Αποστολέας Θέμα: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)  (Αναγνώστηκε 86919 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #100 στις: 18/06/10, 02:20 »
Επιτέλους μια καλή απόδοση απο την εθνική. Όχι απιστευτη αλλα ικανοποιητική. Έπρεπε να πάρουν κοκκινη βέβαια για να διαπιστώσουμε ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Αλλά και πάλι εγώ δεν ήμουν ευχαριστημένος απο την εθνική. Κάναμε τόσες ευκαιρίες εύκολα γκολ και τα χάνανε για πλάκα. Επίσης βγάζαμε επίθεση, παίζαμε και καλά επιθετικό σχήμα και όλοι κοιμόντουσαν κάπου ανάμεσα στο κεντρο και στην αντίπαλη περιοχή. Έμενε έτσι μόνο ο Γκέκας στην αντίπαλη περιοχή και 9/10 σέντρες πηγαίνανε χαμένες. Οι άλλοι φαινόταν σαν να βαριούνται να ανέβουν.

Για μένα ο Σαμαρας ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ στο σημερινό παιχνίδι. Πολλά λάθη και πολλες ατομικές έως ατομιστικές πρωτοβουλίες που δεν του βγήκε καμία. Μόνο στο τέλος που κράτησε την μπάλα στο κόρνερ και την κεφαλιά που ήταν απίθανη ευκαιρία. Κατά τα άλλα το ένα λάθος πάνω στο άλλο. Επίσης εκτός βασικής εντεκάδας επιβάλεται να είναι ο Βύντρα. Το έβαλε και στην κανονική του θέση και είδαμε τι έκανε. Τίποτα.

Τέλος θα συμφωνήσω με τον master για τον Σηφάκη. Το θεωρώ πολύ καλύτεορ και πιο ολοκληρωμένο παίκτη απο τον Τζόρβα που μετά το γκολ φάνηκε το άγχος και η πίεση που είχε. Έκανε κάποιες καταπληκτικές επεμβάσεις βέβαια, μην τον αδικούμε, απλά πιστεύω ότι ο Σηφάκης θα ήταν πολύ καλύτερος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #101 στις: 18/06/10, 04:51 »

[Στο στοίχημα έπιασα Αργεντινή με 1Χ, Ελλάδα στον άσσο [κι όμως το έπαιξα για το 3.50 κυρίως] και περιμένω τη
Γαλλία στο Χ για ταμείο
Μα γιατί έπαιξες διπλή ευκαιρία την αργεντινή και όχι την γαλλία?
Τσάμπα κουβάς με την απόδοσης της ελλάδος.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #102 στις: 18/06/10, 05:18 »
Εγώ για αύριο βλέπω...


Σλοβενία- ΗΠΑ    Χ
Αγγλία-Αλγερία   1
Γερμανία- Σερβία  Χ


και θα το εξηγήσω....:P


Η σλοβενία μετα την νίκη πρώτη αγωνιστική έχει πάρει τα πάνω τους και απο την άλλη οι Αμερικανοί δεν νομίζω να μπορούν να χειριστούν σωστά το Χ που πήραν απο τους άγγλους...καμια ομάδα δεν έχει την δυνατότητα για πολλά....


Ο άσσος της αγγλίας είναι μονόδρομος.....


Οι γερμανοί έχουν τη δυνατότητα να σπαταλήσουν βαθμους (αφού την πρόκριση την έχουν τελευταία αγωνιστική με γκανα) απο την άλλη οι σέρβοι μετά την ήττα τουςς απο τους γκανέζους δεν έχουν περιθώριο για άλλη ήττα.....


αποδόσεις ΟΠΑΠ
3.20 το πρώτο Χ
1.15 ο άσσος (γτπ....)
3.50 το άλλο Χ


εναλλακτικά σκεφτόμουν και διπλό της Σερβίας.....αλλά δεν ξέρω.......




Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #103 στις: 18/06/10, 12:39 »
ρε πατε καλα... δεν υποστηριζω τον τζορβα γιατι ειμαι παναθηναικος... αλλα το παιδι εχει κανει μια εξαιρετικη χρονια και τα γκολ που εχει φαει εως τωρα ειναι απο τραγελαφικα λαθη... πιστευετε πως ο σηφακης θα επιανε τις επομενες αποκρουσεις του τζορβα?? ποτε το εκανε μεσα στην αγωνιστικη?

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #104 στις: 18/06/10, 14:05 »
Εγω προσωπικα θα παιξω Γερμανια Σερβια οβερ γτ κ στις δυο ομαδες υπαρχουν πολλοι παιχτες που μπορουν να σκοραρουν (πχ Γιοβανοβιτς και Κλοζε που δν παιζει να μν βαλουν ενα τεμαχιο ο καθενας), Σλοβενια Αμερικη 2πλο κ χ ημιχρονο κ μετα εχουμε ασο τη Γκανα με τν οποια τσιμπησα κατι φραγκακια πριν απο κατι μερες  ;D , Καμερουν Δανια χ και μετα Χιλη Ελβετια παλι χ  ;)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #105 στις: 18/06/10, 15:12 »
ρε πατε καλα... δεν υποστηριζω τον τζορβα γιατι ειμαι παναθηναικος... αλλα το παιδι εχει κανει μια εξαιρετικη χρονια και τα γκολ που εχει φαει εως τωρα ειναι απο τραγελαφικα λαθη... πιστευετε πως ο σηφακης θα επιανε τις επομενες αποκρουσεις του τζορβα?? ποτε το εκανε μεσα στην αγωνιστικη?


Εχμ....κι εγώ δεν είμαι αρειανός αλλά μάλλον δεν έχεις παρακολουθήσει καθόλου το σηφάκη.....

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #106 στις: 18/06/10, 20:37 »
Εγώ για αύριο βλέπω...


Σλοβενία- ΗΠΑ    Χ
Αγγλία-Αλγερία   1
Γερμανία- Σερβία  Χ


και θα το εξηγήσω.... :P


Η σλοβενία μετα την νίκη πρώτη αγωνιστική έχει πάρει τα πάνω τους και απο την άλλη οι Αμερικανοί δεν νομίζω να μπορούν να χειριστούν σωστά το Χ που πήραν απο τους άγγλους...καμια ομάδα δεν έχει την δυνατότητα για πολλά....


Ο άσσος της αγγλίας είναι μονόδρομος.....


Οι γερμανοί έχουν τη δυνατότητα να σπαταλήσουν βαθμους (αφού την πρόκριση την έχουν τελευταία αγωνιστική με γκανα) απο την άλλη οι σέρβοι μετά την ήττα τουςς απο τους γκανέζους δεν έχουν περιθώριο για άλλη ήττα.....


αποδόσεις ΟΠΑΠ
3.20 το πρώτο Χ
1.15 ο άσσος (γτπ....)
3.50 το άλλο Χ


εναλλακτικά σκεφτόμουν και διπλό της Σερβίας.....αλλά δεν ξέρω.......


Το έριξα δυο φορές το κουπόνι (απο τρια ευρώ έκαστος) ώστε καλύψω και την αμφιβολλία μου για το διπλό....τελικά καλά μου έκατσε η αμφιβολλία.....
πάμε να δούμε την Αγγλία τώρα....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #107 στις: 18/06/10, 23:34 »
Με μένει ο άσσος της ιταλίας και πάμε ταμείο...... ;D


Δεν ξαναμιλάω.....έλεος.......

Μα κι εσύ δεν το τηρείς... ::)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #108 στις: 18/06/10, 23:51 »
Με μένει ο άσσος της ιταλίας και πάμε ταμείο...... ;D


Δεν ξαναμιλάω.....έλεος.......

Μα κι εσύ δεν το τηρείς... ::)


ΜΑ ΟΧΙ ΠΕΣ ΜΟΥ!!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ?

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #109 στις: 19/06/10, 01:21 »
 :P

Προσωπικά τις αποφεύγω αυτές τις αποδόσεις (μέχρι και 1.15-1.20) γιατί πολλά $$$ δε δίνουν και επίσης είναι μεγάλη ξενέρα να πιάνεις τα δύσκολα κ να χάνεις αυτά (καλή ώρα)...

Τουλάχιστον την επόμενη φορά μην ξαναγράψεις τπτ εδώ προτού πας ταμείο! ;D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #110 στις: 19/06/10, 20:42 »
Τα περι εξοδου Βυντρα απο την 11αδα ειναι τραγικα...ρε master, και ποιο θα παιξουν?? Τοροσιδης δεξια (αυτο δεκτο) και...Σπυροπουλος??? Ουτε 1/1000 δε θελω να το δω αυτο, εξαλλου απο τους καλυτερους ειναι ο Βυντρα...τα περι Τζορβα και Σηφακη νομιζω ειναι λογια του αερα...κι ο Τζορβας μια χαρα τερματοφυλακας ειναι, δεν ξερω αν ειναι καλυτερος (αν και κατα τη γνωμη μου ειναι) απο τον Σηφακη, αλλα με τη χρονια που εκανε τη θεση αυτη την αξιζει...και στα γκολ που εφαγε δν ηταν μονο δικη του η ευθυνη...οι αμυντικοι μας τραβαγαν φωτογραφιες...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #111 στις: 19/06/10, 20:56 »
Αναμφιβόλως φέρουν τραγική ευθύνη και οι αμυντικοί, αλλά και οι σωστές κινήσεις του Τζόρβα είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Όσο για τον Βύντρα, καλά ρε παιδιά πως είναι δυνατόν να βλέπει κάποιος ότι αξίζει την θέση του στην 11άδα??? Οι θέσεις που παίρνει μέσα στο παιχνίδι είναι τραγικές, δεν έχει καταφέρει ούτε μια φορά να βγάλει μια σοβαρή άμυνα, δεν φαίνεται σε κανένα παιχνίδι και κάθε φορά που προωθείται για να βγάλει καμιά σέντρα είναι πάντα στα κεραμίδια ή σε κενό χώρο που υπάρχουν μόνο αμυντικοί.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #112 στις: 19/06/10, 21:01 »
Αναμφιβόλως φέρουν τραγική ευθύνη και οι αμυντικοί, αλλά και οι σωστές κινήσεις του Τζόρβα είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Όσο για τον Βύντρα, καλά ρε παιδιά πως είναι δυνατόν να βλέπει κάποιος ότι αξίζει την θέση του στην 11άδα??? Οι θέσεις που παίρνει μέσα στο παιχνίδι είναι τραγικές, δεν έχει καταφέρει ούτε μια φορά να βγάλει μια σοβαρή άμυνα, δεν φαίνεται σε κανένα παιχνίδι και κάθε φορά που προωθείται για να βγάλει καμιά σέντρα είναι πάντα στα κεραμίδια ή σε κενό χώρο που υπάρχουν μόνο αμυντικοί.

Πως να βρει παιχτη οταν ειναι μονο ο Γκεκας του 1,50 στην περιοχη?? Για την αμυνα διαφωνω, με του Νιγηριανους δε θυμαμαι να εκανε καποιο τραγικο λαθος...αλλα εστω οτι εχεις δικιο...τι κανεις, βαζεις τον Σειταριδη???

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #113 στις: 19/06/10, 22:02 »
Αναμφιβόλως φέρουν τραγική ευθύνη και οι αμυντικοί, αλλά και οι σωστές κινήσεις του Τζόρβα είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Όσο για τον Βύντρα, καλά ρε παιδιά πως είναι δυνατόν να βλέπει κάποιος ότι αξίζει την θέση του στην 11άδα??? Οι θέσεις που παίρνει μέσα στο παιχνίδι είναι τραγικές, δεν έχει καταφέρει ούτε μια φορά να βγάλει μια σοβαρή άμυνα, δεν φαίνεται σε κανένα παιχνίδι και κάθε φορά που προωθείται για να βγάλει καμιά σέντρα είναι πάντα στα κεραμίδια ή σε κενό χώρο που υπάρχουν μόνο αμυντικοί.

Πως να βρει παιχτη οταν ειναι μονο ο Γκεκας του 1,50 στην περιοχη?? Για την αμυνα διαφωνω, με του Νιγηριανους δε θυμαμαι να εκανε καποιο τραγικο λαθος...αλλα εστω οτι εχεις δικιο...τι κανεις, βαζεις τον Σειταριδη???


Το φάουλ απο το οποίο μπήκε το γκολ προήλθε απο λάθος πάσα του Βύντρα.....είναι παράλογο πιστεύω να λέμε ότι ο βύντρα είναι ποδοσφαιριστής (δεν χρειάζεται καν να αναφέρω ότι δεν πρέπει να παίζει εθνική) :P  το παλικάρι δεν το έχει.....ειναι απλό.....κάθε φορά που παίρνει την μπάλα το βλέπεις στα μούτρα του....φοβάται.....μην μιλήσω για τις πάσες/σέντρες του...ξυράφια.... :P  αυτός και ο κουτρουμάνος τέτοια σέντρα.... :P


τεσπα...η ενστασή μου για το τζόρβα δεν είναι τόσο μεγάλη......τον πιστεύω σαν τερματοφύλακα...και μάλιστα ήμουν απο αυτούς που υποστήριζε πως πρέπει να παίζει ο τζόρβας και όχι ο γκαλίνοβιτς στον βάζελο.....παραυτα θεωρώ ότι ο σηφάκης είναι καλύτερος.....απόψεις είναι αυτές....


και ναι πιστεύω ότι με τοροσίδη δεξία και σπυρόπουλο αριστερά θα ήταν καλύτερο το σύστημα απο το να "καις" έναν παίχτη σαν το τοροσίδη σε πλευρά που παίζει μόνο με τον ρεχάγκελ....


και εν πάσει περιπτώση αν θελει ντε και καλά τον τοροσίδη αριστερά....ας βάλει παπασταθόπουλο δεξιά που την ξέρει την θέση απο την τζένοα....στα περισσότερα παιχνίδια δεξί μπακ έπαιζε.....και ας βάλει κέντρο άμυνας μόρα, κυριάκο, αβρααμ.....


τεσπα....το να γινόμαστε προπονητές απο τον καναπέ είναι το μόνο εύκολο.....ας δούμε τώρα τι θα κάνουμε με την Αρχεντίνα....


p.s. θάνατος στα λιοντάρια της Αγγλίας.... :P

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #114 στις: 19/06/10, 23:37 »
παιδιά λέω να παίξω αύριο μια τριάδα με όβερ την βραζιλία, όβερ την πορτογαλία και 1 την χιλή....
πως το βλέπετε? ρίξτε καμια πρόταση γιατί έχει πέσει απίστευτος κουβάς...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος kostas_23!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #115 στις: 20/06/10, 00:14 »
Αναμφιβόλως φέρουν τραγική ευθύνη και οι αμυντικοί, αλλά και οι σωστές κινήσεις του Τζόρβα είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Όσο για τον Βύντρα, καλά ρε παιδιά πως είναι δυνατόν να βλέπει κάποιος ότι αξίζει την θέση του στην 11άδα??? Οι θέσεις που παίρνει μέσα στο παιχνίδι είναι τραγικές, δεν έχει καταφέρει ούτε μια φορά να βγάλει μια σοβαρή άμυνα, δεν φαίνεται σε κανένα παιχνίδι και κάθε φορά που προωθείται για να βγάλει καμιά σέντρα είναι πάντα στα κεραμίδια ή σε κενό χώρο που υπάρχουν μόνο αμυντικοί.

Πως να βρει παιχτη οταν ειναι μονο ο Γκεκας του 1,50 στην περιοχη?? Για την αμυνα διαφωνω, με του Νιγηριανους δε θυμαμαι να εκανε καποιο τραγικο λαθος...αλλα εστω οτι εχεις δικιο...τι κανεις, βαζεις τον Σειταριδη???


Το φάουλ απο το οποίο μπήκε το γκολ προήλθε απο λάθος πάσα του Βύντρα.....είναι παράλογο πιστεύω να λέμε ότι ο βύντρα είναι ποδοσφαιριστής (δεν χρειάζεται καν να αναφέρω ότι δεν πρέπει να παίζει εθνική) :P  το παλικάρι δεν το έχει.....ειναι απλό.....κάθε φορά που παίρνει την μπάλα το βλέπεις στα μούτρα του....φοβάται.....μην μιλήσω για τις πάσες/σέντρες του...ξυράφια.... :P  αυτός και ο κουτρουμάνος τέτοια σέντρα.... :P


τεσπα...η ενστασή μου για το τζόρβα δεν είναι τόσο μεγάλη......τον πιστεύω σαν τερματοφύλακα...και μάλιστα ήμουν απο αυτούς που υποστήριζε πως πρέπει να παίζει ο τζόρβας και όχι ο γκαλίνοβιτς στον βάζελο.....παραυτα θεωρώ ότι ο σηφάκης είναι καλύτερος.....απόψεις είναι αυτές....


και ναι πιστεύω ότι με τοροσίδη δεξία και σπυρόπουλο αριστερά θα ήταν καλύτερο το σύστημα απο το να "καις" έναν παίχτη σαν το τοροσίδη σε πλευρά που παίζει μόνο με τον ρεχάγκελ....


και εν πάσει περιπτώση αν θελει ντε και καλά τον τοροσίδη αριστερά....ας βάλει παπασταθόπουλο δεξιά που την ξέρει την θέση απο την τζένοα....στα περισσότερα παιχνίδια δεξί μπακ έπαιζε.....και ας βάλει κέντρο άμυνας μόρα, κυριάκο, αβρααμ.....


τεσπα....το να γινόμαστε προπονητές απο τον καναπέ είναι το μόνο εύκολο.....ας δούμε τώρα τι θα κάνουμε με την Αρχεντίνα....


p.s. θάνατος στα λιοντάρια της Αγγλίας.... :P
Και της Γκανας και της Γκανας!!!! >:D >:D


Φιλε Zeromancer καλο ακουγεται αν και σε αυτο το μουντιαλ πας κουβα αδιαβαστος στο χαλαρο!!!!
προσοχη με τα οβερ!!Το παιχνιδι σκοπιμοτητας σε ολο της το μεγαλειο κανουν οι ομαδες!!Προσεχουν για να εχουν!!
Καλη επιτυχια οπως και να'χει κι εγω καπως ετσι θα κινηθω!!
Μακρια απο 3αδες παντως!
2αδα στην χειροτερη!!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #116 στις: 20/06/10, 01:12 »

Πως να βρει παιχτη οταν ειναι μονο ο Γκεκας του 1,50 στην περιοχη?? Για την αμυνα διαφωνω, με του Νιγηριανους δε θυμαμαι να εκανε καποιο τραγικο λαθος...αλλα εστω οτι εχεις δικιο...τι κανεις, βαζεις τον Σειταριδη???
Οχι αφήνεις το Βύντρα να τρώμε τσάμπα γκολ. Δέκα φορές καλύτερα ο Σειταρίδης, και χίλιες φορές ο Τοροσίδης στη φυσική του θέση, κι ο Σπυρόπουλος στ' αριστερά.
Με τους Νιγηριανούς έκανε 2 χοντρά λάθη. Στη φάση του γκολ της Νιγηρίας, είχε δώσει λάθος πάσα στο Παπασταθοπουλο, με αποτέλεσμα ο τελευταίος να κάνει εσκεμμένο φάουλ, και σε μια επίθεση δική μας, δεν ήξερε τι να κάνει τη μπάλα, του την έκλεψαν οι Νιγηριανοί και βγάλαν επικύνδινη αντεπίθεση.
« Τελευταία τροποποίηση: 20/06/10, 01:29 από Moonchild_ »

Αποσυνδεδεμένος children of bodom

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • everytime i die
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #117 στις: 20/06/10, 12:52 »
Ισπανια και τα μυαλα στα καγκελα :metal
children of bodom

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #118 στις: 20/06/10, 13:59 »
Ο Σπυρόπουλος είναι χειρότερος αμυντικά από Βύντρα  (ο Τοροσίδης είναι κλάσεις ανώτερος σε αυτή τη θέση) κατα την άποψή μου. Με παίχτες που έχουν υποτυπώδη επιτάχυνση και ντρίμπλα θα μετράς σακούλες. Με Αργεντινή όποιον και να βάλεις...

Ο Γκέκας είναι ο μόνος φορ περιοχής που έχουμε που μπορεί να βάλει γκολ και έχει παίξει σε υψηλό επίπεδο. Εκτός αν θέλετε να μπει Καπετάνος, που ναι μεν έκανε καλή χρονιά, αλλά άλλο Ρουμανία άλλο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Όσο για τέρμα, κι εγώ κλίνω προς Σηφάκη, αλλά τώρα φυσικά δεν αλλάζεις τέρμα.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #119 στις: 20/06/10, 15:25 »
Γκέκας???
Ναι η αλήθεια είναι ότι από καπετάνο-χαριστέα είναι κλάσεις ανώτερος.
Παρόλαυτά παραμένει μια μετριότητα,ενώ το γκολ που χάνει με νιγηρία ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ.
Για μένα ο μήτρογλου ήταν ο κατάλληλος αυτή την στιγμή για την κορυφή της επίθεσης και να πλαισιώνεται από σαλπιγγίδη-σαμαρά.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #120 στις: 20/06/10, 15:55 »
Παντως σημερα εχει ΠΟΛΥ καλο ματσακι...
Βραζιλια-Ακτη Ελεφαντοστου. Δυο πολυ ποιοτικες, μπαλαδορικες και γρηγορες ομαδες. Θελω να περασουν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.
Μακαρι σημερα να δουμε λιγο μπαλιτσα...


Οσο για την Ελλαδα. Απο την Αργεντινη και μονο εξαρταται το ματς. Αλλα κατι μου λεει οτι ουτε η ισοπαλια θα μας φτασει... :-\


Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #121 στις: 20/06/10, 16:28 »
Αυτο το ματσακι μπορει να ερθει κ χ παντως θα δουμε μπαλα τοσο απο Βραζιλια οσο κ απο Ακτη Ελεφαντοστου που απεδειξε οτι εχει πολυ δεμενη ομαδα παρα την απουσια του Ντρογκμπα
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #122 στις: 20/06/10, 23:04 »
Αυτο το ματσακι μπορει να ερθει κ χ παντως θα δουμε μπαλα τοσο απο Βραζιλια οσο κ απο Ακτη Ελεφαντοστου που απεδειξε οτι εχει πολυ δεμενη ομαδα παρα την απουσια του Ντρογκμπα

X? χμμμ εγω παντος ως τωρα απιασα Ιταλια κ Βραζιλια  ;D
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #123 στις: 21/06/10, 00:39 »
Παιδιά συνεχίστε να δίνετε προγνωστικά, για να ξέρουμε τι να μην παίζουμε :D

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #124 στις: 21/06/10, 00:42 »
Το ματς Βραζιλίας-Ακτής ήταν τελικά μάπα.

Εμένα μ'απογοητεύουν οι ομάδες της Αφρικής. Τρομερά φυσικά και αθλητικά προσόντα, παίρνουν και Ευρωπαίους προπονητές μπας και στρώσουν παιχνίδι αλλά λίγα πράγματα. Ενώ έχουν και μερικούς παίκτες που το ξέρουν το τόπι.

Όσο για τη Βραζιλία δεν είναι σε καμία περίπτωση η ομάδα που έπαιζε εντυπωσιακό επιθετικό ποδόσφαιρο. Πολύ πιο κοντρολαρισμένο παιχνίδι σε σχέση με την αναρχία που επικρατούσε (αν θυμάστε 2002, που το πήρε τελικά). Κι όμως κέρδισε άνετα.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5X5 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ?

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Συναντήσεις

32 Απαντήσεις
11173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/03, 15:49
από dshakes
51 Απαντήσεις
16217 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/12, 20:28
από Μητσάκος
19 Απαντήσεις
5824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 20:08
από pimami
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
15 Απαντήσεις
9314 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what
1 Απαντήσεις
2396 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 19:20
από dead_men_walking
45 Απαντήσεις
17832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 20:04
από Γιάννης [nOiz]
66 Απαντήσεις
33360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek
84 Απαντήσεις
21911 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
0 Απαντήσεις
482 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/23, 07:48
από Ioannis Anastassakis