Σελίδες:
  • #1 από nazim hikmet στις 02 Jan 2009
  • Γεια χαρα

    Λοιπον ενδιαφερομαι για μια εξωτερικη καρτα ηχου.Γυρω στα 300 ευρω

    Δεν με ενδιαφερει τοσο η ηχογραφηση στο πσ αλλα  επεξεργασια ηχων,κιθαρας κτλ.Συγκεκριμενα χρησιμοποιω το προγραμμα audiomulch.

    Εχω διαβασει και τα υπολοιπα θεματα του κιθαρα -οσα προλαβα με ενα γρηγορο σερτσ- αλλα αναφερονται σε φθηνοτερες καρτες και επικεντρωνονται περισσοτερο στον τομεα της ηχογραφησης.

    Ευχαριστω
  • #2 από freemind στις 02 Jan 2009
  • Καλο ειναι να μας αναφερεις τι υπολογιστη εχεις καθως και τι συνδεσεις εξωτερικες παρεχει ο υπολογιστης σου.

    Παντως τα 200€ με 300€ μην πιστευεις πως θα εκτοξευσουν την ποιοτητα σου ;)
  • #3 από nazim hikmet στις 02 Jan 2009
  • pentium 4 εχω με 2048 ραμ στα 3

    Αν εννοεις εξωτερικες συνδεσεις usb και τετοια πρεπει να εχει usb 2.0.Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κοιταξω?

    Αυτη πως σου φαινεται?

    http://www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_pro.htm  που ειναι ψιλοκλασσικη απο οσο ξερω και σε καλα λεφτα

    Γενικως δεν θελω ΤΗΝ ποιοτητα αλλα κατι που να μπορω να κανω αξιοπρεπως την δουλεια μου
  • #4 από groovymood στις 02 Jan 2009
  • pentium 4 εχω με 2048 ραμ στα 3

    Αν εννοεις εξωτερικες συνδεσεις usb και τετοια πρεπει να εχει usb 2.0.Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κοιταξω?

    Αυτη πως σου φαινεται?

    http://www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_pro.htm  που ειναι ψιλοκλασσικη απο οσο ξερω και σε καλα λεφτα

    Γενικως δεν θελω ΤΗΝ ποιοτητα αλλα κατι που να μπορω να κανω αξιοπρεπως την δουλεια μου


    Αυτήν έχω κι εγώ και μέχρι στιγμής όλα καλά!
    Επίσης έχω την εντύπωση οτι στην Ελλάδα θα την βρείς σε παραπλήσια τιμή, οπότε μπορείς να κάνεις και αμέση αγορά αν θέλεις.
  • #5 από nazim hikmet στις 03 Jan 2009
  • μπορεις να μου πεις τοτε ποιος τις φερνει ελλαδα να παω να την τσεκαρω? :)
  • #6 από gers στις 03 Jan 2009
  • Τσέκαρε και τη Mackie Onyx Satellite (firewire) αν θες..
  • #7 από groovymood στις 04 Jan 2009
  • μπορεις να μου πεις τοτε ποιος τις φερνει ελλαδα να παω να την τσεκαρω? :)

    Παντού θα την βρείς αυτή... Ελίνα, guitarstore, athens pro audio, plaisio...

    Γύρω στα 200 ευρώ θα την βρείς ,ενω ο thomann την έχει 180ευρω..
    Αν συνυπολογίσεις όμως και τα μεταφορικά έρχεσαι στα ίδια... ;)
Σελίδες: