Σελίδες:
  • #1 από Korgy στις 18 Feb 2006
  • http://rapidshare.de/files/13511706/korgy-taksim-01.mp3.html

    πίστευα πως το είχα χάσει λογω ενος απροσμενου φορμάτ αλλα επειδή οι φίλοι ειναι για να βοηθάνε ,ανακάλυψα στο σκληρο δίσκο ενος το κομμάτι αυτό.αποτελεί καθαρόαιμο  αυτοσχεδιασμό με διάφορα όργανα ηχοσυνθεμένα εξ ολοκλήρου κατεμέ (απο τότε ήμουν άρρωστος με τον ήχο :P αλλά σε ποιο σκυλέ πεδία)


    πληροφορίες
    - ετος εγγραφής 2000 
    -πλήκτρα : korg is40 & korg n5ex


    πριν το ακούσετε βεβαιωθήτε οτι ειστε σιγουροι για τα χαμένα 3+ λεπτά που διαρκεί κ κρατήστε ενα ουισκακι τουλ για να μην παει  στράφι ο χρόνος σας ;D



    απο το 2.36 ξεκινά ολη η μαγεία....σκυλοπαιξιμο με όλη τη σημασία της λέξεως(ακομα εκκλησιαστική μουσική εκανα στο ωδείο :P)
    αλλά ακουστε απο την αρχή για να μην χάσετε τον ειρμό  (αλλιώς στανταρ θα τρομάξετε ;D ;D ;D)



    A BLAST FROM THE PAST !! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
  • #2 από Ikaros στις 18 Feb 2006
  •   Παμε τα μωρα στην πιστα...ερε γμτ δεν εχω και το ουισκακι μου να γουσταρω!Ωραιο ειναι...Χρησιμοποιεις και διαφορετικα presets.Μεχρι και αρωμα νησιου εφερες!Μπουζουκακαι λειπει.Αλλα ειναι ωραιο.Αντε να εμφανιζεται το σκυλι απο μεσα μας!Κι ενα κλαρινακι δε θα χαλουσε...αν κι εχεις κανει πολλες προσωμοιωσεις μουσικων οργανων!Και οπως ειπες η μαγεια ερχεται στο 2:36!Το γνησιο γαβ γαβ!!!Ωραιο ηταν.Με αρεσε!!! ;D
  • #3 από Σιδηρόπουλος στις 18 Feb 2006
  • ολαα τα λευτα μωροο μουυυ :P
  • #4 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 18 Feb 2006
  • Το άκουσα και μου άρεσε πολύ (μην ακούω τώρα σχόλια για "σκυλίσιες ρίζες" και άλλα παρόμοια... ;D). Μακάρι να κρατούσε και άλλο, σε παρασέρνει κατά κάποιο τρόπο και θέλεις να το ξανακούσεις! Έχεις άλλα τέτοια;

    Και το γενικό συμπέρασμα:

    ((Korgy)) όνομα και πράμα

    - ή -

    Δεν έχεις πάρει τζάμπα το όνομα αλλά με το σπαθί σου!
  • #5 από Korgy στις 18 Feb 2006
  • παίδες ευχαριστώ γα τα λόγια σας...υποσχομαι να κανω μια νεα επανεκτέλεση με παραπάνω στοιχεία κ κουρδίσματα ;D εννοείται μεγαλύτερο σε διάρκεια κ μεγαλύτερο σε συναίσθημα πάνω απ'όλα  ;)

    και πάλι ευχαριστώ για το χαμμένο χρόνο σας :P ;D ;D
  • #6 από Σωτήρης στις 18 Feb 2006
  • ωραιος! :)
    αν και δεν ειναι στα ακουσματα μου..
    μου αρεσε σαν συνθεση, εχεις ομορφα οργανα σε πολυ καλη συνθεση, οχι κουραστικη..ειδικα το "κανονακι" μου αρεσε πολυ εκει που μπαινει!
    καλη συνεχεια..! ;)
  • #7 από blackie στις 18 Feb 2006
  • Εο,εο,εο...
    Ταμτακος is back in town!!!!!!
  • #8 από Χάρης(DJ Ha) στις 18 Feb 2006
  • Οπως σου ειχα πει:

    Για 6 χρονια πριν, ειναι πολυ καλο....

    ...εχεις μεγάλο ταλέντο............στα χ.........έρια!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D
  • #9 από Symeon στις 18 Feb 2006
  • Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!απιστευτος όπως παντα.....εισαι τρελα ρε! ;D ;D ;D ;D
  • #10 από parlats στις 18 Feb 2006
  • Χαχαχαχαχα ρε θεόμουρλε!!! Πολύ καλό, μπράβο  ;D ;D ;D ;D ;D
  • #11 από FSL στις 19 Feb 2006
  • Άσμα ασμάτων!!
    Απαιτώ να γίνει επανεκτέλεση διότι το κομμάτι αδικείται από την χρήση παλαιάς τεχνολογίας.
  • #12 από StRiNgBrEaKeR στις 20 Feb 2006
  • γιατι νομιζω οτι τα χω ακουσει ξανα αυτα τα ταξιμια ??
    σε καποια προβα μας μαλλον ή σε καποια αλλη ζωη ;D
  • #13 από stavros75 στις 21 Feb 2006
  • Εμένα μου θύμισε το θέμα του Αθήνα 2004 στην ΕΡΤ....
    Πολύ ευχάριστο άκουσμα πάντως!!
  • #14 από D@ve Murray στις 21 Feb 2006
  • Κι ολα τα σκυλια στην πιστα... Μου αρεσε...
  • #15 από Anastrianna στις 22 Feb 2006
  • Βασανιστείτε... Γεια σου ρε Αγγελε...
  • #16 από Highway_Star στις 22 Feb 2006
  • Γεια σου ρε Korgy καυστήρα :P.Βέβαια πιστεύω ότι πλέον παίζεις καλύτερα ταξίμια στις πρόβες,ακόμα και αν τα παίζεις στο κουπλέ του Anither Brick In The Wall ;D ;D ;D.
  • #17 από Korgy στις 22 Feb 2006
  • σκεφτομαι να το κανω ρεμιξ το κομματι κ να το λεω another dog pisses the wall ;D ;D ;D :P
  • #18 από Anastrianna στις 22 Feb 2006
  • ημαρτον όχι αλλη διασκευη στους Floyd...
    Εχω βγαλει καντηλες με τα μπιτακια που ακουω κατα καιρους...
  • #19 από Korgy στις 22 Feb 2006
  • σε χαλάει σε ζεμπεκιά? :P ;D ;D
  • #20 από Anastrianna στις 22 Feb 2006
  • Ημαρτον... Τι αλλο να αντεξουν τα καημενα τα αφτακια μου...
  • #21 από Korgy στις 22 Feb 2006
  • καθως μεγας οπαδος του ethnic κινήματος φίλε μαρμελάκι με ενθαρύνεις ακομα περισότερο με αυτό που είπες. 8)


    ο καιροc γαρ εγγυc   ;D
Σελίδες: