Αποστολέας Θέμα: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10  (Αναγνώστηκε 22643 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εχω καταλήξει μετά απο μικρό ψάξιμο στον συγκεκριμένο ενισχυτή.
Ψάχνω έναν μικρό, ελαφρύ λαμπάτο, με τα βασικά ρυθμιστικά, να μπορεί να μεταφέρεται εύκολα.
Ολα τα παραπάνω μου τα καλύπτει ο συγκεκριμένος 100%.
Με μια μικρή επιφύλαξη, και μόνο για οικονομικούς λόγους θα μπορούσα να πάω και για τον cub 10, αλλά είναι δεύτερη λύση, και έχει να κάνει περισσότερο με το τι θα πετύχω στα μεταχειρισμένα περιμένοντας για κάποιο διάστημα, ή αν θα πάω σε αγορά καινούριου.
Οποιοσδήποτε έχει ή είχε έναν από τους παραπάνω και έχει να μου πει κάτι παραπάνω, ακούω με προσοχή.
Τα διάφορα προβλήματα που παρουσιάζουν τα έχω διαβάσει, λίγο πολύ τα ξέρω, λέω να το ρισκάρω.
Αλλες μάρκες στην ίδια κατηγορία, όπως vox, blackstar πχ, ηχητικά δεν μου αρέσουν, ο Laney είναι 100% στα γούστα μου. Παρόλα αυτά αν μου διαφεύγει κάποιος, ακούω και προτάσεις. Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα εφέ, θέλω τον απόλυτα απλό ενισχυτή.

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #1 στις: 29/06/16, 17:10 »

οι cub 10 και 12(r) είναι διαφορετικοί μεταξύ τους όχι μόνο σε ισχύ , μέγεθος ηχείου , reverb  , fx loop κτλ αλλά και σε προσανατολισμό . θα πρέπει να σταθμίσεις ο ίδιος τις αναγκες σου και να τους ακούσεις απο κοντά για να διαλέξεις ποιος σου κάνει καλύτερα.
ως extra εναλλακτικές θα σου πρότεινα τους vht special 6 και blackheart little giant . είμαι κάτοχος και των 2 (το blackheart τον έχω αγοράσει 2 φορές διότι τον πρώτο τον πούλησα ,το μετάνιωσα , και πρόσφατα τον αγόρασα σε κεφάλι ). ο vht fenderοφέρνει ενώ ο giant plexίζει. και οι δύο είναι non-master-volume , 5 watt. o blackheart simple as it gets (ουτε stand-by δεν έχει) , class A, με 12άρι ηχείο και φοβερή απόκριση στο παίξιμο .
απ'την άλλη ο vht με πολύ ωραίο καθαρό και fx loop για μένα είναι εξαιρετική πεταλοβάση .

διαθέσιμοι και οι 2 για δοκιμή και jam αν είσαι Αθήνα  ;)
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #2 στις: 29/06/16, 17:19 »
οι cub 10 και 12(r) είναι διαφορετικοί μεταξύ τους όχι μόνο σε ισχύ , μέγεθος ηχείου , reverb  , fx loop κτλ αλλά και σε προσανατολισμό . θα πρέπει να σταθμίσεις ο ίδιος τις αναγκες σου και να τους ακούσεις απο κοντά για να διαλέξεις ποιος σου κάνει καλύτερα.

Kαταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση και τις παρατηρήσεις. Γνωρίζω απόλυτα τις διαφορές. Συμβιβάζομαι εύκολα. Δεν το θέλω για κάτι πολύπλοκο, θέλω κατι να έχω να παίζω σπίτι και να μπορώ να τον κουβαλάω σε κανα εξοχικό. Στο στούντιο που πηγαίνω σταθερά, παίζω με άλλα πράγματα.
Με τον VHT έχω παίξει, σούπερ είναι, αλλά κοντά στα 20 κιλά. Με τον Blackheart δεν έχω παίξει, αλλα και αυτός είναι στα 18 κιλά. Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν μου κάνει και μόνο για αυτούς τους λόγους.
Αν θα έπρεπε να ιεραρχήσω τις ανάγκες μου, πρώτα έρχεται το βάρος/μέγεθος και μετά η καθαρότητα ενός λαμπάτου.
Ευχαριστώ και για την πρόσκληση πάντως  ;D ;D Δεν θα έλεγα όχι σε ένα τζαμ κάποια στιγμή

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #3 στις: 29/06/16, 17:37 »
όντως είναι αρκετά βαριοί και οι 2 σε σχεση με τα 11.5 κιλά του 12R.
και μιας και αναφέραμε απο που κόψανε αυτοί τόσο βάρος? μάλλον θα'ναι από mdf o laney και αρκετά μικρότερος σε όγκο. ίσως να'χει  και μικρότερους μετασχηματιστές  ?
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #4 στις: 29/06/16, 17:41 »
Πολύ πιθανό και τα δυο αυτά. Πάντως οπτικά βλέπω και μικρότερες διαστάσεις. Ενώ οι περισσότερες εταιρείες αφήνουν έναν αέρα γύρω απο το 12" μεγάφωνο, η Laney έχει προσαρμόσει τα κυκλώματα της στον μικρότερο δυνατό χώρο, με αποτέλεσμα μικρότερη διάσταση όλου του combo. Αφαιρετικά και μόνο, όσο ξύλο λείπει είναι ένα σεβαστό μέγεθος σε κιλά.
Δεν γνωρίζω, υποθέτω....
Πάντως έχουν καταφέρει ακριβώς αυτό που θέλω  ;D ;D εναν μικρό ενισχυτή λάμπας στα 15 βατ, που δεν είναι καθόλου λίγα....

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #5 στις: 29/06/16, 18:09 »
Αν ο χορος που λες μικρενει και τον ανοιχτο χορο μεσα στο ηχιο τοτε "μικρενει" ας πουμε ο ηχος.
Modfori,παρε τους και παντε στο εξοχικο για μπιρες.Εεεεε δοκημη ηθελα να πω ;D
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #6 στις: 29/06/16, 18:18 »
Παιδες δεν με απασχολει καθόλου ο τρόπος που το κατάφεραν, το γεγονός είναι ότι ενισχυτής κανει μια χαρά αυτό που θέλω.
Σημειωτέον, για άλλη μια φορά, δεν με ενδιαφέρει πως μεταχειρίζεται πετάλια, δεν βάζω. Δεν με ενδιαφέρει αν θα με βγάλει σε λάιβ, έχω άλλους για εκεί.
Μου αρέσει που κάνει λιγότερο απο 350 ευρώ καινούριος (μακάρι να βρω μεταχειρισμένο, αλλα μέχρι εκεί αντέχει η τσέπη μου), μου αρέσει που υπάρχουν τα βασικά ρυθμιστικά και reverb (αλλά και χωρίς αυτά συμβιβάζομαι μέχρι ένα σημείο). Μου αρέσει που είναι ελαφρύς.

Με αυτά τα κριτήρια έψαχνα, δεν βρήκα κάτι άλλο, αν μου διαφεύγει κάποιος, ακούω.


ΕDIT: Στην περίπτωση Νο2 που πάω για τον 10άρη, θα γίνει ίσως σε συνδυασμό αγοράς με κάποιο καλό reverb ή και ΕQ πετάλι. Είναι εντελώς άλλη λογική, γιαυτό και το αφήνω ως δεύτερη λύση. Παρόλα αυτά αν κάποιος έχει εμπειρίες με τον 10άρη ευχαρίστως να ακούσω.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/06/16, 18:20 από neeckos »

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #7 στις: 29/06/16, 19:05 »
Χαιρετώ,

Αγόρασα πρόσφατα τον 12R και εγώ λόγω μικρού βάρους και λόγω καλού καθαρού με μεγάλο headroom ως βάση για πετάλια και χρήση σε live.

Στο σπίτι πολλές φορές τον τελευταίο καιρό παίζω καρφί κιθάρα. Όπως τον θες δηλαδή. Στο σπίτι συνήθως κουμπώνω στη λειτουργία των 0,75w και πάλι είναι δυνατός.

Μονοκάναλος, class AB με πολύ καλά καθαρά, όπως ανέφερα, μεγάλο headroom, ενώ δεν του λείπει η ατάκα όπως είχα παρατηρήσει παλιότερα μετά από δοκιμή στο Νάκα.

Fuzzαριστό το drive του (έχε Sabbath κατά νού ή μία λανθάνουσα VOXίλα) με ωραίες αρμονικές και απόκριση. Το εύρος του drive κυμαίνεται ανάλογα με τι μαγνήτες παίζεις. Με την tele μου έχω έως βαρύ crunch αλλά με low output μαγνήτες, ενώ με την lp αυξάνεται κατά πολύ.

Γενικά βρετανικός ήχος και στα καθαρά και στα βρώμικα.

Το reverb δεν είναι τίποτα το σπουδαίο αλλά το βαθάκι του το δίνει. Επίσης είναι footswitchable αν χρειαστείς.

Ρυθμιστικά: reverb, tone, vol, treble, mid, bass, gain. Δεν έχει stand by.

Το fx loop δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα άρα δεν έχω να πω κάτι πάνω σε αυτό.

Το ηχείο του είναι 12άρι. Στο κάτω μέρος του ενισχυτή μία μεταλλική στέκα που άν θες ανοίγεις για να στέκεται ο ενισχυτής σε διαγώνια θέση και να ακούς καλύτερα. Ομολογουμένως πρακτικότατο!

Τεχνικό πρόβλημα δεν μου έχει παρουσιάσει ευτυχώς και γενικά είμαι ευχαριστημένος με τον ενισχυτή. Αυτά που θέλω τα κάνει πολύ καλά.

Φυσικά διαθέσιμος για δοκιμή αν είσαι Αθήνα, εναλλακτικά κάνε ένα τηλ στο Νάκα της περιοχής σου μπας και.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/06/16, 19:27 από Καθόδιος (φλουτσ) »
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #8 στις: 29/06/16, 19:42 »
Αψογος. Σε ευχαριστώ πολύ. Λίγο πολύ τα ήξερα, επιβεβαίωση ήθελα. Εχει τον απλό 12 (χωρίς reverb) ο ΝΑΚΑΣ στη Ναυαρίνου.

Αποσυνδεδεμένος jamesio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #9 στις: 29/06/16, 19:52 »
Εγώ έχω τον 12R σε κεφαλή. Αν έχεις ήδη καμπίνα είναι ό,τι πρέπει. Αν και μόλις είδα στον Thomann ότι η διαφορά τιμής τους πλέον είναι αμελητέα (12 ευρώ). Εγώ τον είχα αγοράσει πιο φθηνά. Τον κουβαλάω άνετα σε πρόβες και τον βάζω σε καμπίνα εκεί. Συμφωνώ με όσα είπε ο Καθόδιος. Δέχεται άριστα τα πετάλια μου και το reverb του εμένα μ' αρέσει πολύ. Μοιάζει με spring και είναι αρκετά βαθύ (βγάζεις και surf rock άμα λάχει).
Βγάζει πολύ ένταση ακόμη και στο 1 βατ. Στα 15 έχεις αρκετό headroom. Ενδεικτικά, έχοντας το gain γύρω στο 3-4 δεν βρωμίζουν ποτέ οι single coils της strat μου και οι low output humbuckers μιας harley benton. Volume πάνω από το 2-3 δεν ανεβάζω στο σπίτι για να μην ενοχλώ και τους γείτονες.
Δεν είχα κάποιο τεχνικό πρόβλημα με τον ενισχυτή, το μόνο θεματάκι που έχει και είναι γνωστό στα διάφορα fora είναι ότι ώρες ώρες τρεμοπαίζει το power ledάκι.
Where would rock 'n' roll be without feedback?

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #10 στις: 29/06/16, 20:58 »
Ωραία. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Τα διαβάζω όλα και τα ζυγίζω, καλά λόγια ακούγονται, χαίρομαι. Οπότε για 12r με βλέπω. Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #11 στις: 29/06/16, 21:28 »
Το λοιπόν. Σας ευχαριστώ όλους. Τελικά ήταν σωστή η μικρή έρευνα που είχα κάνει, είναι μονόδρομος ο Laney 12r.
Θα κάνω λίγο υπομονή αν βρω κανέναν απο αγγελίες, αλλιώς σε λίγες μέρες τον παραγγέλνω καινούριο.
Οταν θα τον έχω στα χέρια μου, θα γράψω και εντυπώσεις. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #12 στις: 30/06/16, 10:18 »
ΕΡΩΤΗΣΗ: Κοίταγα στο γνωστο Θωμά του ιντερνετ την τιμή του Laney cub 12r, και χτες είχε 338 ευρώ. Σήμερα έχει 345 (!!).
Κάθε μέρα αλλάζουν οι τιμές? Αναπροσαρμόζονται? Ξέρει κανένας να μου πει? Εχω χρόνια να πάρω από εκεί...
Αν ξέρετε και περίπου χρόνο παράδοσης επίσης...


EDIT: Βρήκα τι κάνω λάθος  ;D ;D ;D  Αν μπω ως UΚ μου βγάζει τιμή 338, αν μπω ως GR μου βγάζει 345  ;D ;D ;D . Παρόλα αυτά, χρόνο παράδοσης ξέρει κανένας περίπου? Αγοράζω απο εκεί ή περιμένω από ντόπιο κατάστημα να τον φέρουν? Τι αξίζει ως αναμονή?
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/16, 10:37 από neeckos »

Αποσυνδεδεμένος jamesio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #13 στις: 30/06/16, 10:46 »
Εγώ τον αγόρασα από Thomann και έκανε περίπου 1,5 εβδομάδα να έρθει (Θεσσαλονίκη)
Where would rock 'n' roll be without feedback?

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #14 στις: 30/06/16, 10:48 »
Κάπου τόσο το θυμόμουν και γω. Καμμιά δεκαριά ημερολογικές δηλαδή. 6-7 εργάσιμες. Θα δω πόσο λένε και τα εδώ καταστήματα και θα το σκεφτώ. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #15 στις: 30/06/16, 11:02 »
Το musikstore έχει τον 12(χωρίς R) 263.6€
https://www.musicstore.de/en_GR/EUR/Laney-CUB-12-Guitar-Amp-Combo-/art-GIT0019398-000

Στα 360 περίπου έχει τον R ο Νάκας αλλά αν δε τον έχει ετοιμοπαράδοτο θα έχεις και εκεί κάποια αναμονή.

Γύρω στις 8 μέρες κάνουν συνήθως οι παραγγελίες.
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/16, 11:04 από Καθόδιος (φλουτσ) »
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #16 στις: 30/06/16, 11:06 »
Εντυπωσιακή τιμή! μόνο που είναι ο απλός, χωρίς reverb. Παρόλα αυτά είναι τεράστια διαφορά τιμής. Ο 12r έχει και εκεί 345. Στα υπόψιν πάντως, έστω και χωρίς reverb. Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #17 στις: 30/06/16, 11:33 »
Το συγκεκριμένο reverb δεν αξίζει 80€ κατά τη γνώμη μου. Με τα ίδια χρήματα βρίσκεις (ίσως μεταχειρισμένο) πολύ καλύτερο σε πετάλι ή ακόμα καλύτερα ένα delay για τη λούπα και είσαι ο άρχων του γκαζόν!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #18 στις: 30/06/16, 11:36 »
Ο Laney cub 12r εχει 292 euros απο Αγγλια (αυτη τη στιγμη...)  ;)


http://www.dv247.com/guitars/laney-cub12r--71410
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #19 στις: 30/06/16, 11:42 »
Το συγκεκριμένο reverb δεν αξίζει 80€ κατά τη γνώμη μου. Με τα ίδια χρήματα βρίσκεις (ίσως μεταχειρισμένο) πολύ καλύτερο σε πετάλι ή ακόμα καλύτερα ένα delay για τη λούπα και είσαι ο άρχων του γκαζόν!


Εχεις απόλυτο δίκιο, ακριβως έτσι σκέφτομαι. Το μόνο που είδα είναι ότι το συγκεκριμένο είναι b stock που θα είναι από επιστροφή και μασάω λίγο εκεί.
Αυτό το λινκ που έβαλε ο Κosthrash φαίνεται ακόμα πιο ενδιαφέρουσα περίπτωση. Απλά δεν εχω ξαναψωνίσει από εκεί. Το κοιτάω


EDIT: Το DV247 εχει free shiping μετά τα 499 ευρώ !! για Ελλάδα. Οπότε μου βγαίνει κανα 20άρικο φτηνότερο από οποιοδήποτε γερμανικό κατάστημα. Αυτό. Στην Ελλάδα έχω βρει σε κεντρικό κατάστημα μόνο τον απλό 12, εκθεσιακό και πολύ πιο ακριβό, οπότε ξεχνάω το ενδεχόμενο να πάρω από εδώ...
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/16, 11:48 από neeckos »

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #20 στις: 30/06/16, 11:50 »
Έχω ψωνίσει παλιότερα. Είναι αξιόπιστο. Αν δεν κάνω λάθος το dv, πλέον, το έχει αγοράσει το musik store...

Χρηματιστήριο γίναμε...

Καλές αγορές!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #21 στις: 30/06/16, 11:56 »
Εστειλα μειλ στο music store να μου πουνε γιατι είναι b stock. Ισως πάρω αυτόν. Περιμένω απάντηση

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #22 στις: 30/06/16, 12:13 »
Λοιπόν !!!
Μόλις μου απάντησε ο έλληνας από το music store. Σε πέντε λεπτά είχα απάντηση !!!
Δεν πουλιέται το συγκεκριμένο εκτός γερμανίας, γιατί αυτός που θα το πάρει πρέπει να το δει από κοντά μιας και είναι πολύ ταλαιπωρημένος ο ενισχυτής. Ειλικρινέστατο κατάστημα.
Πάω για καινούριο λοιπόν, είτε dv247 είτε έναν της γερμανίας.


EDIΤ: Με πήρε και τηλέφωνο ο Ελληνας του music store και μου εξήγησε ότι απορία είχα αναλυτικά. !! Επαθα πάντως απο το πως το χειρίζονται. Μπράβο
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/16, 12:30 από neeckos »

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #23 στις: 30/06/16, 13:03 »
Ριξε μια "αυτιά"  ;D  και στον νέο Fender Bassbreaker 007... απο βαρος δεν ξερω που κυμαινεται, ομως πιστευω αξιζει περαιτερω διερευνησης (αν και με 10'' μεγαφωνο)


http://intl.fender.com/en-GR/series/bassbreaker/bassbreaker-007-combo-230v-eur/


http://www.dv247.com/guitars/fender-bassbreaker-007-guitar-valve-amplifier-combo--226603


edit: 11,5 kg λεει ο γερμανος...


http://www.thomann.de/gr/fender_bassbreaker_007_combo.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/16, 15:42 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #24 στις: 30/06/16, 16:47 »
Κάτι δεν μου κάνει στον συγκεκριμένο. Μικρότερο ηχείο επίσης. Κριτικές δεν είναι και οι σουπερ. Δεν....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/08, 01:20
από GiorgosVolos
4 Απαντήσεις
3675 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/09, 11:41
από zebric
9 Απαντήσεις
3939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/11, 08:09
από hot_sauce (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
3434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/09, 14:36
από Απόλλων
laney cub 10

Ξεκίνησε από kostasmel Ενισχυτές

8 Απαντήσεις
3380 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/10, 19:02
από kostasmel
9 Απαντήσεις
3402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/10, 14:24
από Dimitris12345
12 Απαντήσεις
5779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/01/11, 07:40
από studio54
0 Απαντήσεις
1825 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/12, 09:24
από Melvin91
7 Απαντήσεις
6672 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/16, 13:49
από kkmspm (φλουτσ)
14 Απαντήσεις
9600 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/17, 02:58
από GVen