Αποστολέας Θέμα: Στην αναζήτηση της Martin και τα σοκακια του thomann  (Αναγνώστηκε 3129 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AggelosRnR

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Καλησπερα,

Εδω και λιγο καιρο θελω να αγορασω καινουρια ακουστικη, κατεληξα στην αγορα μιας Martin και συκγκεκριμενα ενος μοντελου OOO. Συντομα ανακαλυψα οτι στην Ελλαδα δεν υπαρχουν, φυσικα τις βρηκα στο thomann.de και πιθανον να το προτιμησω, αλλα πιστευω οτι πρεπει να δω την κιθαρα απο κοντα πριν την αγορασω (επισης δεν εχω πιστωτικη οποτε πρεπει να ζηταω χαρες απο γνωστους και φιλους). Οποτε, ξερει κανεις αν υπαρχουν Martin κιθαρες στην Ελλαδα, σε κανενα μαγαζι ?
Επισης αν εχετε αγορασει απο το thomann θα σας ημουν ευγνωμων αν μοιραζοσασταν τις εμπειριες σας σχετικα με την αγορα σας και τον τροπο πληρωμης.

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας, φιλια στα μουτρα :-* 8)

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Καλησπέρα,

Βρίσκομαι και εγώ σε αναζήτηση για μια Martin γενικότερα. Όπως είπες και εσύ, στην Ελλάδα δεν εισάγει κανείς, παρά μόνο ελάχιστα παραδείγματα (μια ματιά στο skroutz και καταλαβαίνει κανείς) και μιλάμε για ακριβά μοντέλα. Σίγουρα πάντως δεν εισάγονται OOO Martin και οι Sigma που εισάγει ο Νάκας δεν μετράνε. Θα μπορούσες μόνο στο περίπου να δεις πόσο παχύς είναι ο λαιμός π.χ. από κάποια άλλη ακουστική με τα ίδια specs.
Όσον αφορά το Thomann, έχει καλή εξυπηρέτηση, καλή πολιτική επιστροφών, αν και δεν έχει τον πιο πλήρη κατάλογο. Για Ευρωπαϊκό κατάστημα όμως είναι καλά. Αν έχεις βρει αυτό που ψάχνεις είναι πολύ καλή φάση αν αποφασίσεις να αγοράσεις. Θέλει πιστωτική βέβαια.
Κάποιες φορές, ο Thomann ρίχνει τις τιμές σε διάφορες μάρκες περίπου τέτοια εποχή, ανάλογα με το αν περιμένουν να γίνει ανανέωση καταλόγου. Κάποιες ESP για παράδειγμα εμφανίζονται πλέον με τιμές αντίστοιχες με Αμερικάνικα καταστήματα που παραδοσικά έχουν χαμηλότερες τιμές κατ' απόλυτη τιμή.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Επισης αν εχετε αγορασει απο το thomann θα σας ημουν ευγνωμων αν μοιραζοσασταν τις εμπειριες σας σχετικα με την αγορα σας και  τον τροπο πληρωμης.



http://www.thomann.de/gr/faq_question_how_can_i_pay.html

η εξυπηρέτησή τους πριν, κατα τη διάρκεια αλλά και μετα την αγορά είναι άψογη , κατά την προσωπική μου άποψη.
τα περισσότερα αρνητικά σχόλια που θα διαβάσεις για το thomann προέρχονται απο άτομα με τη λαθασμένη άποψη ότι αυτοί είναι οι μοναδικοί πελάτες του καταστήματος.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/11/15, 10:38 από modfori »
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Σε άλλο αντίστοιχο νήμα που είχα ανοίξει εγώ, φίλος του forum μας με πληροφόρησε για το παρακάτω μαγαζί, έχει κάποιες orchestra Martins. Ελπίζω να βοήθησα:



http://thebouzoukishop.com/index.php?option=com_virtuemart&category_id=63&page=shop.browse&Itemid=211&limit=21&limitstart=21&lang=en
Excuse me while I kiss the sky!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1312 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/08, 07:37
από Ιερακόμορφος
12 Απαντήσεις
6975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/08, 11:49
από Mistral
2 Απαντήσεις
1814 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 14:00
από Μιχάλης13
1 Απαντήσεις
2990 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/09, 11:52
από giwrgos-x
0 Απαντήσεις
2834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/12, 11:15
από RandomHero
2 Απαντήσεις
3017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 08:20
από Απόλλων
1 Απαντήσεις
2744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/13, 13:52
από modfori
2 Απαντήσεις
15606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/15, 21:13
από AnimaPura
29 Απαντήσεις
10483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/16, 13:54
από andrewpap
2 Απαντήσεις
6834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/19, 21:17
από Guitar Fan