Αποστολέας Θέμα: Θανάσης Παπακωνσταντίνου-Διονύσης Σαββόπουλος  (Αναγνώστηκε 17781 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Που να με πάρει και να με σηκώσει επιτέλους!!
Μπορούμε να βγάλουμε άποψη επιτέλους μόλις τους ακούσουμε και όχι να προδικάζουμε τα πράγματα????


Eλεος! Δεν εξεφρασα αποψη για το προγραμμα!!! Ειπα οτι πιστευω οτι ειναι αταιριαστος συνδυασμος!! Οχι οτι δεν θα ειναι απαραιτητα καλο το λαιβ...Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις να στο κανω πιο λιανα?
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Γιατί είναι δικαίωμα του καθενός να είναι από εμπαθής, μέχρι συμπαθής.

Αλήθεια, αν θυμάμαι καλά από τους κανόνες του forum, δεν απαγορεύεται ακόμα να εκφράζει ο οποιοσδήποτε τις αντιρρήσεις ή τη δυσαρέσκειά του για ένα ενδεχόμενο σχήμα. Ας πούμε -κι ανεξάρτητα από την άποψή μου για το Σαββόπουλο- θεωρώ πως δεν καλύπτει τις δικές μου καλλιτεχνικές ανησυχίες -ως ακροατής- μια τέτοια συνεργασία. Αντίθετα θα προτιμούσα να απολαμβάνω τον Παπακωνσταντίνου με τους Night On Earth και την ηχητική φρεσκάδα που κουβαλάνε αυτά τα παιδιά, σε αντιδιαστολή με τα περασμένα μεγαλεία που εκφράζει ο -κατά τα άλλα αγαπητός- Νιόνιος. Περισσότερα έχω να αποκομίσω από την πρώτη σύμπραξη και τους καρπούς που μπορεί να αποδώσει, παρά από τη δεύτερη που μοιάζει εκ του ασφαλούς.

Και στην τελική ας εκφράζει ο καθένας ελεύθερα τόσο τα μέλια, όσο και τον εμετό του, χωρίς να χρειάζεται υποδείξεις και θεσμοφύλακες ορθής συμπεριφοράς.


Αγαπητε schizm δεν ειναι η αρνητικη κριτικη το κατακριτεο(εστω και με την εννοια της δημιουργηθεισας διαθεσης στο ακουσμα μιας συνεργασιας) και ποσο μαλλον εαν αυτη μπορει να εξηγηθει (οπως εσυ υποψιαζομαι μπορεις να κανεις εχοντας παρακολουθησει τις αποψεις σου) αλλα ο αφορισμος της συνεργασιας αυτης μονο και μονο για να κατηγορησουμε το Νιονιο για τις τελευταιες επιλογες του.
Οπως εσυ εχεις την ελευθερια να εκφρασεις την αισθητικη σου διαφωνια ετσι και καθε αλλος εχει δικαιωμα να υπερασπιστει την αισθητικη του συμφωνια αρκει ολοι μας να μπορουμε να στηριξουμε τα "αντικειμενικα" επιχειρηματα ,που θα επικαλεστουμε αναγκαστικα ,με "αντικειμενικο" τροπο.

Υ.Γ.Συμφωνω θα ηταν πιο "πειραματικη" μια συνεργασια με τους ΝΟΕ και πιο ενδιαφερουσα.Αλλα και αυτη η συνεργασια νομιζω μπορει να αποδειχθει Ιστορικη
Υ.Γ.2 Ουτε εγω δεν καταλαβαινω τη διαολο εγραψα ;D
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Παρεξήγησες Πελαργέ...τα όσα έγραψα προφανώς και δε σε αφορούσαν. Άλλωστε δεν είχα ποτέ πρόβλημα με οποιονδήποτε κατέθετε είτε τη θετική, είτε την αρνητική του άποψη, ακόμα κι αν ήταν προϊόν εμπάθειας. Την άλλη αισθητική δεν αντέχω, εκείνη που κραυγάζει μονίμως "έλεος", λες και πατήσαμε σε κανέναν τον κάλο και σηκώνει το εικονικό χέρι για να νουθετίσει τους διαφωνούντες, λες και εξέφρασαν ό,τι πιο παράλογο έχει ακουστεί από τότε που ο Ύψιστος έφτιαξε το Χριστό, το Μωάμεθ, το Βούδα και 2-3 άλλους και τους έβαλε στο μπλέντερ. Εκεί κάπου το "έλεος" ακολουθεί το "ήμαρτον" και η πτώση τελειωμό δεν έχει.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
. Την άλλη αισθητική δεν αντέχω, εκείνη που κραυγάζει μονίμως "έλεος", λες και πατήσαμε σε κανέναν τον κάλο και σηκώνει το εικονικό χέρι για να νουθετίσει τους διαφωνούντες, λες και εξέφρασαν ό,τι πιο παράλογο έχει ακουστεί από τότε που ο Ύψιστος έφτιαξε το Χριστό, το Μωάμεθ, το Βούδα και 2-3 άλλους και τους έβαλε στο μπλέντερ. Εκεί κάπου το "έλεος" ακολουθεί το "ήμαρτον" και η πτώση τελειωμό δεν έχει.

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Τελειος!!!! Εφυγε για εκτυπωση....!!!! ;D ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Την άλλη αισθητική δεν αντέχω, εκείνη που κραυγάζει μονίμως "έλεος", λες και πατήσαμε σε κανέναν τον κάλο και σηκώνει το εικονικό χέρι για να νουθετίσει τους διαφωνούντες, λες και εξέφρασαν ό,τι πιο παράλογο έχει ακουστεί από τότε που ο Ύψιστος έφτιαξε το Χριστό, το Μωάμεθ, το Βούδα και 2-3 άλλους και τους έβαλε στο μπλέντερ. Εκεί κάπου το "έλεος" ακολουθεί το "ήμαρτον" και η πτώση τελειωμό δεν έχει.

Αν και έχω την αίσθηση ότι κ εγώ είμαι καμιά φορά μέσα σε αυτό που περιγράφεις, πρέπει να παραδεχτώ ότι έχεις απόλυτο δίκιο κ ότι εγώ έλιωσα διαβάζοντάς το... ;D ;D ;D ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έτυχε σήμερα και συνάντησα τον Σαββόπουλο και την μπάντα του να προβάρουν... πραγματικά εκπληκτικοί μουσικοί όλοι τους και πάνω από όλα φοβεροί άνθρωποι! Πραγματικά θα μπορούσα να κάτσω ώρες να τον ακούω να μιλάει...ένας άνθρωπος με εμπειρίες δεκαετιών και την ενέργεια ενός εφήβου. Ανυπομονώ να τον δω ξανά live... Το ίδιο ισχύει και για τον Κιουρτσόγλου που θα είναι και φέτος μαζί. Απίστευτα φιλικός και συζητήσιμος και με πολύ χιούμορ. Α! και ο Σαββόπουλος μου είπε ότι ξεκινάνε 25 και όχι 18 που έχετε γράψει εδώ... :-\

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Έτυχε σήμερα και συνάντησα τον Σαββόπουλο και την μπάντα του να προβάρουν... πραγματικά εκπληκτικοί μουσικοί όλοι τους και πάνω από όλα φοβεροί άνθρωποι! Πραγματικά θα μπορούσα να κάτσω ώρες να τον ακούω να μιλάει...ένας άνθρωπος με εμπειρίες δεκαετιών και την ενέργεια ενός εφήβου. Ανυπομονώ να τον δω ξανά live... Το ίδιο ισχύει και για τον Κιουρτσόγλου που θα είναι και φέτος μαζί. Απίστευτα φιλικός και συζητήσιμος και με πολύ χιούμορ. Α! και ο Σαββόπουλος μου είπε ότι ξεκινάνε 25 και όχι 18 που έχετε γράψει εδώ... :-\

Nαι άκουσα ότι ήταν να ξεκινήσουν 18 αλλά έγινε 25...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ


Απο το avopolis:

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ, ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ @ Polis Theatre, Αθήνα
25/01/2008
ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ - ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΣΤΟ POLIS THEATER
ΑΠΟ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,ΣΑΒΒΑΤΟ & ΚΥΡΙΑΚΗ

Διονύσης Σαββόπουλος, Θανάσης Παπακωνσταντίνου, μαζί στη σκηνή πρώτη φορά. Μαζί και στα 12 καινούργια τραγούδια του Θανάση Παπακωνσταντίνου που άρχισαν να ηχογραφούνται αυτές τις μέρες, με ερμηνευτή το Διονύση Σαββόπουλο.
Η ηχογράφηση αναμένεται να ολοκληρωθεί την άνοιξη, αφού τα τραγούδια παρουσιαστούν για 20 βραδιές στη σκηνή και πάρουν την τελική τους μορφή μπροστά στο κοινό. Εν συνεχεία θα κυκλοφορήσουν σε CD. Αξίζει να προστεθεί εδώ ότι ο Διονύσης Σαββόπουλος, πρώτη φορά, επιλέγει να τραγουδήσει μια ντουζίνα τραγούδια ενός άλλου δημιουργού. To Polis Theater μεταμορφώνεται ριζικά στο εσωτερικό του για να υποδεχθεί τους δύο τραγουδοποιούς και το κοινό τους.
Μαζί τους τέσσερις διεθνώς καταξιωμένες προσωπικότητες του μουσικού αυτοσχεδιασμού: οι δικοί μας Γιώτης Κιουρτσόγλου (ηλ. βαθύχορδο, κρουστά, φωνητικά) και η Βάσω Δημητρίου (κιθάρες, παραδοσιακά νυκτά έγχορδα, φωνητικά) που είναι επίσης επιμελήτρια των ηχογραφήσεων και των προβών. Από το Λος Άντζελες, οι Jimmy Mahlis (κιθάρες, ούτι, φωνητικά) και Satnam Ramgotra (τάμπλες, τύμπανα, κρουστά). Δεν συνοδεύουν απλώς. Φωτίζουν και ζωντανεύουν τόσο τα καινούργια, όσο και άλλα πολλά γνωστά και δημοφιλή τραγούδια του Διονύση Σαββόπουλου και του Θανάση Παπακωνσταντίνου.
Στην επιμέλεια του ήχου ο Γιάννης Τούντας και στους φωτισμούς ο Κώστας Τσαγανός. Οργάνωση παραγωγής: Sui Generis Music.

Οι παραστάσεις ξεκινούν στις 25 Ιανουαρίου και θα τελειώσουν στις 29 Μαρτίου.
Κάθε Παρασκευή,Σάββατο & Κυριακή
Ώρα έναρξης: 21.30
Τιμή εισόδου: 15 ευρώ με ποτό.
Πέτρου Ράλλη 18
Τηλ. Κρατήσεων 210-3452527
« Τελευταία τροποποίηση: 17/02/08, 13:25 από Renou »
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος llorona

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δίχως ιδέες και δίχως σημαίες, δίχως καβάτζα καμιά
    • Προφίλ
Εμένα πάλι, κι ας πέσουν να με φάνε, δεν μου αρέσει αυτή η συνεργασία και να με συγχωρήσουν οι φαν. Δεν θεωρώ ότι ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου την είχε ανάγκη. Παραγωγικός είναι, να την ψάχνει φαίνεται, να θέλει να δοκιμάσει πράγματα δείχνει, τι νόημα έχει να πλεύσει με κάτι τόσο συμβατικό πια όσο ο Σαββόπουλος; Τι αθα του προσθέσει;
Καχύποπτη με κάνουν αυτά και δεν μου πάνε και στη γεύση.Αυτά.
Εμπρος, φάτε με! ;)
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνέντευξη στην Ελευθεροτυπία για την δισκογραφική τους συνεργασία!

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Μεγαλούργησε ο Θανασάρας....!!
 ''Eίναι ανήθικο στην τέχνη να σχολιάζεις τις επιπτώσεις...!!''  Αυτό προς απάντηση όλων...!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Κι επειδή το 'πε ο Θανάσης, όλοι σούζα και τουμπεκί. :P

Σε ελεύθερη μετάφραση "άντε κωλόπαιδα που τολμάτε και έχετε αντίθετη άποψη".

Edit: Συμπαθάτε με...ο Μπουνιουέλ το 'πε. Παίρνω 20 κάμψεις που αμφισβήτησα κι αυτήν την αυθεντία.

Edit 2: Αφού προτείνει κι ο Νιόνιος να κάνουν τουμπεκί κι εκείνοι που έκαναν το λάθος και δεν τους άρεσε το αποτέλεσμα, χαίρομαι που υπάρχει σεβασμός στη διαφορετικότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/01/08, 23:02 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Κι επειδή το 'πε ο Θανάσης, όλοι σούζα και τουμπεκί. :P

Σε ελεύθερη μετάφραση "άντε κωλόπαιδα που τολμάτε και έχετε αντίθετη άποψη".

Edit: Συμπαθάτε με...ο Μπουνιουέλ το 'πε. Παίρνω 20 κάμψεις που αμφισβήτησα κι αυτήν την αυθεντία.

Edit 2: Αφού προτείνει κι ο Νιόνιος να κάνουν τουμπεκί κι εκείνοι που έκαναν το λάθος και δεν τους άρεσε το αποτέλεσμα, χαίρομαι που υπάρχει σεβασμός στη διαφορετικότητα.
A ρε Πικασο..... ;D ;D ;D ;D ;D Ζωγραφισες παλι...!!!!!
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Κι επειδή το 'πε ο Θανάσης, όλοι σούζα και τουμπεκί. :P

Σε ελεύθερη μετάφραση "άντε κωλόπαιδα που τολμάτε και έχετε αντίθετη άποψη".

Μάλλον ήθελες να πεις "Δε θα κάθομαι κάθε φορά να σκέφτομαι τι θα αρέσει στο κοινό μου για να γράψω μουσική"

Το θέμα δεν είναι ότι κάποιοι ίσως δε μείνουν ευχαριστημένοι από το αποτέλεσμα, αλλά αυτοί που καταδικάζουν τη συνεργασία πριν καν την ακούσουν... Μια χαρά απάντηση έδωσαν. Άλλο κριτική και άλλο εξυπνακισμός...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Εμένα πάλι, κι ας πέσουν να με φάνε, δεν μου αρέσει αυτή η συνεργασία και να με συγχωρήσουν οι φαν. Δεν θεωρώ ότι ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου την είχε ανάγκη. Παραγωγικός είναι, να την ψάχνει φαίνεται, να θέλει να δοκιμάσει πράγματα δείχνει, τι νόημα έχει να πλεύσει με κάτι τόσο συμβατικό πια όσο ο Σαββόπουλος; Τι θα του προσθέσει;
Καχύποπτη με κάνουν αυτά και δεν μου πάνε και στη γεύση. Αυτά.
Εμπρος, φάτε με! ;)

Ακριβώς αυτά που ήθελα να πώ!... Πλησιάζει και ο καιρός, lets see!
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Μάλλον ήθελες να πεις "Δε θα κάθομαι κάθε φορά να σκέφτομαι τι θα αρέσει στο κοινό μου για να γράψω μουσική"

Μπορείς να πεις το ίδιο πράγμα, με χίλιους διαφορετικούς τρόπους...και να είσαι βέβαιος πως κάθε ένας από αυτούς δημιουργεί διαφορετικές εντυπώσεις κι έχει την ιδιαίτερη βαρύτητά του. Προφανώς κι ένας δημιουργός δικαιούται να αποφασίζει αποκλειστικά για τη μορφή και το περιεχόμενο του εκπονήματός του κι ας μην αφορά τελικά και κανέναν, αλλά είναι ανήθικο στην τέχνη να χρησιμοποιείς τον όρο τουμπεκί, όπως θα έλεγε κι ο φίλος μας ο Μπουνιουέλ, ειδικά όταν εξετάζεις την υποκειμενικότητα των πραγμάτων. Μπορείς να πεις κάλλιστα πως "δε συνηθίζω να ακούω κανέναν άλλον πέρα από τις εσωτερικές μου φωνές, όταν δημιουργώ" ή "τους έχω όλους χεσμένους, όταν γράφω" και να εννοείς το ίδιο πράγμα, αλλά καταλαβαίνεις πως η αισθητική που εκπορεύεται δεν είναι ανάλογη.

Παράθεση
Το θέμα δεν είναι ότι κάποιοι ίσως δε μείνουν ευχαριστημένοι από το αποτέλεσμα, αλλά αυτοί που καταδικάζουν τη συνεργασία πριν καν την ακούσουν... Μια χαρά απάντηση έδωσαν. Άλλο κριτική και άλλο εξυπνακισμός...

Η πρόταση που τους τέθηκε και για την οποία δόθηκαν οι απαντήσεις ήταν "Αν τώρα το αποτέλεσμα δεν αρέσει σε κάποιους από τους φανατικούς μου". Κανείς δε μίλησε για τη συνεργασία, για να χρειάζεται να απαντήσουν κατά αυτόν τον τρόπο, ερμηνεύοντάς πολλές από τις διαθέσεις που εκφράστηκαν κι εδώ μέσα. Κι αν δεν κάνω λάθος, ένα forum υπάρχει για να συζητάμε, να διαφωνούμε και να συμφωνούμε, καταθέτοντας απόψεις και γνώμες. Λες και σε κάθε περίπτωση πρέπει να δεις το Γιάννη πριν προτείνεις το όνομα που θα μπορούσε να έχει.

Και για να εξηγούμαι...δε θα στενοχωρηθώ καθόλου αν έχουμε να κάνουμε με αριστούργημα που θα αφήσει εποχή...τουναντίον. Αυτό δε σημαίνει πως μου απαγορεύεται τη δεδομένη στιγμή να εκφράζω τις αντιρρήσεις μου όμως.
« Τελευταία τροποποίηση: 22/01/08, 10:27 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Να σημειώσω ότι οι τελευταίες μου φράσεις δεν πήγαιναν σε κάποιον συγκεκριμένα εδώ μέσα, αλλά στο γενικότερο κλίμα που βλέπω ότι επικρατεί σε διάφορες διαδυκτιακές συζητήσεις όπου έχει αποφασιστεί πού θα πάει σχολείο, ποια θα παντρευτεί και πόσα παιδιά θα κάνει ο Γιάννης... Τώρα ίσως έχεις δίκιο, μάλλον ήταν αρκετά σκληρή η απάντηση, αλλά πιθανόν και οι ίδιοι να έχουν ακούσει πολλά αρνητικά σχόλια και να έχουν αγανακτήσει που διάφοροι προδικάζουν την πρωτοβουλία αυτή. Only time will tell, που λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Μεγαλούργησε ο Θανασάρας....!!
 ''Eίναι ανήθικο στην τέχνη να σχολιάζεις τις επιπτώσεις...!!''  Αυτό προς απάντηση όλων...!
ψαγμενος ο Θανασης..ωρε μπραβο...το παιδι της ατακας εχει γινει...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Φήμες - έγκυρες - θέλουν τους δύο τραγουδοποιούς απο 11/2 στον Μύλο:) :)

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Φήμες - έγκυρες - θέλουν τους δύο τραγουδοποιούς απο 11/2 στον Μύλο:) :)


Διασταυρώνω με χαρά! :D

Να και μια πρώτη κριτική: http://www.in2life.gr/delight/goingout/articles/148719/article.aspx?apg=1
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος emp07

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Να και μια άλλη κριτικη από τους κομπλεξικούς στην Καθημερινή με τίτλο: "Η θανάσιμη μοναξιά του Αλέξη Ασλάνογλου, η εκτέλεση του Φορτίνο Σαμάνο και 160 ευρώ το μπουκάλι του ουίσκι σε ένα χώρο που, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες, δεν καταφέρνει να εκδυθεί τον μανδύα της «μπουζουκλερί»... "  http://trans.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_qsite2_27_31/01/2008_220395

Αποσυνδεδεμένος emp07

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
που ωστόσο στο τέλος λέει: "Τόσο καλό ήχο, τέτοια ποιότητα παιξίματος, δεν νομίζω να είχα ξανακούσει. Και τα «εύσημα» μοιράζονται εξίσου σε όλους: στον Γιώτη Κιουρτσόγλου (μπάσο, κρουστά, φωνητικά), τη Βάσω Δημητρίου (κιθάρες, παραδοσιακά νυκτά έγχορδα, φωνητικά), τον Ελληνοαμερικανό Jimmy Mahlis (κιθάρες, ούτι, φωνητικά) και τον Satnam Ramgotra (τάμπλες, τύμπανα, κρουστά). Πετάει η ομάδα!" . Ας αποφασίσει η κυρία Επτακοίλη τελικά της άρεσε ή όχι??? Η απλά κάνουμε κριτική για το πλέον επιτυχημένο πρόγραμμα της χρονιάς μπας και μας προσέξει και μας κανείς??

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς το πρόβλημά σου... Το review είναι ξεκάθαρα θετικό, απο εναν άνθρωπο που φαίνεται πως είχε έστω και την βασική (και παραπάνω) γνώση να καλύψει κάτι τέτοιο. Επίσης στο κείμενο φαίνεται πόσο έχει κρατηθεί ο χαρακτήρας του "trip-αρίσματος" που έχουν τα live του Θανάση Παπακωνσταντίνου, και χάρηκα πολύ! ^^   Όσο για το αν είναι κομπλεξικοί ή όχι στην Καθημερινή ούτε με νοιάζει, ούτε θα το σχολιάσω περαιτέρω.

Εγώ προσωπικά θα πάω απο βδομάδα, αν κάποιος ψήνεται (για το επόμενο Σαβ/κο ας πούμε) μπορούμε να κανονίσουμε να πάμε ως μια ωραία παρέα... Άρη, τι λές?  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 05/02/08, 17:20 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος emp07

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Και μόνο ο χαρακτηρισμός μπουζουκλερί σε αυτή τη μουσική παράσταση αρκεί ώστε να είναι το πρόβλημά μου, γιατί έχω πάει ήδη δύο φορές και μόνο αυτό δεν εισέπραξα. Αν εξαιρέσουμε πάντως τον τίτλο και την πρώτη παράγραφο που κράζει γενικότερα το χώρο και το μαγαζί, που λίγο με νοιάζει, τα υπόλοιπα σχόλια είναι μια χαρά!!!

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πηγα χτες, παρασκευη.
Γενικα ειμαι Σαββοπουλικος. Δεν ειχα ακουσει απολυτως τιποτα απο θαναση, και πηγα συνειδητα να ακουσω κατι νεο και να βρω ενδεχομενως ενα νεο ακουσμα.
Και φυσικα επειδη εχω μεγαλωσει με τον Σαββοπουλο και δεν τον χορταινω.
Αν και περισσοτερο απο ολους, πηγα μαλλον για τον Κιουρτσογλου, γιατι αν και κιθαριστας, μου σηκωνεται η τριχα καθε φορα που τον ακουω αυτον τον ανθρωπο, ποσο μαλλον οταν τον ακουω να δουλευει πανω σε κομματια που αγαπαω απο παιδι.
Επισης εντυπωσιακοι ητανε οι υπολοιπες μουσικαρες που πλαισιωναν το σχημα. Ο Τζιμμυ, η κα. Δημητριου και ο υπεροχος Σατναμ στα κρουστα. Ολοι τους μοναδικοι.

Δεν εχω πολλα να πω, ηταν υπεροχη εμπειρια χωρις καποιο "αλλα".
Αψογα τραγουδια, ωραια παρουσια ολων επι σκηνης, αψογη απο αποψη τεχνικης και αισθησης εκτελεση ολων των κομματιων.
Και ναι, κολλανε οι δυο τους σαν ντουετο. Πετυχημενο!

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ για μενα , μετα το σοου, ηταν η ευκαιρια να παιξω για λιγο με την PRS CUSTOM 22 της Δημητριου, χειροποιητη απ τον ΙΔΙΟ τον Paul Reed Smith, το 1989. Ενα πανεμορφο οργανο.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
5030 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/07, 23:54
από Mrs Brightside
198 Απαντήσεις
66633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/07, 13:04
από Αγγέλα
20 Απαντήσεις
10437 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 14:15
από Fusalida
39 Απαντήσεις
16251 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:43
από Anaximandros
24 Απαντήσεις
7385 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/07, 19:30
από Mrs Brightside
9 Απαντήσεις
7411 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 09:08
από ερεβος
1 Απαντήσεις
2823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/08, 02:27
από Kli Klis
9 Απαντήσεις
4153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/09, 14:58
από TheVrachnoprofiter
8 Απαντήσεις
4371 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/11, 11:41
από johntziallas
0 Απαντήσεις
3500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/17, 16:14
από MARIOS F