Σελίδες:
  • #1 από Alkaid στις 21 Feb 2009
  • Αν κάποιος έχει δοκιμάσει έναν από τους 2 (ή ακόμα καλύτερα και τους 2)
    μπορεί να μου πει αν η λαμπάτη προενίσχυση του LV100 κάνει ουσιαστική διαφορά?
     ο ήχος που με ενδιαφέρει είναι classic rock/blues/power ballad
  • #2 από Ibanezακιας στις 25 Feb 2009
  • Επειδή είμαι φαν των Laney,θα σε συμβούλευα ένα πράγμα.Μακριά από υβριδικούς.Στο θέμα τώρα έχω παίξει και με τα δύο μηχανήματα και αξιολογό καλύτερα τον LX65R.Ωραίος ενισχυτής με ωραίο γκάζι (για τα γούστα μου πάντα) και δεν έχει κάτι να ζηλέψει από τον LV100.Θεωρώ πως στον συγκεκριμένο ενισχυτή η λυχνία έχει μπεί διακοσμητική ή αν θες για να ανταγωνιστεί τους άλλους υβριδικούς της αγοράς.Τώρα αν θες ντε και καλά λάμπα στην προενίσχυση θα σε συμβούλευα να πάρεις μια λαμπάτη προενίσχυση αργότερα...
  • #3 από themos στις 26 Feb 2009
  • Κι εγώ με τον LX65R έχω παίξει και είναι μια χαρά για τα λεφτά του. Τον έχω χρησιμοποιήσει δύο φορές σε live, συνεργάζεται καλά με πεταλάκια, έχει αρκετή ένταση και πολύ αξιοπρεπή καθαρά.
  • #4 από Alkaid στις 28 Feb 2009
  • Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας παιδιά. Μάλλον στον LX65R θα καταλήξω.
  • #5 από zebric στις 22 Mar 2009
  • για να μην ξανανοιγω νεο θεμα θα ηθελα τη γνωμη σας για τους αμιγως λαμπατους ενισχυτες της εταιριας και κυριως τις κεφαλες...τι μουσικα στυλ μπορουν να καλυψουν...τι ποιοτητα κατασκευης εχουν ..κ.α...μου εχει μπει στο ματι αυτος εδω  http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=tt50h
    αυτο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι θελω ενισχυτη για καφριλες...η τουλαχιστον εναν να μπορει να δεχτει πεταλακια και να τα αναδειξει...
Σελίδες: