Αποστολέας Θέμα: Epi Special 2 turbo boost...( ή όταν δεν έχεις τι να κάνεις...)  (Αναγνώστηκε 7081 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bud_4_life

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Πειραματα επί πειραμάτων...αλλά μου αρέσει παααααααααααααααααααααααρα πολύ και τη λιώνω μέρα νύχτα.(είναι και ο 85 στη γέφυρα πο δε σε αφήνει να ηρεμήσεις και να θες...)..... ;D ;D ;D :solo
















Γνώμες??

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Ωραια πραματα...αν και δε καταλαβαινω ποιος ο λογος να την κανεις ''φλαμπε'' αφου ειχς σκοπο να τη βαψεις μετα μαυρη ματ.Ηθελες μηπως να σκουρινεις τα συγκεκριμενα μερη;....αληθεια ειναι μασιφ το σωμα;
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Πολύ ενδιαφέρον!!!!     

   Και πολύ ωραίο αποτέλεσμα!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος bud_4_life

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
ααααα ευχαριστώ.
παρίμενα να κράζατε να πω την αλήθεια γτ δε θυμίζει ούτε στο ελάχιστο τα άλλα πολύ πιο επαγγελματικά projects.΄
Φίλε Mace....δεν της έβαλα μπουρλότο και μετά την έβαψα μαύρη ματ..
την είχα βάψει μαύρο με πέρλα αλλά δε μου άρεσε και πολύ...(ήθελα κάτι πιο extreme και πιο καγκούρικο)...εξάλλου για τη τρέλα μου την έκανα αλλά και για να πειραματιστώ για άλλα project που θέλω να κάνω...
Την έβαψα μαύρο περλέ,και το ματ που βλέπεις είναι μετά από τρίψιμο του χρώματος.Στο στάδιοτης φωτιάς είχα πετάξει πάνω εκτός από το μπλε ντουκόχρωμα >:D :yeah καθαρή βενζίνη...
Ιδέα μπας και κάνει τίποτα τρελά νερά σε στυλ PRS...αλλά  δεν :(

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πολυ ωραιος ρε φιλε...μερακι.ποσο μπορει να σου παρει ενας επαγγελματιας για μια τετοια δουλεια?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
πολύ καλή δουλειά! αλήθεια, από τι έφτιαξες τα ταστόσημα?
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Χα χα χ....σουπερ  :D :D :D....απλα νομιζα οτι η σειρα των φωτος αντιστοιχουσε στα διαφδορα σταδια του relicing  :)....anyway....μ'αρεσει το αποτελεσμα...μηπως να εγραφες καιμια-δυο κουβεντες για το τι εκανες για να παρουν ιδεες και αλλοι φιλοι που θα θελαν να ρελικαρουν καποιο δικο τους οργανο;Ωραια και τα αυτοκολητα πανω απο τα inlays.Σωστη η αποψη περι πειραματισμου....keep up  :up
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος bud_4_life

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Ρε παιδιά σίγουρα δε με ειρωνεύεστε???????? ???
Σε περίπτωση πάντως που μιλάτε σοβαρά....μμμ...δε ξέρω πόσο μπορεί να σου πάρει κάποιος επαγγέλματίας...αλλά είναι άλλη φάση να το φτιάχνεις μόνος σου.(ήδη ψάχνω και άλλα σώματα από ebay)
Εμένα προσωπικά δε μου στοίχισε σχεδόν τίποτα (εκτός από τα 50 του μαγνήτη) και εκτός ότι ο ήχος αναβαθμίστηκε 10000000% το σημαντικότερο είναι ότι απλά ΓΟΥΣΤΆΡΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ.... :)
Οι σταυροί στη ταστιέρα είναι replica του iommi από Sabbath και τα βρήκα από ebay 15 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ολα τα νταραβερια :P :P φωτιες κτλ κτλ επιρεασαν καθολου τον ηχο της κιθαρας??
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
ΘΕΟΣ.
Πες αναλυτικά τί έκανες γιατί το ψήνω άγρια να κάνω ακριβώς το ίδιο στην ibanez μου.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Επειδη εχω την ιδια κιθαρα, θα μπορουσες να βαλεις καποιες φωτο απο το πισω μερος? Που καταφερες και εχωσες την μπαταρια??!?!
Α, βλεπω εχουμε και ιδιο παπλωμα με τον ηρακλη  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σορρυ ρε παιδια που θα βγω οφ απλα για να μην ανοιξω αλλο θεμα και επειδη εδω ειστε ολοι μαστορες αν μπορει καποιος ας μου πει κατι...(ωραιο ακουστηκε αυτο.συγκεκριμενο)εχω μια θηκη σκληρη και εχει μεσα επενδυση η οποια στην γωνια ξεκολλησε.με τι μπορω να την κολλησω.κατι γερο.τι ειδους κολλα
απαντηστε μου αν θελετε με πμ για να μη χαλασω το θεμα του παιδιου
ευχαριστω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Παράθεση
τι ειδους κολλα

...θα ελεγα εποξικη δυο συστατικων και ακολουθα τις οδηγειες στη συσκευασια αλλα λογω του ειδους της ζημια δε νομιζω να δεις προκοπη...αγορασε μια μεταλλικη γωνια απο πρακτικερ κει μαζι με κολα τοποθετησε την στο σημειο...αν η βαλιτσα σου ειναι φτηνη αγορασε μια καινουργια...
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
οχι μαλλον δεν σας εδωσα να καταλαβετε τι εννοω.η επενδυση ξεκολλησε απο μεσα.δεν εχει σπασει η θηκη και οταν βαζω την κιθαρα απροσεκτα ξεκολλαει ολο και πιο πολυ..
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Αααααα....καλα...αλλο εντελως καταλαβα,σορυ  ;D...λοιπον....λιγο βενζινικολα απλωμενη με ενα πινελακι κανει τη δουλεια μιαααα χαρα....απλα βρες κατι βαρυ να βαλεις πανω κι αστην ολο το βραδυ....υποψην μην κλεισεις αμεσως τη θηκη αλλα αστην ανοιχτη κανα-δυο μερες για να ξεμυρισει  ;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
να σε καλα mace θα το δοκιμασω asap.. ;D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος bud_4_life

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
όχι όχι δεν επηρέασαν τον ήχο...αλλά βασικά ποιον ήχο???πριν δεν είχε ήχο...ειχε σκατούλες(με τους μαμίσιους epiphone καταλαβαινεις...)
Θα βάλω και το πίσω μέρος μόλις μπορέσω.
Ηρακλής πέρα από το μύθο .....ροκ..

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ωραίος ο bud_4_life!!
τέτοια projects χρειάζονται να γίνονται κ ας είναι "καγκούρικα", κακόγουστα ή οτιδήποτε..
εμένα πάντως μ'αρέσει το αποτέλεσμα...
γράψε μας λίγα λόγια για το κάθε στάδιο....
και απορία: τα inlays είναι αυτοκόλλητα?

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Παντως για να ειναι ολοκληρωμενο το αποτελεσμα θα επρεπε να ρελικαρεις και το hardware...γεφυρες,κλειδια κλπ πρεπει να φαινονται κι αυτα ''ταλαιπωρημένα''  ;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Το καλοκαιρι και γω θα περιποιηθω το σωμα της δικιας μου  ;)
Δεν θα την βαψω ομως. Εχω βρει ενα παρα πολυ ωραιο οδηγο για να κανεις το φινιρισμα ματ, και θα κανω και κατι αλλες μικρες μετατροπουλες. Μπορει να το κανω και πιο νωρις. Stay tuned.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Εχω βρει ενα παρα πολυ ωραιο οδηγο για να κανεις το φινιρισμα ματ, και θα κανω και κατι αλλες μικρες μετατροπουλες.
ΛΙΝΚ.
Φίλε bud_4_life πές με κάποιες λεπτομέρειες τί ακριβώς έκανες γιατί με ενδιαφέρει πολύ..

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
*offtopic*
να τα δισεκατομμυριάσεις Raz!
*offtopic*

Αποσυνδεδεμένος bud_4_life

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Φίλε Mace ναι έχεις δίκιο αλλά το hardware το είχα πριν αποφασίσω να την κάνω έτσι...(πέρασε από 40 κύματα αυτή η κιθάρα).Αν έχεις κάτι να μου προτείνεις πολύ ευχαρίστως.συνήθως σε stratocaster που γίνονται τα περισσότερα πειράματα και πειράγματα είναι πολύ έυκολο καθώς έχει πολλά πλαστικά μέρη που γίνονται με τον χρόνο αυτό που λέμε aged creme.Ή ακόμα καλύτερα υπάρχουν έτοιμα βαμμένα στο ebay και αρκετά φθηνά.Μιλάω κυρίως για pickguard,καπάκια μαγνητών ή έτοιμοι μαγνήτες creme,knobs κλπ.
To μόνο που βλέπω ότι μπορώ να κάνω σε αυτή είναι να φθείρω τα nickel.
Δλδ γέφυρα και κλειδιά.
Για τα παιδιά που ρωτάνε για το πίσω μέρος να πω πως έχω ένα θέμα με τη camera και δεν μπορώ να ανεβάσω photo.Στο σώμα φαίνεται πολύ περισσότερο το ξύλο από πίσω και είναι λίγο πιο heavy relic.Στο λαιμό δε φαίνεται καθόλου ξύλο γτ το ξύλο ήτανε σάπιο.Δε Ξέρω τι ακρβώς είναι αλλά μου φέρνει κάτι σε τριανταφυλλιά.Ήτανε σκούρο κόκκινο και είχε μια ξεχωριστή υφή.Οπότε αποφάσισα να μη φαίνεται και ο λαιμός από πίσω έχει μπαλώματα και αναμιξίες από μπλε σκούρο και γκρι και κρεμ.
Όποτε βρω χρόνο θα κάτσω να γράψω αναλυτικά τη διαδικασία που ακολούθησα,τα υλικά και το κόστος.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
ΛΙΝΚ.


OXI  ;D

περιμενε να το βρω
αντε ρε, παλι σας εκανα γαμπρους

http://www.mylespaul.com/forums/epiphone-les-pauls/17007-dulling-poly-finished-guitars-pic-heavy.html

εγω παντως θα το κανω... δεν ξερω αμα θα το δοκιμασει καποιος απο σας, αλλα αμα το δοκιμασει θελουμε ΦΩΤΟ και αναλυτικη περιγραφη. Εγω μολις αγορασα καινουρια ψηφιακη, οποτε σε επομενα projects, 56κ beware  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Μερικες συμβουλες περι hardware relicing εδω....

http://www.tdpri.com/forum/archive/index.php/t-134298.html
http://www.thegearpage.net/board/archive/index.php/t-205928.html

....τσεκαρετε τα  ;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
2785 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/05, 01:03
από pascal.
22 Απαντήσεις
14059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/08, 08:16
από armagedon
18 Απαντήσεις
6122 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/06, 19:05
από Spilios
8 Απαντήσεις
4941 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/07, 17:20
από Minotaur
20 Απαντήσεις
7284 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 01:43
από Ibanezακιας
10 Απαντήσεις
4128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/08, 13:41
από Giorgos K.
0 Απαντήσεις
2139 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/08, 14:42
από Moussaka_Chaos
1 Απαντήσεις
2107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/09, 15:23
από Jim_Gkountonas(Arpeggiator)
20 Απαντήσεις
5271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/11, 18:31
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
5 Απαντήσεις
2468 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/12, 02:55
από Maejima