Αποστολέας Θέμα: Αλκινοος Ιωαννιδης - "Οι περιπέτειες ενός προσκυνητή" με cd απο προσφατο live  (Αναγνώστηκε 13639 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Kανείς δεν αναγκάζει κανέναν να βάλει το χέρι στην τσέπη,εκτός και αν το θέλει ο ίδιος.

Δεν κρίνεται κατά πόσο έχει δικαίωμα η εταιρία ή ο καλλιτέχνης να επανακυκλοφορήσει ένα μουσικό έργο, προσφέροντας επιπλέον "υλικό". Το θεωρώ αυτονόητο πως ανά πάσα στιγμή μπορούν να πράξουν κατά το δοκούν. Σίγουρα ο καθένας θέτει τα δικά του κριτήρια για το τι θεωρεί μεμπτό και τι όχι. Άλλοι θα ενοχλούνταν αν διαπίστωναν φερ' ειπείν πως η δισκογραφική (σε συνεργασία ή όχι με τον καλλιτέχνη) επανακυκλοφορούσε ένα cd μόλις 2 μήνες μετά την αρχική του κυκλοφορία με extra cd από live εκτελέσεις, όταν φρόντισαν να το αποκτήσουν "πρώιμα", ενώ άλλοι θα έσχιζαν τα ιμάτιά τους. Τελικώς οι κερδισμένοι, από οικονομική πλευρά, θα ήταν οι υπομονετικοί, ενώ οι fans μάλλον θα μετάνοιωναν για την ασυγκράτητη επιθυμία τους να παραλάβουν το cd ζεστό ζεστό. Αν ήμουν εταιρία θα έτριβα τα χέρια μου...δεν είμαι όμως. ;)
Woman was God's second mistake

CHCOME

  • Επισκέπτης
Δεν κρίνεται κατά πόσο έχει δικαίωμα η εταιρία ή ο καλλιτέχνης να επανακυκλοφορήσει ένα μουσικό έργο, προσφέροντας επιπλέον "υλικό".
Tότε τι ακριβώς κρίνεται στο παρόν θέμα;
Ισως εγώ να μην έχω καταλάβει καλά αλλά νόμιζα οτι κάτι τέτοιο κρίνονταν.

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Tότε τι ακριβώς κρίνεται στο παρόν θέμα;
Ισως εγώ να μην έχω καταλάβει καλά αλλά νόμιζα οτι κάτι τέτοιο κρίνονταν.

Η χρήση ενός δικαιώματος κρίνεται, τουλάχιστον από μένα. Μια εταιρία έχει δικαίωμα να βγάλει ένα οποιοδήποτε cd και να το πλασάρει για 450Ε, αν αυτό την ικανοποιεί, έξω και πέρα από οικονομικές λογικές. Ο καθένας θα κρίνει αυτήν την κίνηση σύμφωνα με τη συνείδησή του. Μερικά δικαιώματα, μπορούν να παραμένουν ανήθικα μέσα στην υποκειμενικότητα της θέασης.
Woman was God's second mistake

CHCOME

  • Επισκέπτης

Μερικά δικαιώματα, μπορούν να παραμένουν ανήθικα μέσα στην υποκειμενικότητα της θέασης.

Συμφωνοι,αλλά φαντάζομαι συμφωνείς οτι η υποκειμενική θέαση κάποιου δεν καταργεί την υποκειμενική θέαση του άλλου.Οπότε το να κρίνουμε κάτι το οποιο είναι καθαρά θέμα υποκειμενικής θέασης δεν είναι και πολύ έξυπνο,ε;

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Συμφωνοι,αλλά φαντάζομαι συμφωνείς οτι η υποκειμενική θέαση κάποιου δεν καταργεί την υποκειμενική θέαση του άλλου.Οπότε το να κρίνουμε κάτι το οποιο είναι καθαρά θέμα υποκειμενικής θέασης δεν είναι και πολύ έξυπνο,ε;

Συζήτηση να γίνεται. Γι' αυτό υπάρχουν και τα fora, αν δεν κάνω λάθος. Με αυτή τη λογική δε θα έπρεπε καν να μπαίνουμε στη διαδικασία διαλόγου περί θείων και λοιπών θεμάτων.
Woman was God's second mistake

CHCOME

  • Επισκέπτης

Συζήτηση να γίνεται.
Οκ,''πάω πάσο'',τότε..

Παράθεση
Γι' αυτό υπάρχουν και τα fora, αν δεν κάνω λάθος. Με αυτή τη λογική δε θα έπρεπε καν να μπαίνουμε στη διαδικασία διαλόγου περί θείων και λοιπών θεμάτων.
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο αλλά τελος παντων,ας μην ανοιξουμε ασχετη τωρα συζητηση στου Αλκίνοου την ''ποδιά''..

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Δε βρίσκω το λόγο να σχολιάζεται αρνητικά η επανακυκλοφορία ενός cd,όταν μάλιστα δε πρόκειται και για το μοναδικό cd που επανακυκλοφορεί !!!

Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Μακαρι να κυκλοφορησει σε cd η συναυλια στον Νακα... με Προσκυνητη ή οχι, ας κυκλοφορησει... ηταν εκπληκτικη... :)

Σωτηρη, παντα ετσι... παντα καλα νεα να μας γραφεις... :D
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος pianistria

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το όνειρο του Άδη είναι ο ουρανός
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν το έχεται πει πουθενα πάντως δεν πρόκειτε να κυκλωφορίσει ξανα το CD του προσκυνητη ούτε σκέτο ούτε με περέα απο dvd. Ευτυχώς δηλαδη γιατί και μόνο ως ιδέα με έκανε έξαλλη όχι πως δε θα το αγόραζα αλλα θα με έκανε να θυμώσω...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν το έχεται πει πουθενα πάντως δεν πρόκειτε να κυκλωφορίσει ξανα το CD του προσκυνητη ούτε σκέτο ούτε με περέα απο dvd.

Από περιέργεια και μόνο...πως το γνωρίζεις?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
2 Απαντήσεις
6965 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/06, 12:38
από ship_me_out!!!
12 Απαντήσεις
12835 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
7 Απαντήσεις
8070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/06, 18:49
από analogia
21 Απαντήσεις
12350 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/09, 16:41
από FSL
64 Απαντήσεις
21920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/10, 07:08
από gkou
2 Απαντήσεις
4913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 14:41
από themos
6 Απαντήσεις
3303 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/10, 18:17
από blackmorefan
6 Απαντήσεις
3448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/11, 12:44
από Eagle Of Kamelot
2 Απαντήσεις
2869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/11, 17:15
από freemind