Αποστολέας Θέμα: Tattoo.....  (Αναγνώστηκε 145407 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Tattoo.....
« στις: 04/10/07, 02:05 »
Λοιπόν παιδιά σκέφτομαι κάποια στιγμή να κάνω κάποιο τατουαζ οποτε έφτιαξα αυτό το θέμα και περιμένω γνώμες:
για στούντιο που ξέρεται σε αθήνα και πειραιά
ότι γνωρίζετε για την διαδικασία και τον πόνο
για τις τιμές
τι πιστεύετε εσεις για αυτά που λένε ότι όποιος έχει τατουαζ είναι ............
επίσης περιμένω να δω και φωτογραφίες από δικά σας tattoo!
 
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #1 στις: 04/10/07, 02:20 »
αρχιζω με αυτο που λες οτι οσοι εχουν τατουαζ ειναι ......  καθαρα μικροαστικες και σιγουρα συντηρητικες αποψεις παιδιων του μπαμπα και της μαμας.αμα καποιου δεν του αρεσουν τα τατουαζ απλα δεν κανει και δεν κρινει τους αλλους που εχουν κανει.
στο ζουμι,εγω εχω κανει 2 σε εναν γνωστο ο οποιος ειναι στο ηρακλειο και ο οποιος ειναι αρκετα καλος ως καλλιτεχνης αλλα δε περιπτωση που αποφασισω να κανω τριτο θα το εκανα αλλου για προσωπικους λογους...
οι τιμες ειναι θεμα τελειως σχετικο...αυτο που εχω στη πλατη εχει μηκος περιπου 20 εκατοστα και πλατος περιπου 5-6 εκατοστα...που πηρε 150 ευρω και του πηρε περιπου 2,5-3 ωρες να το κανει...σε γνωστα στουντιο η τιμη μπορει να ταν 200-300 ευρω αλλα πολυ πιθανο η δουλεια να ταν και καλυτερη,εξαρταται με τι επιπεδο ειναι ευχαριστημενος ο καθενας.εγω προσωπικα ειμαι ερωτευμενος με αυτο στη πλατη μου.
οσον αφορα ενα αλλο πιο μικρο στον αστραγαλο-ποδι του πηρα περιπου καμια ωρα να το κανει και μου πηρε 100 ευρω.και τα δυο τατουαζ εχουν απο λιγο χρωμα εκει που χρειαζεται.
απο την εμπειρια μου αυτα που θα σου πω ειναι τα εξης.μη κανεις τατουαζ για ποζερια,δηλ τπτ τριμπαλ στο μπρατσο και παρομοιες μλκιες.τετοια τατουαζ ειναι ανεμπνευστα κα για λυπηση.αμα θες να φαινεται το τατουαζ,αυτο ειναι δικη σου επιλογη.εγω επελεξα να μην φαινεται κανενα απ τα δυο-αντε αυτο στο ποδι φαινεται μονο οταν φοραω χαμηλη καλτσα-.μη λυπηθεις τα λεφτα αλλα μη δωσεις και καμια περιουσια.ο,τι πληρωσεις παιρνεις.
θεμα πονου.τα τατουαζ πονανε γενικα.εξαρταται φυσικα το σημειο.στην πλατη ποναγα λιγακι μονο οταν εφτανε κοντα στον ωμο,πιο κατω δεν ποναγε τοσο.το τατουαζ στον αστραγαλο-ποδι με ειχε διαλυσει στο πονο,πιθανολογω λογω του οτι τρυπαγε και λιγη ωρα πανω στον αστραγαλο.πραγματικα παρακαλουσα να τελειωσει το μαρτυριο για αυτη τη περιπτωση...τι αλλο να σου πω δεν ξερω...αα μη πας και διαλεξεις σχεδιο απ τα ετοιμα,πηγαινε καλυτερα καποιο δικο σου και ρυθμιστε το μαζι...
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #2 στις: 04/10/07, 05:53 »
Αρχικα ξαναλεω οτι οι αποψεις ειναι σαν τις ασχοουλς..Ολοι εχουν απο μια..Το οτι καποιοι πιστευουν οτι αυτοι που εχουν τατουαζ ειναι .... δεν μου λεει απολυτως τπτ..Στουντιο παιζουν παρα πολλα πλεον...Δικη μου συμβουλη ειναι να πας σε οσα περισσοτερα μπορεις,να δεις δουλειες των παιδιων αν γινεται πανω στο ατομο που εχουν χτυπηθει(γιατι καλη η φωτο αλλα αλλιως το βλεπεις real time),να σε "εμπνεει" το περιβαλλον κ αυτος/η που θα στο χτυπησει κλπ...Φυσικα να προσεξεις την καθαριοτητα κ την υγιεινη του χωρου που ειναι πολυυυυυυ σημαντικο,ισως το σημαντικοτερο...Εγω το εκανα σε ενα μαγαζι στην Πατησσιων κ μου το χτυπησε η κοπελα εκ των 3ων π χτυπανε εκει...

Στο θεμα των τιμων οπως ειπε κ ο Γιωργος τα πραγματα ειναι παρα πολυ σχετικα..Αν σκεφτεις οτι στην ουσια το καθαρο κοστος ειναι μελανι,βελονα κ λιγο ρευμα ολα τα αλλα εξαρτωνται απ το μαγαζι,αυτον π θα στο χτυπησει κλπ..Θελει κ αυτο ψαξιμο γιατι μερικοι ειναι πραγματικα απατεωνες  ;D

Λοιποοοον...Το τατουαζ ποναει..Εξαρταται παντα απ το πιο σημειο θα το κανεις βεβαια γιατι αλλου ποναει περισσοτερο αλλου λιγοτερο...Εμενα στον αστραγαλο μου ειχε αλλαξει τα φωτα,πιο πανω στο καλαμι λιγοτερο..Επισης ο πονος του τατου συνηθιζεται στο πρωτο τεταρτο...Αλλα ειναι αναποφευκτο μερος της διαδικασιας..

Οσο για το σχεδιο η δικη μου αποψη ειναι η εξης..Να εισαι απλα απολυτα σιγουρος για το τι θες να κανεις..Ειτε το θες επειδη σε εκφραζει,ειτε για ομορφια ειτε επειδη γουσταρεις απλα ρε παιδι μ να εχεις το ταδε σχεδιο στο σωμα σου,να εισαι απολυτα σιγουρος γιατι θα το εχεις πανω σου για παντα..Τωρα αυτα τα να σημαινει κατι για σενα κ μπλα μπλα μπλα τα ακουω βερεσε...Ειναι δικο σου θεμα,το κανεις για σενα κ εσυ αποφασιζεις το πως κ το γιατι κλπ κλπ κλπ...Απλα ξαναλεω να εισαι σιγουρος!!! ;)

Αυτα ;D
Παρε κ μια φωτο αφου θες  ;D


We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #3 στις: 04/10/07, 13:04 »
ωραιο ταττοο,καμια σχεση με τα κλασσικα κωλο τραιμπαλ...εγω η μονη φωτο που εχω και η οποια ειναι μαπα απο κινητο ειναι η παρακατω
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #4 στις: 04/10/07, 15:21 »
Nice tattoos παιδιά, βασικά θέλω να μπορώ να το καλυπτω αν χρειαστεί κάποια στιγμή στο μέλλον και μάλλον έχω βρει και το σημείο...
Για αρχή θέλω να κάνω από ενα σε κάθε πόδι στην πατούσα από πάνω, δηλ αν υποθέσουμε ότι το πόδι είναι ενα παπουτσι εγώ θέλω να το κάνω στα κορδόνια :P :P :P
Και επειδή μάλλον δεν καταλάβατε (και δικιο έχετε) βάζω και μια φωτό που βρήκα για να δείτε το σημείο.
Θέλω να βάλω κινέζικα γράμματα, 2 με 3 στο καθένα ανάλογα με την φράση...
Αλλά πιστεύω οτι σε αυτό το σημείο επειδή είναι γεματο φλέβες και κοκκαλάκια θα σε παιθάνει στον πόνο.
Επισης έχω ακούσει ότι υπάρχει μια αλοιφή που αμα θες στην βάζουν πριν κανενα 2ωρο και σου μουδιάζει το σημείο ώστε να μην καταλάβεις τίποτα όταν στο κάνουν, εχετε ακούσει εσείς τίποτα?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #5 στις: 06/10/07, 17:21 »
αρχιζω με αυτο που λες οτι οσοι εχουν τατουαζ ειναι ......  καθαρα μικροαστικες και σιγουρα συντηρητικες αποψεις παιδιων του μπαμπα και της μαμας.αμα καποιου δεν του αρεσουν τα τατουαζ απλα δεν κανει και δεν κρινει τους αλλους που εχουν κανει.
Σωστό αυτό και συμφωνώ απόλυτα.
Πάντως εγώ δεν έχω κάνει και ούτε και σκοπεύω.Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα αν και ομολογώ ότι τραβάνε την προσοχή μου πάντα.
Πιστεύω πως κάτι που με εκφράζει τώρα και το φέρνω επάνω μου με ένα tattoo, πολύ πιθανόν(σίγουρα για εμένα)
να μην συμβαίνει το ίδιο μετά από μερικά χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #6 στις: 09/10/07, 10:22 »
Πιστεύω πως κάτι που με εκφράζει τώρα και το φέρνω επάνω μου με ένα tattoo, πολύ πιθανόν(σίγουρα για εμένα)
να μην συμβαίνει το ίδιο μετά από μερικά χρόνια.

Σωστό αυτό, γι αυτό όποιος κάνει πρέπει να σκεφτεί καλά τι θα κάνει για να μην το μετανοιώσει αργότερα....


Δεν μου είπατε όμως ρε παιδιά αν γνωρίζετε γι αυτήν την αλοιφή??
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #7 στις: 09/10/07, 10:34 »
Αλοιφές τέτοιου είδους υπάρχουν.
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν τις χρησιμοποιούν ή ακόμα και αν επιτρέπεται να τις χρησιμοποιήσουν αυτοί που "χτυπάνε" tattoo's.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #8 στις: 09/10/07, 10:51 »
Αλοιφές τέτοιου είδους υπάρχουν.
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν τις χρησιμοποιούν ή ακόμα και αν επιτρέπεται να τις χρησιμοποιήσουν αυτοί που "χτυπάνε" tattoo's.

Καλά ναι, ότι υπάρχουν είναι σίγουρο, το θέμα είναι αν μπορούν να τις χρησιμοποιήσουν όταν κάνουν tattoo....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #9 στις: 09/10/07, 16:51 »
Πάντως μην πας σε κανά τατουατζίδικο της κακιάς ώρας!! ::) Εννοείται πως είναι καλύτερα να σκάσεις πολλά λ7 παρά να κολλήσεις AIDS για παράδειγμα!!

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #10 στις: 09/10/07, 17:33 »
Ξαναλεω πως τα λεφτα σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα...Μαλλον επισης λες για την ξυλοκαινη η οποια προκαλει ενα αλφα μουδιασμα..Αλλα η γνωμη μου ειναι η εξης...Αν θες τατου πρεπει να περασεις ολη τη διαδικασια...κ τον πονο..οταν το κανεις με το καλο κ εχεις τελειωσει θα με θυμηθεις  ;)
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #11 στις: 10/10/07, 11:00 »
Ξαναλεω πως τα λεφτα σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα...Μαλλον επισης λες για την ξυλοκαινη η οποια προκαλει ενα αλφα μουδιασμα..Αλλα η γνωμη μου ειναι η εξης...Αν θες τατου πρεπει να περασεις ολη τη διαδικασια...κ τον πονο..οταν το κανεις με το καλο κ εχεις τελειωσει θα με θυμηθεις  ;)

καταλαβαίνω τι θες να πεις, αλλά με έχουν τρομάξει!!!
και ειδικά εκεί που θελω να το κάνω, νομίζω ότι θα σε τρελαίνει στον πόνο.......
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #12 στις: 10/10/07, 13:00 »
Τα τατουάζ πονάνε πιο πολύ όσο είσαι κοντά σε κόκαλο. Επίσης στους άντρες πονάνε περισσότερο στην εσωτερική πλευρά του μπράτσου.

Γενικά αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι να διαλέξεις ένα στούντιο που είναι καθαρό πάνω απ'όλα, που χρησιμοποιεί βελόνες μίας χρήσεως και επίσης αν μπορείς να δεις δουλειές τους είτε από γνωστούς είτε από άτομα που είναι ήδη εκεί και κτυπάνε το 2ο-3ο τατουάζ τους.
Δεν είναι κακό να ρωτήσεις τη γνώμη τους και οι ιδιοκτήτες δεν παρεξηγούνται γιατί ξέρουν την αγωνία του πρώτου τατουάζ  ;)

Επίσης τα λεφτά αυξάνονται όσο μεγαλώνει το τατουάζ, αν έχει χρώμα ή όχι και βέβαια στη λεπτομέρεια που ενδεχομένως περιέχει.

Οταν το κτυπήσεις ρίξε μια φωτό να θαυμάσουμε  ;)

PS: Πρέπει να γνωρίζεις επίσης ότι επειδή τρόπον τεινά το τατουάζ είναι κάτι το μόνιμο, οπότε διάλεξε ένα σχέδιο που σε αντιπροσωπεύει ως άτομο και όχι για φιγούρα. Σκέψου ότι θα το κουβαλάς μια ζωή  ;)

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #13 στις: 10/10/07, 13:12 »
1)ξυλοκαινη η οτιδηποτε μουδιαζει το δερμα δεν χρησιμοποιειται απο επαγγελματιες..καθως καθιστα αδυνατη την διαδικασια του χτυπηματος εαν το δερμα ειναι "πλαδαρο" .ακομα και σε γενητικα οργανα που χτυπανε ετσι το κανουν.χωρις ξυλοκαινες.

2)η καθαριοτητα ειναι το παν..αφ ετερου..οτι σου κανει θα το εχεις μια ζωη..οποτε τα χρηματα ειναι το λιγοτερο.

3)το σχεδιο ειναι καθαρα θεμα του καθενος..διαβασα πιο πανω κατι για τραιμπαλ..κτλπ..εαν ο συλλεκτης αρεσκεται τα σχολια περιτευουν.

4)με το που ανοιγει η βελονα..χρεωση μινιμουμ 560ευρω..ακομα και αν μιλαμε για μεγεθος εικοσαλεπτου.
οσο μεγαλωνει το τατου η τιμη δεν ανεβαινει..ανεβαινει μεχρι ενα σημειο στα πιο κοινα..εαν κανεισ ολη την πλατη δεν θα σου παρει το ιδιο σαν ενα μικρο επι 20φορες πχ..

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #14 στις: 10/10/07, 13:19 »
lol..αναγραματισμος...

ανοιγμα βελονας =50ευρακια.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #15 στις: 10/10/07, 13:35 »
Thanks μαρμελακι για τα studios που μου βρήκες...
Parlats και allshallperish79 (εσύ με έστειλες λίγο με τα 560€ αλλά δεν πειράζει ) σωστά αυτά που γράφετε... αλλά ρε παιδιά για το συγκεκριμένο σημείο που θέλω να κάνω εγώ δεν γνωρίζει κανένας τίποτα??
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #16 στις: 10/10/07, 14:01 »
Κατα συμπτωση χθες το βραδυ εκανα ενα μεγαλο tattoo και σημερα βλεπω αυτο το θεμα..
Ειχα επισης την τυχη να μου το κανει ενας απο τους 5 καλυτερους στον κοσμο,ο Bernie Louther που βρισκοταν στην Αθηνα για λιγες μονο μερες..
Αnyway..Λοιπον..

Το μονο που μπορω να σου δωσω σαν συμβουλη ειναι να κανεις το tattoo με καποιον που ξερει καλα τι κανει...Και με αυτο εννοω:
1)Αποφυγε καινουριους "καλλιτεχνες" και αναλογα μαγαζια που φενεται να ξεπηδανε σαν μανιταρια τελευταια..Μπορει να υπαρχει αρκετο ταλεντο εκει εξω οσο αφορα τα σχεδια,αλλα η εμπειρια στον συγκεκριμενο χωρο εχει μεγαλη σημασια μια και ενα tattoo δεν προκειται να μεινει πανω σου 1 χρονο..
Ανθρωποι που εχουν δει αποτελεσματα της δουλειας τους μετα απο 10-20 χρονια σιγουρα ξερουν παραπανω πραγματα απο τους καινουριους για τις τεχνικες και το πως αντιδραει το δερμα σε συγκεκριμενες συνθηκες...
2)Απο την αλλη παλι καλο ειναι να αποφυγεις τους "Μαθουσαλες" του ειδους,με αρχαιες αντιληψεις και μια νοοτροπια του στυλ "αυτο κανω ακριβως 30 χρονια τωρα,ετσι θα το κανω για παντα"...
Μια χρυση συνταγη ενημερωμενου επαγγελματια στο ειδος που και γνωση και εμπειρια εχει απο το παρελθον,αλλα και ψαχνεται γενικα για οτι νεοτερο,ειναι μαλλον η καλυτερη επιλογη...

Παντως σιγουρα μην πας και κανεις κατι με καποιον ασχετο που θα σου πει "ναι μωρε..σιγα το πραγμα..μπορω να στο κανω οποιαδηποτε ωρα αυτο..
Μιλαω απο εμπιερια γιατι χθες χρειαστηκε να καλυψω(αυτο ονομαζεται cover up και ειναι λιγο πιο ζορικη περιπτωση) ενα παλιο και αποτυχημενο tattoo απο μια αναλογη περιπτωση..

Το θεμα του πονου ειναι υποκειμενικο..3 πραγματα που μου ερχονται στο μυαλο:
1)Οι ανοχες του καθε ανθρωπου ειναι διαφορετικες στον πονο..Υπαρχουν ανθρωποι που στο ιδιο αγγιγμα ουρλιαζουν η λοιποθυμουν και αλλοι που χαμογελανε αναισθητοι σαν να μην συμβαινει τιποτα..
2)Εξαρταται παντα απο το συγκεκριμενο σχεδιο και το μερος στο σωμα που το κανεις..Τα πιο μαλ**α μερη του σωματος και αυτα που εχουν αμεση επαφη με καποιο κοκκαλο πονανε παντα περισσοτερο..Πολυπλοκα σχεδια που προυποθετουν περιγραμμα και μετα γεμισμα απο σκιες η χρωματα σιγουρα πονανε λιγο περισσοτερο γιατι κανοντας αρχικα το περιγραμα πρωτα,το δερμα αρχιζει να πρηζεται καπως..Ε ειναι λογικο μετα απο ωρα που εχεις τελειωσει με το περιγραμα και κανεις τα γεμισματα να βαρας πανω σε ηδη πρησμενο δερμα και να την ακους περισσοτερο..
3)Καθε επαγγελματιας εχει διαφορετικο χερι και τροπο που "βαραει"...Υπαρχουν αλλοι που εχουν σχετικα απαλο χερι και αλλοι που "σκαβουν"...Και τα 2 μπορει να ειναι σωστα η τελειως λαθος..Απαλο δεν σημαινει απαραιτητα καλο ουτε και το σκαψιμο..Το ενα μπορει αν δεν γινει  σωστα να αλλοιωθει ευκολα με τον καιρο και το αλλο μπορει να σου καταστρεψει το δερμα αν γινει με λαθος τροπο...Ο καθενας εχει τον τροπο του..
Με την σχετικη εμπειρια που εχω απο 3 ατομα,ειδα πως ολοι δουλευοθν διαφορετικα..

Γενικα τωρα θα ελεγα πως δεν ειναι κατι το φοβερο για αρχη..Μπορεις να κανεις κατι μικροτερο και να παρεις την "κρυαδα" για αρχη..Μετα θα ξερεις αν θες να θες να το ξανακανεις αυτο η κατα ποσο αντεχεις στον σχετικο πονο της διαδικασιας..
Απλα οπως τονιζω τοση ωρα βρες καποιον που να ξερει καλα τι κανει..

Τα θεματα αποστειρωσης,ασφαλειας κλπ ξανα εχουν να κανουν με τον επαγγελματισμο του καθενος..
Βρες καποιον καλο στο ειδος και δεν θα εχεις προβληματα..


Προσωπικη μου επιλογη στην Αθηνα ειναι ο Σαββας..Αν ασχολειστε με τον χωρο θα τον ξερετε..Βρισκεται καπου κοντα στο Αιγαλεω..Δεν θυμαμαι την ακριβη διευθυνση αλλα αν ενδιαφερεται καποιος ας μου στειλει ενα ΠΜ και θα του δωσω τηλεφωνο..
Alex
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/07, 14:03 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #17 στις: 10/10/07, 14:14 »


@flouros..+συμφωνω και επαυξανω επι πλεον

οι καλυτεροι ειναι κατα την δικη μου αποψη

1)second skin (www.secondskin.gr)

2)saketatoo (xalandri)

3)savvas papanikolaou (aigalew-savvastatoo.gr h com den thymamai )

φιλέ σακμαν..

ο πονος οπως ειπε κ ο φλουρος ειναι σχετικο του καθενως..αλλα εχει μεγαλη σημασια το χερι του καλιτεχνη..αμα ειναι μαλακας ο εκαστοτε παιζει και να σε πονεσει αλλα και να σου σκαψει το δερμα..το αποτελεσμα ειναι να σου χαλασει το χρωμα πολυ συντομα..η το σχεδιο ακομα και μαυρο αν ειναι..+ αμα δεις ποτε αναγλυφο τατου δεν ειναι απο σκοπιμοτητα αλλα απο κουλαμαρα του αρτιστα..
το βασικο ειναι οτι αμα πας σε σκιτζη σε μερικα χροννια θα ειναι μουφα το σχεδιο..αλλα ακομα και σκιτζης να μην ειναι αμα τραβιεσαι περα δωθε παλι τα ιδια θα εχεις.
το σημειο που θες ειναι ευαισθητο..εχει λεπτο δερμα εκει..σαν αποτελεσμα ποναει ισως περισοτερο απο αλλα σημεια αλλα και παλι σχετικο..εγω εχω κατεβασει ολο το πλευρο(γ**ηθηκα στον πονο αλλα δεν ειναι κατι που δεν εντεχεται) και χερι μεσα εξω που παλι τα ιδια.

επισης ο καθε καλιτεχνης ειναι στο σχεδιο του..αμα πας σε καποιον που κανει μονο πολυνησιακα πχ και εσυ πας για προσωπογραφια μπορει και να μην βγει οπως θα στο δειξει στο χαρτι απανω..ακομα κ αν στο χαρτι ειναι οκ.
αυτα.


Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #18 στις: 10/10/07, 14:42 »
Κατα συμπτωση χθες το βραδυ εκανα ενα μεγαλο tattoo και σημερα βλεπω αυτο το θεμα..
Ειχα επισης την τυχη να μου το κανει ενας απο τους 5 καλυτερους στον κοσμο,ο Bernie Louther που βρισκοταν στην Αθηνα για λιγες μονο μερες..
Alex μάλλον ήσουνα λίγο τυχερός... γι αυτό βάλε καμιά φωτό να θαυμάσουμε και εμείς....

allshallperish76 και alex σίγουρα ο πόνος είναι υποκειμενικός αλλά κάποια πράγματα πονάνε αντικειμενικά  :P :P :P

το σημειο που θες ειναι ευαισθητο..εχει λεπτο δερμα εκει..σαν αποτελεσμα ποναει ισως περισοτερο απο αλλα σημεια αλλα και παλι σχετικο..

Έχω ένα άγχος γιατί φοβάμαι μήπως μου σπάσει καμιά φλέβα στο σημείο που θέλω, τραβηγμένο??

Βάλε και εσύ καμιά φωτό από τα δικά σου...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #19 στις: 10/10/07, 15:09 »
Nαι..Οντως ημουν τυχερος...

Δοκιμασα ετσι προχειρα να βγαλω μια φωτο με το κινητο αλλα ειναι καπως αδυνατον λογο του μεγεθους και το οτι το αλλο χερι μου δεν ειναι τοσο μακρυ γιατι δεν ειμαι ο τιραμολα.. ;D
Θα ερθει σε καμια ωρα απο εδω ο parlats οποτε θα τον βαλω να τραβηξει μια φωτο και θα την βαλω εδω..
Τα λεμε..
Alex

Mην φοβασαι για φλεβες και τετοια παντως...Δεν εχω ακουσει ποτε να συμβαινει κατι τετοιο..


Βρηκα τα site για τον Σαββα..Kαπου εκει υπαρχει και το link για τον Bernie Luther..
www.savastattoo.com
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/07, 15:31 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #20 στις: 10/10/07, 16:40 »
Ειναι ηδη λιγο θαμπο το δερμα γιατι εχει αρχισει να επουλωνεται..Αλλα θα παρεις μια ιδεα..


Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #21 στις: 10/10/07, 16:54 »
Ωραιο Τατοου Αλεξ..Για το Σαββα εχω ακουσει κ εγω τα καλυτερα κ μαλλον θα τον εμπιστευτω για το δευτερο..Απο τιμες τι λεει?Εγω το ειχα χτυπησει στο Eightball στην Πατησσιων που αν δν παω στο Σαββα θα ξαναπαω παλι εκει μαλλον αφου βρω το σχεδιο...Οσο για τον πονο ειπαμε..Ποναει δν ειναι ανωδυνο..Οπως ειπε κ ο Αλεξ βεβαια η αντοχη του καθενος ειναι διαφορετικη...Μια αποφαση ειναι παντως.. ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #22 στις: 10/10/07, 16:56 »
Λογικες τιμες..Τιποτα το τρελο..
Μπορεις να το συζητησεις μαζι του βεβαια γιατι καθε περιπτωση διαφερει..

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #23 στις: 10/10/07, 17:00 »
Ε ναι μεσες ακρες λεω..Θα ανεβω καποια απ αυτες τις μερες κ θα μαθω αναλυτικοτερα ;)
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Freedom (modeerf)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Sssouoouounnnd....
    • Προφίλ
    • Freedom of Music<=>Music of Freedom
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #24 στις: 10/10/07, 17:26 »
+1 για το Medusa Tattoo Studios... ;)
Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβούμαι τίποτα, λυτρώθηκα από το νου κι από την καρδιά, ανέβηκα πιο πάνω, είμαι λεύτερος.