Αποστολέας Θέμα: Bugera 6260 review  (Αναγνώστηκε 8480 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Bugera 6260 review
« στις: 11/05/11, 14:16 »
Σαν κατοχος πλεον του Bugera 6260 2 X 12 combo ειπα να γραψω τις εντυπωσεις μου γιαυτον.


Nα πω αρχικα οτι εψαχνα εναν μικρο λαμπατο hi gain ενισχυτη, και συγκεκριμενα κοιτουσα τον Blackstar HT-5, ο οποιος κοστιζει γυρω στα 450 ευρω στην combo εκδοση του.
Ψαχουλευοντας στις αγγελιες, βρηκα τον Bugera, σε καλη τιμη (250 ευρω), και μαλιστα απο το Ηρακλειο , εγω μενω Χανια, οποτε ειπα να τον τσιμπισω με σκοπο να τον παω στο προβαδικο που στηνουμε μιας και 120watt δεν παλευονται στο σπιτι.


Σε αντιθεση ο Blackstar θα ηταν μονο για εξασκηση σπιτι, καθως τα 5 watt του δεν τον βγαζουν σε προβα χωρις μικροφωνο, ουτε σε λαιβ.


Χαρακτηριστικα:


Ο 6260 ειναι ενας δικαναλος ενισχυτης Clean - Lead, αλλα στο Clean καναλι, εχεις την επιλογη μεταξυ Clean και Crunch. Αυτο δεν ειναι και πολυ καλο, μιας και απο το footswitch μπορεις να εναλλαξεις ειτε Clean - Lead, ειτε Crunch - Lead. Οχι και τα 3 μαζι.
ΑΛΛΑ στο Clean καναλι εχει ξεχωριστο Gain το οποιο "βρωμιζει" πολυ ομορφα και φυσικα τον καθαρο ηχο και σε συνδιασμο με τα σκαστα καθαρα των μονοπηνιων τον κανουν ωραιο για bluesοκαταστασεις. (Δεν ειναι αυτος ο σκοπος του). Eπισης με τον διακοπτη bright, ο ηχος γινεται εμφανως πιο πριμος, περισσοτερο για τα τελειως καθαρα. Εμενα δεν μαρεσε να πω την αληθεια στο bright.


Το Cruch χρησιμοποιει το ιδιο Gain με το Clean, και το φασμα του ηχου του ξεκιναει απο εκει που σταματαει το full Gain Clean μεχρι το 3ο σταδιο Gain του Lead. Ιδανικο για τα αγαπημενα μου ροκ κομματια φαση AC-DC, KISS, Motley Crue e.t.c.
Kαι παλι ο ηχος ειναι διαυγης, ακουγεται καθαρα καθε νοτα, σκαστος, με τους δικους μου μαγητες (Gotoh SD) δεν λασπωνει καθολου, και αρκετα ζεστος.


Στο Lead καναλι τωρα ο ενισχυτης βγαζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο cent. To μηχανημα κρυβει μεσα ΤΟΝΟΥΣ gain, υπερβολικο ακομη και για μοντερνο μεταλ. Υποθετω οσοι χαμηλοκουρδιζετε τις κιθαρες σας θα παθετε πλακα.
Δινει δυναμη στο σολο, καθαρος ηχος, οι νοτες ακουγονται και παλι ολες, και το καλυτερο ειναι οτι δεν τζιτζικιζει σε κανενα επιπεδο οπως αλλοι hi gain ενισχυτες που εχω δοκιμασει.
Εξαλλου αυτο το καναλι ειναι και ο λογος που αγοραζεις τον Bugera 6260. To φασμα του καλυπτει απο κλασικους μεταλ ηχους, trash, death, μεχρι συνχρονους πιθηκισμους. Δινει αρκετο ογκο, σε συνδιασμο και με τα 2 12αρια ηχεια (Bugera), αρκετο σαστειν και αρμονικες.


Επισης ο 6260 διαθετει ψηφιακο Reberb το οποιο μπορεις να το χρησιμοποιησεις ξεχωριστα στα 2 καναλια οριζοντας το απο το footswitch, και γινεται αντιληπτο στο το 3-4 μεχρι υπερβολικο >8.










« Τελευταία τροποποίηση: 11/05/11, 14:29 από Stinky »

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #1 στις: 11/05/11, 14:19 »

Τελος εχει και effects loop την οποια δεν εχω χρησιμοποιησει, και δεν νομιζω γιατι ειμαι φανατικος του Plug n play. Tο μονο που χρειαζομαι ειναι Gain και Reverb τα οποια παιρνω και τα 2 απο τον ενισχυτη, πολυ μεγαλο συν κατα την ταπεινη μου αποψη. Αντε βαρια βαρια να χρησιμοποιησω κανα delay.


To footswitch του εχει επιλογες Clean, Lead, Reverb, FX Loop με ξεχωριστα λεντακια για το καθε ενα, εκτος απο το Clean. Οταν δεν αναβει τιποτα δηλαδη, εισαι στο καθαρο καναλι.


Το Equalizer ειναι shared και απο τα 2 καναλια, περιλαμβανοντας bass middle, tremble και ξεχωριστο presence το οποιο ειναι master μαζι με το reverb.


Kαθε καναλι να πω, εχει δικο του volume.


Απο αποψη κατασκευης δεν φαινεται να ειναι κατι το ιδιαιτερο. Στο ματι μου δειχνει φθηνος. Σε αντιθεση με την head εκδοση του, oι τυποι στην Bugera θα μπορουσαν να τον βελτιωσουν αρκετα στο οπτικο κομματι του. Παρολαυτα τουλαχιστον εμενα, ο ηχος του με εκανε να μην δωσω σημασια.


Οσον αφορα τις λυχνιες φοραει 4 6L6 τελικες, οι οποιοες μπορουν να αντικατασταθουν με EL34 και 5 12ΑΧ7 προενισχυτριες.
Αμεσως αμεσως δηλαδη για ενα full retube θες μινιμουμ 100 ευρω για λαμπες...


Τελος αξιζει να αναφερω πως επαθα πλακα οταν δοκιμασα τον ενισχυτη σε εντασεις δωματιου, και μπορω να πω πως ανταποκρινεται αριστα, σε αντιθεση με αυτα που διαβαζα στο νετ, οπου οι περισσοτεροι ελεγαν οτι o 333XL την παλευει σε εντασεις δωματιου, ενω ο 6260 oxι. Ειναι μια χαρα το εργαλειο και σε αυτο τον τομεα, οποτε αποφασισα να τον κρατησω σπιτι και να τον μετακινω στο προβαδικο. Αν δεν εχεις οχημα ξεχνα το!!! Οχι οτι ειναι πολυ βαρυς. Ο cornford roadhouse 30 combo που ειχα ζυγιζε περιπου στα ιδια κιλα, αλλα και παλι δεν λεει, θα παθει η μεση σου!


Συνοψιζοντας ο Bugera 6260 ειναι μια πολυ καλη, οικονομικη λυση για high gain ενισχυτη με πολλα βατ η οποια ομως μπορει να καλυψει μεγαλο φασμα ηχου. Ο ηχος του αντισταθμιζει την εμφανιση του. Αν δεν εχει καποιος την αναγκη απο τοσο πολυ gain η προτιμαει να περνει το gain του απο πεταλια, ο 6260 δεν του κανει. Το ιδιο θα ελεγα και για καποιον bedroom player ο οποιος καλο θα ηταν να στραφει σε λιγοτερα βατ απο τα 120 του Bugera.
Ειπαμε ανταποκρινεται πολυ καλα σε εντασεις δωματιου, αλλα δεν μπορεις να τον ευχαριστηθεις αν δεν εχεις την δυνατοτητα να τον ανοιξεις!


Ελπιζω να φανει χρησιμο το ποστ αυτο σε καποιους.


http://www.bugera-amps.com/en/products/6260-212.aspx








Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #2 στις: 11/05/11, 14:30 »
Ελπιζω να φανει χρησιμο το ποστ αυτο σε καποιους.
Γιατί σε κάποιους και όχι σε όλους.. όπως ακούμε πολύ τελευταία!..  :roll
Μπράβο, πολύ χρήσιμο και εμπεριστατωμένο review.  :up
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #3 στις: 11/05/11, 14:54 »
Να σαι καλα Ανδριανε!
Δεν το θελουν ολοι το πολυ το gain  ;)


Y.Γ. αν νομιζει κανεις mod οτι θα επρεπε να μεταφερθει στο "Δοκιμές και συγκρίσεις μουσικών οργάνων και εξοπλισμού" ας το στειλει εκει.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #4 στις: 11/05/11, 15:40 »
Πολύ αναλυτικό και unbiased review Stinky! Και ο Bugera πολύ ενδιαφέρον ενισχυτής... (αυτός και ο 333xl ;) )

Επειδή έχω διαβάσει κάποια αρνητικά σχόλια για το footswitch, εσένα πώς σου φάνηκε? (από πλευράς υλικών κατασκευής / αντοχής εννοώ)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #5 στις: 11/05/11, 15:47 »
Koιτα εγω ναι μεν τον πηρα μεταχειρο, αλλα ηταν σχεδον αχρησιμοποιητος, δηλαδη το παιδι που μου τον πουλησε τον ειχε παιξει ελαχιστες φορες. Ακομα με τα ταμπελακια του, τις ζελατινες ολα.
Θελω να πω πως ειναι νωρις για να εχει φανει κατι ελατωματικο.


Αλλα ειδικα το footswitch σε αντιθεση με τον ιδιο τον ενισχυτη μοιαζει αρκετα στιβαρο και καλοφτιαγμενο.


Οντως ειναι ενδιαφερον μηχανημα. Αν βρεθεις σε κανα Στολα αξιζει να τον δοκιμασεις. (Νομιζω αυτος τους φερνει)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #6 στις: 11/05/11, 16:46 »
και θα τον έχεις μόνιμα στο προβάδικο?
γιατί προφανώς δεν είναι για σπίτι....

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #7 στις: 12/05/11, 00:45 »
Χρησιμες η μη πληροφοριες: Η bugera με αυτο το μηχανημα, αντιγραφει εν μερει τον οριτζιναλ 5150: πιο ογκωδης και καφρος σε σχεση με τον 6505/5150 ΙΙ. Παντως, δεν ειναι ακριβως ολος ο ενισχυτης, 5150 copy.

Ο τελικος βασιζεται (οκ, το παρακανει!) στον τελικο του peavey XXX οπως και ο 333XL. Τελικα, η bugera, παρα αντεγραψε την peavey, τα bias points της δειχνουν λαθος τιμες οπως και της peavey στους ΧΧΧ...Χρησιμοποιειστε bias probe!

Stinky καλοπαιχτο. To θεμα με τους bugera δεν ηταν ποτε ο ηχος (που ειναι καλος εως κορυφαιος σε demo κτλ). Μπορεις να καταλαβεις, κατα ποσο, η καμπινα ειναι φτιαγμενη απο MDF, η ξυλο (plywood)? Καμια φωτο της καμπινας? Κορυφαια αγορα οπως και να εχει.


Αν τον ανοιξεις και δεις πλαστικο connector προς το μετασχηματιστη εξοδου, αντικατεστησε το η κολλα απευθειας τα καλωδια, ειναι συνηθες προβλημα να...λιωνει!

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #8 στις: 12/05/11, 03:35 »
Παράθεση
Μπορεις να καταλαβεις, κατα ποσο, η καμπινα ειναι φτιαγμενη απο MDF, η ξυλο (plywood)? Καμια φωτο της καμπινας? Κορυφαια αγορα οπως και να εχει.


Αν τον ανοιξεις και δεις πλαστικο connector προς το μετασχηματιστη εξοδου, αντικατεστησε το η κολλα απευθειας τα καλωδια, ειναι συνηθες προβλημα να...λιωνει!


Δυστηχως δεν μπορω, το τολεξ καλυπτει τα παντα. Αλλα τι σημασια εχει? Για την τιμη του δεν θα με παραξενευε να δω ακομη και OSB :P


Να σου πω την αληθεια, δεν εχω σκοπο να τον ανοιξω ακομη, μιας και προς το παρον τουλαχιστον με καλυπτει 100%. Αν διαπιστωσω κατι θα τον ανοιξω και τοτε θα μπορω να σου πω.


Hot sauce θα τον εχω σπιτι και θα τον πηγαινοφερνω, μιας και αποδιδει καλυτερα απο τον Hughes & Kettner Ats που εχω για το σπιτι ακομη και σε εντασεις δωματιου...

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #9 στις: 12/05/11, 11:25 »
Οπου εχει βιδιτσες στα πλαινα η στο tube guard η απλα το back panel, οταν τυχον το βγαλεις, δες εντος των τρυπων. Ειμαι περιεργος να δω ποσο καλα τα φτιαχνει η behringer. Οκ, το κοστος με το παραπανω δικαιολογει καποιες περικοπες οι οποιες ευτυχως, δε φαινεται να το επηρεαζουν. Εδω η marshall βαζει ο,τι να ναι στις καμπινες της...(εκτος των JVM).


Παρεμπιπτοντως μη ξεχασεις να δοκιμασεις τη ρυθμιση μεσαια τερμα, πριμα μηδεν, μπασσο στο 1/2 στα 10 και να ρυθμιζεις με το pressence το περιεχομενο των υψηλων. Σε μεγαλη ενταση βγαζει πυκνο γεματο ηχο.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #10 στις: 12/05/11, 12:32 »
Hot sauce θα τον εχω σπιτι και θα τον πηγαινοφερνω, μιας και αποδιδει καλυτερα απο τον Hughes & Kettner Ats που εχω για το σπιτι ακομη και σε εντασεις δωματιου...
σε χαμηλές εντάσεις πως είναι τα crunch/distortion? ικανοποιητικά ή "λίγα?"

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #11 στις: 12/05/11, 13:00 »
Παράθεση
Τελος αξιζει να αναφερω πως επαθα πλακα οταν δοκιμασα τον ενισχυτη σε εντασεις δωματιου, και μπορω να πω πως ανταποκρινεται αριστα, σε αντιθεση με αυτα που διαβαζα στο νετ, οπου οι περισσοτεροι ελεγαν οτι o 333XL την παλευει σε εντασεις δωματιου, ενω ο 6260 oxι. Ειναι μια χαρα το εργαλειο και σε αυτο τον τομεα, οποτε αποφασισα να τον κρατησω σπιτι και να τον μετακινω στο προβαδικο.


Mια χαρα ειναι και το lead και το crunch. Λιγο πιο συμπαγη απο'τι αν τον ανοιξεις αλλα την κανει την δουλεια του ανετα!


Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #12 στις: 12/05/11, 13:50 »
Εγω παντως με αυτον τον ενισχυτη(head 6262+2x12 V30) χωρις κανενα πεταλακι(μονο ενα DD-3) βγαζω κανονικοτατο brown sound(live without a net)...
Ακομα και χωρις καμια αλλαγη λαμπων...την οποια καποια στιγμη θα κανω...


Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #13 στις: 12/05/11, 15:30 »
Παράθεση
Εγω παντως με αυτον τον ενισχυτη(head 6262+2x12 V30) χωρις κανενα πεταλακι(μονο ενα DD-3) βγαζω κανονικοτατο brown sound(live without a net)...


Εσυ ησανε ο πρωτος που μου βαλε τσιτες για Bugera, αλλα ειχα την εντυπωση οτι εχεις τον 333XL.



Παράθεση
Ακομα και χωρις καμια αλλαγη λαμπων...την οποια καποια στιγμη θα κανω...


Αφου σε καλυπτει γιατι να το κανεις? Αν βεβαια δεν χρειαζονται αντικατασταση

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #14 στις: 13/05/11, 10:13 »
Ο 6262 εχει 6(!!!) προενισχυτριες 12ΑΧ7 αντι για 5 (μονο... ::) :P ) του 6260.

Αναρωτιεμαι ποση διαφορα στο gain εχουν 2 παραπανω σταδια προενισχυσης  ::) (εκτος και αν ειναι PI)

Παντως ο Θωμας εχει τον 6262-212 πιο φθηνο  (26 ευρω...)  απο τον 6260-212 ;D

http://www.thomann.de/gr/bugera_tube_guitar_combos.html
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #15 στις: 13/05/11, 12:06 »
Δεδομένου ότι κι ο 5150 έχει 5 προενισχύτριες σε σχέση με τις 6 του 5150ΙΙ, αλλά παρόλα αυτά ο δεύτερος φέρεται να έχει λιγότερο "raw" ήχο (και καλύτερο καθαρό κανάλι), μάλλον υπάρχει κι εδώ κάποια σχετική αντιστοιχία.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #16 στις: 15/05/11, 16:16 »



Nα ενα βιντεακι να παρετε μια ιδεα πως ακουγεται σε εντασεις δωματιου. Εδω το level ειναι στο 0,3 :-* . Αλλα ανταπρινεται ωραια.
Ειμαι στο Crunch καναλι. Ο ηχος ειναι τερμα κομπρεσαρισμενος γιατι το τραβηξα με κινητο.

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #17 στις: 31/05/11, 19:48 »
Ανασταινω αυτο το θεματακι για εναν και μονο λογο...
Αγαπητοι κατοχοι bugera,ως γνωστον ειμαι κατοχος του 6262 και δηλωνω πολυ ευχαριστημενος απο τον ενισχυτη...
Θελοντας λοιπον να "ανοιξω" λιγο τον ενισχυτη,να βγαλω τη κουβερτα απο πανω του που λενε οι φιλοι μας απο τις ΗΠΑ προχωρησα σε αλλαγη προενισχυτικων λαμπων...
Ακολουθωντας τις κριτικες του Ανδριανου σχετικα με τις 12ax7 παρεγγειλα το παρακατω σετ:(χρησιμοποιω ακομα το εργοστασιακο σετ τελικων εχοντας κανει biasing με bias probe)

V1 - tung-sol 12ax7/ecc83 reissue V1
v2,V3,V4,V5 - JJ ecc83s (θα επαιρνα τις χρυσες αλλα ανεβαινε πολυ το κοστος)
V6 - Sovtek 12ax7/ecc83 LPS

Λοιπον κυριοι ο ενισχυτης μεταμορφωθηκε...
Κατειχα και εχω δοκιμασει παρα πολλους ενισχυτες...
Ο ηχος που εχω αυτη τη στιγμη δε περιγραφεται...
Μπορω να το συγκρινω ΑΝΕΤΑ με τον ηχο του screamer που ειχα και των 5150,dual rect,powerball,fireball(και οι 3 εχουν δοκιμαστει για ωρες ολοκληρες...
Σε περιπτωση λοιπον που καποιος εχει bugera ενισχυτη προτεινω ανεπιφυλακτα το παραπανω σετ...
Η τιμη ηταν περιπου 70Ε μαζι με τα μεταφορικα...
Οποιος θελει μπορει φυσικα να ακουσει τον ενισχυτη απο κοντα...

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #18 στις: 31/05/11, 20:23 »
Πολυ θα ηθελα να ακουσω τον Trirec & Magician με αλλαγμενες λαμπες και σε καλες καμπινες πχ Orange,Mesa!
Εχω μπει στην πριζα να πουλησω τον koch και να παρω τον Magician οταν βγει!!!!
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #19 στις: 01/06/11, 13:12 »
Λοιπον κυριοι ο ενισχυτης μεταμορφωθηκε...
Μπράβο blackie, χαίρομαι που βελτιώθηκε ο ήχος σου!.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #20 στις: 01/06/11, 13:41 »
Βλέποντας και το video,για 250 ευρώ,ούτε στο παπά να μη το πείς  ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #21 στις: 01/06/11, 15:04 »
Προς το παρον ειμαι απολυτα καλυμμενος απο τον ηχο του και δεν νομιζω οτι χρειαζεται καποια αλλαγη.
Οταν ερθει ο καιρος να τις αλλαξω, τοτε λογικα θα κανω μια παρομοια δοκιμη.


Roy δεν το χω πει του παπα ακομη. :P

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #22 στις: 02/06/11, 00:36 »
πολυ καλο το review φιλε μου, καποα στιγμη καποιος θα πεσει στα χερια μου να τον εξερευνησω.
πολυ καλο deal.
 

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Bugera 6260 review
« Απάντηση #23 στις: 31/08/11, 14:40 »
Εγω σκεφτομαι να τον αγορασω,τον θελω για το σπιτι αλλα και αργοτερα για live.Δεν θα μπορεσω να παιζω σπιτι?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Bugera Valves

Ξεκίνησε από Jezus Ενισχυτές

6 Απαντήσεις
3595 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/08, 02:12
από PlusYeaR
bugera

Ξεκίνησε από dunkan Ενισχυτές

5 Απαντήσεις
3685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 03:03
από Jezus
8 Απαντήσεις
4231 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/08, 20:42
από let me know 796
BUGERA V22

Ξεκίνησε από riffraff « 1 2 3 » Ενισχυτές

58 Απαντήσεις
20847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/12, 13:30
από adr1anos
bugera v55

Ξεκίνησε από markos_geo Ενισχυτές

3 Απαντήσεις
3181 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/10, 01:43
από tech21man
3 Απαντήσεις
2428 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/11, 11:28
από tech21man
bugera 6262

Ξεκίνησε από theodoropoulos « 1 2 » Ενισχυτές

46 Απαντήσεις
14077 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/12, 00:43
από kopaniamento
1 Απαντήσεις
2624 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/11, 14:13
από hariskats
14 Απαντήσεις
3927 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/02/12, 14:59
από metalmike
31 Απαντήσεις
13897 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/16, 00:42
από Romanos1000