Αποστολέας Θέμα: Be free ( atmospherical new age )  (Αναγνώστηκε 7659 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Be free ( atmospherical new age )
« στις: 12/10/06, 23:13 »
Το κομματι ειναι μια "προσωπικη" ματια πανω σε αυτο το χαος και τη ζουγκλα που ζουμε καθημερινα. Νομιζω οτι ολοι θα θελαμε καποια στιγμη να "σπασουμε" τα δεσμα της καθημερινοτητας και να "πεταξουμε" στα ονειρα μας, αφηνοντας τους ολους πισω, σε αυτο που ονομαζουμε "μοντερνα κοινωνια"! ::)
Το κομματι μπορειτε να το βρειτε εδω:
http://music.kithara.gr/bands/5/music.php ( το τελευταιο στη σειρα )
ή για οσους βαριουνται να ψαχνονται, μπορειτε να το βρειτε εδω:
http://rapidshare.de/files/36504518/be_free.mp3
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #1 στις: 12/10/06, 23:28 »
Very Very Nice  ;) ;)

Τα άλλα στα είπα στο msn

Μπράβο και πάλι γιατί τα κομμάτια σου έχουν χρώμα …και είναι κάτι που λείπει από τη μουσική σήμερα!!!!



Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #2 στις: 13/10/06, 04:45 »
Εγώ γιατί περίμενα και μια γκρίζα εικόνα να εμφανιστεί όταν πάτησα το play?
Για να πρωτοτυπήσω στην αρχή κάπως μου φάνηκε όταν όμως μπήκα στο κλίμα του κομματιού τότε...είδα το φως το αληθινό.. ;D
Αστειεύομαι...ήταν πολύ καλό Θανάση για άλλη μια φορα....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #3 στις: 13/10/06, 05:33 »
Θα φτάσω να μην καταλαβαίνω τίποτα..
Δεν ξέρω πώς το φτιαξες όλο αυτό ρε συ. Μου φαίνεται πολύ ολοκληρωμένο και επαγγελματικό και ευχάριστο.
Όντας αθεράπευτα ειλικρινής, πρέπει να σου πω ότι στην εισαγωγή γέλασα, γιατί το όργανο που χρησιμοποιούσες σε συνδυασμόμε την αρμονία, μου θύμισε Κωνσταντίνο Βήτα, συγκεκριμένα τη μουσική που έγραψε για μια καμμένη ελληνική φιλοgay movie (σαν κωμωδία μπορώ μόνο να το δω το συγκεκριμένο εργο, δεν ξέρω τι έιναι). Δε γέλασα για το όργανο, αλλά για την ταινία.
Απλά, έπρεπε να καταβάλλω μεγάλη προσπάθεια μετά για να το δω ξεχωριστά το κομμάτι ως κομμάτι.
Μου άρεσε πολύ, το βαλα κι άλλη φορά, θα το ξαναβάλλω, αλλά νιώθω να μην το πολυκαταλαβαίνω και δε μπορώ να βοηθήσω παραπάνω με σχόλια μιας και δεν το "κατέχω το κέντημα".
Ενδιαφέρον άκουσμα όμως..

(Τα ηχάκια στο 1.03 τι είναι? samples? τι είναι ακριβώς? Λε'ει να μαθαίνουμε, μη με διώξουν απο το περιοδικό:P )
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #4 στις: 13/10/06, 07:56 »
Εγώ γιατί περίμενα και μια γκρίζα εικόνα να εμφανιστεί όταν πάτησα το play?
Για να πρωτοτυπήσω στην αρχή κάπως μου φάνηκε όταν όμως μπήκα στο κλίμα του κομματιού τότε...είδα το φως το αληθινό.. ;D
Αστειεύομαι...ήταν πολύ καλό Θανάση για άλλη μια φορα....
Γκριζες εικονες απο το επομενο κομματι :P Ε, δεν γινεται παντα να μας πιανουν οι "μαυρες" μας, γινεται? Ευχαριστω για τα σχολια

Ε, ναι..ειναι αρκετα προχωρημενο στην υλη Κωστα το κομματι :P. Εχει μια απλη λογικη, θελω να πιστευω, στην αναπτυξη του ( εστω και αν τα φιλοgay ενστικτα δεν ειναι μεσα σε ολα αυτα :P ). Α μερος: η καθημερινοτητα, Β μερος: ο ονειρικος κοσμος, Γ μερος: η απελευθερωση και Δ μερος: η επαναφορα στην καθημερινοτητα. :) ( μετα απο αυτο, μονο εγω και ο Μυρης θα κανουμε αναλυσεις. Μονοι μας θα τις λεμε, μονοι μας θα τις καταλαβαινουμε ).
Το 1:03 ειναι ενα reversed ηχος απο το S80, περασμενος και απο ενα gate φιλτρο που δινει το Cubase.
Ευχαριστω για τα σχολια και το χρονο σου ( πως ειπες την ταινια? :P )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #5 στις: 13/10/06, 09:02 »
το ακούω...βασικά δεν ξέρω τι να γράψω, είαι πολύ ψαγμένο...από ήχο είναι ΤΕΛΕΙΟ...νομίζω αλλιώς δεν περιγράφεται...ενδιαφέρουσα προσέγγιση για την ζουγκλα που ανέφερες...διακρίνω μια κάποια ψυχρότητα στην ατμόσφαιρα του κομμάτιου, κατα κάποιον τρόπο κάτι το απάνθρωπο...κλιμακώνεται ωραία...το σολο στα πλήκτρα...χμμ..μου φαίνεται συγκρατημένο...ίσως είναι το μόνο σημείο που θα μπορούσε να ανεβάσει το κομμάτι και άλλο...

τελικα, εξαιρετικό....απο πολλές απόψεις...ακούγεται..και προπαντών..δεν ξεχνιέται...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #6 στις: 13/10/06, 10:39 »
  γεια σου freemind! τελικα εισαι οντως freemind! ;) λοιπον το be free μου θυμισε σε αρκετα συμεια το σουνττρακ απο τη ταινια τρεξε λολα παρολαυτα ειναι πολυ καλο!!!   συνεχισε freemind! και επειδη μου εχεις πει και καποια πραγματα για τη μουσικη σου στα οποια επετρψε μου να διαφωνισω , πιστευω οτι εχεις κατι πολυ ξεχωριστο !!!και σορρυ που θα στο πω ετσι , αλλα μην εισαι χαζος! κοιτα τι εχεις !!! να το εκτημας αυτο ! δν μπορουν να το κανουν πολλοι ανθρωποι γιυτο αξιοποιησε το οσο καλυτερα μπορεις και μοιρασου το με τους αλλους!!!
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #7 στις: 13/10/06, 11:35 »
φιλε θαναση ενω τα ορχηστρικα σου κομματια με ταξιδευουν απεριγραπτα και σου εχω πει πολλα γι αυτα, τα ηλεκτρονικα (αυτη τη στιγμη εχω μονο το συγκεκριμενο στο μυαλο μου και ισως τελικα μονο σε αυτο να αναφερομαι) δεν μου βγαζουν τα συναισθηματα που περιγραφεις παρα μονο ψυχροτητα. Ισως δηλαδη να βλεπω τους γρηγορους ρυθμους της καθημερινοτητας στο κομματι σου αλλα δυστυχως οχι κατι αλλο. :/

Φυσικα τα σχολια μου με ολη τη καλη διαθεση και ειλικρινεια που εχω απεναντι σου. Ελπιζω να μη σε ξενερωσα...
Στην τελικη ειναι απλα μια αποψη στις τοσες, μη σου λεει και πολλα :)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #8 στις: 13/10/06, 16:08 »
Φιλε Βαγγελη, ξερεις ποσο εκτιμω τη μουσικη σου, και τη γνωμη σου, αλλα εδω θα μου επιτρεψεις να σου πω ( πως για αλλη μια φορα ) υπερεκτιμας αυτο που ακους. Ειλικρινα, αν δεν ηταν η τεχνολογια το κομματι, δεν θα ειχε τον ηχο που εχει τωρα. Ειναι τοσο απλο σαν κομματι ( οπως ολα τα αλλα ), που πολλες φορες σκεφτομαι να ελεγα πως το εχει γραψει παιδι νηπιαγωγιου, για να μην γινω ρεζιλι! Εχεις απολυτο δικιο για το σολο. Δεν ηθελα ομως να γινει πολυ δυναμικο. Δεν ειναι ωραια η αισθηση του ακροατη, οταν περιμενει να ακουσει κατι που θα τον ανεβασει περισσοτερο και περισσοτερο και στο τελος φανταζεται τι θα ηθελε να ακουσει πανω απο αυτο που ηδη ακουει? Ειναι μια αλληλεπιδραση που θελω να υπαρχει στα κομματια, ωστε να αναγκαζω τον ακροατη να σκεφτεται μαζι με το κομματι και να μην το καταναλωνει απλα. Η αληθεια ειναι, οτι φανταζομουν πιο εντονα μερη στο σολο, με πολλες κιθαρες και περασματα με γρηγορα μοτιβα, ομως αυτο θα ηταν "ετοιμη τροφη" ( και ακατορθωτο για μενα ). Η επισημανση σου λοιπον ειναι ολοσωστη! Ευχαριστω παρα πολυ που το ακουσες!

E!MA, οτι εχω πει, το πιστευω και ισχυει και γι'αυτο το κομματι. Εν μερη, η απαντηση μου ειναι ιδια με αυτη που εδωσα στον Βαγγελη. Το κομματι ειναι πολυ απλο...Απλα sound textures και βασικες δομες ηλ. συνθεσης χρησιμοποιω. Δηλαδη, αν αναζητας να ακουσεις κατι παρα πολυ καλο σε αυτο το ειδος, απευθυνσου στον Korgy που και μουσικος ειναι και εχει τρομερες γνωσεις πανω σε αυτο που κανει. Το "Τρεξε Λολα" δεν το εχω ακουσει, αλλα οσο περισσοτερο μου λετε οτι μοιαζει με ελληνικο soundtrack, ψιλοπαθαινω κατιτις :P Ευχαριστω για τα σχολια σου!

Δημητρη, οχι μονο δεν με ξενερωσες, αλλα με χαροποιεις που γραφεις αυτο που πραγματικα πιστευεις. Ναι, το κομματι ειναι ψυχρο. Και το θεωρω λογικο, αφου αφορα μια παραγωγη με ηλεκτρονικα οργανα ( ενα φυσικο υπαρχει και αυτο χαμενο και θυμιζει κιθαρα σολο ). Επισης, ολη η αρμονια εχει μια ταση να ειναι "ελλατωμενη" ( οπως οι φωνες που κανουν appregio στο υπολοιπο μισο του κομματιου ). Αυτο δινει μια ανησυχια και μια ψυχροτητα στο αποτελεσμα και "στεναχωρει" την αισθητικη αντιληψη του ακροατη ( ψυχοακουστικα φαινομενα :P ). Τελος, η ιδια η κοινωνια μας ειναι μια ψυχρη και γρηγορη εικονα, που μας αφηνει πολυ λιγο χρονο να ζησουμε και να αισθανθουμε ελευθεροι..Γι'αυτο λεω και "Be Free" και κλεινω το κομματι με αυτο τον τροπο..Ο,τι και να κανουμε ξαναγυρναμε στην πραγματικοτητα, γιατι μονο αυτο θα μας βοηθησει να επιβιωσουμε. Ευχαριστω και σενα για τα σχολια σου!

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #9 στις: 14/10/06, 12:34 »
Φίλε μου, απλά πανέμορφο. Μπράβο.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #10 στις: 15/10/06, 04:52 »
Oμορφο!Με reason το εφτιαξες;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #11 στις: 15/10/06, 14:31 »
Oμορφο!Με reason το εφτιαξες;
Ευχαριστω πολυ. Η περισσοτερη δουλεια εγινε απο το S80 της Yamaha, ομως σε πολλα σημεια εχω μερη απο Reason, μεσω rewire στο Cubase SX3. Το μονο VSti που χρησιμοποιησα ηταν το Groove agent 2.
Holy Diver ευχαριστω πολυ για το σχολιο :)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #12 στις: 15/10/06, 14:48 »
Φιλε Βαγγελη, ξερεις ποσο εκτιμω τη μουσικη σου, και τη γνωμη σου, αλλα εδω θα μου επιτρεψεις να σου πω ( πως για αλλη μια φορα ) υπερεκτιμας αυτο που ακους. Ειλικρινα, αν δεν ηταν η τεχνολογια το κομματι, δεν θα ειχε τον ηχο που εχει τωρα. Ειναι τοσο απλο σαν κομματι ( οπως ολα τα αλλα ), που πολλες φορες σκεφτομαι να ελεγα πως το εχει γραψει παιδι νηπιαγωγιου, για να μην γινω ρεζιλι! Εχεις απολυτο δικιο για το σολο. Δεν ηθελα ομως να γινει πολυ δυναμικο. Δεν ειναι ωραια η αισθηση του ακροατη, οταν περιμενει να ακουσει κατι που θα τον ανεβασει περισσοτερο και περισσοτερο και στο τελος φανταζεται τι θα ηθελε να ακουσει πανω απο αυτο που ηδη ακουει? Ειναι μια αλληλεπιδραση που θελω να υπαρχει στα κομματια, ωστε να αναγκαζω τον ακροατη να σκεφτεται μαζι με το κομματι και να μην το καταναλωνει απλα. Η αληθεια ειναι, οτι φανταζομουν πιο εντονα μερη στο σολο, με πολλες κιθαρες και περασματα με γρηγορα μοτιβα, ομως αυτο θα ηταν "ετοιμη τροφη" ( και ακατορθωτο για μενα ). Η επισημανση σου λοιπον ειναι ολοσωστη! Ευχαριστω παρα πολυ που το ακουσες!




φίλε Θανάση, ναι είναι απλό το κομμάτι...και ακριβώς για αυτό είναι καλό...συμφωνώ..αν δε ήταν η τεχνολογία..δεν θα ακουγόταν έτσι...αλλα εδώ η καλλιτεχνική αξία είναι να μπορείς χειριστείς την τεχνολογία για να υλοποιήσεις το όραμα σου...και το κάνεις παρα πολυ καλά αυτό...οπότε πρωχορά κανονικά...κάποια στιγμή κάτι θα γίνει..δεν υπάρχει περίπτωση...όσο αφορά το σόλο...μα..εκάνες αυτό που έκανες, γιατι να κουβεντιάσουμε άλλο...??? είναι οκ..όλα...και πολύ οκ μάλιστα...δεν μπάινεις στο λουκι της επίδειξης, και αυτό αξίζει πολλά...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #13 στις: 15/10/06, 14:55 »
Παρα πολυ καλο Θαναση! Ισως το καλυτερο σου. Keep up!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #14 στις: 15/10/06, 18:46 »
Βασικά δεν ξέρω αν μου θυμίζει κάτι και αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Δεν ξέρω και δεν κατέχω το σπορ των plug-ins και των VST's απλά μπορώ να πω μόνο ότι ξέρεις να τα δουλεύεις μια χαρά. Εγώ δεν το βρήκα καθόλου ψυχρό αλλά το βρήκα εξαιρετικά κλιμακωτό ως προς τις διαθέσεις που σου προσδίδει. Μια σε ανεβάζει, μια σε κατεβάζει και μία δε μπορείς να ξέρεις τι να περιμένεις.

Μοναδικό αρνητικό είναι το απότομο τέλος  ;)

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #15 στις: 15/10/06, 19:55 »
Μακάρη να είχα το δικαίομα να το σχολιάσω το κομμάτι.
Κάθε φορά που ακούω τα έργα σου νιώθω μικρός... Αλλά μ'αρέσει ;D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #16 στις: 15/10/06, 21:55 »
Black sheep, ευχαριστω πολυ για αυτο που ειπες :) Δεν θεωρω πως ειναι το καλυτερο μου, γιατι με αφηνει παντα με μια αισθηση μισους απεναντι του :P Ισως, να επρεπε να αναθεωρησω την αποψη μου για τη σχιζοφρενεια :)

Παρη, παρολο που δεν εχει κανενα VST μεσα ( πλην του Groove Agent ), σε ευχαριστω για αυτο που ειπες :) ( αν και ξερω πως με αντιπαθεις γιατι ειμαι ποποπαιδο :P ). Ομως, εαν πραγματικα θελεις καποιον που να χειριζεται παρα πολυ καλα ολα αυτα που λες, κοιτα πιο αξιολογα μελη του kithara..οπως τον korgy, τον newbie και βεβαια τον vangelis. Και παλι ευχαριστω που το ακουσες!

Αλεξανδρε, εγω ειμαι ο πιο μικρος εδω μεσα, αν το παμε αναλογικα ( και πνευματικα :P ). Εφτασα στα 23 μου για να γραφω μετρια κομματια, ενω εσυ απο τα 16-17 σου γραφεις κομματαρες και συνδεεις τις τεχνες μαζι ( οπως πχ ζωγραφικη μουσικη ). Οι αποψεις του καθενα ειναι σημαντικες για την εξελιξη ενος μουσικου.. Οποτε, αναμενω τις αποψεις σου :)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #17 στις: 15/10/06, 22:08 »
Μέτρια κομμάτια; Παραείσαι μετριόφρων! Εγώ έχω ακούσει και το demo που είχες ανεβάσει ένα φεγγάρι και άλλα κομμάτια σου και μου άρεσαν πάρα πολύ! Το αυτό ισχύει και για το Be free - αν εξαιρέσουμε το κάπως απότομο τέλος που επισήμανε και ο Πάρης. Συγχαρητήρια!  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #18 στις: 15/10/06, 22:22 »
Επειδη αναφερθηκε συχνα..Το αποτομο τελος, εχει σχεση με την ιδια τη φιλοσοφια του κομματιου. Ποσες φορες δεν ονειροπολειτε οταν ειστε στη δουλεια και ξαφνικα κατι ή καποιος σας ξαναφερνει στην πραγματικοτητα αποτομα? :) Την ιδια λογικη, λοιπον, εχει και το αποτομο τελος. Αλλιως το κομματι δεν θα το ελεγα "Be Free", αλλα "I am free" :)
Μαργαριτα, ευχαριστω πολυ γι'αυτα που ειπες :) Δεν ειμαι μετριοφρων. Ισα ισα, που ειμαι ενα μεγαλο ψωνιο. Αν ημουν πραγματικα μετριοφρων, αυτη τη στιγμη δεν θα ανεβαζα κανενα κομματι για να ακουστει :)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος IxNiLaTiS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
    • Προφίλ
    • ixnilatis33
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #19 στις: 15/10/06, 22:56 »
Αλλιως το κομματι δεν θα το ελεγα "Be Free", αλλα "I am free" :)


Εγώ λέω πως το έγραψες για να τα κονομήσεις από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας  ;)
 και άστα αυτά τα παραπλανητικά που μας  λές εδώ για να μας μπερδέψεις…   ;D

Μακάρι να «τα έπαιρνες» δηλ.   ;)

Καλό, πολύ καλό. 
https://soundcloud.com/ixnilatis-1   -  ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #20 στις: 17/10/06, 21:53 »
Φιλε Ιχνηλατη, ξερεις παρα πολλα..Ωρα να βαλω τα τσιρακια της TIM να σε "σιωπησουν" :P Σε λιγο θα με κατηγορησεις οτι τα παιρνω απο τον Κοκκαλη :P
Ευχαριστω πολυ για το σχολιο :) Τουλαχιστον, ξερω οτι τα χρηματα που δινω, πιανουν τοπο
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #21 στις: 18/10/06, 00:33 »
δεν απανταω...νιωθω πολύ....ξυλινος οταν ακουω κατι τετοιο...λες και δεν εχω ακουμπησει πληκτρα ποτε...αληθεια δουλεια που λες και βγηκε απο cd η ταινια του matrix η κατι τετοιο....θαναση την αποψη μου για σενα ητν ξερεις, γιαυτο προσπαθησε να δεις το σχολιο ως αντικειμενικο και εξω-φιλικο.το κομματι ...σκιζει...απλα και ωριμα..
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #22 στις: 18/10/06, 00:57 »
να πω κι εγω;

αφησα να παιξει στο repeat πολλες φορες το κομματι αυτο..
και προσπαθησα να καθαρισω το μυαλο απο καθε σκεψη..

τετοιες μουσικες περα απο την καθ'αυτη μουσικη αξια τους,
μονο με εικονες μπορω να τις συνδεσω..

και για το συγκεκριμενο (ειδικοτερα απο το 2.00' και μετα) ειχα την εικονα ενος δελφινιου να χωνεται και να χανεται μες στα κυματα ενος ωκεανου και το ματι (ή η καμερα) να μπαινει και να βγαινει μεσα απο το νερο..
βυθος -επιφανεια, βυθος -επιφανεια, αφροί, κυματα..υψηλες ταχυτητες αλλα ολα ηρεμα..

ελευθερια κινησεων..ελευθερια γενικοτερα

και το τελος,δυστυχως αρμοζει...

Θαναση,στα εχω ξαναπει...και δεν λεει να επαναλαμβανομαι.. ;)
ΚΑΙ αυτο ομορφο..

συνεχισε τους πειραματισμους σου....
να πειραματιστούν κι οι ακροασεις μας... ;)





Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #23 στις: 18/10/06, 01:18 »
Συμεον, το σχολιο το παιρνω ως πολυ φιλικο, και θελω να επιβεβαιωσω αν ο αριθμος τραπεζης ειναι ιδιος :P Σ'ευχαριστω πολυ..Και αν σου θυμησε παραγωγες matrix, τοτε κατι λαθος θα εκανα, γιατι αποκλειεται να το ηθελα συνειδητα! :)
Ρηνιω, η επαναληψη ειναι κακο πραγμα :P Ιδιαιτερα, αν βοηθαει στη "ψωνιτιδα" του αλλου :) Περα απο την πλακα, η περιγραφη σου ειναι τρομερη! Εγω ειχα στο μυαλο μου ενα "παρα πεντε"! Μια ελευθερη κινηση στον αερα..Αλλα, η δικη σου περιγραφη εχει μια αλλη δυναμικη! Και χαιρομαι παρα μα παρα πολυ, που στο μυαλο σου, το κομματι ανεβηκε ενα σκαλοπατι απο αυτο που ηθελα να δωσω! Σ'ευχαριστω παρα πολυ γι'αυτο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος TAXIS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΓΙΝΑ ΜΑΜΑ!!!!
    • Προφίλ
Απ: Be free ( atmospherical new age )
« Απάντηση #24 στις: 22/10/06, 19:10 »
Μου αρεσε παρα πολυ το κομματι. Επισης ακουσα και το "Ερωτας". Εξαιρετικο. Συγχαρητηρια και εις ανωτερα.  8)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/09, 14:37
από pianoman34
10 Απαντήσεις
4464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/09, 16:42
από j.free
18 Απαντήσεις
6085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/09, 20:26
από let me know 796
0 Απαντήσεις
1501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/09, 19:13
από BigBabol
16 Απαντήσεις
5073 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/10, 22:39
από Jezus
2 Απαντήσεις
1616 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/10, 21:14
από Blacksheepιος
1 Απαντήσεις
39077 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/11, 11:11
από Korgy
0 Απαντήσεις
3070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/12, 19:52
από freemind
3 Απαντήσεις
2513 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/12, 01:39
από Γιάννης Σ.
0 Απαντήσεις
6752 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/18, 17:02
από pipokas99