Αποστολέας Θέμα: Κάδος ανακύκλωσης  (Αναγνώστηκε 44184 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Κάδος ανακύκλωσης
« στις: 30/10/03, 13:57 »
Στον Κάδο Ανακύκλωσης θα μπαίνουν θέματα προς διαγραφή στα οποία πιθανόν να ενδιαφέρει κάποιον να ρίξει μια τελευταία ματιά. Θέματα που είναι άχρηστα ή/και άκαιρα και πρόκειται να διαγραφούν τις προσεχείς ημέρες...

Στον Κάδο ανακύκλωσης, δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα, μπορείτε όμως να απαντήσετε στα υπάρχοντα αν υπάρχει σοβαρός λόγος.

Θέματα που σαφώς παραβιάζουν τους κανόνες του φόρουμ (όπως αυτοί αναγράφονται στους όρους χρήσης), θα διαγράφονται χωρίς να περνάνε από τον Κάδο ανακύκλωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: 30/10/03, 14:20 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #1 στις: 30/10/03, 22:45 »
Βασίλη αν διαγραφεί κάποιο θέμα, τότε διαγράφεται αυτόματα και από την λίστα "Υπενθύμιση" του καθενός; Ή πρέπει να το διαγράφουμε μόνοι μας;
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #2 στις: 31/10/03, 09:03 »
Επιτελους ρε Βασ..αντε να καθαριζει λιγο το "τοπιο"... :P

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #3 στις: 31/10/03, 11:25 »
Βασίλη αν διαγραφεί κάποιο θέμα, τότε διαγράφεται αυτόματα και από την λίστα "Υπενθύμιση" του καθενός;

Ναι, διαγράφεται αυτόματα :)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #4 στις: 31/10/03, 13:02 »
Και ποιός καθωρίζει ποιά θέματα θα μπαίνουν στον κάδο? Δηλαδή με τι κριτήρια?
Αν δεν απαντησθεί κάποιο για 2 μέρες?

Στο κάδο λογικά θα μπαίνουν θέματα από όλες της κατηγορίες,ε? Τότε δεν θα γίνετε χαμός αν θες να ψάξεις κάτι ή θα μπουν και στον κάδο υποκατηγορίες???  ;D

Πόσο καιρό θα μένουν μέσα. Αν κάποιο θέμα από αυτά που είναι στον κάδο αρχίσει να αποκτάει ενδιαφέρον θα επανέρχεται στην κατηγορία του? Αν απαντηθουμέ σε κάποιο θέμα που είναι στον κάδο θα μας έρχεται e-mail υπενθήμισεις κτλ?

Ουφ... αυτά προς το παρόν....
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #5 στις: 31/10/03, 13:26 »
Ο Κάδος ανακύκλωσης είναι ένας προσωρινός χώρος αποθήκευσης Θεμάτων προς διαγραφή, για να μην διαγράφονται κατευθείαν και αναρωτιέστε που πήγαν. Αυτό γίνεται για δική σας διευκόλυνση (και δική μας δυσκόλευση). Ευελπιστώ οτι αυτό το κατανοείτε και δεν θα επιφέρετε παραπάνω προβλήματα και φόρτο εργασίας από αυτόν που έχουμε ήδη...

Απαντώ στον karhariasgr:

1) Τα κριτήρια είναι υποκειμενικά, εξαρτώνται από πολλές παραμέτρους και υπόκεινται στη κρίση των Διαχειριστών και Συντονιστών. Δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς.

2) Στον Κάδο ανακύκλωσης μπαίνουν θέματα από όλες τις κατηγορίες.

3) Αν κάποιο θέμα ξαναζωντανέψει, πιθανόν να επανέλθει σε κάποια κατηγορία, σύμφωνα με το 1)

4) Οι υπενθυμίσεις λειτουργούν κανονικά και μέσα στον Κάδο.

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #6 στις: 31/10/03, 22:45 »
Καταρχήν να πω ότι αυτό το είχα αναφέρει σε κάποια από τις συναντήσεις της Θεσσαλονίκης, να διαγραφούν κάποια θέματα που δεν έχουνε νόημα πλέον να υπάρχουν... Βασίλη να προτείνω κάτι... ο καθένας από εμάς έχει ανοίξει έναν αριθμό θεμάτων. Ορισμένα είναι του τύπου "Ψάχνω ένα τραγούδι" το οποίο πλέον το έχει βρει, ή τελος πάντων το θέμα έχει λήξει... Δεν γίνεται ο καθένας μας να ζητήσει να διαγραφούν κάποια θέματα που έχει ανοίξει ο ίδιος; Για παράδειγμα, έχω ανοίξει ένα thread που λέω ένα κουίζ.. το κουίζ το βρήκανε.. δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να βρίσκεται...
« Τελευταία τροποποίηση: 31/10/03, 22:46 από ikatsoun »
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #7 στις: 01/11/03, 14:47 »
Καταρχήν να πω ότι αυτό το είχα αναφέρει σε κάποια από τις συναντήσεις της Θεσσαλονίκης, να διαγραφούν κάποια θέματα που δεν έχουνε νόημα πλέον να υπάρχουν... Βασίλη να προτείνω κάτι... ο καθένας από εμάς έχει ανοίξει έναν αριθμό θεμάτων. Ορισμένα είναι του τύπου "Ψάχνω ένα τραγούδι" το οποίο πλέον το έχει βρει, ή τελος πάντων το θέμα έχει λήξει... Δεν γίνεται ο καθένας μας να ζητήσει να διαγραφούν κάποια θέματα που έχει ανοίξει ο ίδιος; Για παράδειγμα, έχω ανοίξει ένα thread που λέω ένα κουίζ.. το κουίζ το βρήκανε.. δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να βρίσκεται...
Αν μπει όμως κάποιο νέο μέλος δε θα βρεί τα κουίζ,και ίσως να ψάχνει και κάποιο τραγούδι που να υπήρχε σαν θέμα στο forum και να χε διαγραφεί... Οπότε καλύτερα να διαγράφονται μόνο τα "άχρηστα" θέματα.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #8 στις: 01/11/03, 15:34 »
Εγώ πάλι τώρα που το ξανασκεύτομαι λέω να διαγραφεί όλο το φόρουμ!!! Να μπένει μόνο ένα θέμα κάθε τόσο, να το απαντάμε όλοι και μετά να σβίνετε για να μπει άλλο.

Μπουάχαχαχαχα!!!~!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #9 στις: 01/11/03, 15:44 »
Αν μπει όμως κάποιο νέο μέλος δε θα βρεί τα κουίζ,και ίσως να ψάχνει και κάποιο τραγούδι που να υπήρχε σαν θέμα στο forum και να χε διαγραφεί... Οπότε καλύτερα να διαγράφονται μόνο τα "άχρηστα" θέματα.

Η εμπειρία έχει δείξει πως καλά καλά ούτε καν πολλά από τα παλιά μέλη χρησιμοποιούν την αναζήτηση, οπότε το πλέον πιθανό είναι να μην κάνουν χρήση ούτε τα νέα (δυστυχώς). Εδώ έχουν τύχει περιπτώσεις που δεν κοιτάζουν καν το thread που τα ίδια άνοιξαν για να ρωτήσουν κάτι, το οποίο κι έχει απαντηθεί, με αποτέλεσμα να ξανα-ανοίγουν thread με το ίδιο περιεχόμενο ::)

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #10 στις: 01/11/03, 16:07 »
Πολύ σωστά bluewind, με πρόλαβες... δεν νομίζω ότι υπάρχουνε και πολλοί που θα ανοίξουνε 22 σελίδες για να βρούνε αν τυχόν κάποιος ποτέ έψαξε κάποιο τραγούδι που ενδιαφέρει και τον ίδιο.. και για να είμαι ειλικρινής, ούτε εγώ θα το έκανα.. τώρα για την "αναζήτηση".. αφού οι περισσότεροι γράφουνε τίτλο "Ψάχνω ένα τραγούδι" ή "Βοηθήστε με" κτλ.. κανένας δεν γράφει τον τίτλο και ας δίνεται σαν οδηγία στην αρχή... νομίζω ότι δεν χάνεται ο κόσμος αν δεν υπάρχει το κουίζ που έβαλα δύο μήνες πριν και έχει βρεθεί απάντηση, ούτε επίσης να υπάρχει μια συνάντηση που έγινε πριν δύο χρόνια.. έτσι χάνουμε την μπάλα και δεν ψάχνουμε ούτε τα σημαντικά...
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #11 στις: 01/11/03, 16:45 »
Ε...., μάλλον έχετε δίκιο. Δεν ξέρω τι να πω!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #12 στις: 01/11/03, 17:17 »
Να ρωτήσω και κάτι άλλο? Έχω παρατηρήσει σε πολλές περιοχές και ιδικά περιοχή "Νέα και όχι μόνο", να έχει συνέχεια θέματα "Μετακινήθηκε....". Δεν λέω καλό αυτό αλλά δεν θα ήταν καλύτερο να μένει αυτό το μετακινήθηκε τουλάχιστον 2 μέρες? Είναι σαν να βλέπεις το ίδιο θέμα σε 2 περιοχές. Να μένει όλο και όλα για να δει ο χρήστης που έκανε το θέμα ότι έχει μετακινηθεί. Θα μπορούσε βέβαια να ενημερώνεται με κάποιο mail, αν γίνετε κάτι τέτοιο.
Ακόμα όταν δημιουργείται κάποιο θέμα και στην συνέχεια συνχωνεύεται σε κάποιο άλλo να υπάρχει κάποιο αντίστοιχο «Συνχωνεύεται». Έγινε σε μένα αυτό και νόμιζα πως το θέμα μου διαγράφτηκε ή τελικά δεν το είχα κάνει.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #13 στις: 01/11/03, 17:24 »
Εγώ έχω να προτείνω κάτι άλλο. Στην περιοχή "Συναντήσεις" δε θα ήταν καλό να διαγράφονται όσα posts δεν έχουν νόημα πια; π.χ. για μα συνάντηση πριν 5 μήνες.

Avgi

  • Επισκέπτης
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #14 στις: 02/11/03, 09:55 »
Οταν θα διαγραφονται καποια μηνυματα απο τον καδο αυτο σημαινει οτι αυτοματα θα διαγραφονται και τα αντιστοιχα μηνυματα των χρηστων;;
Δηλαδη θα αξιωθω να δω ποτε τον αριθμο των μηνυματων μου να μειωνεται;;; :P

Αποσυνδεδεμένος mystic

  • Είμαι Μόρτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • No Pain... No Gain
    • Προφίλ
    • Τουριστικός οδηγός Χαλκιδικής
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #15 στις: 02/11/03, 23:28 »
Φαντάσου όμως να ξανά μπει κάποιο θέμα όπως : Υπάρχει θεός ; Σιγά μην κάτσουν οι παλιοί να γράφουν τα ίδια... Γενικά τα μεγάλα θέματα καλό θα ήταν να μη διαγράφονται !

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #16 στις: 04/11/03, 03:53 »
    εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι τωρα τελευταια εχει πεσει πολυ "πειραγμα" στο σιτε με αποτελεσμα αυτο να μη λειτουργε σωστα! Πχ απο τις μετακινησεις και τις μετονομασιες των πινακων εχω χασει τον μπουσουλα με τις ειδοποιησεις στο ε-μαιλ μου! Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι συχνα πυκνα λαμβανω μυνμα σφαλματος της Βασης Δεδομενων!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #17 στις: 04/11/03, 09:16 »
sot, μαλλον τα λαθη της βασης τα εβλεπες για λιγο χρονικο διαστημα, οταν πειραζα τον κωδικα. Τωρα πια ειναι ενταξει πιστευω.
Στειλε με προσωπικο μηνυμα καποιο παραδειγμα με αυτες τις υπενθυμισεις που λαμβανεις.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #18 στις: 04/11/03, 20:49 »
   Οι υπενθημισεις που ελαβα ητανν πριν αλλαξουν τα θεματα πινακες! Ελπιζω οι καινουργιες που θα μου ερθουν απο τους καινουριους πινακες να δουλευουν! Θεωρητικα πρεπει να δουλεψουν!  :)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:Κάδος ανακύκλωσης
« Απάντηση #19 στις: 03/01/04, 04:36 »
mipws na paei sto FAQ afto?
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1945 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/15, 16:08
από ΠΟΙΟΣ