Αποστολέας Θέμα: Άσχετα από: Πως θα βρω την τονικότητα μελωδίας και τι α  (Αναγνώστηκε 21612 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος STEFANOS604

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Το 1ο video είναι απαγορευμένο φορτώνει σε ιστότοπο .
Θεωρείται σωστή τέτοια ανάρτηση σε ιστότοπο, απλά και μόνο για να αυξάνει αυτός που το αναρτεί τα κλικ και τα πιθανά LIKES στο youtube??
Η γνώμη μου είναι κατηγορηματικά ΟΧΙ.
‘’Αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει καλά’’: Einstein

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Το 1ο video είναι απαγορευμένο φορτώνει σε ιστότοπο .
Θεωρείται σωστή τέτοια ανάρτηση σε ιστότοπο, απλά και μόνο για να αυξάνει αυτός που το αναρτεί τα κλικ και τα πιθανά LIKES στο youtube??
Η γνώμη μου είναι κατηγορηματικά ΟΧΙ.

Χωρίς παρεξήγηση, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς με τις λέξεις "απαγορευμένο", "φορτώνει", "ιστότοπο", μου είναι ασαφής η γραμματική σύνταξη της 1ης πρότασής σου, δεν συνδέονται κάπως οι 2 υπο-προτάσεις , ούτε καταλαβαίνω ποιά είναι η τεχνική-ιντερνετική διαφορά του 2ου με του 1ου.
Τα έβαλα γιατί είναι 2 πανέμορφα τραγούδια και επίσης και τα 2 με δυσκόλεψαν στο να βρώ τα σωστά ακόρντα. (και παίζω κιθάρα πολλές δεκαετίες)... Δεν γνωρίζω προσωπικά ούτε τους μουσικούς αλλά ούτε και τους αντίστοιχους uploaders στο youtube, και ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΑ 2 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΕΞΗΓΩ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ.

Αν δεν θες σχόλια, κάντο σαφές, είναι πολύ εύκολο και με αυτό δεν θα έχω κανένα πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/09/17, 12:57 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ESP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Κι εγώ προσπαθώ να καταλάβω εδώ και πολύ ώρα το νόημα της προηγούμενης δημοσίευσής σας κ. Στέφανε, και ομολογώ πως δεν έβγαλα άκρη - είναι δύο απλά βίντεο από το YouTube.


Αλλά κι έτσι να μην ήταν, το σχόλιό σας έχει ενδιαφέρον ούτως ή άλλως, μιας που αναρτάτε σε αυτό τον ιστότοπο [sic] βίντεο από το κανάλι σας.

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Αλλά κι έτσι να μην ήταν, το σχόλιό σας έχει ενδιαφέρον ούτως ή άλλως, μιας που αναρτάτε σε αυτό τον ιστότοπο [sic] βίντεο από το κανάλι σας.
Καχύποπτε ;D
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ESP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Τέτοιος είμαι, το ομολογώ!

Αποσυνδεδεμένος STEFANOS604

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ

Απλά εξέφρασα μια άποψη επειδή το 1ο video είναι απαγορευμένο να φορτώνει σε ιστότοπο .Αυτό αναγράφεται μόλις κάνεις κλικ και πρέπει να μεταβείς στο youtube.
Εννοώ αν το θεωρείτε σωστό να γίνεται τέτοια ανάρτηση σε ιστότοπο, απλά και μόνο για να αυξάνει αυτός που το αναρτεί τα κλικ και τα πιθανά LIKES στο youtube ίσως για χρηματικό όφελος.
Δεν αναφέρθηκα στην ποιότητα ή του video .
Η γνώμη μου είναι κατηγορηματικά ΟΧΙ.
Φαντάζομαι τι θα είχα ''ακούσει'' αν τέτοιο video ήταν δικό μου
Πράγματι κάποιες φράσεις στο αρχικό σχόλιο σβήστηκαν , γίνεται πολλές φορές στο φορητό μου από το mouse pad

‘’Αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει καλά’’: Einstein

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Ρε,τι απαγορευμενα βιντεα διαβαζω και τετοια;
Για να σοβαρευτιτε λιγο ολοι σας.
Παντρεμενοι ανθρωποι ειμαστε,μη βρουμε και κανα μπελα με τα βιντια που ανεβαζετε..εδω φορουμ για μουσικους ειναι..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Μα πραγματικά, το μεγάλο πρόβλημα σ'αυτό το θέμα είναι η...likeοθηρία...
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@STEFANOS604
μαλλον έχετε παρανοήσει κάτι ή συγχέετε άλλες καταστάσεις με την παρούσα.

Ο συμφορουμίτης @panixgr απλά ήθελε να ανεβάσει δυο κομμάτια στο θέμα, τα έψαξε στο YouTube , βρήκε δυο τυχαία βίντεο που τα περιλαμβάνουν και τα παρέθεσε. Κίνηση που πραγματοποιείται πολλές φορές καθημερινά σε όλα τα φόρα του κόσμου.

Ούτε σε προσωπικό του ιστότοπο μας κατευθύνουν, ούτε τίποτα απ´όσα του καταλογίζετε...

Μήπως έχετε εγκαταστήσει στον υπολογιστή σας κάποιο ιδιαίτερα αυστηρό antivirus που έχει κάπως ανησυχητικές προειδοποιήσεις;

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Φίλε hot_sauce, δεν καταλογίζει κανείς τίποτα στον panix.
Ο λόγος γίνεται πιθανότατα για τις σκοτεινές προθέσεις του Music Van Gogh, ο οποίος και έχει αναρτήσει το συγκεκριμένο βίντεο στο youtube.
Είναι γνωστή πρακτική απο αυτόν και τους ομοίους του, οι οποίοι προσπαθούν να κερδοσκοπήσουν εις βάρος ανυποψίαστων μουσικών...
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τι εννοείς atav(ίρνα);

Θέλεις να πεις πως ο Music Van Gogh αναρτά βίντεο με απώτερο σκοπό τα like?

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Βλέπω πως μερικοί έχετε όρεξη για πλάκα εδώ μέσα... Ενώ το θέμα δεν είναι απλό...
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βλέπω πως μερικοί έχετε όρεξη για πλάκα εδώ μέσα... Ενώ το θέμα δεν είναι απλό...
Έχει δίκιο ο φίλτατος!

Δεν πιστεύω και σε αλλά θέματα να μπαίνουν μέλη και να ποστάρουν δικά τους βίντεο!

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Δεν πιστεύω και σε αλλά θέματα να μπαίνουν μέλη και να ποστάρουν δικά τους βίντεο!

Μην πάρω χαμπάρι τίποτα τέτοιο γιατί δεν ξέρω τι θα γίνει...
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος STEFANOS604

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Το άρθρο έχει ενδιαφέρον και θα είχαν αξία έστω και ακραία αρνητικά σχόλια. Αλλά περαιτέρω ενασχόληση για μια άποψη για κάτι που κάποιος δίνει ΕΝΤΟΛΗ και μάλιστα υπογραμμισμένη , δεν αξίζει: Γεια σας
Παρακολουθείστε το βίντεο στο YouTube. Ο κάτοχος αυτού του βίντεο  έχει απενεργοποιήσει την αναπαραγωγή του σε άλλους ιστότοπους’’
‘’Αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει καλά’’: Einstein

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Φίλε hot_sauce, δεν καταλογίζει κανείς τίποτα στον panix.
Ο λόγος γίνεται πιθανότατα για τις σκοτεινές προθέσεις του Music Van Gogh, ο οποίος και έχει αναρτήσει το συγκεκριμένο βίντεο στο youtube.
Είναι γνωστή πρακτική απο αυτόν και τους ομοίους του, οι οποίοι προσπαθούν να κερδοσκοπήσουν εις βάρος ανυποψίαστων μουσικών...

ο Music Van Gogh κατα πάσα πιθανότητα είναι μέλος της ΓΚΡΟΥΠΑΡΑΣ που λέγεται Van Gogh με βάση το Βελιγράδι της Σερβίας, και που έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν ....

https://www.youtube.com/watch?v=FUhPHjqvGtw

απο το να ζητιανεύουν likes στο youtube...

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Τα μισά να μού'λεγε... ;D

Αν και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι όντως με τον Panix τα έχετε βάλει χωρίς να φταίει..
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@STEFANOS604
Προσπάθησε να κατανοήσεις πως αυτά είναι γενικές ρυθμίσεις του YouTube ή του κάθε χρήστη (του YouTube!!) και πως δεν ευθύνεται όποιος αναρτά ένα βίντεο....

Ή απλά πάτα να σου ανοίξει το βίντεο στο YouTube ή μην το ανοίξεις καθόλου.

Αρκετά ασχοληθήκαμε με τη θεωρία συνομωσιολογίας...

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Φίλε hot_sauce, δεν καταλογίζει κανείς τίποτα στον panix.
Ο λόγος γίνεται πιθανότατα για τις σκοτεινές προθέσεις του Music Van Gogh, ο οποίος και έχει αναρτήσει το συγκεκριμένο βίντεο στο youtube.
Είναι γνωστή πρακτική απο αυτόν και τους ομοίους του, οι οποίοι προσπαθούν να κερδοσκοπήσουν εις βάρος ανυποψίαστων μουσικών...


ο Music Van Gogh κατα πάσα πιθανότητα είναι μέλος της ΓΚΡΟΥΠΑΡΑΣ που λέγεται Van Gogh με βάση το Βελιγράδι της Σερβίας, και που έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν ....

http://youtube.com/watch?v=FUhPHjqvGtw

απο το να ζητιανεύουν likes στο youtube...


Πες μου πως νόμιζες ότι το έλεγα σοβαρά... :roll :roll :roll
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Εγω παντος μπερδευτικα τωρα.με τρολαραυε ασχημα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Πες μου πως νόμιζες ότι το έλεγα σοβαρά... :roll :roll :roll

οτι είχα μια υπόνοια την είχα  ;D ... οτι δεν το έλεγες σοβαρα  :D

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Ή απλά πάτα να σου ανοίξει το βίντεο στο YouTube ή μην το ανοίξεις καθόλου.

Με λύπη βλέπω πάντως πως και οι συντονιστές έχουν αρχίσει να δίνουν εντολές, αν και όχι υπογραμμισμένες....
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν φτάσουμε στις υπογραμμισμένες εντολές...τα πράγματα θα είναι πολύ άσχημα, να ξέρεις!

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr