Σελίδες:
  • #26 από Δαμιανός στις 15 Sep 2002
  • paidia vrika mia siderenia penna katw stin athina ola ta lefta. teleia se metal sola. pragmatika i penna paizei moni tis...
  • #27 από The JeSTeR στις 15 Sep 2002
  • Οι σιδερένιες πέννες έχουν φάση σε σολα-εφφέ, με tapping και slides, κάνουν όμως ηχορύπανση όταν παίζεις κανονικά (κουδουνίζει η χορδή). Οι αγαπημένες μου πέννες είναι οι Jim Dunlop, επαγγελματικές και αξιόπιστες. Καλή μάρκα είναι και οι pickboy.
  • #28 από paulchro στις 15 Sep 2002
  • gia mena kales einai oi d'andrea d'lux alla kai oi siderenies..
  • #29 από Δαμιανός στις 22 Sep 2002
  • istera apo xrisi dio imerwn me tin siderenia oi xordes einai ...
    exoun gialisei... efige oli i mpixla mou itan panw... perimenw na dw pia tha spasei prwti
  • #30 από Holy Diver στις 02 Jan 2004
  • Γελοίο πράγμα οι σιδερενιες... :P
  • #31 από ερεβος στις 07 Apr 2005
  • Γελοίο πράγμα οι σιδερενιες... :P
    ¨

    Ειναι ομως καλες για κολιε και μπρελοκ... ;D
  • #32 από Salinas στις 10 Feb 2007
  • Αν κάποιος εξακολουθεί να διαβάζει, υπάρχουν πραγματικά πέτρινες πένες;
     Πολύ θα ήθελα να τις δοκιμάσω.
      Τις σιδερένιες τις βρίσκω λίγο περίεργες, αλλά μ'αρέσουν...
  • #33 από Moonchild_ στις 26 Oct 2007
  • Εγω αυτο που παρατηρω ειναι το εξης. Μπορω να σολαρω πιο ανετα με μαλακη 0.70 πεννα παρα με σκληρη 1.00 mm. Αντιθετα μεγαλες ταχυτητες πιανω μονο με τη σκληρη... :-\
    Ξερει κανεις που πουλανε στην Αθηνα πεννες μικροτερες απο τις κανονικες?
  • #34 από strawhats7 στις 01 Nov 2007
  • Εγω αυτο που παρατηρω ειναι το εξης. Μπορω να σολαρω πιο ανετα με μαλακη 0.70 πεννα παρα με σκληρη 1.00 mm. Αντιθετα μεγαλες ταχυτητες πιανω μονο με τη σκληρη... :-\
    Ξερει κανεις που πουλανε στην Αθηνα πεννες μικροτερες απο τις κανονικες?
    εγω εχω βει την υγεια μου με dunlop NYLON 88 mm δοκιμαστε τις και θα με θυμηθητε
  • #35 από hot_sauce (φλουτσ) στις 11 Apr 2008
  • Ξέρει κάποιος αν πουλάει κάποιος στην Έλλάδα αυτή την πένα?:


    Είναι από μια ταινία...

    Και μία Dunlop:
    http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/pip&id=380&pmh=products/picks

    την έχει βρει κάποιος?
  • #36 από GreekDudeCovers στις 11 Apr 2008
  • Θέλεις τη θρυλική pick of destiny αθεόφοβε?!?  :o  :o  :o  Αυτή φτιάχτηκε μόνο για τον Black!!!  ;D  ;D  ;D

    Δεν νομίζω να την πουλάνε κάπου πάντως... Για τη dunlop ξέρω πως συνήθως φέρνουν ότι έχει ζήτηση (κοινώς κάτι stubby και τέτοια), γι'αυτές δεν γνωρίζω.
  • #37 από hot_sauce (φλουτσ) στις 11 Apr 2008
  • Γιατίίί ρε να μν την έχουν βγάλει στην παραγωγή??? ;D ;D
    Όσο για την Dunlop...θα θελα να τη βρω κάπου...πρέπει να είναι γ**άτη στην αφή αλλά θα πρέπει να τρώει από τον ήχο λόγω του υλικού...
  • #38 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 11 Apr 2008
  • Βασικά, αυτή απο τη ταινία  την είχα νομίζω πετύχει στο thomann αλλα ως κρεμαστό...(Και πάλι νομίζω...)
  • #39 από faser στις 11 Apr 2008
  • Ξέρει κάποιος αν πουλάει κάποιος στην Έλλάδα αυτή την πένα?:


    Είναι από μια ταινία...

    Και μία Dunlop:
    http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/pip&id=380&pmh=products/picks

    την έχει βρει κάποιος?



    http://cgi.ebay.com/TENACIOUS-D-THE-GUITAR-PICK-OF-DESTINY-6-PACKS_W0QQitemZ360039129325QQihZ023QQcategoryZ20831QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

    Αν και δεν θα στην συνιστούσα να την αγοράσεις..
    Μπορεί μια μέρα να ακούσεις πίσω σου μια υποχθόνια φωνή να λέει "I am complete......".. ;D
  • #40 από hot_sauce (φλουτσ) στις 12 Apr 2008
  •  Είσαι ωραίος ρε faser...μάθαμε ότι υπάρχει....
    τώρα μένει να το βρούμε και στην Ελλάδα...
    όποιος βρει κάτι... ;)
  • #41 από Frail στις 12 Apr 2008
  • Clayton πενες εχει κανεις ιδεα που πουλανε?
    Εχω αγορασει μια και δε μπορω να ξαναβρω!
  • #42 από petros1992 στις 11 Jun 2008
  • εγώ παιδια παίζω με μεσαίες και χοντρές πένες!!  ;)
    πιστευω πως εχει σχεση με το πως νιωθει ο κιθαριστας ή ο μπασιστας με την πενα και οχι με το ειδος της μουσικης που παιζει!
  • #43 από hot_sauce (φλουτσ) στις 11 Jun 2008
  • εγώ όταν δεν ήξερα ποιά πένα με βολεύει πήγα στα Εξάρχεια (στα Πιθαράδικα! :P), μπήκα σε αρκετά μαγαζιά, πήρα μία πένα από κάθε είδος..στυλ...υλικό...και πήγα σπίτι και τις δοκίμασα...
  • #44 από petros1992 στις 11 Jun 2008
  • σε καταλαβαινω φιλαρακο! το τι εχω τραβιξει με τις πενες δεν λεγεται! ασε! που ειναι αυτο το μαγαζι που λες;
  • #45 από hot_sauce (φλουτσ) στις 11 Jun 2008
  • έχει πολλά στα Εξάρχεια...στην Μπενάκη...στη Σόλωνος...στην Τρικούπη...στην Ακαδημίας επίσης μερικά...
    αν πας κ ρωτήσεις θα σου δείξουν μερικά...αν βολτάρεις θα τα βρεις όλα! :D
  • #46 από petros1992 στις 11 Jun 2008
  • thanx ρε φιλαρακο!!! ;)
  • #47 από hot_sauce (φλουτσ) στις 27 Jun 2008
  • Ξέρει κάποιος αν πουλάει κάποιος στην Έλλάδα αυτή την πένα?:


    Είναι από μια ταινία...

    Και μία Dunlop:
    http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/pip&id=380&pmh=products/picks

    την έχει βρει κάποιος?



    http://cgi.ebay.com/TENACIOUS-D-THE-GUITAR-PICK-OF-DESTINY-6-PACKS_W0QQitemZ360039129325QQihZ023QQcategoryZ20831QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

    Αν και δεν θα στην συνιστούσα να την αγοράσεις..
    Μπορεί μια μέρα να ακούσεις πίσω σου μια υποχθόνια φωνή να λέει "I am complete......".. ;D


    Βρήκα να την αγοράσω από Amazon αλλά επειδή έρχεται από Αμερική με τα μεταφορικά πάει στα 35Ε!!
    Προς το παρόν αναβάλλεται η αγορά...
  • #48 από faser στις 27 Jun 2008
  • ^^^^^
    Εγώ την αγόρασα (ή μάλλον τις αγόρασα --> σετάκι των 6).. Παιχτικά δεν λένε τίποτα.. Αν σου άρεσε η ταινία go for them, απλά προειδοποιώ ότι δεν ενδείκνυται για hard picking ;)..
  • #49 από Meolas στις 18 Sep 2008
  • εγω παιζω me jazz III κοκκινες στην ακουστικη env στην ηλεκτρικη χρησιμοποιω τις stubby 3.0mm της dunlop. νομιζω ειναι ο καλυτερος συνδιασμος για solo καταστασεις!
  • #50 από yiannakis στις 17 Jul 2010
  • Παιδιά αυτές τις DAVA CONTROL ξέρει κανείς αν τις φέρνει κάπιος στην Ελλάδα;
    Εκτός από το Ιντερνετ...
Σελίδες: