Σελίδες:
  • #1 από original89 στις 01 Dec 2012
  • Χαιρετω το forum ..ειμαι αρχαριος τελειως αλλα ξερω απο νοτες και μουσικη γενικοτερα και θελω να ασχολειθω.τι μου προτεινετε να παρω σαν αρχαριος που ειμαι? γιατι πολλοι μου λενε να παρω μια ηλεκτροακουστικη..
  • #2 από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος στις 01 Dec 2012
  • Καλησπέρα και καλωσήρθες

    Σε αυτό το ερώτημα κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχουν προτάσεις. Υπάρχουν τα θέλω σου και μόνο. Οι διάφοροι τύποι κιθάρας ((ηλεκτρο)κλασσική, (ηλεκτρ)ακουστική, ηλεκτρική) έχουν σημαντικές διαφορές και δεν έχει νόημα να απορρίψουμε και αντίστοιχα να προτείνουμε κάποιον. Σκέψου τη μουσική που θα ήθελες να μπορείς να παίζεις, τους αγαπημένους σου καλλιτέχνες κτλ και κάνε την επιλογή σου  ;)
  • #3 από original89 στις 01 Dec 2012
  • αυτο που μ αρεσει πολυ ειναι ξενα τραγουδια μπαλλαντες και τετοια ..εχω λιωσει βιντεακια στο youtube με γνωστους καλλιτεχνες σε acoustic versions ..η αληθεια ειναι πως αν παρω ηλεκτροακουστικη δεν θα τη χρησιμοποιησω ποτε σαν ηλεκτρονικη.δεν ειναι του ειδους μου..
  • #4 από tsirigotis στις 01 Dec 2012
  • η διαφορά μιας ακουστικής  από μια ηλεκτροακουστική είναι οτι η δεύτερη μπορεί να συνδεθεί σε κονσόλα ενισχυτή κυρίως για λαιβ .. οπότε αν σε ενδιαφέρει ο ακουστικός ήχος και δεν κάνεις live  παίρνεις ακουστική IMHO
  • #5 από original89 στις 01 Dec 2012
  • ναι εχεις δικιο δεν εχω καμια σχεση με live κλπ..δεν καταλαβα τονο ορο IMHO μονο.. :/
  • #6 από tsirigotis στις 02 Dec 2012
  • IMHO=In My Humble Opinion   
     ;)
Σελίδες: