Αποστολέας Θέμα: Γεια σας παιδια,ειμαστε οι Mamres Οι Παντοτινοι.  (Αναγνώστηκε 37170 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ

Αυτη εδω ειναι η 1η μας δουλεια που ονομαζεται ''Γουσταρεις πολυ''.
Το 1ο κομματι(το ομωνυμο)εχει κακη ποιοτητα,καθως ηχογραφηθηκε 3 χρονια πριν και επισης ειναι το 1ο μας γι αυτο μπηκε στο σιντακι τιμης ενεκεν.
Τα αλλα 2 εχουν κομπλε ηχο.
Γουσταρεις πολυ
http://soundcloud.com/mamres/1-1
Mr Bean
http://soundcloud.com/mamres/2-mr-bean
Ρουφα τα χυσια
http://soundcloud.com/mamres/3-1


Το σιντι επισης βρισκεται και εδω.
http://www2.zshare.ma/wmyb9tq07uoh

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χαραμίζεστε στην Ελλάδα ρε σεις.

Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Με χάλασε λίγο το υπερβολικό βάθος. Kατά τα άλλα μου άρεσε πολύ και θα συμφωνήσω με τον groovymood!
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Γενικα τυχαινει να ειμαστε πολυ μπροστα.Να'στε καλα μαγκες.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Με χάλασε λίγο το υπερβολικό βάθος.
για το 3ο τραγούδι πρέπει να το λες αυτό....

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Με χάλασε λίγο το υπερβολικό βάθος.
για το 3ο τραγούδι πρέπει να το λες αυτό....
Τελικά επικοινωνούμε εμείς οι δύο!!! ;D
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και δουλεύατε 3 χρόνια αυτό το album... Είναι πολλά , αλλά πιστεύω πως άξιζε την υπομονή ένα τόσο ανατρεπτικό και εμπνευσμένο concept.  Πόσο χρονών είστε παλληκάρια ?

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Και δουλεύατε 3 χρόνια αυτό το album... Είναι πολλά , αλλά πιστεύω πως άξιζε την υπομονή ένα τόσο ανατρεπτικό και εμπνευσμένο concept.  Πόσο χρονών είστε παλληκάρια ?
Ευχαριστουμε παλικαρι!23 ειμαστε και οχι δε το δουλευαμε 3 χρονια,απλως ειχαμε κανει το 1ο κομματι πριν 3 χρονια και ξαναβρεθηκαμε μετα απο τοσο καιρο(σπουδες κλπ) και καναμε τα αλλα 2.Και καναμε επιτελους το πολυποθητο release αυτου του σιντι!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τελικά επικοινωνούμε εμείς οι δύο!!! ;D

τα χουμε πει :P

Και καναμε επιτελους το πολυποθητο release αυτου του σιντι!

θα παίξει σε κανά δισκοπωλείο παιδιά?
έστω μοναστηράκι ή ατλαντίς?


Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν ξέρω όμως αν το κατάλαβαν οι περισσότεροι...


Για να γίνει κατανοητό...
Όταν είσαι πιτσιρικάς 19-20 χρονών, βγάζεις κομμάτια του επιπέδου "γουστάρεις πολύ".
Καλούτσικο μεν, αλλά μέχρι εκεί.
Αφού όμως περάσουν 3-4 χρόνια και πήξει το μυαλό, έχοντας κάνει και τις σπουδές σου και έχοντας ωριμάσει σαν άτομο, τότε μπορείς να συνθέσεις κομμάτια όπως το "ρούφα τα χύσια", ενώ παράλληλα δουλεύεις και τον ήχο σου ώστε να γίνει κομπλέ!


Λογικό το βρίσκω. :)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μπορεί οι στιχοι του "Ρούφα τα χύσια" να γράφτηκαν πολύ πριν το πρώτο...αλλά να μην είχαν βρει την κατάλληλη μουσική που θα τους συνοδέψει....

η βελτίωση στην παραγωγή πάντως κάνει μπαμ...

ΥΓ.
η πλάκα είναι πως τα ακούσαμε όλοι....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
επικά κομμάτια. άρτια δουλεμένα με υπέροχο ήχο ποιητικό στίχο και μια φωνή με απίστευτη έκταση. αν το ποστάρατε πριν 3-4 χρόνια κάποιοι κακόβουλοι θα λέγαν ΣΤΟΝ ΚΆΔΟ ΤΏΡΑ αλλά επιτέλους μέστωσε και ωρίμασε το ελληνικό κοινό και είναι έτοιμο να αγκαλιάσει την ταλαντούχα προσπάθεια σας.
Ειλικρινά ΜΠΡΑΒΟ , μόνο αυτό μπορώ να πω σε πραγματικούς καλλιτέχνες τέτοιου βεληνεκούς
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Μαγκες μου να ειστε καλα για τα καλα σας λογια,η φαση ειναι οτι οντως κατσατε και τα ακουσατε και χαιρομαστε πολυ γι αυτο.Και επισης χαιρομαστε που ξερετε να απαντατε με χιουμορ,χωρις βρισιες και αλλες ιστοριες.
Για το παλικαρι που ρωτησε αν θα κυκλοφορησει,οχι φιλε,no money no honey,αλλα στην επομενη δουλεια θα βγαλουμε 20-30 κοπιες ετσι παρειστικα.Η φαση ειναι οτι υπαρχουν ατομα που οντως τα γουσταρουνε!Να στε καλα και παλι!

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Μπράβο παιδιά, μπράβο! Είμαι σίγουρος ότι θα σαρώσετε στα επόμενα MAD awards! :up Και πάλι μπράβο.

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Μπράβο παιδιά, μπράβο! Είμαι σίγουρος ότι θα σαρώσετε στα επόμενα MAD awards! :up Και πάλι μπράβο.
Να εισαι καλα μαγκα μου,αν και τα Mad Awards δε μας ελκουν,ειμαστε πιο underground σχημα.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
ειμαστε πιο underground σχημα

Κι εγώ εκεί θα τοποθετούσα τη δουλειά σας... αν είχα τη δυνατότητα... ::)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
κρείττον σιγάν
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Γ@@@μωωωωω τελειο !!! μοναδικο !!
Πραγματικα η διαφορα στην ηχοληψια κανει την διαφορα αλλα και το παλιο ειναι καλο !!
Ποσο εχει σημερα εξω 42 ???
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Διαβάζοντας τα σχόλια,  πριν καταλάβω το ειρωνικό ύφος τους και πριν ακούσω τα τραγούδια, για μια στιγμή νόμιζα ότι ίσως πρόκειται για κάτι καλό. Τελικά, πρόκειται για μια απογοήτευση: τραγούδια κακογραμμένα, φάλτσα, που προσπαθούν να εκβιάσουν το γέλιο μέσω των χυδαίων στίχων. Προσωπικά, ούτε καν μειδίασα, αλλά οκ, γούστα είναι αυτά...
Και οι Lost Bodies έχουν γράψει τραγούδια με ένα μικρόφωνο και μια κιθάρα, και που και που βωμολοχούν, αλλά απέχει πάρα πολύ από τραγούδια που γράφτηκαν για χαβαλέ μια νύχτα με ανία.
"Mamres Οι Παντοτινοι", αν ο σκοπός σας ήταν απλά ο χαβαλές, ΟΚ, ακούσαμε τα τραγούδια μια φορά και τα ξεχάσαμε ήδη. Ελπίζω να μην περιμένετε κάτι παραπάνω από αυτό (π.χ. καμιά σοβαρή κριτική)

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Διαβάζοντας τα σχόλια,  πριν καταλάβω το ειρωνικό ύφος τους και πριν ακούσω τα τραγούδια, για μια στιγμή νόμιζα ότι ίσως πρόκειται για κάτι καλό. Τελικά, πρόκειται για μια απογοήτευση: τραγούδια κακογραμμένα, φάλτσα, που προσπαθούν να εκβιάσουν το γέλιο μέσω των χυδαίων στίχων. Προσωπικά, ούτε καν μειδίασα, αλλά οκ, γούστα είναι αυτά...
Και οι Lost Bodies έχουν γράψει τραγούδια με ένα μικρόφωνο και μια κιθάρα, και που και που βωμολοχούν, αλλά απέχει πάρα πολύ από τραγούδια που γράφτηκαν για χαβαλέ μια νύχτα με ανία.
"Mamres Οι Παντοτινοι", αν ο σκοπός σας ήταν απλά ο χαβαλές, ΟΚ, ακούσαμε τα τραγούδια μια φορά και τα ξεχάσαμε ήδη. Ελπίζω να μην περιμένετε κάτι παραπάνω από αυτό (π.χ. καμιά σοβαρή κριτική)
Δεχομαστε τη κριτικη σου,να εισαι καλα φιλε μου.Θα προσπαθησουμε να βελτιωθουμε και να μαθουμε απο τα λαθη μας!Επισης οφειλω να πω,πως ουτε εγω τραγουδαω(τα μονα τραγουδια που εχω πει ειναι συνθηματα στο γηπεδο),ουτε ο φιλος μου παιζει κιθαρα(τον στελνανε μικρο οι δικοι του και απλα θυμαται τα βασικα).Απλα ειπαμε να κανουμε το χαβαλε μας,σε καποιους αρεσει,σε αλλους οχι,εννοειται το δεχομαστε!Επισης οι Lost Bodies ειναι μια κατηγορια μονοι τους,γαμανε!Αν και πιστευω πιο πολυ εχουμε επηρρεαστει απο Loutsa Projeck και Πλοκαμι..Να εισαι καλα φιλε!

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Κρατηστε τον αργιλε γεματο και συνεχιστε γερα λεμε !!!!!
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Κρατηστε τον αργιλε γεματο και συνεχιστε γερα λεμε !!!!!
Χαχαχαχαχαχαχα,ωραιος ρε φιλε! ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Mamres, η ειρωνεία που εισπράξατε δεν είναι για το χαμηλό τεχνικό επίπεδο, ούτε έχει κανένας πρόβλημα με το βρισίδι, αρκεί να υπάρχει κάτι να το στηρίξει (κάποιο νόημα, κάποιο χιούμορ, κάτι...).
Αυτό που μάλλον έγινε, είναι οτι μάλλον όταν ήσασταν πιτσιρικάδες και βλέπατε thundercats, δώσατε συμφωνία οτι κάποια μέρα όταν μεγαλώσετε, θα κάνετε συγκρότημα και θα το ονομάσετε "Μάμρες οι παντοτινοι". Μετά απο 10-15 χρόνια βρεθήκατε μπροστά από ενα μικρόφωνο με μια κιθάρα και μπόλικα ξύδια και αρχίσατε να τραγουδάτε και να βρίζετε στην τύχη. Κανένας δεν έχει πρόβλημα με αυτό, αλλά δεν υπήρχε λόγος να βγει αυτό παραέξω, ούτε να συνοδευτεί με overstatements του στύλ "κομπλέ τραγούδια", "γενικά είμαστε μπροστά", "κυκλοφορήσαμε CD" κτλ. Πιθανότατα όσοι άνοιξαν τα links σας, περίμεναν να ακούσουν κάτι τουλάχιστον αστείο, οπότε ήσασταν το λιγότερο παραπλανητικοί και προκλητικοί.

Υ.Γ οι lutsa project ήταν πρώτο πράγμα που μου φέρατε στο μυαλό. Παραδέχομαι οτι τους έχω ακούσει, και προσπαθώ ΣΚΛΗΡΑ να τους ξεχάσω, αλλά το "ανάπηρε" είναι σαν το βιασμό. Δεν ξεχνιέται

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Mamres, η ειρωνεία που εισπράξατε δεν είναι για το χαμηλό τεχνικό επίπεδο, ούτε έχει κανένας πρόβλημα με το βρισίδι, αρκεί να υπάρχει κάτι να το στηρίξει (κάποιο νόημα, κάποιο χιούμορ, κάτι...).
Αυτό που μάλλον έγινε, είναι οτι μάλλον όταν ήσασταν πιτσιρικάδες και βλέπατε thundercats, δώσατε συμφωνία οτι κάποια μέρα όταν μεγαλώσετε, θα κάνετε συγκρότημα και θα το ονομάσετε "Μάμρες οι παντοτινοι". Μετά απο 10-15 χρόνια βρεθήκατε μπροστά από ενα μικρόφωνο με μια κιθάρα και μπόλικα ξύδια και αρχίσατε να τραγουδάτε και να βρίζετε στην τύχη. Κανένας δεν έχει πρόβλημα με αυτό, αλλά δεν υπήρχε λόγος να βγει αυτό παραέξω, ούτε να συνοδευτεί με overstatements του στύλ "κομπλέ τραγούδια", "γενικά είμαστε μπροστά", "κυκλοφορήσαμε CD" κτλ. Πιθανότατα όσοι άνοιξαν τα links σας, περίμεναν να ακούσουν κάτι τουλάχιστον αστείο, οπότε ήσασταν το λιγότερο παραπλανητικοί και προκλητικοί.

Υ.Γ οι lutsa project ήταν πρώτο πράγμα που μου φέρατε στο μυαλό. Παραδέχομαι οτι τους έχω ακούσει, και προσπαθώ ΣΚΛΗΡΑ να τους ξεχάσω, αλλά το "ανάπηρε" είναι σαν το βιασμό. Δεν ξεχνιέται
Θα δεχομουν ολα οσα ειπες(αν και δεν εχεις σε ολα δικιο),αλλα δε τα δεχομαι μονο και μονο για την αποψη σου για Loutsa.Εφοσον δε σ αρεσουν οι Loutsa και τον πιο κομπλε στιχο,ηχο,φωνη,κιθαρα να'χαμε,εφοσον δε σ αρεσει τετοιο στυλ,παλι πουθεναδες θα μας θεωρουσες.Ειμαστε βεβαια,οποτε μια η αλλη.

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
πραγματικα ειναι χάσιμο χρόνου και την ευθύνη πιστευω την εχουν αυτοι που δεν ξεκαθαρισαν ποιο πανω το ειρωνικο τους υφος οποτε προετρεψαν και αλλους (αθελα τους πιστευω) να ακουσουν αυτο το πραμα(για να μην πω τιποτα χειρότερο) ::)