Αποστολέας Θέμα: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++  (Αναγνώστηκε 38964 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος StRiNgBrEaKeR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #25 στις: 15/09/05, 13:30 »
αλλα το πρόβλημα μου είναι ότι οι ταχύτητες που κατεβάζει, είναι κάτω του 1ΚΒ/s . Η γραμμή που έχω είναι DSL. Καμιά βοήθεια?

πρεπει να εισαι σε active mode και οχι σε passive,
μην ξεχασεις να γραψεις την IP σου και τα ports.

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #26 στις: 15/09/05, 16:16 »
εγω παλι το χω κατεβασει εδω κ κανα μηνα κ δεν εχω κατεβασει τπτ.... δν καταλαβαινω κ τιποτα.... ;D ;D :-[
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #27 στις: 14/10/05, 23:57 »
Παιδιά, όσοι δεν καταλαβαίνουν κάτι ας ρωτήσουν... Το thread δεν είναι ανακοίνωση που απλά υπάρχει για διακοσμητικούς λόγους... Προσπάθησα να κάνω τις οδηγίες όσο πιο απλές γίνεται, αλλά μπορεί και πολλά πράγματα να μην εξηγούνται καλά. Οπότε, όποιος έχει απορίες ας τις πεί και σίγουρα θα βρεθούν πολλοί να τους βοηθήσουν.

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #28 στις: 31/10/05, 17:10 »
βασικα το μονο προβλημα ειναι οτι δεν γινεται η ανταλλαγη των αρχειων...μαλλον επειδη η συνδεση μου δν ειναι γρηγορη...παιζει κανενα ρολο αυτο??
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος Richie

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Άντρας
  • Eμένα οι φίλοι μου είναι μαύρα πουλιά...
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #29 στις: 10/11/05, 20:22 »
Εγώ έχω το άλλο πρόβλημα φιλτατε, εκ Πατρων, Candlemass...

'Εκανα τα βηματα, όπως γράφεις και όταν πάω στο search δε μου βγάζει results. Πήγα στη σελιδα του Αγγελος0 και δε βρηκα άκρη. :-\

Τί μπορει να φταιει;  ???
Take me to the magic of the moment on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #30 στις: 10/11/05, 20:32 »
Εγώ έχω το άλλο πρόβλημα φιλτατε, εκ Πατρων, Candlemass...

'Εκανα τα βηματα, όπως γράφεις και όταν πάω στο search δε μου βγάζει results. Πήγα στη σελιδα του Αγγελος0 και δε βρηκα άκρη. :-\

Τί μπορει να φταιει; ???

Για να μην σου βγάζει results το search πάει να πει ότι δεν έχεις καταφέρει να γίνεις active. Ο Νο1 λόγος που συμβαίνει αυτό είναι γιατί δεν έχεις κάνει σωστά το port forwarding στο NAT του router σου (αν έχεις DSL βέβαια...).
Δοκίμασε καταρχάς να βάλεις την πραγματική σου IP address και όχι την no-ip μήπως και δεν έχει γίνει update ακόμα το DNS σου (ή έχει γίνει κάποιο λάθος διαδικασία του no-ip). Αυτή μπορείς να την δείς όταν συνδεθείς σε κάποιο hub και γράψεις +myip. Οπότε, πας και βάζεις αυτό το νούμερο στο κουτάκι της IP στα settings (αντί για το xxxxxxxx.no-ip.info).
Αν δεν σου δουλέψει αυτό (εξακολουθείς να μην έχεις results), φταίει 99% το port forwarding. Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά σ'αυτή τη διαδικασία.

Αποσυνδεδεμένος Richie

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Άντρας
  • Eμένα οι φίλοι μου είναι μαύρα πουλιά...
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #31 στις: 10/11/05, 21:52 »
Ευχαριστώ πολύ πατρινέ!  ;D

Μου έλυσες τα χέρια!!!  ;)

Αυτό για τα "5Π" που σου είχα πει πέρυσι το παίρνω πίσω!!!  :P  ;D

Να 'σαι καλά!!!
Take me to the magic of the moment on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #32 στις: 18/11/05, 21:11 »
Αυτό το πρόγραμμα μου φαίνεται πως δε με πάει και πολύ......
Μιας που έβαλα DSL είπα να αυξήσω και το share μου....έβγαλα λοιπόν το φάκελο που είχα που ήταν ίσα ίσα στο όριο για να μπαίνω και έβαλα ένα φάκελο μεγέθους 40gb.
Άλλαξα παράλληλα και τις ρυθμίσεις έβαλα δλδ στη σύνδεση DSL, το έκανα active με την ΙΡ μου αλλά από τη στιγμή που άλλαξα το share δε μπορώ να μπω στα hub βλ.angelos,dark_angel.
Μου βγάζει ότι έχω share 0b ενώ έχω 40gb.
Κάποια στιγμή δοκίμασα κι έβαλα ένα φάκελο με 1.5gb όπου μου έβγαλε πως όντως κάνω share αυτό το μέγεθος.Μόλις βάλω το μεγάλο φάκελο μου βγάζει πως δεν αρκεί και από κάτω unknown address.
Τι διάολο γίνεται?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #33 στις: 18/11/05, 22:49 »
O καινούργιος φάκελος είναι ένας υποφάκελος του δίσκου με το όνομα greek και έχει όλα μου τα ελληνικά mp3.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #34 στις: 18/11/05, 23:05 »
Όταν κάνεις share κάτι για πρώτη φορά, θα πρέπει να γίνουν hash τα αρχεία από το DC++. Μέχρι να ολοκληρωθεί το hashing δεν μετράνε στο share σου, γι'αυτό και σου δείχνει 0MB. Μπορείς να επιλέξεις View => Indexing Progress για να βλέπεις την πρόοδο του hashing και όταν ολοκληρωθεί θα μπορείς να συνδέεσαι κανονικά. Το hashing γίνεται ΜΟΝΟ την πρώτη φορά που κάνεις share καινούργια αρχεία.
Προτείνω για να μην περιμένεις πολύ να βάλεις στην αρχή ένα μικρό share 10GB που δεν αργεί να γίνει hash και μόλις τελειώσει αυτό το hashing, συνδέεσαι, αρχίζεις να κατεβάζεις και στη συνέχεια κάνεις share και τον μεγάλο φάκελο (οπότε να κάνει το περισσότερο χρονοβόρο hashing αλλά ταυτόχρονα να είσαι και συνδεδεμένη στο hub).

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #35 στις: 18/11/05, 23:08 »
Το έφτιαξα......είχα βάλει να γίνεται σύνδεση στα 2 hub που μπαίνω μόλις ανοίγω το dc.
Έκλεισα λοιπόν αυτή τη ρύθμιση και άνοιξα τα hub απ την αρχή και πήρε κανονικά το share.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #36 στις: 19/11/05, 00:20 »
Η μόνη λύση προς το παρόν είναι να χρησιμοποιήσεις κάποιον πιο "συμβατικό" client, όπως το DC++ ή το oDC...
Το StrongDC το έχουν αποκλείσει από πολλά hubs (και από τα 2 μεγαλύτερα ελληνικά - που τα αναφέρεις) αν και είναι πιο εξελιγμένο από τους άλλους clients καταρχάς επειδή έχει ενσωματωμένο limiter, για κάποια κενά ασφαλείας που έχει κλπ...
Το DC++ emulation tou StrongDC δούλευε παλιότερα, αλλά τώρα τα περισσότερα hubs έχουν scriptakia που το ανιχνέυουν και σε κάνουν kick.
Οπότε θα αρκούμαστε στο βαρετό "search for alternates" για ίδιο TTH και "match queue" για dowloading από πολλά sources... :P

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #37 στις: 19/11/05, 13:45 »
Δηλαδη παιζει το να κατεβαζεις απο multiple sources με το απλο DC++??
Νομιζα πως οχι.
Αν ειναι ετσι να χρησιμοποιω αυτο, τι καθομαι και πονοκεφαλιαζομαι.
Ετσι κι αλλιως δεν θελω καθολου limiters ή αλλα τετοια κολπα.

Thanks Candle  :)
(αν δεν το καταφερω να βρω πως γινεται θα σε ξαναενοχλησω ;))

Multisource downloading - πρόσεχε, όχι segmented! - υποστηρίζει το DC++. Δηλαδή άν έχεις βάλει στο queue να κατέβει ένα album, μπορείς να πατήσεις σε οποιοδήποτε τραγούδι δεξί κλικ και "search for alternates" ώστε να ψάξει για ακριβώς το ίδιο αρχείο με το συγκεκριμένο TTH. Όταν σου επιστρέψει αποτελέσματα, κοιτάς ποιός user έχει ελεύθερα slots και κάνεις δεξί κλικ και "match queue". Έτσι, θα κατεβάσει την λίστα αυτού του χρήστη και θα κοιτάξει ποιά αρχεία που έχεις βάλει στην download queue σου έχουν ίδιο TTH με τα δικά του. Προφάνως, σίγουρα θα είναι τα αρχεία του album που θέλεις να κατεβάσεις, αλλά μπορεί να υπάρχουν και άλλα ίδια αρχεία. Το DC++ θα σε ενημερώσει "<user> : <x> files matched" στην status bar κάτω κάτω. Στην download queue θα σου λέει στο album π.χ. "2 of 2 users online" κλπ...
Οπότε το DC++ θα αρχίζει να κατεβάζει το αμέσως επόμενο αρχείο του album, δλδ ουσιαστικά θα κατεβάζεις ένα album από πολλούς χρήστες.

Segmented downloading , δηλαδή να σπάει ένα αρχείο σε πολλά κομμάτια και να κατεβάζει κάθε κομμάτι και από διαφορετικό χρήστη, δεν υποστηρίζει δυστυχώς ακόμα... :-\

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #38 στις: 25/11/05, 00:07 »
Ερώτηση πρώτη : γιατί όταν κατεβάζουν άλλοι από μένα πέφτει η δική μου ταχύτητα?

Ερώτηση δεύτερη : γιατί όταν επιλέγω κάποιο τραγούδι να κατέβει σε ορισμένους χρήστες δεν μπαίνει καν στη λίστα αναμονής?σα να μην το επέλεξα ποτέ.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #39 στις: 25/11/05, 00:14 »
Για το πρωτο δεν ξερω να σου πω...περιεργο μου φαινεται...το δευτερο ειναι οτι δεν κατεβαζει την file list τους...οποτε δεν μπορεις να λαβεις και το αρχειο...τουλαχιστον με κατι δισκογραφιες που κατεβαζα εγω ετσι γινοταν...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #40 στις: 25/11/05, 13:59 »
Απάντηση πρώτη : Πάντα όταν χρησιμοποιείται το upload σε μεγάλο ποσοστό, μειώνεται το download speed λόγω του Quality of Service (QoS) και αυτή η μείωση εξαρτάται και από τη σύνδεση (το ping lag κλπ).
Δοκίμασε να τσεκάρεις το settings -> advanced -> use small send buffer αν και δεν θα δείς δραματική βελτίωση. Η μόνη λύση είναι να βάλεις το NetLimiter και να βάλεις limit στο upload speed του DC++ στο 80% του maximum, δηλαδή για 384/128 γραμμή upload limit στα 12kb/sec. Γενικά δεν συστήνεται να χρησιμοποείτε limiters γιατί ευνοούν το leeching, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις αυτή είναι η μόνη λύση.

Δεύτερη απάντηση : Άν μιλάς για μεμονωμένα αρχεία (και όχι για ολόκληρους φακέλους, που πρέπει πρώτα να κατέβει η filelist για να προστεθούν στην download queue), όταν έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα από διαφορετικούς χρήστες, δεν γίνεται να μπεί στην download queue. Άν έχουν και το ίδιο TTH, μπορείς να κάνεις δεξί κλικ και να επιλέξεις download to>  όπου και θα σου εμφανίζει αυτόματα το αρχείο με το ίδιο TTH.
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/05, 15:17 από Candlemass »

Αποσυνδεδεμένος christosl

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οδηγίες για το DC++
« Απάντηση #41 στις: 12/03/06, 16:04 »
Με αφορμή ένα προσωπικό μήνυμα που μου εστάλει για το DC++, είπα να γράψω κάποιες οδηγίες για όσους δεν γνωρίζουν τι χρειάζεται.Ελπίζω να είναι χρήσιμες.Κατ' αρχήν,μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ :
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=40287&package_id=70036


Στην αρχή πρέπει να κάνουμε τις απαραίτητες ρυθμίσεις. Στη γραμμή με τα εικονίδια,πάμε στο προτελευταίο.
Στο personal information βάζουμε ένα επιθυμητό nickname και την ταχύτητα της γραμμής μας σε upload (Με τι ταχύτητα μπορούν να ανεβάζουν από μας).Στο connection settings ενεργοποιούμε το Direct Connection.Οι θύρες TCP και UDP είναι και οι δύο 1412.Αν κάποιος έχει broadband σύνδεση πρέπει να ανοίξει τις αντίστοιχες θύρες και στο modem του,διαδικασία που διαφέρει για το κάθε modem.Πληροφορίες γι΄αυτό μπορεί να βρει κάποιος στο http://www.adslgr.com/forum/index.php.
Στο external/wan IP βάζουμε το IP μας,το οποίο μπορεί να βρεθεί από το www.whatismyip.com ή ακόμη και τη στιγμή που ενωνόμαστε με κάποια hubs πχ. Στα Angelos και Dark Angel που χρησιμοποιώ εγώ με το που συνδεόμαστε με αυτά βγάζει και την IP μας. Όσοι δεν έχουν broadband και φυσιολογικά αλλάζει η IP τους μετά από κάθε dial up, πρέπει να βάζουν κάθε φορά τη νέα τους IP.
Στο outgoing connection settings έχουμε ενεργοποιημένο μόνο το Direct connection.
Οι πιο πάνω ρυθμίσεις μπορούν να παρακαμφθούν,με τη διαφορά ότι αν δεν τις κάνει κάποιος θα έχει πολύ λιγότερα αποτελέσματα σε κάθε search.
Στο downloads,επιλέγουμε πού θα αποθηκευτούν τα αρχεία που κατεβάζουμε .Επιλέγουμε προορισμό για τα ‘προσωρινά’ και τα ‘ολοκληρωμένα’ αρχεία. Στα favorites και queue  δεν αλλάζουμε τίποτα.
Στο sharing,βάζουμε τα αρχεία τα οποία θα μοιραζόμαστε με άλλους. Το κάθε Hub έχει και τις δικές του απαιτήσεις (για τα 2 ελληνικά που ανέφερα πιο πάνω χρειάζονται 10Gb ).Στο upload slots ρυθμίζουμε το μέχρι πόσοι μπορούν να κατεβάζουν ταυτόχρονα από μας. Κάθε hub έχει και τις δικές του απαιτήσεις (για τα 2 ελληνικά που είπα χρειάζονται 2 και αν κάποιος μπει σε περισσότερα hubs ταυτόχρονα,το Angelos απαιτεί να ανοιχτεί ένα slot για κάθε επιπλέον hub,αν θυμάμαι καλά).
Έτσι τελειώνουμε με τις ρυθμίσεις.
Στη συνέχεια,αναφέρω τις λειτουργίες κάθε εικονιδίου (αναφέρομαι στα εικονίδια της δεύτερης γραμμής).
Με το πρώτο,κατεβάζουμε λίστες με hubs.Εδώ υπάρχουν 2 λίστες αλλά μπορεί κάποιος να βρει κι άλλες  από το internet και να τις προσθέσει. Στη μια εμφανίζονται και οι χώρες προέλευσης του κάθε hub και από εκεί μπορούμε να βρούμε τα ελληνικά hubs.Ανάλογα με το τι ψάχνουμε θα μπούμε στο κατάλληλο hub.
Με το δεύτερο κάνουμε reconnect αν η σύνδεσή μας με κάποιο hub παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.
Το τρίτο δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.
Στα 2 επόμενα σημειώνουμε κάποια hubs και users αντίστοιχα που μας ενδιαφέρουν (αυτό επιτυγχάνεται με δεξί click στο αντίστοιχο όνομα και add to favorites).Στα favorite hubs βάζοντας v στα τετραγωνάκια επιλέγουμε να γίνει αυτόματη σύνδεση με τα αντίστοιχα hubs με την εκκίνηση του DC++.
Στα επόμενα 4 βρίσκονται με τη σειρά που τα αναφέρω :
1)Αυτά που κατεβάζουμε ή είμαστε στην αναμονή να κατεβάσουμε
2)Αυτά που έχουμε ήδη κατεβάσει
3)Οι users που περιμένουν να κατεβάσουν κάτι από μας
4)Αυτά που έχουν ήδη κατεβάσει από μας.
Το επόμενο είναι το search.Βάζουμε τι θέλουμε να ψάξουμε είτε με λατινικούς (κυρίως) είτε με ελληνικούς χαρακτήρες. Υπάρχει επίσης  η δυνατότητα να επιλέξουμε το ελάχιστο μέγεθος αρχείου,τον τύπο του αρχείου και σε ποια hubs από αυτά που είμαστε ενωμένοι να γίνει η αναζήτηση.
Τα υπόλοιπα εικονίδια δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καθόλου.



« Τελευταία τροποποίηση: 12/03/06, 16:08 από christosl »

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #42 στις: 20/06/06, 23:03 »
Και εμένα δεν μου κατεβάζει το hub list λέει συνέχεια download failed ....  Και με τις δύο lists που έχει....  Γίνεται τπτ ?

Αποσυνδεδεμένος ameli

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #43 στις: 15/07/06, 21:33 »
Καταπληκτικός ο οδηγός!!αλλά δε μ εμφανίζει τα hubs γ***το... :-X
Επιτέλους πότε θα μπορέσει να λειτουργήσει αυτο το πράγμα;;; ???

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #44 στις: 20/07/06, 20:23 »
Eνα προβλημα που εχω εγω ειναι γενικα με τη συνδεση μου...

ντισι , ξεντισι, η συνδεση που εχω (Οτενετ) πολλες φορες κολλαει, και δεν δεχεται τιποτα. Αυτο γινεται καποιες φορες, κυριως αν το φορτωσω πολυ. Οταν αυτο γινεται και κατεβαζω κατι απο το DC ξερω γω, παρατηρώ ότι μειώνεται σταδιακά η ταχύτητα και πάει στο 0. Μετά δεν γίνεται τίποτα, πρέπει να βγω και να ξαναμπώ!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #45 στις: 21/07/06, 09:32 »
Οταν αυτο γινεται και κατεβαζω κατι απο το DC ξερω γω, παρατηρώ ότι μειώνεται σταδιακά η ταχύτητα και πάει στο 0. Μετά δεν γίνεται τίποτα, πρέπει να βγω και να ξαναμπώ!

Όταν το κάνει αυτό έχει ήδη διακοπεί η σύνδεσή σου. Το νούμερο KB/sec είναι ένας μέσος όρος, δεν είναι αυτό που κατεβάζει εκείνει τη στιγμή.

Η σύνδεση διακόπτεται για πολύ ή στιγμιαία με/για αλλαγή ΙΡ;

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #46 στις: 03/08/06, 13:05 »
Τελειως.
Χρειαζεται να βγω και να ξαναμπω μετα!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #47 στις: 25/09/06, 16:33 »
Να ρωτήσω και γω.... Εγώ μπαίνω στο ιντερνετ με dsl  μέσω ενός άλλου υπολογιστή του δικτύου, μέχρι να πάρω ρούτερ. Τί ρυθμίσεις χρειάζονται, γιατί τώρα δν δουλεύει σε active ;;;;

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #48 στις: 25/09/06, 23:35 »
Πρέπει να κάνεις port forward τις θύρες που χρειάζεται το πρόγραμμα μέσω του ρουτερ. Χωρίς αυτό δεν ξέρω αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα!

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Οδηγός Σύνδεσης και Χρήσης για το DC++
« Απάντηση #49 στις: 26/09/06, 13:26 »
Ο ένας υπολογιστής του δικτύου μου μπαίνει στο dsl με ένα modem που είχε το ondsl kit. Ένα sagem είναι και μέχρι να πάρω ρούτερ ίντερνετ στον δικό μου υπολογιστή έχω μέσω κοινής χρήσης της dsl. Με απλή pstn μπορώ και δουλεύω active.  Καμία ρύθμιση στον 1ο υπολογιστή του δικτύου ίσως ?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
4101 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/08, 10:02
από delfinaki
5 Απαντήσεις
2725 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/07, 15:01
από schizm
1 Απαντήσεις
2851 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/09, 23:07
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
2180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 02:38
από jim.ni
0 Απαντήσεις
2127 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/10, 11:05
από Wise_One
2 Απαντήσεις
2878 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/10, 11:50
από Βραζίλης
24 Απαντήσεις
8106 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/11, 11:03
από kirk (IBANEZ RG370) hammet
104 Απαντήσεις
31383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/11, 22:27
από cyclo
2 Απαντήσεις
4478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/15, 19:50
από steve165
42 Απαντήσεις
16237 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/17, 17:54
από adr1anos