Αποστολέας Θέμα: Γνώμες περι Deep Purple.....  (Αναγνώστηκε 13562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gazak-Leon

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γνώμες περι Deep Purple.....
« στις: 29/04/06, 23:41 »
Deep Purple......Ένας ζωντανός θρύλος κατά την γώμη.Τώρα θα μου πείτε <<ποιός την ....... και την γνώμη σου>>Πείτε μου λοιπόν την δική σας γνώμη

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #1 στις: 29/04/06, 23:50 »
Τι να πούμε; Τρομερά τραγούδια και κατ' εμέ γρήγορη και εξυψωτική μελωδία, σε πολλά από αυτά, όπως στα αλμπουμ Fireball και Deep Purple in Rock...

Νομιζω οτι ενα αντιστοιχο τοπικ υπαρχει ηδη στο FAQ μουσικής γενικά...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #2 στις: 30/04/06, 01:29 »
Θρύλος ναι, ζωντανός....  ???
μάλλον αργοπεθαίνει...
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #3 στις: 30/04/06, 14:53 »
Απο τις μπαντες που ρεουν στο αιμα μου...Δεν εχω τιποτα αλλο να πω γι αυτους...
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος super_freak_me

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • i don't try anything,just do it
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #4 στις: 30/04/06, 15:07 »
τι να πουμε ωρε γι'αυτους? ΤΕΛΕΙΟΙ....δν εχω λογια να τους περιγραψω...ειναι μουσικοι οι ανθρωποι που μενουν στην ιστορια + αφηνουν το σημαδι τους!!!
you'll never see the lonely me at all

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #5 στις: 30/04/06, 21:13 »
Τέλειους δεν τους θεωρώ. Κανένας δεν είναι τέλειος... Αλλά τους σέβομαι πάααααρα πολύ (τονίζω ότι δε μ'αρέσουν) γιατί έχουν γράψει ιστορία.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #6 στις: 30/04/06, 21:51 »
Ουτε και εμενα μ αρεσουν ιδιαιτερα.Αλλα τους σεβομαι ναι.Εχουν προσφερει πολλα σε αυτην την μουσικη.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #7 στις: 30/04/06, 22:01 »
 Το αγαπημένο μου συγκρότημα μακράν! Χάρη και στην ιδιοφυία του Ritchie Blacmore, έγραψαν τα πιο αναγνωρίσιμα riffs στην ιστορία της rock. Πάντως, αξίζει να ψάξετε και να ακούσετε τους λιγότερο γνωστούς τους δίσκους, όπως τους 3 πρώτους (Mark I - Rod Evans-φωνή, Nick Simper-μπάσσο), αλλά και τα "Fireball" & "Who Do We Think We Are", όπως επίσης και το "Come Taste The Band" με τον Tommy Bolin στην κιθάρα.

Αποσυνδεδεμένος analogia

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #8 στις: 04/05/06, 20:35 »
Aγαπημένοι και ριζωμένοι βαθειά στη καρδιά μου.Τα ριφ τους άλλοτε πολύ εκρηκτικά άλλοτε πολύ μελωδικά μά κάθε φορά εξαιρετικά πρωτότυπα.Σα νά συνθέτουν μέσα στις συνθέσεις τους.Κάποια στιγμή έχω την αίσθηση [και μπορεί να κάνω λάθος] ότι κουράστηκαν και  άρχισαν να επαναλαμβάνονται.Μα πάλι αυτά που έχουν κάνει δεν αναιρούν οποιαδήποτε επανάληψη στο έργο τους.Χάραξαν τ μεγάλους δρόμους για σημαντικότα τους νεότερους καλλιτέχνες με το πρωτοποριακό τους στίγμα.Με ενθουσιάζουν οι λιγότερο προβεβλημένοι πρώτοι τους δίσκοι.

Αποσυνδεδεμένος aristomenis_a

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #9 στις: 06/05/06, 20:54 »
Απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα, μεγαλη η προσφορα τους στη μουσικη.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #10 στις: 07/05/06, 01:27 »
Πολύ καλή μπάντα, με προικισμένους και υπερταλαντούχους μουσικούς. Εγώ να πω προσωπικά ότι μου αρέσει περισσότερο ο Morse από τον Blackmore χωρίς να σημαίνει ότι ο 2ος δεν ήταν φοβερός! Δυστυχώς όμως ο main performer Ian Guillan, έχει καταντήσει πλέον ένα απολίθωμα φωνητικό και αυτό έχει ρίξει πολύ τους Purple στην υπόληψη κάποιων οι οποίοι τους είχαν δει live στις εποχές που μεσουρανούσαν. Δεν παύουν όμως να έχουν αφήσει τη δικιά τους ιστορία και έστω από συνήθεια πάμε στις συναυλίες τους έστω και αν ξέρουμε ότι δεν θα ξανακούσουμε το Child In Time  ;D

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #11 στις: 07/05/06, 01:42 »
Πολύ καλή μπάντα, με προικισμένους και υπερταλαντούχους μουσικούς. Εγώ να πω προσωπικά ότι μου αρέσει περισσότερο ο Morse από τον Blackmore χωρίς να σημαίνει ότι ο 2ος δεν ήταν φοβερός! Δυστυχώς όμως ο main performer Ian Guillan, έχει καταντήσει πλέον ένα απολίθωμα φωνητικό και αυτό έχει ρίξει πολύ τους Purple στην υπόληψη κάποιων οι οποίοι τους είχαν δει live στις εποχές που μεσουρανούσαν. Δεν παύουν όμως να έχουν αφήσει τη δικιά τους ιστορία και έστω από συνήθεια πάμε στις συναυλίες τους έστω και αν ξέρουμε ότι δεν θα ξανακούσουμε το Child In Time ;D

Περίεργο που το ανέφερες αυτό συνάδελφε. Οι Ιan Gillan εμφανίστηκε στο Royal Albert Hall στο Λονδίνο πριν μερικές εβδομάδες, σε μια συναυλία προς τιμήν του Tommy Vance μαζί με τους Scorpions, τους Judas Priest, τον Roger Daltrey και ορισμένους άλλους. Εγώ δυστυχώς δεν κατάφερα να πάω :'( (η πολλή δουλειά που λέγαμε σε μια άλλη συζήτηση...). Πάντως μια γνωστή μου από τη δουλειά που πήγε, μού είπε ότι γενικά ήταν μια φανταστική συναυλία και ότι ο Gillan τραγούδησε το Child in Time, το οποίο ήταν από τις καλύτερες στιγμές της βραδιάς.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #12 στις: 07/05/06, 01:51 »
ο Gillan τραγούδησε το Child in Time, το οποίο ήταν από τις καλύτερες στιγμές της βραδιάς.

Βασικά σε ένα video έχω δει σχετικά πρόσφατο, ο Gillan τραγουδάει το Child in time αλλά χωρίς τις τσιρίδες! Αν θυμάμαι καλά δεν ανέβαινε σε ένταση και το κράτησαν λιγότερο. Ε, τί να ευχαριστηθείς από αυτό τώρα... :'(
« Τελευταία τροποποίηση: 07/05/06, 01:53 από Unknown Artist »
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #13 στις: 07/05/06, 01:58 »
ο Gillan τραγούδησε το Child in Time, το οποίο ήταν από τις καλύτερες στιγμές της βραδιάς.

Αυτό είναι συνάδελφε που λέει και ο unknown artist. Το έχει πει πολλές φορές κατά καιρούς το κομμάτι αλλά όχι όπως την εκτέλεση του '72. Δυστυχώς τα φαλτσέτα του Guillan ανήκουν στο παρελθόν. Ισα έβγαλε ένα πέρσι στη Ε. Για να πιάσει πλέον την Α του child in time θα πρέπει να του κάνουν ενέσιμη κορτιζόνη κατευθείαν στις φωνητικές χορδές, μη σου πω να τον καστράρουν κιόλας  ;D

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #14 στις: 11/05/06, 19:37 »
ο Gillan τραγούδησε το Child in Time, το οποίο ήταν από τις καλύτερες στιγμές της βραδιάς.

Αυτό είναι συνάδελφε που λέει και ο unknown artist. Το έχει πει πολλές φορές κατά καιρούς το κομμάτι αλλά όχι όπως την εκτέλεση του '72. Δυστυχώς τα φαλτσέτα του Guillan ανήκουν στο παρελθόν. Ισα έβγαλε ένα πέρσι στη Ε. Για να πιάσει πλέον την Α του child in time θα πρέπει να του κάνουν ενέσιμη κορτιζόνη κατευθείαν στις φωνητικές χορδές, μη σου πω να τον καστράρουν κιόλας ;D

Λογικό είναι. Από την εκτέλεση του 1972 έχουν περάσει 30 χρόνια και κάτι. Θα ήταν θαύμα να είχε παραμείνει αναλλοίωτη η φωνή του...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #15 στις: 11/05/06, 19:39 »
Απόλλωνα, αγαπητε μου συνάδελφε με απογοητεύεις!! 30 χρόνια έχουν περάσει και από το Man On the silver mountain αλλά ο Dio πέρσυ στο Rockwave ήταν απίστευτος  ;)

Αποσυνδεδεμένος RogerWaters

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #16 στις: 11/05/06, 19:53 »
Ενα απο τα 5-6 συγκροτηματα που θελω να ακουω. Πιστευω οτι και οσοι δεν τους πολυσυμπαθουν, δεν μπορουν να αγνοησουν οτι η προσφορα τους ειναι σημαντικη.
Let there be more light

Αποσυνδεδεμένος UliRoth

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #17 στις: 11/05/06, 20:27 »
Οι DEEP PURPLE ηταν,ειναι κ θα ειναι πολυ μεγαλη μπαντα.Με τεραστιες προσωπικοτητες κ τεραστιους μουσικους.
Μπορει να εχουν χασει λιγο απο την αιγλη τους αλλα αυτο δεν τους μειωνει καθολου.steve morse ftw :D

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #18 στις: 11/05/06, 22:45 »
Απόλλωνα, αγαπητε μου συνάδελφε με απογοητεύεις!! 30 χρόνια έχουν περάσει και από το Man On the silver mountain αλλά ο Dio πέρσυ στο Rockwave ήταν απίστευτος  ;)

 Nαι ρε Πάρη, αλλά δεν έχουν τις ίδιες φωνητικές απαιτήσεις τα δύο αυτά κομμάτια

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #19 στις: 11/05/06, 23:29 »
Μάνο μου ο Dio τραγουδάει με κανονική φωνή σε πολύ ψηλό τόνο ενώ ο Γκίλαν χρησιμοποιούσε πολύ το λαιμό του. Αν τραγουδηθούν σωστά με τη σωστή τεχνική το φαλτσέτο (Child in time) είναι πιο εύκολο και λιγότερο επιβαρυντικό για τις φωνητικές χορδές παρά η κανονική φωνή (Man on the silver mountain) ή η χρησιμοποίηση του λαιμού.

Επίσης ο Γκίλαν δεν έκανε ποτέ φωνητικές κλπ άρα δεν ήξερε να συντηρήσει και τη φωνή του. Ο Dio από την άλλη την συντηρεί μια χαρά.

Επειδή είσαι γνώστης και από Dio και από Guillan ψάξε να δεις τι κομμάτια είπε ο καθένας και μετά πες μου ποιος είχε τα δυσκολότερα με βάση το γνώμονα που σου ανέφερα πιο πάνω  ;)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #20 στις: 12/05/06, 00:28 »
Σαφώς και ο Dio έχει πει δυσκολότερα κομμάτια και το Man on the silver mountain είναι ένα από αυτά. Το θέμα με τον Dio είναι ότι πάντα είχε περισσότερη δύναμη και έλεγχο στη φωνή του. Ο ίδιος είχε πει ότι αποδίδει αυτές τις ιδιότητες στο γεγονός ότι ο ο πατέρας του τον είχε υποχρεώσει από μικρή ηλικία να κάνει μαθήματα τρομπέτας (ή κάποιου άλλου πνευστού, δεν είμαι σίγουρος). Πιθανόν αυτός να είναι και ένας απο τους λόγους που έχει διατηρηθεί η φωνή του τόσο καλά μετά από όλα αυτά τα χρόνια. Ο parlats έχει δίκιο σε αυτό που λέει για το falseto του Gillan, γι αυτόν ακριβώς το λόγο όμως δεν θα περίμενα να έχει παραμείνει αυτό το χαρακτηριστικό της φωνής του αναλλοίωτο μετά από 30 χρόνια...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #21 στις: 12/05/06, 00:37 »
Μάνο μου ο Dio τραγουδάει με κανονική φωνή σε πολύ ψηλό τόνο ενώ ο Γκίλαν χρησιμοποιούσε πολύ το λαιμό του. Αν τραγουδηθούν σωστά με τη σωστή τεχνική το φαλτσέτο (Child in time) είναι πιο εύκολο και λιγότερο επιβαρυντικό για τις φωνητικές χορδές παρά η κανονική φωνή (Man on the silver mountain) ή η χρησιμοποίηση του λαιμού.

Επίσης ο Γκίλαν δεν έκανε ποτέ φωνητικές κλπ άρα δεν ήξερε να συντηρήσει και τη φωνή του. Ο Dio από την άλλη την συντηρεί μια χαρά.

Επειδή είσαι γνώστης και από Dio και από Guillan ψάξε να δεις τι κομμάτια είπε ο καθένας και μετά πες μου ποιος είχε τα δυσκολότερα με βάση το γνώμονα που σου ανέφερα πιο πάνω  ;)

 Καταρχήν, δεν μπορώ να τους συγκρίνω 1ον) γιατί μου αρέσουν και οι δύο πάρα πολύ και 2ον) γιατί πιστεύω ότι είναι δύο διαφορετικές περιπτώσεις τραγουδιστών!
 Δεν ξέρω τι φωνητικές σπουδές έχει κάνει (αν έχει κάνει ποτέ) ο Gillan και δεν με ενδιαφέρει. Εσύ ο ίδιος μου είπες ότι αυτός ο άνθρωπος γενήθηκε για να τραγουδήσει, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και αυτό μου είναι αρκετό.
 Εκεί που θα διαφωνίσουμε  ;D είναι στις "ψηλές" του "Child in Time". Εγώ δεν θα το χαρακτήριζα "φαλτσέτο", αλλά "στριγγλιές". Είμαστε γνώστες αυτής της τεχνικής και οι δύο. Δοκίμασε να φτάσεις αυτές τις ψηλές με απλό φαλτσέτο (που σίγουρα το έχεις κάνει  ;) ). Θα πιάσεις και την ψηλότερη νότα, αλλά ο ήχος της φωνής σου δεν θα έχει καμιά σχέση με αυτήν του Gillan, όχι μόνο γιατί κανείς δεν μπορεί να μοιάσει στον Gillan (όπως και στον Dio άλλωστε), αλλά γιατί θα του λείπει κάτι. Αυτό το κάτι είναι που κάνει την διαφορά και που μόνο η φύση μπορεί να χαρίσει (σε πολύ λίγους και εκλεκτούς μόνο)
 Πολλά κομμάτια είπαν και οι δύο με μοναδικό τρόπο, αλλά η ερμηνεία του Gillan στο "Fools" με κάνει ακόμα να δακρύζω...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #22 στις: 12/05/06, 09:26 »
Κοίτα, όλοι αυτοί οι all time classic τελοσπάντων γεννήθηκαν για να τραγουδάνε. Ούτε εμένα με ενδιαφέρει αν έχουν κάνει σπουδές ή όχι. Το αποτέλεσμα μετράει και η ιστορία που τους κατέγραψε με χρυσά γράμματα.

Οσον αφορά το φαλτσέτο, στο δίσκο το Child in time είναι γραμμένο με κλασσικό φαλτσέτο. Στα λάιβ πάντα ο Γκίλαν έκανε ροκ φαλτσέτο, δλδ πιο πρίμο χρησιμοποιώντας μύτη και λαιμό. Γι'αυτό ακούγεται σαν στριγγλιά, δεν είναι όμως  ;)

Μη παρεξηγούμαστε Μάνο, Coverdale, Guillan, Dio είναι στο classic rock οι αγαπημένες μου φωνές  :)

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #23 στις: 12/05/06, 21:29 »
Μη παρεξηγούμαστε Μάνο, Coverdale, Guillan, Dio είναι στο classic rock οι αγαπημένες μου φωνές  :)

 Σιγά μην πιαστούμε στα χέρια κιόλας  ;D ! Και μένα αυτοί οι 3 είναι οι αγαπημένοι μου σε αυτή τη μουσική.
 Tώρα, αν οι ψηλές του Gillan στο "Child in Time" είναι φαλτσέτο ή στριγγλιές, να σου πω την αλήθεια, ch3ς7ιcα  :-X ! Αυτό που ακούω είναι κάτι το μοναδικό και δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο  :-* !

 

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Γνώμες περι Deep Purple.....
« Απάντηση #24 στις: 12/05/06, 23:59 »
Καλοί είναι...
reveduncurieux.blogspot.com

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
59 Απαντήσεις
21854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/07, 22:57
από dodgevibe
14 Απαντήσεις
5457 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/05, 15:06
από YmiRLinG
2 Απαντήσεις
2870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/08, 01:01
από Spell@lchemist!
32 Απαντήσεις
16788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/09, 08:53
από fake7
25 Απαντήσεις
9455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/09, 04:37
από KostasVap
5 Απαντήσεις
3351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/10, 14:29
από blackmorefan
2 Απαντήσεις
3322 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/09, 15:45
από Born To Be Wild
23 Απαντήσεις
6678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/10, 22:01
από taxfreesax
12 Απαντήσεις
4913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/10, 13:50
από sakman
6 Απαντήσεις
3163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/10, 16:56
από blackmorefan