Αποστολέας Θέμα: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10  (Αναγνώστηκε 22638 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas..

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #50 στις: 10/08/16, 17:08 »
Καλορίζικος φίλε και καλόπαιχτος!

Μη πτοήσαι με τα μικροπροβληματάκια!  ;)
Τον 12R πήρες;Γιατί δε μου βγάζει τα μηνύματα από την αρχή και δε μπορώ να δω!  :o

Δε μου λες fuzzίζει καθόλου;  :D

Επίσεις ποιο συγκρότημα είναι αυτό που έβαλες στη φωτογραφία,με το βινύλιο;

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #51 στις: 10/08/16, 17:26 »
Σε ευχαριστω. Τον 12R πηρα, φαζιζει στο πολυ γκειν, αλλα ετσι και αλλιως δεν το φτανω σε τετοια επιπεδα. Ο δισκος ειναι Dr K's blues band αυτον ειχα πρωτο και τυχαια επιασα

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #52 στις: 10/08/16, 19:43 »
Όπως λέει ο Νίκος. Φαζάρει στα gain θυμίζοντας αρκετά (σε εμένα τουλάχιστον) ήχο Iommy.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #53 στις: 10/08/16, 19:50 »
Φαζάρει στα gain θυμίζοντας αρκετά (σε εμένα τουλάχιστον) ήχο Iommy.

Αυτό. Sabbath  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Kostas..

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #54 στις: 10/08/16, 23:13 »
Φαζάρει στα gain θυμίζοντας αρκετά (σε εμένα τουλάχιστον) ήχο Iommy.

Αυτό. Sabbath  ;D ;D ;D

Ευχαριστώ παιδιά για την απάντηση!
Είχα βάλει κι εγώ θέμα για λαμπάτο ενισχυτή και από κάποιο φίλο,είχε αναφερθεί ο cub 12r.Γι'αυτό και ρώτησα!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 10/08/16, 23:35 από Kostas.. »

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #55 στις: 10/08/16, 23:23 »
Δεν σημαινει βεβαια τιποτα αυτο, μην τον θεωρεις ενισχυτη μονο για τετοιου ειδους μουσικγ. Εχει χαρακτηρα μεν που πρεπει να σου αρεσει, βγαζεις ομως τεραστια γκαμα ηχων για ολα τα ειδη μουσικης. Πρεπει να τον ακουσεις θεωρω πριν τον αγορασεις. Μπορει και να μην ταιριαζει αν το θες για αποκλειστικα τετοιο ειδος. Κατα τα αλλα, ειναι η εταιρεια του Iommi οντως, σε αλλα μοντελα ομως

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #56 στις: 16/08/16, 00:05 »
Λοιπόν. Επειδή τα μόνα χαρτιά που είχε ο ενισχυτής μέσα ήταν ένα υποτυπώδες μάνιουαλ σε 2-3 γλώσσες και κάποια αυτοκόλλητα, είπα να στείλω μειλ στην Laney να ρωτήσω γιατί δεν υπάρχει χαρτί εγγύησης και αν μου διαφεύγει κάτι... Μετά από λίγες μέρες πήρα απάντηση....

«HI Nikos,
Thanks for the enquiry,
 
You warranty is with the original selling dealer.
In your case this is Thomann in Germany.
Please contact them for any warranty issues.
 
We do not include any warranty information with the product.»


Καλή φάση? Σουπερ υποστήριξη  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #57 στις: 16/08/16, 22:12 »
Τα τελευταία χρόνια κι εγώ δεν έχω πετύχει χαρτί εγγύησης σε ηλεκτρικό προϊόν. Η απόδειξη απ το κατάστημα είναι και εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #58 στις: 16/08/16, 22:35 »
Αυτο δεν το εχω καταλαβει. Εγω που αγορασα απο Γερμανια πχ με τι αποδειξη παω στον Νακα ως επισημο σερβις? Και πως το δεχεται?

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #59 στις: 16/08/16, 23:45 »
Αυτο δεν το εχω καταλαβει. Εγω που αγορασα απο Γερμανια πχ με τι αποδειξη παω στον Νακα ως επισημο σερβις? Και πως το δεχεται?
Επί αυτού έχω και εγώ απορία. Πλέον σε μεγάλα προϊόντα ο κατασκευαστής σπάνια συμπεριλαμβάνει δική του εγγύηση, σε ενισχυτές και καμπίνες κτλ. δηλαδή.


Προφανώς αυτό δεν συμφέρει και πολύ τον πελάτη.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος vegos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα μεγαλώσω, θα γίνω κιθαρίστας...
    • Skype - amagla
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • MoschatoWeather
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #60 στις: 17/08/16, 01:40 »
Αυτο δεν το εχω καταλαβει. Εγω που αγορασα απο Γερμανια πχ με τι αποδειξη παω στον Νακα ως επισημο σερβις? Και πως το δεχεται?

Θεωρητικά, με το serial number και την απόδειξη αγοράς θα είσαι κομπλέ, σχεδόν τα πάντα έχουν pan-european guarantee...

Βέβαια ο Έλληνας -γενικά μιλάω, δεν έχω ιδέα για τον Νάκα- έχει μια μανία να προσπαθεί να βγάλει την εγγύηση από πάνω του, λες και τα βάζει από την τσέπη του (στο τέλος θα πληρωθεί και με το παραπάνω από την μαμά εταιρία ακόμα και για το χρόνο που σπατάλησε)...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #61 στις: 17/08/16, 15:29 »
Αυτό που λέει ο vegos. Δεν ξέρω αν ισχύει pan-european εγγύηση ή αν θα πρέπει να απευθυνθείς στο κατάστημα απ το οποίο αγόρασες το προϊόν (όπου εδώ συναντάμε το μπέρδεμα των αγορών από το εξωτερικό ).

Καλύτερα στειλε ένα mail και ρώτησε τους αν ο Νάκας είναι υποχρεωμένος να υποστηρίξει την εγγύηση προϊόντος αγορασμενου από αλλού.
(Αν τελικά το κάνεις, ενημέρωσε κι εδώ! :-D )
« Τελευταία τροποποίηση: 17/08/16, 15:31 από hot_sauce (φλουτσ) »

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #62 στις: 17/08/16, 15:36 »
Τους εχω στειλει πριν λιγες μερες. Τους εστειλα προχτες αλλο ενα με την απαντηση της laney. Δεν μου εχουν απαντησει ακομα. Μολις εχω νεοτερα θα σας πω.
Το θεωρω ομως εντελως ερασιτεχνισμο οποιαδηποτε εταιρεια να βγαζει ετσι ευκολα την ουρα της απ εξω. Την εποχη μαλιστα που υπαρχουν online registration στα παντα. Καθε σοβαρη εταιρεια εχει after sale υποστηριξη. Εκει πηρε μηδεν για μενα η laney. Και μονο που γραφανε την απαντηση θα επρεπε να ντρεπονται οταν απαντανε σε εναν αγοραστη τους " βρες τα με το καταστημα που στο πουλησε"

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #63 στις: 17/08/16, 15:39 »
Αλλη απορια τοτε. Αφου η Laney ως εταιρεια δεν δινει εγγυηση, ο Νακας πως ειναι το επισημο σερβις? Μονο σε δικες του αγορες? Καπως δεν πρεπει να καλυπτει οτιδηποτε της laney? Δεν ειναι περιεργο? Επισημο σερβις, αλλα δεν μπορεις να πας αν δεν εχεις εγγυηση. Περιεργο...

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #64 στις: 17/08/16, 15:59 »
Αυτό που λέει ο vegos. Δεν ξέρω αν ισχύει pan-european εγγύηση ή αν θα πρέπει να απευθυνθείς στο κατάστημα απ το οποίο αγόρασες το προϊόν (όπου εδώ συναντάμε το μπέρδεμα των αγορών από το εξωτερικό ).
Καλύτερα στειλε ένα mail και ρώτησε τους αν ο Νάκας είναι υποχρεωμένος να υποστηρίξει την εγγύηση προϊόντος αγορασμενου από αλλού.
(Αν τελικά το κάνεις, ενημέρωσε κι εδώ! :-D )

για μένα θα είναι μεγάλη έκπληξη αν όντως υποστηρίζει ο Νάκας (και ο κάθε Νάκας) την εγγύηση προϊόντος αγορασμενο απο οπουδήποτε αλλού πλην υποκατάστημα Νάκα.

Τα τελευταία χρόνια κι εγώ δεν έχω πετύχει χαρτί εγγύησης σε ηλεκτρικό προϊόν. Η απόδειξη απ το κατάστημα είναι και εγγύηση.

ευτυχώς υπάρχουν ακόμα μερικές εταιρίες με εξαιρετικό after sale service όπως η LG και η Corsair.
η LG έρχεται στο σπίτι σου να παραλάβει τη χαλασμένη συσκευή , στην επισκευάζει και στην ξαναφέρνει σπίτι χωρίς καμία επιβάρυνση . δεδομένου βέβαια οτι είναι εντός χρονικής εγγύησης η συσκευή.
η Corsair επίσης αναλαμβάνει όλα τα εξοδα αποστολής , επιστροφής και επισκευής κτλ.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #65 στις: 17/08/16, 16:12 »
Τοτε λοιπον ειναι το σερβις του Νακα και οχι το εξουδιοτημενο της laney. Παντως και επειδη πηρα στο σερβις του Νακα, ειναι κλειστο μεχρι τις 26. Παρολα αυτα θελουν μου ειπαν ενα χαρτι εγγυησης, αλλιως δεν γινεται.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #66 στις: 17/08/16, 19:10 »
Καταρχήν καλορίζικος ο ενισχυτής κι από εμένα!

Τώρα στο θέμα της εγγύησης, προφανώς αφού ο Thomann προσφέρει την εγγύηση, τότε ισχύει μόνο στον Thomann αφού το προϊόν δεν συνοδεύεται από κάποιο άλλο πιστοποιητικό. Προσωπικά δεν μου κάνει εντύπωση πάντως. Θα μου έκανε εντύπωση αν υπήρχε Laney στην Ελλάδα και ΔΕΝ αναλάμβανε την εγγύηση. Είναι σα να πάθει κάτι μια strat που πήρα από Νάκα και να την στείλω στον Thomann. Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον.

Τώρα αφού διάβασα πως είχες κάποια θεματάκια, είτε στείλε τον πίσω στον Thomann γι'αντικατάσταση, είτε όπως είπες κι εσύ ο ίδιος, φτιάξτον, ξέχασέ τα όλα περί εγγύησης κι απόλαυσέ τον :)
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #67 στις: 17/08/16, 19:29 »
Θα μου έκανε εντύπωση αν υπήρχε Laney στην Ελλάδα και ΔΕΝ αναλάμβανε την εγγύηση.

Mα αυτό ακριβώς μου κάνει εντύπωση. Υπάρχει ο εισαγωγέας και το επίσημο σέρβις της Laney στην Ελλάδα. Πως όμως να αποδείξω ότι τον έχω αγοράσει 1 μήνα πριν? Θα έπρεπε κάπως, δεν ξέρω πως, ίσως απο το serial number? να υποστηρίζει τους πελάτες της η ίδια η εταιρεία.
Μόνος μου θα τον φτιάξω, το ξέρω. Εχω έναν φίλου που μου κάνει όλα τα ηλεκτρονικά. Σε μια κουβέντα που είχαμε και επειδή λείπε με άδεια, είπαμε να το πήγαινα στο επίσημο σέρβις μιας και υπάρχει ακόμα εγγύηση... Στην πορεία ανακάλυψα ότι ανακάλυψα και το ψάχνω μόνο και μόνο επειδή έχω σκαλώσει. Για ένα χαλασμένο τζακ πχ δεν το γυρνάω με τίποτα στην γερμανία. Αν είχε βγάλει, ή αν βγάλει κάτι χειρότερο στην πορεία? λέμε τώρα... ή τέλος πάντων να μάθουν και άλλος κόσμος τι συμβαίνει, προς ενημέρωση και μόνο...

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #68 στις: 17/08/16, 19:46 »
Mα αυτό ακριβώς μου κάνει εντύπωση. Υπάρχει ο εισαγωγέας και το επίσημο σέρβις της Laney στην Ελλάδα. Πως όμως να αποδείξω ότι τον έχω αγοράσει 1 μήνα πριν? Θα έπρεπε κάπως, δεν ξέρω πως, ίσως απο το serial number? να υποστηρίζει τους πελάτες της η ίδια η εταιρεία.

Α μάλιστα δεν το κατάλαβα πως υπάρχει επίσημο service της Laney στην Ελλάδα. Προφανώς κι έχεις δίκιο γενικότερα. Απλά προσπαθώ να μπω στην παράλογη λογική και να δώσω μία εξήγηση.

Πιο συγκεκριμένα όμως, με την απόδειξη αγοράς από Thomann και ίσως κάποια απάντηση από πλευρά των Γερμανών (με το serial number ίσως του ενισχυτή), δεν πιστεύω να έχεις θέμα. Όπως γράφει κι ο @vegos παραπάνω δηλάδη, με το serial number και την απόδειξη αγοράς από Thomann θα είσαι κομπλέ.

Είναι λίγο κρίμα πάντως ρε γμτ. Αντιλαμβάνομαι πόσο τον χαίρεσαι τον ενισχυτή και είναι κρίμα να συμβαίνουν τέτοια σκηνικά από τις εταιρείες. Τί να πω. Υπομονή και φυσικά μας ενημερώνεις για την εξέλιξη.
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #69 στις: 17/08/16, 19:55 »
Βασικα κουβεντα κανουμε, μια χαρα ειναι ο ενισχυτης, δεν χαλιεμαι με τετοιες μικροζημιες. Το bug που ανακαλυψα με χαλαει. Απο τομαν εχω το invoice που στελνει. Δεν ειναι αποδειξη με την λογικη αποδειξης καταστηματος. Ετσι και αλλιως περιμενω απαντηση και απο αυτους. Οτι μου πουνε θα σας πω. Το συνηθες ειναι στειλε πισω τον ενισχυτη. Για ενα τζακ ομως? Δεν μπορω να το παω εδω? Διπλα στο σπιτι μου? Και αν ΝΑΙ πως γινεται με εγγυηση? Εκει σκαλωσα... Τα λεμε με νεοτερα νεα :-)

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #70 στις: 17/08/16, 20:14 »
Βασικα κουβεντα κανουμε, μια χαρα ειναι ο ενισχυτης, δεν χαλιεμαι με τετοιες μικροζημιες.

Ναι σε κατανοώ πλήρως, προφανώς κουβέντα να γίνεται :) Πάντως ίσως πρέπει να στείλεις ένα e-mail στον Thomann και να τους ζητήσεις αφενός να σου πουν τί γίνεται στην περίπτωση αυτή, αφετέρου να σου στείλουν κάτι που ν'αποδεικνύει πως αγόρασες από αυτούς το συγκεκριμένο προϊόν με το συγκεκριμένο serial number. Δεν έχω καταλάβει από τα παραπάνω αν το έχεις κάνει ήδη ή αν έχεις στείλει e-mail μόνο στο Νάκα. Όπως και να έχει, μας ενημερώνεις για ό,τι νεότερο :)

Καλορίζικος και πάλι :)
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #71 στις: 17/08/16, 20:21 »
πρέπει να στείλεις ένα e-mail στον Thomann και να τους ζητήσεις αφενός να σου πουν τί γίνεται στην περίπτωση αυτή, αφετέρου να σου στείλουν κάτι που ν'αποδεικνύει πως αγόρασες από αυτούς το συγκεκριμένο προϊόν με το συγκεκριμένο serial number.


Aυτό ακριβώς έχω κάνει. Τους έχω στείλει μειλ (στον Τόμαν) με τις παραπάνω ερωτήσεις. Συγκεκριμένα τους έχω στείλει 2 μειλ, το ένα είχε και την απάντηση της Laney. Απλά περιμένω απάντησή τους τώρα.

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #72 στις: 18/08/16, 12:12 »
Οφειλω να πω ομως οτι ο ενισχυτης ΣΚΟΤΩΝΕΙ απο ηχο. Εχω παιξει με πολλους ενισχυτες, απο το μικρουλι αυτο εχω μεινει σπιτσλες. Καθε μερα που περναει και περισσοτερο τον γουσταρω. Ολα τα παραπανω θεματακια δεν τα θεωρω εμποδιο. Οποιος καταφερει να παιξει με καποιον θα καταλαβει. Τα λεω αυτα γιατι οποιος εχει διαβασει μεχρι τωρα ισως καταλαβει αλλα. Δεν ξερω τι κανει στα after sales η καθε εταιρεια, σχεδιαστικα ομως η laney πετυχε τον απολυτο μικρο ενισχυτη για τα γουστα μου. Αν και 15 βατ μονο μικρο δεν τον λες. Σπιτι δεν τον ανοιγεις ευκολα... Αυτα

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #73 στις: 18/08/16, 14:56 »
Εγώ στη θέση σου θα τον έστελνα πίσω στον thomann, όσο μικρό και αν είναι το πρόβλημα. Ο λόγος είναι, ότι αν μελλοντικά βγάλει κάτι, μακριά αλλά λέμε τώρα, αν τον στείλεις και δουν ότι έχει μπει χέρι στον ενισχυτή, ακόμα και για να αλλάξει ένα jack, θα έχεις πιθανότητα πρόβλημα με την εγγύηση. Οπότε κάνε την καρδιά σου πέτρα, και καλύτερα στείλτον πίσω (ούτως ή άλλως δεν θα σου κοστίσει κάτι) για να έχεις εξασφαλίσει και μελλοντικά το κεφάλι σου.
White noise

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θελω γνωμες για Laney cub 12r ή και cub 10
« Απάντηση #74 στις: 18/08/16, 21:35 »
Μου απάντησαν από το τμήμα πωλήσεων, ένας έλληνας που έχουν, εξυπηρετικότατος ο άνθρωπος.
Η εγγύηση που δίνει ο Τόμαν αφορά μόνο τον Τόμαν. Δεν μπορώ να επισκεφτώ μέσα στην εγγύηση το σέρβις της Laney στην ελλάδα.
Περιμένω βέβαια απάντηση και από το σέρβις του Τόμαν γιατί εκεί προωθήθηκαν τα μειλ μου. Ο Τόμαν καλύπτει 3 χρόνια εγγύηση στο προϊόν. Λογικά το στέλνεις γερμανία. Περιμένω και το τελικό μέιλ να το πω με σιγουριά. Μετά είναι δικό μου θέμα αν χαλάω την εγγύηση ή το στέλνω.... Θα δω, δεν ξέρω...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/08, 01:20
από GiorgosVolos
4 Απαντήσεις
3674 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/09, 11:41
από zebric
9 Απαντήσεις
3939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/11, 08:09
από hot_sauce (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
3434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/09, 14:36
από Απόλλων
laney cub 10

Ξεκίνησε από kostasmel Ενισχυτές

8 Απαντήσεις
3379 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/10, 19:02
από kostasmel
9 Απαντήσεις
3401 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/10, 14:24
από Dimitris12345
12 Απαντήσεις
5779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/01/11, 07:40
από studio54
0 Απαντήσεις
1825 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/12, 09:24
από Melvin91
7 Απαντήσεις
6671 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/16, 13:49
από kkmspm (φλουτσ)
14 Απαντήσεις
9599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/17, 02:58
από GVen