Σελίδες:
  • #26 από hot_sauce (φλουτσ) στις 26 Jan 2008

  • Οι ψηφιακοί που λες, ενδεχομένως έχουν πίσω τους αρκετά περισσότερο R&D, τουλάχιστον στα πρώτα στάδια της εξέλιξής τους, και αυτό το κόστος πρέπει κάπως να αποσβεστεί.  ;)
    [/quote]

    Με το R&D εννοείς το κόστος της έρευνας που θέλουν να αποσβέσουν?
  • #27 από Jezus στις 27 Jan 2008
  • Nai R&D=Research & Development  :)
  • #28 από Minotaur στις 27 Jan 2008
  • Φοβερή τιμή και με βάζει σε σκέψεις και μένα.Να ρωτήσω κάτι...αν πάρω την κεφαλή
    μόνο, το little giant BH5H, θα μπορούσα αντί καμπίνας να την συνδέσω στον ενισχυτή
    που ήδη έχω και να τον χρησιμοποιώ σαν μεγάφωνο; Εχω τον VOX AD30VT. Στο πίσω
    μέρος έχει 2 input jacks και και το ένα λέει line/phone. Θα κάνω δουλειά έτσι; 
  • #29 από Heatseeker στις 27 Jan 2008
  • Φοβερή τιμή και με βάζει σε σκέψεις και μένα.Να ρωτήσω κάτι...αν πάρω την κεφαλή
    μόνο, το little giant BH5H, θα μπορούσα αντί καμπίνας να την συνδέσω στον ενισχυτή
    που ήδη έχω και να τον χρησιμοποιώ σαν μεγάφωνο; Εχω τον VOX AD30VT. Στο πίσω
    μέρος έχει 2 input jacks και και το ένα λέει line/phone. Θα κάνω δουλειά έτσι; 

    1. Το line/phone είναι έξοδος του vox και όχι είσοδος. Σου επιτρέπει να έχεις line level σήμα (πχ για ηχογράφηση) ή να συνδέσεις ακουστικά.
    2. Ο little giant περιλαμβάνει και τελικό ενισχυτή, οπότε χρειάζεται μόνο μεγάφωνο για να δουλέψει. Συνεπώς χρειάζεσαι μια καμπίνα. Μπορείς να κάνεις μια modα, και να συνδέσεις το little giant ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο μεγάφωνο του vox. Θα χρειαστεί όμως να ανοίξεις τον vox για να συνδέσεις στο μεγάφωνο ένα speaker cable και να το βγάλεις έξω για να συνδεθεί στο little giant.
  • #30 από Jezus στις 28 Jan 2008
  • Φοβερή τιμή και με βάζει σε σκέψεις και μένα.Να ρωτήσω κάτι...αν πάρω την κεφαλή
    μόνο, το little giant BH5H, θα μπορούσα αντί καμπίνας να την συνδέσω στον ενισχυτή
    που ήδη έχω και να τον χρησιμοποιώ σαν μεγάφωνο; Εχω τον VOX AD30VT. Στο πίσω
    μέρος έχει 2 input jacks και και το ένα λέει line/phone. Θα κάνω δουλειά έτσι; 

    Έτσι θα κανεις μια πολύ ωραία φρυγανιέρα με μυρωδιά καμένου τρανζίστορ!  :D
    θα πρέπει να κανεις αυτό που λέει ο φίλος Heatseeker, αλλα πριν το "δικιμασεις" κανε ένα έλεγχο τι αντίσταση έχει το μεγάφωνο και αν ο ενισχυτής έχει τέτοια έξοδο (ο VJ δεν είχε για όλα τα μεγάφωνα αν θυμάμαι καλά).
    Και καλο θα είναι να αφήσεις να κάνει τη μόντα κάποιος με λίγη εμπειρία έστω σε αυτά...
  • #31 από Minotaur στις 28 Jan 2008
  • Ε καλά άμα είναι να αρχίσω τις εγχειρήσεις προτιμώ να μην το κάνω καθόλου.
    Αν ήταν κάτι απλό όπως το περιέγραφα θα το έκανα.Είπαμε σαν φτηνή
    λύση, αλλά όχι να ρημάξουμε και αυτά που έχουμε. ;D
  • #32 από solega στις 05 Feb 2008
  • Παρακαλω αν καποιος εχει ακουσει το μηχανημα η το εχει η ξερει που μπορουμε να το ακουσουμε να μας ενημερωσει διοτι ειναι δελεαστικη η τιμη του
  • #33 από sstavrin στις 22 Mar 2008
  • Επειδή άρχισαν να κυκλοφορούν σε διάφορα καταστήματα στο internet μιλάω για τον little giant, μήπως τον αγόρασε κάποιος να μας πει εντυπώσεις??
  • #34 από Evangelos 123 στις 30 Mar 2008
  • #35 από Xaris(πρωην Jizm) στις 04 Apr 2008
  • #36 από GiorgosVolos στις 10 Apr 2008
  • παιδια ο blackheart handsome devil κυκλοφορησε? Λεει τιποτα? Ειδα δεν εχει master volume η κανω λαθος? ???
  • #37 από The common cunning linguist στις 10 Apr 2008
  • παιδια ο blackheart handsome devil κυκλοφορησε? Λεει τιποτα? Ειδα δεν εχει master volume η κανω λαθος? ???

    Έχει "Level" το οποίο προφανώς είναι το master volume του.

    Πιθανότατα η εταιρεία αντιμετωπίζει προβλήματα διαθεσιμότητας ακόμα (και δεν τους αδικώ, όλοι θέλουν από έναν!) για όλους τους ενισχυτές, όχι μόνο γι'αυτόν. Υποψιάζομαι ότι στην Ευρώπη θα έρθουν μαζικά προς το καλοκαίρι ή και αργότερα...

  • #38 από The common cunning linguist στις 10 Apr 2008
  • http://www.thomann.de/gr/blackheart_hot_head_bh100h.htm

    λετε να αξιζει??



    Μια χαρά φαίνεται, αλλά εσύ είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι έναν ενισχυτή 100 watt?  ;)

    Βέβαια αν μας κάνει ο τόνος του ενισχυτή, τα βατ είναι δευτερεύοντα, σημείωσε όμως ότι μάλλον θα χρειαστείς και κάποιο attenuator για να τον "ανοίξεις" υπό Κ.Σ.  ;)
  • #39 από GiorgosVolos στις 13 Apr 2008
  • Μια ερώτηση!Γιατι ο little giant θεωρειται class a ενω ο handsome devil τυπου class a ? Και ποια διαφορα στον ηχο ?
  • #40 από mick77 στις 13 Apr 2008
  • Γεια χαρα και απο εμενα.Εχω μια καμπινα 4χ12'' FENDER,Ποια απο τα δυο να παρω ωστε να μπορω να παιζω ανετα σπιτι αλλα και σε Live ή και σε καμια προβα?

    http://www.thomann.de/gr/blackheart_little_giant_bh5h.htm

    http://www.thomann.de/gr/blackheart_handsome_devil_head_bh15h.htm
Σελίδες: