Αποστολέας Θέμα: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ  (Αναγνώστηκε 14686 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Εγω απο το forum εχω παρει απαντησεις για αποριες που ειχα κατα καιρους.Και οταν δεν ξερω κατι δεν ντρεπομαι να ρωτησω.Αλλα να μην ξερω κατι η να το ξερω λαθος και να επιμενω και να το παιζω γνωστης στα παιδια που ρωτανε,το θεωρω μαλ***α.Καποιος εχει κανει ολοκληρη αναλυση για τον κομπρεσορα και ειναι λαθος.Ο αλλος εχει fender μεξικανικη ι esp japan και νομιζει οτι εχει και καλη κιθαρα.Αλλος λεει για alder,maple κλπ κλπ και τον ρωτας και δεν ξερει πως και τι ρολο παιζουν τα ξυλα στην ηλεκτρικη κιθαρα.Ο Αλλοσ λεει βαλτε μεσαιες να παρετε ογκο.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ... πες δεν ξερω η δεν ειμαι σιγουρος και μην γινεσαι ρομπα.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ? ;D
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #1 στις: 05/02/06, 09:13 »
Δεν ξέρω αν είσαι κακός , πάντως σίγουρα πρόσβαλες αυτούς που προανέφερες. Ωστόσο, έχεις δίκιο. Καλό είναι να ξέρουμε τι λέμε στον καθένα για να αποφεύγουμε τα μπερδέματα. Αλλα κάτσε, και εμένα πρόσφατα με διόρθωσαν για κάτι που μάλιστα δεν ήξερα...δεν είναι κακό. Καλύτερα πάντως να γινόμουν  "ρόμπα" παρά να μιλούσα με τέτοιο τρόπο στους υπόλοιπους που στο κάτω - κάτω οφείλουμε να σεβόμαστε. Και αν πάλι διαπιστώσεις πως κάποιος έκανε ένα λάθος, διόρθωσέ τον αλλα καλοπροαίρετα. Δεν είναι κακό να μην ξέρεις, αλλα να είσαι υπερόπτης...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΙΑ?? ;D
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #2 στις: 05/02/06, 10:08 »
Όπως έλεγαν και οι αρχαίοι πρόγονοι:
Η γνώμη είναι σαν την κ..........! Όλοι έχουν από μια! ;D ;D ;D ;D
Γενικά πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που ξέρουν περισότερα από κάποιους άλλους και κυρίως κάποιοι που ξέρουν λιγότερα.
Γιαυτό είμαστε εδώ για να μάθουμε.
Και επίσης γιαυτό το λέμε forum και οχι chat. Αν κάποιος σου πει κάτι λάθος (επίτηδες ή όχι) όλο και κάποιος θα βρεθεί να υποδείξει το σωστό!

Να πχ η Ημιμάθεια γράφεται με Η!! >:( >:( >:( >:(
« Τελευταία τροποποίηση: 05/02/06, 10:34 από djkostas »
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #3 στις: 05/02/06, 11:34 »
Συγνώμη ρε φιλαράκο,

Γιατί λες ότι όποιος έχει Fender Mexicana ''νομίζει'' ότι έχει καλή κιθάρα?
Δηλαδή δεν είναι?Εσύ δηλαδή παίζεις με κιθάρες άνω των 3000 euro και απαξιείς όλες τις υπόλοιπες?
Υπάρχει φίλε κάτι που το παραβλέπουμε όλοι στην Ελλάδα(ακόμα και εγώ πολλές φορές):o παίχτης κάνει την κιθάρα και όχι η κιθάρα τον κιθαρίστα.
Η Μexicana που ειρωνεύεσαι ΣΠΕΡΝΕΙ αγαπητέ  ;) ;)
Ας ξεκολλήσουμε λοιπόν από αυτό το κόμπλεξ και ας κοιτάξουμε όλοι εμείς που αγαπάμε αυτό το όργανο μέσα από σκληρή δουλειά να βελτιωνόμαστε καθημερινά.

kyklotron
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #4 στις: 05/02/06, 11:53 »
θα απαντησω σε ολους.φιλη μενια...δεν πιστευω πως προσβαλα κανεναν και ασε που η προσπαθεια για διορθωση εγινε.η επιμονι ειναι που με νευριασε.και ναι εισαι κακια  ;D φιλε djkosta...το η γραψε λαθος απο ταχυτητα.παντως εχεις δικιο.ολοι εχουμε απο μια  8) φιλε kyklotron...δεν τις αντιπαθω τις fender.ισα ισα τις θεωρω πολυ καλες κιθαρες.αλλα μονο τις αμερικανικες.οτι σου λεω ειναι δοκιμασμενο.αφου οι μεξικανικες και οι γιαπωνεζικες ειναι καυσοξιλα.εγω φταιω?εγω τις εφτιαξα ετσι?που το ειδες οτι σπερνει?και δεν παιζω με κιθαρες 3000 ευρω.παιζω με κιθαρες των 2500 ευρω
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #5 στις: 05/02/06, 12:11 »
Αν δώσουμε δηλαδή μια Μεxicana (για να μην σου πω SQUIER)στον Εric Clapton για παράδειγμα τι θα γίνει?
Το αποτέλεσμα ποιο θα είναι?
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #6 στις: 05/02/06, 12:31 »
θα απαντησω σε ολους.φιλη μενια...δεν πιστευω πως προσβαλα κανεναν και ασε που η προσπαθεια για διορθωση εγινε.η επιμονι ειναι που με νευριασε.και ναι εισαι κακια  ;D φιλε djkosta...το η γραψε λαθος απο ταχυτητα.παντως εχεις δικιο.ολοι εχουμε απο μια  8) φιλε kyklotron...δεν τις αντιπαθω τις fender.ισα ισα τις θεωρω πολυ καλες κιθαρες.αλλα μονο τις αμερικανικες.οτι σου λεω ειναι δοκιμασμενο.αφου οι μεξικανικες και οι γιαπωνεζικες ειναι καυσοξιλα.εγω φταιω?εγω τις εφτιαξα ετσι?που το ειδες οτι σπερνει?και δεν παιζω με κιθαρες 3000 ευρω.παιζω με κιθαρες των 2500 ευρω

   nai! οντως η μεξικανικες φτιαχνονται στο μεχικο απο μεξικανους και οι αμερικανες φτιαχνονται στις ΗΠΑ απο ...μεξικανους παλι! Θα μας τρελανεις? Ακριβως το ιδιο οργανο ειναι με φτηνοτερα ηλεκτρικα! Οσοι εχουν μεξικανα και αλλοι τοσοι που ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ το ξερουν αυτο! παρεπιπτοντως δεν εχω φεντερ γιατι δεν μου αρεσει ο ηχος τους!


Αν δώσουμε δηλαδή μια Μεxicana (για να μην σου πω SQUIER)στον Εric Clapton για παράδειγμα τι θα γίνει?
Το αποτέλεσμα ποιο θα είναι?


   Ερικ Κλαπτον με αλλο (οχι χειροτερο) ηχο! Απλα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος emmanuel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #7 στις: 05/02/06, 13:25 »
Όχι μόνο ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ αλλά και ανορθόγραφοι επιπλέον!

Αααα......dgkostas, τα σχετικά περί γνώμης δεν τα είπε κανένας πρόγονός μας, ούτε αρχαίος ούτε νέος. Το είπε ο Clint Eastgood....... ???

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #8 στις: 05/02/06, 13:34 »
Και ο Clint από που νομίζεις ότι το έμαθε?? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Και για να συμπληρώσω αυτά που είπα παραπάνω, κανένας δεν μπορεί να είναι σίγουρος ότι αυτά που ξέρει/άκουσε/είδε είναι σωστά.
Γιαυτό και ο καθένας λέει την γνώμη του και έπειτα είναι στο χέρι του καθενός το τι θα θεωρήσει σωστό και κυρίως ποιά γνώμη θα αφομοιώσει.(κάτι σαν gallop ας πούμε) ;D
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος emmanuel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #9 στις: 05/02/06, 13:40 »
Και ο Clint από που νομίζεις ότι το έμαθε?? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Σωστόοοοος.... ;D

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #10 στις: 05/02/06, 14:11 »
θα απαντησω παλι.... ;D djkosta το ποσο θα αρεσει ενας ηχος στον καθενα μας ειναι υποκειμενικο.το τι output και τι απωλειες σηματος και τι συχνοτητες και τι αντοχες κλπ κλπ κλπ κλπ εχει η καθε κιθαρα ειναι θεμα αντικειμενικο και φαινεται με απλες μετρησεις.emmanuel ειπαμε για το η.μην τα ξαναλεω.εοσφορε εκτος απο τα ηλεκτρικα εχουν και αλλα ξυλα και ειναι και solidbody δηλαδη χωρις απωλειες,κατα τ'αλλα ειναι το ιδιο οργανο ε?οκ...kyklotron γιατι τοτε δεν παιζει με squier?
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #11 στις: 05/02/06, 14:56 »
dunkan θες να δώσεις κάποιο παράδειγμα?
Γιατί μπορεί κάποιος να βιάστηκε και να σου έδωσε λάθος απάντηση αλλά σίγουρα θα βγήκε κάποιος άλλος να σου πεί το σωστό.
Δηλαδή τελικά έμαθες και εσύ που είχες την απορία, έμαθε και αυτός που σου έδωσε την λάθος απάντηση.
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #12 στις: 05/02/06, 15:51 »
Φίλε ducan..., όλοι μου λένε οτι είμαι πολύ κακιά...έλα μωρέ, τι κάθομαι και σου λέω. Μη με ακούς...τι, άπό πότε η υπεροψία αποτελεί ελλάτωμα έτσι κι αλλιώς? Συνέχισε καλέ να ασκείς την κριτική σου άφοβα...εμείς δεν παρεξηγούμαστε. Α! έχω μια yamaxa..., να την πετάξω? Λες ε? Δίκιο έχεις...τι να την κάνω. Άσε, ξέρω . Δεν μου δανείζεις 2500 ευρώ να πάρω καμιά που να αξίζει? Αφού εσύ το φυσάς το χρήμα..οκ, άκου τι θα γίνει. Την επόμενη φορά που κάποιος κάνει κάποιο λάθος πολύ απλά μην ασχοληθείς. Στο κάτω - κάτω δεν σε αφορά.., αγνόησέ το λοιπόν αν σε ενοχλεί τόσο...γεια σου φιλε μου, η πολύ πολύ ΄πολύ πολύ κακιά Μένια....... ;)
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #13 στις: 05/02/06, 16:43 »
Ειπαμε για το Η ξαναπαμε για το Η... Δε λες να το αλλαξεις ομως :P :P :P :P :P :P :P :P
Και σορρυ αλλα ποσοι ελληνες εχουν την ανεση να εχουν μια κιθαρα 3000 ευρω? Παρεπιπτοντως πρεπει και συ να πεταξεις τη δικια σου αφου ειναι των 2500.  :P


   nai! οντως η μεξικανικες φτιαχνονται στο μεχικο απο μεξικανους και οι αμερικανες φτιαχνονται στις ΗΠΑ απο ...μεξικανους παλι!
+100000000000
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #14 στις: 05/02/06, 16:44 »
Ο Clapton φίλε με τον εξοπλισμό που έχει από πίσω και με Squier να έπαιζε θα ακουγόταν καλύτερα από εσένα που παίζεις με κιθάρα των 2500 euro.
Το παράδειγμα μου όμως με τον Clapton ξέρεις πολύ καλά τι σκοπό είχε αλλά αποφεύγεις να μου απαντήσεις.
Μήπως λοιπόν το να χαρακτηρίζεις τις Μεξικάνες ''καυσόξυλα'' είναι μεγάλη κουβέντα?
Μήπως είναι ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ?


kyklotron


Υ.Γ Κάποιος που παίζει με κιθάρα των 9000 euro τα ίδια πρέπει να πει για την δικιά σου κιθάρα?


I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #15 στις: 05/02/06, 16:49 »
Παιδιά εντάξει..ας μην το παρατραβάμε. Εξάλλου, έχει και κάποιο δίκιο. Ας λήξει εδώ και όλα καλά.
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #16 στις: 05/02/06, 16:53 »
Ναι γιατι ουτως η αλλως το κοβω για καδο αν το τραβηξουμε πολυ... ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #17 στις: 05/02/06, 17:02 »
Μένια κουβέντα κάνουμε  :)
ο φίλος άνοιξε ένα θέμα και παίρνει τις απαντήσεις του.
Αυτό που μετράει είναι να στηρίζεις τις απόψεις σου με επιχειρήματα.
Και στο κάτω-κάτω δεν είπε κανείς ότι οι Μεξικάνες είναι οι καλύτερες κιθάρες του κόσμου,σωστά?
Αλλά ούτε απλά καλές?Καυσόξυλα?

Όπως και να 'χει πάντως για να σου απαντήσω και σε αυτό που ρώτησες φίλε πριν....ναι η δικιά μου Μεξικάνα ΣΠΕΡΝΕΙ  ;D ;D ;D ;D
Με αυτά τα ξύλα ΣΠΕΡΝΕΙ!!!!Το τι άλλες αλλαγές έκανα(μαγνήτες κλπ) βέβαια δεν πρέπει να σε απασχολεί.Εσύ στα ξύλα στέκεσαι......εεε sorry,sorry στα καυσόξυλα...

Αλλά είπαμε εσύ δεν είσαι ημιμαθής....
Σε μία ηλεκτρική όλα τα λεφτά είναι τα ξύλα!!!!!!!!
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #18 στις: 05/02/06, 18:25 »
να'μαι παλι...  λοιπον κωστα συμφωνω και επαυξανω οτι ο καλος κιθαριστας θα παιξει και σε κουτσουρο με χορδες.δεν παιζει ομως γιατι θελει και ηχο ετσι?κλασσικο παραδειγμα που ζητησες ειναι μια μεξικανικη και μια αμερικανικη φεντερ.την καλη κιθαρα θα την ακουσεις σε μεγαλο μηχανημα(καμια διπλη καμπινα) και οχι στον 15αρη ενισχυτη.μενια δεν ειμαι υπεροπτης.μπορει ολοι να ειστε καλυτεροι κιθαριστες απο εμενα.αλλα απο την στιγμη που εχω ξεκοιλιασει δεκαδες κιθαρες και εχω διαβασει και καποια βιβλια για την ηλεκτρικη κιθαρα και την κατασκευη και τον ηχο της,ε πιστευω κατι ξερω γι'αυτο και δεν τρωω οτι μου πασσαρουν οι εταιριες.και την δικια μου κιθαρα θα την πληρωνω μεχρι το 2010.και σου ξαναειπα οτι εγω πηγα να ποιασω κουβεντα με καποια ατομα και αυτοι το επαιζαν γνωστες και τεχνιτες σε θεματα που ηταν λαθος και με 2-3 απλες ερωτησεις που τους εκανα πελαγωναν.αυτο μου την εσπασε...κακιασμενη.κυκλοτρον το 90% της ηλεκτρικης κιθαρας ειναι τα ηλεκτρικα.συμφωνω μαζι σου.στους αλλους πες τα που μου λεγανε για αλντερ και μειπλ κλπ κλπ και οταν τους ρωταγα για τα ξυλα τι ρολο παιζουν στην ηλεκτρικη μου ελεγαν: εεεεε....εεεεε... παιζουν παιζουν.ειμαι λαθος?
συμεον οτι πεις...
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #19 στις: 05/02/06, 18:43 »
Και ποιός σου λέει οτι η συχνοτική απόκριση ενός οργάνου είναι αντικειμενικό θέμα; τότε γιατί υπάρχουν όλα αυτά τα μηχανήματα που την επηρρεάζουν, γιατί υπάρχουν μαγνήτες με πλούσια μπάσα και μαγνήτες με πλούσια μεσαία; αν εγώ θέλω πχ πρίμο ήχο, δε με νοιάζει αν η κιθάρα δεν έχει καλή απόκριση στις χαμηλές συχνότητες.
Πάρε για παράδειγμα τους ac/dc...
σε θέματα όπως ο ήχος, υπάρχουν τόσες απόψεις, όσα και τα αυτιά.
και εγώ κιθάρα των 500 ευρώ έχω, και πιστεύω οτι είναι καλή. και σε κάποιον που δεν έχει 2500 ευρώ για κιθάρα, δε θα του προτείνω να χρεωθεί μέχρι το 2010... άποψή μου είναι αυτή και κανείς δε μπορεί να πει οτι είναι λάθος.
Τώρα και για τα λάθη που γίνονται, κάνε το καλό... διόρθωσε καλοπροαίρετα για να βοηθήσεις αυτούς που δεν ξέρουν...
« Τελευταία τροποποίηση: 05/02/06, 18:57 από Conviction »

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #20 στις: 05/02/06, 18:53 »
Αγαπητέ μου..., με κολακεύεις. Χρόνια τώρα προσπαθώ να κάνω κάποιον να με πει "κακιασμένη"...Οκ, το παρατράβηξες. Καταρχήν, δεν κάνουμε συναγωνισμό για το ποιος είναι καλύτερος κιθαρίστας. Ή μήπως θα ήθελες να ανταγωνιστούμε στο ποιος είναι ποιο κακός??? ;) Σου ξαναείπα πως έχεις κάθε δικαίωμα να υποδείξεις το λάθος κάποιου, πάντα όμως καλοπροαίρετα...τέλος πάντων...καταλήγουμε πουθενά όύτως ή άλλως?
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #21 στις: 05/02/06, 19:09 »
Μονος σου φίλε μου στο πρώτο σου ποστ , αναφέρεις "πες δεν ξερω " κτλ...εσυ έρχεσαι και λες οτι ξερεις...και προσβάλεις εμένα τον αδαη...Ε λοιπόν πως θα σου φαινόταν να έρθει καποιος που ξέρει πιο πολλα απο σένα και να το πει αυτο, με το υφος σου, σε σένα; και εσυ με αυτα που ξέρεις δεν θα προσπαθούσες να του αποδείξεις ότι εισαι σωστός; ότι και αν έχεις διαβάσει, δεν είσαι θεός..με το συμπάθειο..και στην τελική...για μενα η fender mex μπορέι να είναι όνειρο ζωής και όταν την πάρω να λέω οτι έχω την καλύτερη κιθάρα...τοσα ξέρω τόσα λέω...για μένα η κιθάρα σου των 3000Ε μπορει να μην έχει τον ήχο που θέλω και να πω ότι είναι μάπα...δεν καταλαβαίνω το ύφος σου φίλε μου...Όσα ποιο πολλά ξερει κανεις τόσα λιγότερα ξέρει αν με εννοεις...Και αν πιστευέις ότι οι αλλοι ειναι λαθος προσπαθησε να τους διορθώσεις...οχι να τους κρινεις, αυτούς ή τις γνώσεις τους..αναφέρεις οτι καποιος έχει γραψει για τον κομπρέσορα και έιναι λάθος...που ξερεις οτι αυτος ο καποιος δεν ξέρει για τον κομπρέσορα πιο πολλα απο σένα;;;
φιλικα...
ΣΥΜΕΩΝ
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #22 στις: 05/02/06, 19:22 »
Αποστομοτική απάντηση του Symeon και βέβαια θα συμφωνήσω... Παιδιά η κιθάρα δε πα να ναι και από πλατίνα, αν δεν το κατέχεις το τόπι δεν γίνεται δουλειά! Και δεν υπάρχει πρόβλημα αν πληρώνει κανείς για την κιθάρα του μέχρι το 2010 αρκεί να μην επιβαρύνει τους γονείς του ή όποιον άλλον ενδεχομένως τον τροφοδοτεί για να ξεχρεώσει.
P.S. Μένια με τρελένεις όταν γίνεσαι κακιά!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #23 στις: 05/02/06, 19:57 »
ρε παιδες δεν ειχα την προθεση να προσβαλω κανεναν.και αν το εκανα ζητω συγνωμη.τι να πω?ισως απλα ειμαι αρρωστος με τον σωστο ηχο και τις καλες κιθαρες.τελοσπαντων.επειδη καταντησε κουραστικο και δεν μπορω να γραψω οσα θα ηθελα,δεν ξαναγραφω.οποτε θελει καποιος ας κανονισουμε να παμε για μπυρονια να τα πουμε καλυτερα.να ειστε καλα και να σολαρετε οσο πιο πολυ μπορειτε  ;)
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: H IMIMAΘEIA ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ
« Απάντηση #24 στις: 05/02/06, 20:04 »
Να'σαι καλά φίλε μας και μην ανησυχείς..καταλάβαμε τι ήθελες να πεις. Προσωπικά δεν σε κρίνω..θα ήταν ανόητο άλλωστε. Αλλα όχι και κακιά........ :-[ Πάντως,  το γεγονός οτι ζήτησες συγνώμη με κάνει να αναθεωρήσω την υπεροψία για την οποία σε κατηγόρησα...καλές πενιές..!

p.s. Αρτέμη μου..., λες να αλλάξω τελικά..? Αφού μου το είπαν τρεις φορές σε μια μέρα... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 05/02/06, 20:07 από Μένια.. »
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/02, 15:44
από GothicCrusader
44 Απαντήσεις
36393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/11, 17:01
από theblind
10 Απαντήσεις
6115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/08, 22:33
από Jezus
142 Απαντήσεις
76572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/11, 19:40
από Lo.Lee.Ta
7 Απαντήσεις
2939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/05, 01:36
από Σ.απ.φώΣ
141 Απαντήσεις
37421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 21:10
από LILAKI
8 Απαντήσεις
3533 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/05, 17:41
από Stergios Kourou
8 Απαντήσεις
4204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/06, 19:45
από poll_18
23 Απαντήσεις
7360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/08, 18:21
από m@ster k@frer
1 Απαντήσεις
2420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 12:22
από conny