Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 272348 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δενξερωκιθαρα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #900 στις: 14/04/10, 20:23 »
Εγω ειμαι μπασκετικος Ολυμπιακος περισσοτερο!

Ελα μωρη αρρρρρωστεια Γιαννακη, φερε μας ττην Ευρωλιγκα!
Ανταγωνιζομαι μονο τον εαυτο μου

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #901 στις: 14/04/10, 20:26 »
Εγω ειμαι μπασκετικος Ολυμπιακος περισσοτερο!

Ελα μωρη αρρρρρωστεια Γιαννακη, φερε μας ττην Ευρωλιγκα!

Kαλα κ εσυ, τον Μπαναωτη περιμενεις να φερει την ευρωλιγκα? :P

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #902 στις: 14/04/10, 20:42 »
απο ποτε αραγε οι ολυμπιακοι εγιναν μπασκετικοι??
αυτοι δεν ηταν που ελεγαν οτι αθλημα που παιζεται με τα χερια ειναι μαλ....ια? :P :P

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #903 στις: 14/04/10, 22:48 »
απο ποτε αραγε οι ολυμπιακοι εγιναν μπασκετικοι??
αυτοι δεν ηταν που ελεγαν οτι αθλημα που παιζεται με τα χερια ειναι μαλ....ια? :P :P
Πες μας τώρα και για τον ΜΕΓΑΛΟ,ΕΥΕΡΓΕΤΗ Θανάση Γιαννακόπουλο.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #904 στις: 14/04/10, 23:00 »
@s.s: Mαχαιρα εδωσες, μαχαιρα θα λαβεις (αν κ τη συγκεκριμενη, μαλλον θα αργησεις να τη λαβεις)






Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #905 στις: 14/04/10, 23:13 »
Σοβαρά τώρα.
Δυσκολεύομαι να μιλήσω μπασκετικά με ανθρώπους που θεωρούσαν καλό παίκτη τον Νίκο Χατζηβρέττα.
Btw kamelot προς το παρόν βολέψου εδώ:

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #906 στις: 14/04/10, 23:19 »
@s.s: Εχω αρχισει κ σε γουσταρω σφοδρα, λεμε!!! Καλα, αυτο το επιπλο τωρα τι το θες? Του εχεις αλλαξει 5 φορες υφασματα τοσα χρονια που ηταν ο καλυτερος σου φιλος σε ποδοσφαιρο κ μπασκετ. Αμα αρχισω να βαζω εγω τους καναπεδες σου την τελευταια δεκαετια, δε μας φτανει η εκθεση των 120 κατασκευαστων επιπλου..Παρε το κουπακι πρωτα κ μετα πες μου...οχι 4 ακομα, εστω ενα...

Edit: Ορθρογραφικο...
« Τελευταία τροποποίηση: 14/04/10, 23:26 από _KAMELOT_ »

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #907 στις: 14/04/10, 23:26 »
Πραγματι στο ποδόσφαιρο τα τελευταια 8 χρόνια έχεις σκορπίσει τον τρόμο στην Ευρώπη  :-[
Σχετικά με μπάσκετ.Έχω την ικανότητα να αναγνωρίσω ότι σαφώς και ο ολυμπιακός δεν είναι φαβορί για την κούπα.Βλέπεις δεν πιστεύω ότι το μοναδικό μπασκετικό σύστημα είναι το pik n roll μεταξύ σάρας και μπατίστ ούτε ότι ο Ομπράντοβιτς είναι ο μεγαλύτερος προπονητής του γαλαξία.
Στο μπασκετάκι μπορεί να έχω μια κούπα αλλά τουλάχιστον δεν είναι σαν αυτή:(αφού αρχίσαμε τις εικόνες)

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #908 στις: 14/04/10, 23:31 »
Ναι, θα την εδινες πισω αμα ηταν τετοια...γυρνα τοτε κανα 4αρι απο αυτες που πηρες με τον "θειο" στη μπαλα...αλλα δεν...γιατι 15 τετοιες να ειχες παρει στην Ευρωπη, μαγκια θα το θεωρουσε ο κοσμος σου...

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #909 στις: 14/04/10, 23:34 »
Παίδες...υπάρχει και το chat....ή και το msn για ανταλλαγή φωτογραφιών....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #910 στις: 14/04/10, 23:38 »
Έπεσες σε ακραιφνώς μπασκετικό.Δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ εύνοια στα 12 πρωταθλήματα σαν αυτή του 2000 ας πούμε.
Τέτοια διαιτησίας σαν του 96 ο ολυμπιακός δεν είχε ποτέ στην ευρώπη.Θα το δεις και στον ημιτελικό με τους ξυλοκόπους της παρτιζάν τον Μαιο.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #911 στις: 14/04/10, 23:49 »
Έπεσες σε ακραιφνώς μπασκετικό.Δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ εύνοια στα 12 πρωταθλήματα σαν αυτή του 2000 ας πούμε.
Τέτοια διαιτησίας σαν του 96 ο ολυμπιακός δεν είχε ποτέ στην ευρώπη.Θα το δεις και στον ημιτελικό με τους ξυλοκόπους της παρτιζάν τον Μαιο.


Δεν αμφισβητω τις μπασκετικες σου γνωσεις...αλλα νομιζω οτι ειναι υπερβολικο να λεμε οτι ο ΠΑΟ ευνοηθηκε εσκεμμενα απο τη διαιτησια στο ματς με τη Μπαρτσα, απο οσο θυμαμαι ηταν στην σχετικα μοιρασμενη η διαιτησια στον τελικο.

Τωρα, σε πιο γενικο επιπεδο, νομιζω οτι οντως ο Παναθηναϊκος δεν ειχε ποτε προβλημα απο τη διαιτησια στην Ευρωπη, περα ελαχιστων εξαιρεσεων (εναν τελικο θυμαμαι μονο χαρακτηριστικα, οπου σπρωχνανε τη Μακαμπι με χερια κ ποδια...), αυτο ειναι αληθεια. Τωρα για τον Ολυμπιακο, δν εχω πληρη αποψη, καθως δε βλεπω τα περισσοτερα παιχνιδια του στην Ευρωπη...

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #912 στις: 15/04/10, 08:48 »
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

Αυτά που δεν φτάνει η αλεπού είναι
α) τα πρωταθλήματα και κύπελλα του Ολυμπιακού στο ποδόσφαιρο τα τελευταία 13 χρόνια και
β) τα αντίστοιχα του Παναθηναϊκού στο μπάσκετ σε Ελλάδα και Ευρώπη τα τελευταία χρόνια επίσης.

Την αλεπού μπορείτε να τη βάψετε με το κατάλληλο χρώμα σε κάθε περίπτωση.

_KAMELOT_ & s.s. μη με παρεξηγείτε. Δεν έχω πρόθεση ούτε να ειρωνευτώ ούτε να προκαλέσω. Σε γενικές γραμμές δεν διαφωνώ και με αυτά που λέτε. Και ο Ολυμπιακός ευνοήθηκε από τη διαιτησία στην Ελλάδα όλα αυτά τα χρόνια και ο Παναθηναϊκός στο μπάσκετ (ακόμη και να πήρε ένα μόνο σφύριγμα στον τελικό εκείνο - που δεν ήταν μόνο ένα - το σφύριγμα εκείνο του έδωσε την κούπα, άρα…).
Αν όμως δεν ήταν ικανοί και οι δύο και καλύτεροι από τους υπόλοιπους, δεν θα είχαν τις αντίστοιχες κυριαρχίες τόσα χρόνια.

Τα σχόλιά σας (που αντίστοιχα κάνω κι εγώ) είναι για να κάνουμε κουβέντα οι φίλαθλοι μεταξύ μας. Η ιστορία όμως έγραψε κάτι και αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #913 στις: 15/04/10, 10:21 »
Το έχω δηλώσει πάρα πολλές φορές (και εδώ μέσα) ότι με διαιτησία και παρασκήνια δεν ασχολούμαι.. Προτιμώ να με λένε "ζώο" παρά να φανατίζομαι για πράγματα που δεν αποδείχθηκαν και μάλλον δεν θα αποδειχθούν ποτέ (εκτός αν θεωρείτε καναδυό εκπομπές του Μάκη πειστήρια)..

Παρολ'αυτά, μπορώ να καταλάβω όσους "πατάνε" σε μία ποδοσφαιρική φάση για να δηλώσουν ότι είχαμε αλλοίωση αποτελέσματος.. Στην ουσία αυτό γίνεται είτε από λάθος του διαιτητή, είτε από δόλο.. Προτιμώ να πιστεύω το πρώτο μέχρι να αποδειχθεί το δεύτερο.. Η φύση του ποδοσφαίρου είναι τέτοια που ένα πέναλτι που δίνεται (δεν δίνεται), μια οριακή φάση off-side που σφυρίζεται (δεν σφυρίζεται), μία κόκκινη κάρτα που βγαίνει (δεν βγαίνει) μπορεί να διαμορφώσει ένα αποτέλεσμα..

Από την άλλη πλευρά έχεις ένα άθλημα, το μπάσκετ, όπου κατά τη διάρκεια του λαμβάνουν χώρα πάνω από 100 φάσεις (πολλές φορές και αρκετές περισσότερες).. Σε αυτές τις 100 φάσεις, το ποσοστό της "αλλοίωσης αποτελέσματος" από ένα σφαλτσοσφύριγμα είναι τρελά μικρό για να καθόμαστε να το συζητάμε.. Και έρχομαι εγώ και ρωτάω.. Τι διαφοροποιεί το αν η λανθασμένη απόφαση είναι η τελευταία με το να είναι η πρώτη; Το ίδιο effect δεν έχουν; 2 πόντοι που δεν μέτρησαν στην αρχή δεν είναι ισοδύναμοι με 2 πόντους που δεν μέτρησαν στο τέλος; Γιατί όλοι στεκόμαστε στην τελευταία/τελευταίες φάσεις ενός αγώνα για να βγάλουμε το συμπέρασμα ότι μια ομάδα αδικήθηκε και η άλλη ευνοήθηκε και δεν κοιτάμε όλο τον αγώνα; Στον τελικό τότε είχε γίνει foul στον Γιαννάκη απ' όπου προέρχεται το κλέψιμο της Μπαρτσελόνα and the rest is history.. Επιπροσθέτως, πιστεύω 1000% ότι αν κάτσει κάποιος και δει πάλι τον αγώνα, σίγουρα θα βρει μια φάση όπου "αδικήθηκε" ο ΠΑΟ και δεν μέτρησαν κάποιοι πόντοι του ή "ευνοήθηκε" η Μπαρτσελόνα.. Το αποτέλεσμα πάλι το ίδιο θα ήταν.. Για αυτό το λόγο πιστεύω ότι το να κοιτάμε μεμονωμένα την τελευταία φάση ή μια συγκεκριμένη φάση σε έναν αγώνα μπάσκετ είναι να ψάχνουμε ψύλλο στα άχυρα..

Εντωμεταξύ το μπάσκετ μπορεί προσωπικά να μου αρέσει λιγότερο από το ποδόσφαιρο, αλλά ομολογώ ότι είναι περισσότερο εγκεφαλικό απ'ότι το ποδόσφαιρο και επίσης οι προπονητές του μπάσκετ έχουν πολύ μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης για τη νίκη ή την ήττα της ομάδας τους απ'ότι οι αντίστοιχοι του ποδοσφαίρου.. Είναι το άθλημα που πλησιάζει περισσότερο στο σκάκι απ'ότι τα άλλα (μιλάμε πάντα για ομαδικά αθλήματα).. Νομίζω ότι είναι αδικία να καθόμαστε να δηλητηριάζουμε το συγκεκριμένο άθλημα με το να κρίνουμε τους διαιτητές.. Ευτυχώς οι ελληνικές ομάδες (ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, ΑΕΚ, Άρης, Μαρούσι και παρ'ολίγον και ΠΑΟΚ) καθώς και η Εθνική, μας έχουν χαρίσει πολλές στιγμές χαράς.. Ας τους αφήσουμε να παίξουν το παιχνίδι τους και αν θέλουμε καφρίλες, ας κοιτάξουμε προς το ποδόσφαιρο όπου οι παράγοντες εκεί είναι ο Κομπότης, ο Ψωμιάδης, ο Κούγιας και δεν συμμαζεύεται...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #914 στις: 15/04/10, 10:40 »
πατωντας πανω στο ποστ του faser (μην ανησυχεις εχω βγαλει τα παπουτσια μου) δεν μπορω να διανοηθω πως μπορει ο οποιοσδηποτε ολυμπιακος να αμφισβητει την μπασκετικη πορεια του παναθηναικου εδω και χρονια... για τα κρεμασταρια που ανεφερε ο indie-anos, υπαρχει μια σαφη διακριση ποδοσφαιρου και μπασκετ...

και μην ξεχναμε οτι σαν παναθηναικος υποστηριζω οτι στο ποδοσφαιρο υπηρχαν φορες ου δεν αξιζαμε να το παρουμε και φυσικα δεν το πηραμε... αλλα υπαρχουν κραυγαλεες περιπτωσεις που και να ηθελε ο παναθηναικος ή η αεκ να το παρει... καποιος, κατι, καπου, καποτε... ενα ufo βρε αδερφε ερχοταν, σου επαιρνε την κουπα απο τα χερια...

απλα πρεπει να καταλαβουμε, ετσι για μια πιο γενικη σημειωση,  πως ειναι ωραιο να βλεπουμε εναν αγωνα, να λεμε ενα καλαμπουρι, να την λεμε για λιγο ο ενας στον αλλον... αλλα νταξ, δεν καθοριζει την ζωη μας ενα αποτελεσμα... μπορει να ακουγεται αυτονοητο για καποιους... αλλα αλλοι πραγματικα χαλαει η βδομαδα τους αν χασει η ομαδα τους... ελεος...
(νταξ ον τοπικ τωρα :P )

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #915 στις: 15/04/10, 12:57 »
@ faser

Δεν διαφωνώ. Απλά αυτή η ρημάδα η τελευταία φάση είναι που σου μένει στο μυαλό. Αν μετρήσει το καλάθι, η κούπα στη Μπαρτσελόνα - αν δεν μετρήσει στον ΠΑΟ. Έπρεπε να μετρήσει - δεν μέτρησε - το πήρε ο ΠΑΟ. Το έχει και το καμαρώνει. Δίκαια! Σε μερικά χρόνια ίσως και να μη τη θυμάται κανένας τη φάση. Η ιστορία έγραψε ΠΑΟ. Τέλος!


@ Neikos

Έτσι είναι. Η μπάλα είναι να κάνουμε χαβαλέ. Αν φτάσει να ορίζει τη ζωή μας τότε είναι μεγάλη κατάντια...
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #916 στις: 15/04/10, 13:50 »
ενα ufo βρε αδερφε ερχοταν, σου επαιρνε την κουπα απο τα χερια...

Μπα μην το λες...Και στο μπασκετ εχουν περασει κατι UFO... ;)


Αποσυνδεδεμένος δενξερωκιθαρα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #917 στις: 15/04/10, 15:55 »
απο ποτε αραγε οι ολυμπιακοι εγιναν μπασκετικοι??
αυτοι δεν ηταν που ελεγαν οτι αθλημα που παιζεται με τα χερια ειναι μαλ....ια? :P :P

Απο το 1997 αδερφε! Ημουν 6 χρονων και θυμαμαι ολη τη δωδεκαδα της ομαδας εκεινης.

Εσυ θυμασαι κανενα παικτη απο την τοτε ομαδα σας;

Ρωτα πριν γραψεις...
Ανταγωνιζομαι μονο τον εαυτο μου

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #918 στις: 15/04/10, 16:40 »
ενα ufo βρε αδερφε ερχοταν, σου επαιρνε την κουπα απο τα χερια...

Μπα μην το λες...Και στο μπασκετ εχουν περασει κατι UFO... ;)

Kαμια συγκριση ομως με την Area 51 του ποδοσφαιρου...

Αποσυνδεδεμένος δενξερωκιθαρα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #919 στις: 15/04/10, 17:00 »
ενα ufo βρε αδερφε ερχοταν, σου επαιρνε την κουπα απο τα χερια...

Μπα μην το λες...Και στο μπασκετ εχουν περασει κατι UFO... ;)

Kαμια συγκριση ομως με την Area 51 του ποδοσφαιρου...

O Δουρος εναι μεσα στα ουφο ή οχι;  ;D ;D ;D ;D ;D
Ανταγωνιζομαι μονο τον εαυτο μου

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #920 στις: 15/04/10, 21:46 »
απο ποτε αραγε οι ολυμπιακοι εγιναν μπασκετικοι??
αυτοι δεν ηταν που ελεγαν οτι αθλημα που παιζεται με τα χερια ειναι μαλ....ια? :P :P

Απο το 1997 αδερφε! Ημουν 6 χρονων και θυμαμαι ολη τη δωδεκαδα της ομαδας εκεινης.

Εσυ θυμασαι κανενα παικτη απο την τοτε ομαδα σας;

Ρωτα πριν γραψεις...

αν ησουν το 97 εξι χρονων και θυμοσουν ολη την δωδεκαδα τοτε θα πρεπει να το προσεξεις...
αλλα ναι θυμαμαι αρκετους παικτες (μην σου πω ολους) που περασαν απο τον ΠΑΟ στο μπασκετ απο 97 και μετα...
και δεν νομιζω πως η παραπανω ρηση μου να ειναι ακυρη... κοιτα γυρω σου και ρωτα τους συν-οπαδους σου (?? τι εγραψα?? :P) το 90% θα σου πει το ιδιο πραγμα... ο γιαννακης σε εκανε ομαδα τα τελευταια 2 χρονια... εως εκει...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #921 στις: 16/04/10, 15:20 »
απο ποτε αραγε οι ολυμπιακοι εγιναν μπασκετικοι??
αυτοι δεν ηταν που ελεγαν οτι αθλημα που παιζεται με τα χερια ειναι μαλ....ια? :P :P

Απο το 1997 αδερφε! Ημουν 6 χρονων και θυμαμαι ολη τη δωδεκαδα της ομαδας εκεινης.

Εσυ θυμασαι κανενα παικτη απο την τοτε ομαδα σας;

Ρωτα πριν γραψεις...

ο γιαννακης σε εκανε ομαδα τα τελευταια 2 χρονια... εως εκει...
Για ανέλυσέ το μου λίγο αυτό.Με ενδιαφέρει.

Αποσυνδεδεμένος δενξερωκιθαρα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #922 στις: 16/04/10, 16:28 »
αν ησουν το 97 εξι χρονων και θυμοσουν ολη την δωδεκαδα τοτε θα πρεπει να το προσεξεις...
αλλα ναι θυμαμαι αρκετους παικτες (μην σου πω ολους) που περασαν απο τον ΠΑΟ στο μπασκετ απο 97 και μετα...
και δεν νομιζω πως η παραπανω ρηση μου να ειναι ακυρη... κοιτα γυρω σου και ρωτα τους συν-οπαδους σου (?? τι εγραψα?? :P) το 90% θα σου πει το ιδιο πραγμα... ο γιαννακης σε εκανε ομαδα τα τελευταια 2 χρονια... εως εκει...

ειναι χαζο να ομαδοποιεις τους φιλους μιας ομαδας με στερεοτυπες γενικευσεις, δν το καταλαβαινεις; Σαν να λεω εγω οτι κανενας Παναθηναϊκος δεν βλεπει πολο.

Κ ναι οντως εχω προβλημα μ αυτη την ομαδα... Πρεπει να σαι προβληματικος γ ν βλεπεις την ομαδα σ να τερματιζει κατω απ τον Μακεδονικο και ν συνεχιζεις ν τη στηριζεις. Με παιχτες οπως ο Γκουλιας και ο Μαρκι Περρυ.

Ειναι και μαγκια μου ομως...
Ανταγωνιζομαι μονο τον εαυτο μου

Αποσυνδεδεμένος δενξερωκιθαρα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #923 στις: 02/05/10, 23:26 »
Ετοιμαστε βαλιτσες! Την Τριτη πεταμε! ;D || ;D || ;D
 

 
Καλες πτησει Josh!
Ανταγωνιζομαι μονο τον εαυτο μου

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #924 στις: 08/05/10, 00:53 »
Φύγαμε όπως στη Ρώμη!!! Forza Θρυλε!!!

βέβαια με τέτοια Μπάρτσα δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος..............

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18582 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ