Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 667829 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #50 στις: 12/11/06, 14:18 »
και πες οτι καταργουν το ασυλο..ξερεις τι θα γινει μετα??ΤΙΠΟΤΑ.αν ηθελαν να δεσουν κοσμο θα μπορουσαν πολυ ανετα να το κανουν..ειναι πολυ λογικο αυτο γιατι αλλιως δεν εξηγειται οτι 15 κουκουλοφοροι κανουν οτι θελουν σε μια στρατια απο μπατσους.50 μπατσοι-15 κουκουλοφοροι και παιρνουν το διπλο ανετα..ειναι τυχαιο?μηπως εξηπηρετουν καπου αυτα?μηπως οι ιδιες κυβερνησεις θελουν αυτον τον κλεφτοπολεμο?η απαντηση ειναι ΝΑΙ.το που αποσκοπουν μονο αυτα τα λαμογια γνωριζουν πραγματικα!!
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #51 στις: 12/11/06, 14:24 »
ειναι πολυ λογικο αυτο γιατι αλλιως δεν εξηγειται οτι 15 κουκουλοφοροι κανουν οτι θελουν σε μια στρατια απο μπατσους.50 μπατσοι-15 κουκουλοφοροι και παιρνουν το διπλο ανετα..ειναι τυχαιο?μηπως εξηπηρετουν

Δεν νομίζω ότι οι κουκουλοφόροι είναι μόνο 15...και οι μπάτσοι κάνουν ότι μπορούνε...χτυπάνε, πυροβολούνε, ρίχνουν δακρυγόνα...Το κράτος το εξυπηρετεί όχι η διαμάχη αυτη καθε αυτή αλλά το να προβάλουν μέσω της τηλεόρασης τους μπάτσους ως καλούς και τους αναρχικούς ως κακούς...Ωστε και ο λαος να φοβάται, αλλα και να θεωρει οτι "η καλή μας η κυβέρνηση με την καλή την αστυνομία σταματάει αυτούς τους κακούς αναρχικούς που το μονο που θέλουν είναι να καταστρέψουν τις περιουσίες μας"....

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #52 στις: 12/11/06, 14:35 »
και εσεις το τρωτε αυτο το παραμυθι οτι οι κουκουλοφοροι που τους ονομαζουν αναρχικους ειναι κωλοπαιδα ολοι?γιατι το γενικευετε?εγω αλλο ειπα.αν ηθελαν να τους πιασουν θα μπορουσαν.και αν νομιζεις οτι οι μπατσοι ειναι λιγοτεροι κανεις λαθος.με αυτα που κουβαλαει ενας ματατζης θα μπορουσε να σκοτωσει 4 ατομα μαζι στο ξυλο.το σανο που προσφερει το κρατος ειναι για τα προβατα οχι για εμας.ας τους λενε αλητες αλλα αν δεν ηταν και αυτοι πολλα θα ηταν διαφορετικα σε αυτον τον τοπο.εκφραζουν δυσαρεσκεια.αυτοι που τους κραζουν ας βγουν πρωτα στο δρομο και να σταματησουν τα λογια του καναπε.τιποτα δεν κερδιζεται απο το σπιτι και το μαξιλαρι.οσοι γνωριζουν ελαχιστα ξερουν αν φταινε τα παιδια αυτα ή αν φταιει η αστυνομια(που ουτε αυτοι φταινε γιατι εχουν καταντησει τοσο υποκινουμενοι που τους αφηνουν μερικες φορες να τρωνε ξυλο και αυτοι τους ακουν)
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #53 στις: 12/11/06, 14:46 »
και εσεις το τρωτε αυτο το παραμυθι οτι οι κουκουλοφοροι που τους ονομαζουν αναρχικους ειναι κωλοπαιδα ολοι?γιατι το γενικευετε?εγω αλλο ειπα.αν ηθελαν να τους πιασουν θα μπορουσαν.και αν νομιζεις οτι οι μπατσοι ειναι λιγοτεροι κανεις λαθος.με αυτα που κουβαλαει ενας ματατζης θα μπορουσε να σκοτωσει 4 ατομα μαζι στο ξυλο.το σανο που προσφερει το κρατος ειναι για τα προβατα οχι για εμας.ας τους λενε αλητες αλλα αν δεν ηταν και αυτοι πολλα θα ηταν διαφορετικα σε αυτον τον τοπο.εκφραζουν δυσαρεσκεια.αυτοι που τους κραζουν ας βγουν πρωτα στο δρομο και να σταματησουν τα λογια του καναπε.τιποτα δεν κερδιζεται απο το σπιτι και το μαξιλαρι.οσοι γνωριζουν ελαχιστα ξερουν αν φταινε τα παιδια αυτα ή αν φταιει η αστυνομια(που ουτε αυτοι φταινε γιατι εχουν καταντησει τοσο υποκινουμενοι που τους αφηνουν μερικες φορες να τρωνε ξυλο και αυτοι τους ακουν)

ακριβώς...συμφωνώ μαζί σου σε όλα...και αυτη την αντίληψη ότι οι αναρχικοί είναι κολόπαιδα την δημιουργούν τα ΜΜΕ και οι τηλεόραση...

Εσεις που λέτε ότι οι μπάτσοι είναι καλοι και οι αναρχικοί κολόπαιδα έχετε μιλήσει ποτε με κανέναν αναρχικό ή απλά λέτε ότι λεει η τηλεόραση...?Γιατί αυτά που δείχνουν στις ειδήσεις απέχουν πάρα πολυ απο την πραγματικότητα... Ενα παράδειγμα...Σε κάποιες ειδήσεις ενος καναλιού εδειχναν καποιους "αναρχικούς" σε μια κατάληψη που εφτιαχναν και πεταγαν μολοτοφ...Η καμερα οπως φανηκε ήταν παρα πολυ κοντά τους, και αυτοι σε ολη τη διαδικασία του φτιαξιματος της μολοτοφ ειχαν το μπουκαλι γυρισμενο προσ την καμερα...Ποιος αναρχικός θα καθόταν να δείξει στην κάμερα του Αλφα πως φτιαχνει μια μολοτοφ????? Θελει πολυ μυαλο για να το καταλαβει κανεις αυτό? Αλλα όλοι τα χαψανε και αρχισαν να πιπιλανε την καραμελα: "Στις καταληψης που πετανε μολοτοφ και υπαρχουν αλητες αναρχικοι"

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #54 στις: 12/11/06, 14:57 »
πες μα ς ρε παιδι μου εσυ που ξερεις....Ερχεται και το πολυτεχνειο τωρα θα εχουμε να συζηταμε καιρο.Απο την μια θα βαρανε τα ματ απο την αλλη η χρυση αυγη και απο πισω οι "αναρχικοι"/ασφαλιτες.Αλλα εμεις δν θελουμε το ασυλο.ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.Εγω θα το ξαναπω ...στο δρομο γεννιουνται συνειδησεις.Οι μισοι που εκφερουν αποψη εδω περα δν εχουν ιδεα τι συμβαινει στο δρομο,τι παρασκηνιο υπαρχει και γιατι πραγματικα ενοχλει την κυβερνηση το ασυλο

Μπατσοι και αλητεια σημειωσατε Χ.Φιλικο ειναι ουτως ή αλλως το ματς.

εξηγησου...μονο αυτο...και χαμηλωσε λιγο τονους αν γινεται...

ρε φιλε δν εχω ανεβαζει τους τονους ,ειλικρινα δν επιασα τι εννοεις με το προηγουμενο ποστ σου. :P
Μου παραθετεις μια αφισα η οποια εχει ενα στιχο του Κ.Β (αριστερος -με την ευρεια εννοια του ορου- απο οποια σκοπια και να το δεις ) και μια εικονα που δν καταλαβα ακριβως τι περιγραφει .Πες το απλα λιγο πιο αναλυτικα γιατι δν εχω καταλαβει τι απεικονιζεται στην αφισα

Τι να εξηγησω εγω?Καλα ρε παιδια νομιζα οτι ολα αυτα που λεω ειναι κοινα μυστικα χρονια τωρα.Τι εγινε κανεις μα κανεις ποια δν τα ξερει?Οχι γιατι σας βλεπω απορημενους καποιους απο δω.Μα γινονται τετοια πραγματα?

"Το ασυλο σε μια επιχειρηση δν χωραει.Αλλα do not think my darling,do not think"

Ειναι ξεκαθαρο νομιζω αυτο που λεω.Σε μια επιχειρηση το ασυλο δν εχει θεση.Και για κατσε να σκεφτω μια επιχειρηση....χμ μετα απο πολυ σκεψη τυχαια μου ηρθε το ιδιωτικο πανεπιστημιο.

"Απο την μια θα βαρανε τα ματ απο την αλλη η χρυση αυγη και απο πισω οι "αναρχικοι"/ασφαλιτες"

Το κοινο μυστικο που λεγαμε πριν.

"Αλλα εμεις δν θελουμε το ασυλο.ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ"

Εδω ειναι ειρωνια.Κατι δηθεν σκεπτομενα ατομα που αναπαραγουν οτι βλεπουν στα καναλια.Δν θελουμε το ασυλο λογω των επισοδειων που ειτε ειναι κατευθυνομενα ειτε δν ειναι τα επισοδεια που παρουσιαζουν οι τηλεορασεις.Ε γιατι τωρα οπως και να το κανουμε αναρχικος ποτε δν θα εσπαγε το μαγαζι του κυρ μπαμπη.Απλα πραγματα...

"Εγω θα το ξαναπω ...στο δρομο γεννιουνται συνειδησεις.Οι μισοι που εκφερουν αποψη εδω περα δν εχουν ιδεα τι συμβαινει στο δρομο,τι παρασκηνιο υπαρχει και γιατι πραγματικα ενοχλει την κυβερνηση το ασυλο"

Ε δν νομιζω πως δν ειναι ξεκαθαρο αυτο.Αν δν εχει κατεβει καποιος ποτε σε μια πορεια δν μπορει να εκφερει αποψη για τις κινητοποιησεις.Γιατι απλα αναπαραγει οτι βλεπει στην αγαπητη ΤV και καταπινει οτι του δινει ο (καθε) χατζηνικολαου.

"Μπατσοι και αλητεια σημειωσατε Χ.Φιλικο ειναι ουτως ή αλλως το ματς."

Δν θα πω για τα "επεισοδια" του στυλ σπασιμο τραπεζας.Γιατι για μενα αυτα ειναι ακτιβιστικη κινηση (ανουσια μεν αλλα παραμενει ακτιβιστικη  κινηση) ενω για σενα μαλλον μπαχαλο.Ειναι απο ποια ιδεολογικη σκοπια τα βλεπει κανεις.
Αναφερομαι ομως σε κατι μπαχαλα του στυλ καψιμο μικρο-μαγαζων κτλ.Αυτα τα κανουν κατι βαλτοι τυποι.Ασφαλιτες δλδ.
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #55 στις: 12/11/06, 15:02 »
και εσεις το τρωτε αυτο το παραμυθι οτι οι κουκουλοφοροι που τους ονομαζουν αναρχικους ειναι κωλοπαιδα ολοι?γιατι το γενικευετε?εγω αλλο ειπα.αν ηθελαν να τους πιασουν θα μπορουσαν.και αν νομιζεις οτι οι μπατσοι ειναι λιγοτεροι κανεις λαθος.με αυτα που κουβαλαει ενας ματατζης θα μπορουσε να σκοτωσει 4 ατομα μαζι στο ξυλο.το σανο που προσφερει το κρατος ειναι για τα προβατα οχι για εμας.ας τους λενε αλητες αλλα αν δεν ηταν και αυτοι πολλα θα ηταν διαφορετικα σε αυτον τον τοπο.εκφραζουν δυσαρεσκεια.αυτοι που τους κραζουν ας βγουν πρωτα στο δρομο και να σταματησουν τα λογια του καναπε.τιποτα δεν κερδιζεται απο το σπιτι και το μαξιλαρι.οσοι γνωριζουν ελαχιστα ξερουν αν φταινε τα παιδια αυτα ή αν φταιει η αστυνομια(που ουτε αυτοι φταινε γιατι εχουν καταντησει τοσο υποκινουμενοι που τους αφηνουν μερικες φορες να τρωνε ξυλο και αυτοι τους ακουν)

αυτο ακριβως


Και ΤΟΝΙΖΩ οτι η αγαπητη κατα τα αλλα fsl δν μας λεει πως ακριβως εγιναν τα πραγματα στην ΑΣΟΕΕ.ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΠΕΣΕ ΟΤΑΝ Η ΔΑΠ ΕΦΕΡΕ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #56 στις: 12/11/06, 15:56 »
Λοιπόν inthewoods βλέπω ότι δε βγάζει κανείς άκρη μαζί σου!

Δεν είδα κανένα επιχείρημα εκ μέρους σου σε όλα όσα λες. Αν το επιχείρημα σου είναι ότι κανείς δεν αντιδρά ή διαφωνεί με αυτά που λες τότε λυπάμαι αλλά πλανάσαι! Το ότι έρχεσαι στα Εξάρχεια και στο Πολυτεχνείο μια φορά το χρόνο δεν σε κάνει και ειδικό επί του θέματος. Ελα ζήσε εδώ λίγα χρόνια και τότε θα δεις ποιοι είναι και ποιοι δεν είναι οι αναρχικοί!

Το γεγονός ότι ειρωνεύεσαι συνέχεια και το παίζεις μάγκας πίσω από την οθόνη σου δείχνει πολλά πράγματα! Σίγουρα όμως δεν δείχνει ότι επειδή ανεβάζεις συνέχεια τους τόνους, ότι έχεις και δίκιο. Περίεργο πάντως, όταν σε γνωρίσαμε στη συναυλία στο Μπάτη φαινόσουν ένα ήσυχο παιδάκι που ούτε καν μας πλησίασε αλλά μας χαιρέτισε από μακριά. Τώρα ξαφνικά πίσω από την οθονούλα σου μεταμορφώθηκες σε έναν πολέμιο των αναρχικών και του καθωσπρεπισμού του κάθε Χατζηνικολάου και του κάθε ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ πολιτικού!

Εχεις κάθε δικαίωμα να έχεις πολιτική άποψη, όμως να την στηρίζεις κάπου όχι να αναμασάς ότι έχεις ακούσει! Εκτός και αν όσοι σπάνε πράγματα φοράνε ταμπέλες στο μέτωπό τους, τότε από την πλευρά μου δεν βλέπω καμία απόδειξη ποιο κόμμα στηρίζουν και ποιος τους παρακινεί. Εσύ φαίνεται έχεις ακτίνες Χ και ξεχωρίζεις τον καθένα τους, μπράβο πάντως!

Αν θες να συνεχίσουμε την κουβέντα, χαμήλωσε τους τόνους σου και σταμάτα να ειρωνεύεσαι! Αλλά ακόμα και αν θες να συνεχίσεις σε αυτό το ρυθμό τουλάχιστον βάλε απτά παραδείγματα!

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #57 στις: 12/11/06, 16:58 »
παιδια αυτη η κουβεντα δεν βγαινει πουθενα..περι αναρχισμου εχουν γραφτει ολοκληρα δαση απο χαρτι.οπως και σε αλλα θεματα εδω παλι καταλιγουμε στο θεμα του αναρχου,του φασιστα(εδω βαλτε και αυτους που κυβερνουν) και του μπατσου.δεν γινεται κανενας να καταλαβει κανεναν σε αυτη τη κουβεντα.τα πραγματα δεν ξερω πως τα βλεπετε αλλα εγω(δε γουσταρω που το γραφω αλλα τελοςπαντων)εχω καταλαβει ενα πραγμα μεχρι τωρα..αναρχικος με την εννοια της αναρχιας δεν υπαρχει γιατι ακομα και αυτοι που το παιζουν δεν ειναι γιατι καταβαθος συμβαλουν στο ΣΥΣΤΗΜΑ.τα παιδια που βγαινουν σε πορειες και τα σπανε δηλωνουν κατα καποιο τροπο την αντιδραση τους σε ενα κατεστημενο που θυμιζει ΧΟΥΝΤΑ.καμερες στους δρομους υποκλοπες και τετοια.(Παρη εσυ πρεπει να τα ξερεις για τις καμερες και τα μικροφωνακια στα στενα των εξαρχιων) και γενικα για την καταπατηση της ελευθεριας του ανθρωπου.οι μπατσοι ομως δεν εχουν καταλαβει οτι ειναι τα πιονια καποιων?βαζουν τη ζωη τους σε κινδυνο για τα συμφεροντα των ΜΕΓΑΛΩΝ!!σε εναν πολεμο δεν φταιει ο στρατιωτης.φταιει ο αρχηγος..ομως ο στρατιωτης βγαινει μπροστα..δλδ..μακαρι να μπορουσαν να σπασουν το αμαξι του καθε λαμογιου που υποκινει τους μπατσους γιατι μη νομιζετε οτι κατι παιδακια(μπατσοι)που ερχονται αντιμετωποι με μολοτοφ και ρισκαρουν τη ζωη τους γουσταρουν που το κανουν αυτο. υπαρχει ομως και η φασιστικη πλευρα της αστυνομιας που εκει θελουν πολυ ξυλο οι τυποι γιατι νομιζουν οτι οταν φορανε τη στολη τους δινει αξια και εξουσια..δεν ειναι ετσι τα πραγματα.ο κοσμος ειναι υπο εξεγερση.και θα ερθει ο καιρος που οι 50 κουκουλοφοροι θα γινουν 50000 και τοτε δεν θα φοβουνται να δειξουν τα προσωπα τους..υπαρχουν ιδεολογιες που πρεπει να μεινουν ζωντανες γιατι αλλιως θα ζησουμε σε μια χουντα που θα ειναι χειροτερη απο αυτη του παπαδοπουλου.αυτα ειχα να πω..και κατι τελευταιο..εγω μπορει να εχω φαει πολυ ξυλο απο μπατσους παντου και σε πορειες και σε γηπεδα.. καποιος αλλος μπορει οχι..αρα οι περισσοτεροι εχουμε διαφορετικες αποψεις για το θεμα.ακρη δεν βγαινει με τιποτα.ο καθενας κανει τον δικο του αγωνα και εχει τη δικη του ιδεολογια..καποια μερα ομως θα αναγκαστουμε να βγουμε ολοι στους δρομους αναρχικοι,δασκαλοι,συνταξιουχοι ολοι μαζι.δε βαδιζουμε καλα σαν κρατος και το μπαμ δε θα αργησει να γινει..ετοιμαστειτε
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #58 στις: 12/11/06, 17:18 »
@parlats

Αν και στρεφεσαι προσωπικα εναντιον μου χωρις να βρισκω τον λογο ας συνεχισουμε την ωραια μας κουβεντα.

ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΩ?Λεω 5-6 πραγματα ξεκαθαρα.Πεταω κατι στον αερα χωρις να επιχειρηματολογω?Πες μου που ακριβως, για να καταλαβω και εγω, γιατι μου το λες 2η φορα.Τι ακριβως απο αυτα που λεω ειναι λαθος ή ψεμματα?

Που ακριβως το παιζω μαγκας?Για κατσε ρε μεγαλε δν ηξερα οτι οποιος συμφωνει με τους αντιεξουσιαστες/αριστερους/αριστεριστες το παιζει μαγκας.Στον Μπατη οντως ειχα κρυψει το fullface και ειχα ξεχασει την μολοτωφ.Το οτι δν σας ηξερα δν σου περασε απο το μυαλο.Α και μαλιστα....με ειδες μια φορα φατσικα και εβγαλες πορισμα για τις πολιτικες μου αποψεις.Πως ακριβως το εκανες?Ειδες οτι ειχα κοντο μαλλι ας πουμε?Δν καταλαβαινω δλδ πως επρεπε να ημουν για να ειμαι "πολέμιος των αναρχικών(σ.inthewoods:ασχετο!ουδεποτε ειπα οτι ειμαι πολεμιος των αναρχικων) και του καθωσπρεπισμού του κάθε Χατζηνικολάου και του κάθε ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ πολιτικού! ".Μηπως επρεπε να ειχα φουξια μοϊκανα η κανα τραγο-μουσο αλα λενιν?Τι αλλο θα διαβαζω εδω μεσα ρε συ ελεος.Οκ βρες κατι να μου καταλογισεις αλλα οχι οτι φοβηθηκα  να σε πλησιασω κιολας  χαχαχα.Να τος και ο διαδυκτιακος τσαμπουκας...καιρος ηταν

Που ακριβως αναμασαω οτι εχω ακουσει?Ή μαλλον πως ξερεις εσυ αν αναμασαω εγω κατι ή οχι?Που ξερεις εσυ τι εχω διαβασει εγω και μετα απο ποσο ωριμη ή οχι σκεψη αποφασισα οτι "ανηκω" στον ταδε ιδεολογικο χωρο?Καλα,και να σου πω την αληθεια? Μην μου απαντησεις στα παραπανω ερωτηματα γιατι χεστηκα ελαφρως τι πιστευεις για μενα.Μονο που αν εγω δν εχω επιχειρημα,το επιχειρημα καταργουμε το ασυλο για τα επεισοδια που γινονται ειναι απλα για γελια και δειχνει πως οποιος το προτασσει ειναι φερεφωνο του συστηματος και των καθεστωτικων Μ.Μ.Ε.Γιατι οποιος κοιταζει να ενημερωθει απο τον εναλλακτικο τυπο,εφημεριδες  και οποιος εχει βρεθει εστω και μια φορα στον δρομο τα βλεπει με τα ιδια του τα ματια ποια ειναι αυτα τα "επεισοδια", και ποιοι τα κανουν.Ουδεποτε συμμετειχα σε guerilla war ισως γιατι το βρισκω λιγο ανουσιο ισως και γιατι δν θελω να βρουν πατημα σε μενα καποια ΛΑΜΟΓΙΑ ωστε να εχουν την καταλληλη αφορμη για "μεταρρυθμισεις" οπως αυτη του ασυλου.Ομως κατανοω τα ατομα που σπανε την τραπεζα και συμφωνω μαζι τους.Αυτοι ειναι οι αναρχικοι λοιπον που μου λες πως δν τους ξερω.Κατι μαγαζακια τα αναλαμβανει η ασφαλεια.Βεβαια για καποιους ,κουκουλες φορανε και οι μεν,κουκουλες και οι δε.

Εγω λεω πως πρεπει να κοιταξουμε λιγο βαθυτερα την ολη κατασταση και να δουμε γιατι καιει την κυβερνηση να καταργηθει το ασυλο.Γιατι ακομα και αν δεχομουν πως δν υπαρχουν ασφαλιτες και πως οι αναρχικοι θα επρεπε να συλληφθουν, για την διαφορετικη αποψη που εκφραζουν και το πως την εκφραζουν ,θα μπορουσαν να συλληφθουν εξω απο το πολυτεχνειο.Ε ενταξει οταν βλεπεις 15 νοματεους κουκουλοφορους να διασχιζουν μια μεγαλη διαδρομη και να κατευθυνονται στο πολυτεχνειο δν νομιζω οτι χρειαζεται να εισαι πυρηνικος φυσικος για να καταλαβεις οτι αυτοι ειναι οι αναρχικοι.Τωρα για το αν θα επρεπε να συλληφθουν ατομα με διαφορετικη αποψη ειναι στην κριση του καθενος.Αλλα αυτη η κριση πρεπει να δημιουργειται απο ολοπλευρη πληροφορηση και οχι απο την καθημερινη και τον alpha.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/06, 19:38 από inthewoods »
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #59 στις: 12/11/06, 17:56 »
ρε φιλαρακο εισαι υπερ του να σπανε μαγαζακια; γιατι ειλικρια με εχεις μπερδεψει ετσι οπως τα λες..δεν με νοιαζει τι παραταξη εισαι..με νοιαζει που με μειωνεις με το να λες οτι οποιος δεν εχει κατεβει σε πορια δεν ξερει τι λεει! 1) δεν ξερεις αν εχω κατεβει σε πορεια και 2) οτι λενε οι της πορειας ( που και αυτοι αναμασανε μαζι με σενα αυτα που λεγονται απο τον αντιποδα της κυβερνησης ) αλλο τοσο λενε και οι υπερ της κυβερνησης... και εςγω ειπα οχι στην αρση του ασυλου αλλα κανεις δνε εναντιωθηκε....
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #60 στις: 12/11/06, 18:08 »
ρε φιλαρακο εισαι υπερ του να σπανε μαγαζακια; γιατι ειλικρια με εχεις μπερδεψει ετσι οπως τα λες..δεν με νοιαζει τι παραταξη εισαι..με νοιαζει που με μειωνεις με το να λες οτι οποιος δεν εχει κατεβει σε πορια δεν ξερει τι λεει! 1) δεν ξερεις αν εχω κατεβει σε πορεια και 2) οτι λενε οι της πορειας ( που και αυτοι αναμασανε μαζι με σενα αυτα που λεγονται απο τον αντιποδα της κυβερνησης ) αλλο τοσο λενε και οι υπερ της κυβερνησης... και εςγω ειπα οχι στην αρση του ασυλου αλλα κανεις δνε εναντιωθηκε....

ρε φιλε διαβαζεις αυτα που γραφω?Αν ναι,διαβασε τα λιγο πιο προσεκτικα.Σαφεστατα και ειμαι κατα στο να σπανε μαγαζακια.Μονο που τα μαγαζακια δν τα σπανε οι αναρχικοι αλλα οι ασφαλιτες.
Συγγνωμη αν μειωνω καποιον αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.Δν μπορει να μιλαει κανεις για το τι συμβαινει στις πορειες οταν η μοναδικη πληροφορηση που εχει ειναι μεσα απο τις τηλεορασεις.Λογικο ειναι αυτο που λεω,δν ειναι?
1) ποτε αναφερθηκα σε σενα ? 2)αλλη μια προσωπικη επιθεση σε μενα.Εκφραζω την αποψη μου και αναμασαω ενω οι υπολιποι που εκφραζουν οτι ακριβως παιζεται στις τηλεορασεις δν αναμασουν.Μάλιστα
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #61 στις: 12/11/06, 18:14 »
αναφερθηκες σε μενα οταν ειπες αυτα που ειπες...τα λες γενικα και στο γενικα παιρνει και εμενα η μπαλα!προσωπικη επιθεση; σου κανω επιθεση;; σιγουρα εχεις παει σε πορεια; οτι λες εσυ λενε και οσοι κατεβαινουν στις πορειες....σορρυ κιολας...σε οποια παραταξη ( δεν το λεω για σενα το αναφερω σαν παραδειγμα ) κα ινα πας εκεινοι εχουν το σωστο και οι αλλοι εχουν το "αναμασαω την ιδια καραμελα" και αυτο το εκδηλωνεις και εσυ. αυτο λεω..
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #62 στις: 12/11/06, 18:51 »
ρε φιλε διαβαζεις αυτα που γραφω?Αν ναι,διαβασε τα λιγο πιο προσεκτικα.Σαφεστατα και ειμαι κατα στο να σπανε μαγαζακια.Μονο που τα μαγαζακια δν τα σπανε οι αναρχικοι αλλα οι ασφαλιτες.
Εγώ μια απορία έχω... εσύ πού ξέρεις ποιός είναι ποιός? Αν δεν κάνω λάθος, αυτοί που σπάνε τα μαγαζάκια συχνά πυκνά (να μην πω πάντα, θα ήταν too much) κρύβονται πίσω από μαντήλια, κράνη, μασκες και λοιπές αηδίες. Εγώ δεν λέω αν είναι ή δεν είναι ασφαλίτες. Απλά θα ήθελα να μου εξηγήσεις εσύ πώς ξέρεις ποιές φάτσες κρύβονται πίσω από τις μάσκες.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #63 στις: 12/11/06, 19:28 »
ρε φιλε διαβαζεις αυτα που γραφω?Αν ναι,διαβασε τα λιγο πιο προσεκτικα.Σαφεστατα και ειμαι κατα στο να σπανε μαγαζακια.Μονο που τα μαγαζακια δν τα σπανε οι αναρχικοι αλλα οι ασφαλιτες.
Εγώ μια απορία έχω... εσύ πού ξέρεις ποιός είναι ποιός? Αν δεν κάνω λάθος, αυτοί που σπάνε τα μαγαζάκια συχνά πυκνά (να μην πω πάντα, θα ήταν too much) κρύβονται πίσω από μαντήλια, κράνη, μασκες και λοιπές αηδίες. Εγώ δεν λέω αν είναι ή δεν είναι ασφαλίτες. Απλά θα ήθελα να μου εξηγήσεις εσύ πώς ξέρεις ποιές φάτσες κρύβονται πίσω από τις μάσκες.

Σιγουρα δν ξερω φατσες.Πολυ περισσοτερο δν ξερω ασφαλιτικες φατσες.Ομως αν πας ειτε στο black blog ειτε στο blog της Α.Κ σε μια πορεια δν θα δεις κανεναν να παει να σπαει κανα μαγαζακι  ::) .Δν θα δεις κανεναν να καιει περιπτερο.
Ασε που στα μεγαλα μπαχαλα του πολυτεχνειου κουκουλοφοροι εμφανιζονται απο το πουθενα και πολλες φορες ειναι ακριβως μπροστα απο τα ματ.Ουδεποτε υποστηριξα οτι ολος ο αντιεξουσιαστικος χωρος εχει ιδεολογικη συνειδηση και ειμαι ο πρωτος που κραζει τους μπαχαλακηδες αλλα εχω βαρεθει να πιπιλανε μερικοι μερικοι μια αποψη του στυλ "δν μπορουν οι αναρχικοι να κλεινονται στο πολυτεχνειο και να τα κανουν ολα λαμπογιαλο,οποτε ας καταργησουμε το ασυλο".Εχω βαρεθει τα μ.μ.ε να εμφανιζουν τον καθε κουκουλοφορο ως αναρχικο , να φουσκωνουν και να διαστρεβλωνουν το τι ακριβως γινεται στις πορειες.Οπως ξαναειπα καλυτερα να κοιταξουμε το θεμα λιγο πιο βαθυα και να αναρωτηθουμε γιατι πραγματικα ζητειται τροποποιηση του ασυλου παρα να ειμαστε τοσο χαζοι ωστε να πιστευουμε οτι δν μπορουν να συλληφθουν (αν επρεπε να συλληφθουν) καμια 30αρια ατομα
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/06, 19:30 από inthewoods »
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #64 στις: 12/11/06, 19:31 »
Μια ειναι η λυση λοιπον..Καταργηση των ταγματων ασφαλειας, εκτελεση απο το λαο ολων των αξιωματικων της ΕΛ.ΑΣ, και επιτελους..Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΙΝ!
Αυτες οι θεωριες συνομωσιας, με πηγες που δεν ξερουμε απο που ερχονται και που πανε, με ενοχλουν αφανταστα..Ισως στο "Ο καιρος γαρ Εγγυς νουμερο 3" ( μπαμ και κατω εκδοσεις ) θα μαθευτουν ολα.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #65 στις: 12/11/06, 19:33 »
Μια ειναι η λυση λοιπον..Καταργηση των ταγματων ασφαλειας, εκτελεση απο το λαο ολων των αξιωματικων της ΕΛ.ΑΣ, και επιτελους..Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΙΝ

χαχαχαχαχαχαχα

μαλιστα  ::)
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #66 στις: 12/11/06, 19:38 »
Ε, ειπα να το ευθυμησω το θεμα λιγο, γιατι δεν αξιζει τον κοπο να μιλαμε για πραγματα που δεν θα αλλαξουν. Και ναι, μπορει να ειμαι ο ανθρωπος του καναπε, που εχει φιλο μπατσο ( και μαλιστα απο τα ΜΑΤ..το κοκκινο πανι που λεγαμε ), ομως ο φιλος ο μπατσος, σε συζητησεις λεει πως γνωριζε αρκετους ζηταδες ( πριν γινει η διαλυση της υπηρεσιας και ξανασυσταση της με νεα ατομα ), που για πλακα εσπαγαν μηχανακια και αυτοκινητα παιδιων που εκαναν κοντρες. Η εξουσια διαφθειρει, ειναι γνωστο αυτο. Τουλαχιστον, ελπιζω να καταλαβαινεις inthewoods, πως δεν ειμαι κανα δεξιο αρχικαθικι με φασιστικες τασεις, ουτε ο φιλος μου ειναι κανας θερμοαιμος μπατσος που δερνει οποιον βρει..Εχει οικογενεια και ξερει τι ειναι να ορμαει σε παιδια ή συνταξιουχους, αλλα ξερει και τι ειναι να μην εχεις δουλεια..Πολλοι αστυνομικοι το κανουν σαν δουλεια, και οχι για να σπασουν κεφαλια και μετα να εχουν οργασμο! Υπαρχουν και ανθρωποι ξερεις..Μην τα ισοπεδωνουμε ολα..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #67 στις: 12/11/06, 19:50 »
Ε, ειπα να το ευθυμησω το θεμα λιγο, γιατι δεν αξιζει τον κοπο να μιλαμε για πραγματα που δεν θα αλλαξουν. Και ναι, μπορει να ειμαι ο ανθρωπος του καναπε, που εχει φιλο μπατσο ( και μαλιστα απο τα ΜΑΤ..το κοκκινο πανι που λεγαμε ), ομως ο φιλος ο μπατσος, σε συζητησεις λεει πως γνωριζε αρκετους ζηταδες ( πριν γινει η διαλυση της υπηρεσιας και ξανασυσταση της με νεα ατομα ), που για πλακα εσπαγαν μηχανακια και αυτοκινητα παιδιων που εκαναν κοντρες. Η εξουσια διαφθειρει, ειναι γνωστο αυτο. Τουλαχιστον, ελπιζω να καταλαβαινεις inthewoods, πως δεν ειμαι κανα δεξιο αρχικαθικι με φασιστικες τασεις, ουτε ο φιλος μου ειναι κανας θερμοαιμος μπατσος που δερνει οποιον βρει..Εχει οικογενεια και ξερει τι ειναι να ορμαει σε παιδια ή συνταξιουχους, αλλα ξερει και τι ειναι να μην εχεις δουλεια..Πολλοι αστυνομικοι το κανουν σαν δουλεια, και οχι για να σπασουν κεφαλια και μετα να εχουν οργασμο! Υπαρχουν και ανθρωποι ξερεις..Μην τα ισοπεδωνουμε ολα..

Φτου και απο την αρχη...μην μου λες ξανα την ιστορια της ζωης του φιλου σου και την δικια σου σε παρακαλω.Δν εχω καμια μα καμια διαθεση ειτε το πιστευεις ειτε οχι να ξανααρχισουμε απο την αρχη.Ο  φιλος σου μπορει να ειναι το καλυτερο ατομο του κοσμου οκ ενταξει με επεισες.Ξερεις βεβαια ,και τη ενεση στον ετοιμοθανατο καποιος πρεπει να την κανει αλλα δν θα ειμαι εγω αυτος.Υπαρχουν δουλειες και "δουλειες".Μια ερωτηση μονο μιας και ευθυμισαμε ρωτα τον σε παρακαλω...το βραδυ που παει σπιτι του,στην γυναικα του και τα παιδια του λεει "ωχ γυναικα ειμαι πολυ κουρασμενος σημερα πολυ δουλεια ασ'τα... τεσσερις εδειρα μου εφυγε ο πατος" ?Ή καμια σχεση?
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #68 στις: 12/11/06, 20:03 »
Οκ..ρε φιλε, τοτε να μην εχουμε και βοθρατζηδες, γαιτι σε μια τετοια περιπτωση θα λεει "Ωχ ρε γυναικα, ειμαι πολυ κουρασμενος σημερα..πολυ δουλεια αστα..4 βοθρους καθαρισα απο τα σκατα τους"!!
Τι να κανουμε..Μονο εσυ εχεις το δικαιωμα εδω μεσα να λες τι εχεις ζησει και σε τι πορειες εχεις παει? Οι δικες μας εμπειριες και οι δικες μας αποψες, ειναι κατακριτεες και επειδη εχουμε την δικη σου δημοκρατια σε καθε ( αλλα σε καθε ) post?
Κοιτα..αν μας βαριεσαι, φυγε απο το θεμα..Δεν εχουμε ουτε εμεις ορεξη να διαβαζουμε τις δικες σου "αυθεντικες" γνωσεις για ολα ( μα για ολα? ).
Ωχου πια..Ολοι τοσο λαθος ειαμστε και εσυ εισαι ο σωστος? Αν και πιστευω πως ενδομυχα πιστευεις πως ενας ειναι ο θεος, και αυτος ειναι εσυ..και εδω μεσα ειμαστε μαζεμενοι τσιρακια της Χρυσης Αυγης και ετοιμαζομαστε να δειρουμε οποιον μας παει κοντρα..Αει στο καλο παληκαρι μου...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #69 στις: 12/11/06, 20:11 »
Οκ..ρε φιλε, τοτε να μην εχουμε και βοθρατζηδες, γαιτι σε μια τετοια περιπτωση θα λεει "Ωχ ρε γυναικα, ειμαι πολυ κουρασμενος σημερα..πολυ δουλεια αστα..4 βοθρους καθαρισα απο τα σκατα τους"!!

 ::) Τι ασχετο ηταν αυτο?Οεο?

Οπως και να χει για να μην ξαναρχισουμε ας το ληξουμε εδω
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #70 στις: 12/11/06, 20:15 »
Κριμα, και ειχα αρχισει να περναω παλι καλα...σνιφ σνιφ
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #71 στις: 12/11/06, 20:58 »
inthewoods δεν είπα ότι η ΔΑΠ έφερε χρυσαυγίτες γιατί απλά δε γνωρίζω κάτι τέτοιο.Αν το ήξερα θα το έλεγα.
Ναι όμως το άκουσα γιατί αυτό κυκλοφορούν στο περίπου οι της ΠΑΣΠ.Απ την άλλη η ΔΑΠ έφερε χρυσαυγίτες για να κάνουν λαμπόγυαλο μόνο ότι έφερε διακριτά της ΔΑΠ?
Δεν ξέρω οπότε δε μπορώ να πω ποιος ήταν ποιος.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #72 στις: 12/11/06, 22:04 »
Στις 6 Μαιου 2006 ειχε γινει μια πορεια στα πλαισια του 4ου Ευρωπαικου Κοινωνικου Φορουμ!Δεν θυμαμαι τι ωρα αρχιζε η πορεια αλλα μιαμιση ωρα πριν εκανε πορεια το black block μονο του(καπου στα 1000 ατομα νομιζω)!Καπια στιγμη σε ενα καθετο δρομο(δεν θυμαμαι που ακριβως) βλεπουμε αστυνομικα οχηματα και 1-2 αστυνομικα λεωφορια και ο τοπος γεματος μπατσους(οχι 70,πανω απο 200)!Ε λοιπον το τι ακολουθησε δεν χρειαζεται περιγραφη...μολοτοφ με το τσουβαλι.Καψανε 1-2 αυτοκινητα της αστυνομιας!Οι μπατσοι φυσικα ουτε καν κουνηθηκαν μερικα δακρυγονα μονο!Που αν ηθελαν μπορουσαν να μπαγλαρωσουν παρα πολους και στην τελικη να μην γινει οτι γινει στη συνεχεια ???

Στη συνεχια συνεχιζουμε με την κυρια πορεια που απαριθμουσε γυρω στα 100.000 ατομα!Και καπια στιγμη καπιοι κουκουλοφοροι οχι πολλοι αρχιζουν τα μπαχαλα!Ευκαιρια βρηκαν οι μπατσοι και ντουου,αλλα να που χτηπησαν το κυριο κομματι της πορειας και τις φαγανε οι αθωοι παρα οι κουκουλοφοροι!Και συγκεκριμενα στο μερος οπου ηταν οι Ιταλοι!

Προσωπικα εμενα αυτο με κανει να αναρωτιεμαι μηπως ηταν λιγο στημενο?Γιατι στην αρχη η αστυνομια δεν εκανε τιποτα?Μηπως περιμενε το κυριο σωμα της πορειας?Μηπως για να φοβισει τον κοσμο και την επομενη φορα ισως το σκεφτει καλυτερα καπιος πριν παει σε μια πορεια.
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #73 στις: 12/11/06, 22:33 »

Δεν νομίζω ότι οι κουκουλοφόροι είναι μόνο 15...και οι μπάτσοι κάνουν ότι μπορούνε...χτυπάνε, πυροβολούνε, ρίχνουν δακρυγόνα...Το κράτος το εξυπηρετεί όχι η διαμάχη αυτη καθε αυτή αλλά το να προβάλουν μέσω της τηλεόρασης τους μπάτσους ως καλούς και τους αναρχικούς ως κακούς...
Αυτο δεν το προσεξε κανενας αλλα νομιζω ηταν το πιο πετυχημενο μεσα στο θεμα :P ;D

Ρε παιδια μηπως το παρακανατε με τις προσωπικες επιθεσεις κτλ? Λιγη ηρεμια. Εγω παντως στο μεγαλυτερο μερος συμφωνω με τον inthewoods
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #74 στις: 13/11/06, 01:45 »
I rest my case!

Οτι πίνετε κάποιοι από εδώ μέσα θέλω και γω, διπλό μάλιστα!