κορτζυ.. παρα πολυ καλο.. σε ταξιδευει
  • #14 από Καρχαρίας στις 11 Nov 2005
  • Απλά συμπαθητικό...  :-\
Σελίδες: