Σελίδες:
  • #76 από thanasis b στις 12 Sep 2008
  • ξερεται που μπορω να βρω τις super bullet της fender?? μου αρεσαν αρκετα και λεω να βαλω τις ιδιες στην strat παλι...

    εχετε καποια αλλη προταση?

    επισης χρησιμοποιιται καποιο υγρο για να γινεται η ταστιερα πιο γλιστερη?!?! αν ναι ποιο??
  • #77 από scarface5323 στις 19 Oct 2009
  • μήπως μπορείτε να με βοηθήσεται να διαλέξω χορδές απο εδω?
    Κώδικας: [Επιλογή]
    http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=242&Category=1051επειδή είμαι και λίγο "νέος" στον κόσμο της ηλεκτρικής...
    θέλω να μην μαυρίζουν εύκολα,να αντέχουν στην καταπόνηση και μέγεθος 10 επειδή άκουσα ότι είναι καλό..
    ευχαριστώ
  • #78 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 28 Oct 2009
  • ernie ball slinky 10 και ειδικα αμα παιζεις και σε D κουρδισμα ειναι ιδανικες! Αλλη προταση ειναι και οι Rotosound Blues ή Pink.
    Για σολίδια και βιρτουοζιτέ καταστασεις προτιμισε τις ernie ball superslinky 9! και αυτες σε ροζουλί!!!

  • #79 από semper.fi στις 25 Dec 2009
  • παιδιά πως καταλαβαίνω αμα η κιθάρα μου έχει 9αρες, 10αρες, 11αρες ή 12αρες χορδες???
  • #80 από hot_sauce (φλουτσ) στις 25 Dec 2009
  • παίδες...πείτε μάρκα χορδών κλασσικής που στην άκρη έχουν κυλινδράκι για να δένονται στον καβαλάρη και δεν χρειάζονται κόμπο....
    έχει φαγωθεί το ξύλο και λύνονται συνέχεια....
  • #81 από Μητσάκος στις 25 Dec 2009
  • Τι χορδές προτείνετε για ηλεκτρική και heavy παίξιμο? Δεν αναφέρομαι μόνο στο είδος της μουσικής, μιας και όταν παίζω, βαράω δυνατά λόγω πόρωσης... :Ρ

    Επίσης, μπορεί κάποιος να μου υποδείξει κάποιο καθαριστικό για την ταστιέρα και το σώμα?

    Thnx.
  • #82 από Eddie~Maiden στις 25 Dec 2009
  • Τι χορδές προτείνετε για ηλεκτρική και heavy παίξιμο? Δεν αναφέρομαι μόνο στο είδος της μουσικής, μιας και όταν παίζω, βαράω δυνατά λόγω πόρωσης... :Ρ

    Επίσης, μπορεί κάποιος να μου υποδείξει κάποιο καθαριστικό για την ταστιέρα και το σώμα?

    Thnx.

     
    Για χορδες αυτες -->  GHS Dave Mustaine (http://www.zzounds.com/item--GHSPRDM) ο Νακας τις εχει 7€!!!

    (αυτες βολευουν εμενα τουλαχιστον  ;D)
  • #83 από semper.fi στις 25 Dec 2009
  • θα μου απαντησει κανεις βρε παιδια??
  • #84 από Eddie~Maiden στις 25 Dec 2009
  • θα μου απαντησει κανεις βρε παιδια??

    Αν ειναι αυτες που ειχες οταν την πηρες ισως να λεει στα features της κιθαρας ...αλλιως πηγαινε σε ενα μαγαζι κ πες θα ηθελα να δοκιμασω μια κιθαρα με 9αρες κ μια με 10αρες κ θα σου λυθει η απορια!!!!!
  • #85 από hot_sauce (φλουτσ) στις 25 Dec 2009
  • ή με μικρόμετρο...
    ή αγόρασε από ένα σετ και σύγκρινέ τες....
  • #86 από Eddie~Maiden στις 25 Dec 2009
  • παίδες...πείτε μάρκα χορδών κλασσικής που στην άκρη έχουν κυλινδράκι για να δένονται στον καβαλάρη και δεν χρειάζονται κόμπο....
    έχει φαγωθεί το ξύλο και λύνονται συνέχεια....


    http://www.thomann.de/gr/ernie_ball_eb2409_ernesto_palla.htm  ;D


    ή διαλεξε οποια σου αρεσει ->
     http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?xsid=7a0275cf736d13c84b53684f9c5a98b6&sw=classic+strings+ball+end&x=0&y=0&gk=&bn=
  • #87 από semper.fi στις 25 Dec 2009
  • τι ειναι το μικρομετρο? ??? ???
  • #88 από Eddie~Maiden στις 25 Dec 2009
  • τι ειναι το μικρομετρο? ??? ???

    μετρο με μικρες υποδιαιρεσεις   ;D
  • #89 από hot_sauce (φλουτσ) στις 25 Dec 2009
  • @Eddie~Maiden
    οο...δεν ήξερα πως λέγεται ball end...θενξ μαν! κ χρόνια πολλά....
    σε όλους βασικά! ;)
  • #90 από semper.fi στις 25 Dec 2009
  • θα μου απαντησει κανεις βρε παιδια??

    Αν ειναι αυτες που ειχες οταν την πηρες ισως να λεει στα features της κιθαρας ...αλλιως πηγαινε σε ενα μαγαζι κ πες θα ηθελα να δοκιμασω μια κιθαρα με 9αρες κ μια με 10αρες κ θα σου λυθει η απορια!!!!!

    dn katalava
  • #91 από Eddie~Maiden στις 25 Dec 2009
  • θα μου απαντησει κανεις βρε παιδια??

    Αν ειναι αυτες που ειχες οταν την πηρες ισως να λεει στα features της κιθαρας ...αλλιως πηγαινε σε ενα μαγαζι κ πες θα ηθελα να δοκιμασω μια κιθαρα με 9αρες κ μια με 10αρες κ θα σου λυθει η απορια!!!!!

    dn katalava


     :faint  ...τραβα σε ενα μαγαζι και πες στον ανθρωπο εκει ...θελω να παιξω με μια κιθαρα που εχει 9αρες χορδες μια με 10αρες μια με 11αρες μια με 100αρες κ παει λεγοντας ::)         ετσι θα νιωσεις το παχος και οτι αλλη διαφορα εχουν  SO EASY :)
  • #92 από semper.fi στις 25 Dec 2009
  • δεν θελω να αλλαξω ολο το σετ μονο την πρωτη γιατι εσπασε καθως την κουρδισα
  • #93 από Eddie~Maiden στις 25 Dec 2009
  • δεν θελω να αλλαξω ολο το σετ μονο την πρωτη γιατι εσπασε καθως την κουρδισα

    Αγαπητε semper.fi  το ιδιο ειναι... αμα παιξεις με μια κιθαρα που εχει 9αρες κ μια με 10αρες θα καταλαβεις τλκ ποιο σετ εχει η δικια σου κιθαρα κ θα παρεις την αντιστοιχη μι καντινι (πρωτη χορδη)
  • #94 από semper.fi στις 25 Dec 2009
  • σε ευχαριστω!! ;D :)
  • #95 από semper.fi στις 25 Dec 2009
  • και κατι αλλο
    καθε ποτε πρεπει να αλλαζουμε χορδες για καποιον που παιζει περιπου μια ωρα την μερα?
  • #96 από Eddie~Maiden στις 25 Dec 2009
  • και κατι αλλο
    καθε ποτε πρεπει να αλλαζουμε χορδες για καποιον που παιζει περιπου μια ωρα την μερα?

    Καποιοι καθε 3 εβδομαδες καποιοι καθε 6 μηνες  :P
    Το λογικο ειναι απο 1,5 ως 3 μηνες   (συμφωνα με εμενα  ;D)

    Γιατι οι "νεκρες" χορδες μπορουν να κανουν μεγαααλη ζημια!!!
  • #97 από hot_sauce (φλουτσ) στις 26 Dec 2009
  • τι εννοείς?
    τι ζημιά?
  • #98 από Eddie~Maiden στις 26 Dec 2009
  • Μπορει να σου φαει τα ταστα ...να στα κανει επιπεδα :o
  • #99 από hot_sauce (φλουτσ) στις 26 Dec 2009
  • έλα ρε!
    γιατί αυτό?
  • #100 από Eddie~Maiden στις 26 Dec 2009
  • Ειναι μεγαλη βλκια να τρεχεις σε μαστορες επειδη δν εδωσες 7ευρω για ενα σετ χορδων ::) !!!
    Και ποιος ξερει ποσο να κανει η επισκευη των ταστων  >:D!!!!!!

     ΤΖΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ
Σελίδες: