Αποστολέας Θέμα: Tattoo.....  (Αναγνώστηκε 145411 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #50 στις: 29/11/07, 03:07 »
Λογικα σου εχει ξεφλουδισει κ λογικο ειναι να μην ειναι τοσο εντονο...Οπως προαναφερθηκε μπορεις να το ξαναχτυπησεις αν γουσταρεις για να ειναι πιο εντονο το χρωμα κλπ...επισης στα περισσοτερα στουντιο αν καποια σημεια χαλασουν αρκετα στα ξαναχτυπανε κ τσαμπα νομιζω...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Justelene-Πιωμένο Κρίνο

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ χαμογελώ κι εκείνοι χάνονται...
    • Προφίλ
    • Στην Κόλαση Βαθιά
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #51 στις: 29/11/07, 19:57 »
Εγώ θέλω να κάνω ένα κρίνο στην πλάτη ψηλά, κοντά στον ώμο. Τι λέτε θα πονέσει?? ??? Τα χριστουγεννα που θα γυρίσω αθήνα γιατί τώρα είμαι μυτιλήνη...
Όταν πεθαίνει γύρω κάθε ομορφιά γίνεται ο κόσμος γυάλινα κομμάτια μα έτσι όπως με κοιτάς μ' αυτά τα μάτια ο πόνος έστω και για λίγο σταματάει...

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #52 στις: 30/11/07, 17:27 »
Εγώ θέλω να κάνω ένα κρίνο στην πλάτη ψηλά, κοντά στον ώμο. Τι λέτε θα πονέσει?? ??? Τα χριστουγεννα που θα γυρίσω αθήνα γιατί τώρα είμαι μυτιλήνη...

Εγώ πάντως που το έκανα στον ώμο δεν πόνεσα κ δεν είναι κ μικρό...γενικά δεν πονάει απλά σε ενοχλεί το τρύπημα, η πρώτη φορά που θα το αισθανθείς θα είναι κάπως, όσο περνάει η ώρα το συνηθίζεις...κ αν το θέλεις πολύ κ έχεις κ κανέναν για παρέα δεν καταλαβαίνεις πολλά !!

 ;)

Αποσυνδεδεμένος Justelene-Πιωμένο Κρίνο

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ χαμογελώ κι εκείνοι χάνονται...
    • Προφίλ
    • Στην Κόλαση Βαθιά
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #53 στις: 30/11/07, 17:32 »
βασικα θα ειναι αλλα δυο ατομα μαζι μου εκ των οποιων ο ενας θα κανει κι αυτος. Thanx dimitra K...
Όταν πεθαίνει γύρω κάθε ομορφιά γίνεται ο κόσμος γυάλινα κομμάτια μα έτσι όπως με κοιτάς μ' αυτά τα μάτια ο πόνος έστω και για λίγο σταματάει...

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #54 στις: 09/12/07, 04:02 »
Βασικά ειναι ολόκληρη γκουμούτσα για να το ξαναχτυπήσω, απο οτι μου εχουν πει οι φιλοι ειναι τώρα που πέρνει το χρώμα του δέρματος μου.

Αποσυνδεδεμένος .:°:. Apollon .:°:.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • St.Gus ♪
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #55 στις: 16/12/07, 11:48 »
Γεια χαρα... εχω ενα σχεδιο εδω και χρονια τωρα λεω να το χτυπησω... αλλα το θελω ΑΚΡΙΒΩΣ οπως ειναι... Δεν ξερω πως δουλευει το ολα θεμα της αποτυπωσης του Tattoo γιαυτο ρωταω... Ειναι δυνατον να γινει αυτο η θα μου το βγαλουν στο περιπου? Αν γινεται ποιον μου προτεινετε? Καμια παρομοια εμπειρια κανεις...???

Αποσυνδεδεμένος freakyway

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #56 στις: 26/12/07, 22:10 »
γεια!!!!! εδω και λιγο καιρο θελω πααααρα πολυ ν κανω ενα τατουαζ!!!! :D
θελω να το κανω χαμηλα κοντα στα γενητικα οργανα διπλα στο κοκαλο της λεκανης!!!! θα ειναι γα**το πιστευω...!!! θελω να κανω κατι συμβολικο αλλα δν εχω αποφασισει ακομα....ασε που δν εχω money! μενω πατρα και ειναι 2 καλα studios.. αλλα δν ξερω απο τιμες (εστω κ περιπου) ποσο θα κοστισει....

please ριξτε καμια ιδεα ρε παιδια!!!!!

Αποσυνδεδεμένος popi-popi

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #57 στις: 03/04/08, 21:54 »
γεια σας..σκεφτομαι να κανω το πρωτο μου tattoo στο ποδι στο πανω μερος.εχω ακουσει οτι ποναει παρα πολυ.εμαθα οτι υπαρχει ενα αναισθητικο,η ξυλοκαινη.θελω να μαθω αν την χρησημοποιουν ολοι οι τατουαζιερηδες.παρακαλω οποιος γνωριζει ας μου απαντησει.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #58 στις: 03/04/08, 22:02 »
γεια σας..σκεφτομαι να κανω το πρωτο μου tattoo στο ποδι στο πανω μερος.εχω ακουσει οτι ποναει παρα πολυ.εμαθα οτι υπαρχει ενα αναισθητικο,η ξυλοκαινη.θελω να μαθω αν την χρησημοποιουν ολοι οι τατουαζιερηδες.παρακαλω οποιος γνωριζει ας μου απαντησει.

Απ' οσο ξερω δεν χρησιμοποιουνται αναισθητικα...Ξερω εναν τυπο που δεν εχει αφησει σημειο χωρις tattoo (χωρις πλακα, μονο τα ματια φαινονται!!!) και ο τυπος για να αντεχει τον πονο οταν βαραγε tattoo στα γεννητικα οργανα ηταν χαπακωμενος με Hypnostedon (αν το γραφω καλα) για να την παλεψει!!!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #59 στις: 03/04/08, 22:04 »
Δεν βάζουν αναισθητικά γιατί για να βάλουν πρέπει να είναι παρών αναισθησιολόγος βάσει του νόμου, κι έτσι δεν είναι δυνατόν. Πάντως έχω ακούσει μερικές extreme περιπτώσεις όπου σε ευαίσθητες περιοχές ή ναρκώνονται ολικά με ανάλογα χαπάκια, ή χρησιμοποιούν τοπική αναισθησία σε μικρές ποσότητες. Πάντως γενικά αν δεν είναι υπερβολικά ευαίσθητη η περιοχή το tattoo δεν πονάει. Τουλάχιστον εγώ δεν ένιωσα τίποτα σε κανένα...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #60 στις: 03/04/08, 22:30 »
Αυτά δεν ξεβάφουν? Μετά δεν είναι μαμακία να έχεις μια μουτζούρα στο σώμα σου?

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #61 στις: 03/04/08, 22:33 »
Αυτά δεν ξεβάφουν? Μετά δεν είναι μαμακία να έχεις μια μουτζούρα στο σώμα σου?

Ναι ξεβάφουν όταν φτάσεις στα 50 όπως θα βγάλεις ρυτίδες, άσπρα μαλιά....είναι εντελώς υποκειμενικό το θέμα για το λες μαμακια.....αν γουστάρεις το κάνεις αν όχι ..... 8)

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #62 στις: 03/04/08, 22:48 »
συμφωνω με τον φιλτατο gothic. δεν ποναει ενα ταττου. ποναει μονο οταν ειναι σε ευαισθητη περιοχη. εγω εχω ενα. ψιλομεγαλο το θεωρεις. στην δεξια γαμπα ειναι ενα tribal με ενα ματι στην μεση ;)
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος popi-popi

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #63 στις: 03/04/08, 23:02 »
μηπως ξερει κανεις να μου πει αν ποναει στο μερος που θελω να κανω tattoo?θελω να το κανω στην πατουσα απο την πανω την μερια.(στα κορδονια).

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #64 στις: 03/04/08, 23:06 »
Τουλάχιστον εγώ δεν ένιωσα τίποτα σε κανένα...

Που το έκανες δηλαδή?

μηπως ξερει κανεις να μου πει αν ποναει στο μερος που θελω να κανω tattoo?θελω να το κανω στην πατουσα απο την πανω την μερια.(στα κορδονια).

Άντε ρε αλήθεια??
Και εγώ εκεί θέλω να κάνω...
Τι σκέφτεσαι να κάνεις?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #65 στις: 03/04/08, 23:06 »
Χέρι, ένα στο μπράτσο κι ένα στον βραχίονα.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #66 στις: 03/04/08, 23:32 »
Αυτά δεν ξεβάφουν? Μετά δεν είναι μαμακία να έχεις μια μουτζούρα στο σώμα σου?

Ναι ξεβάφουν όταν φτάσεις στα 50 όπως θα βγάλεις ρυτίδες, άσπρα μαλιά....είναι εντελώς υποκειμενικό το θέμα για το λες μαμακια.....αν γουστάρεις το κάνεις αν όχι ..... 8)
Ολα υποκειμενικά είσαι σ'αυτή τη ζωή. Τι σημαίνει οτι δεν μπορούμε να εκφέρουμε άποψη?

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #67 στις: 03/04/08, 23:36 »
Αυτά δεν ξεβάφουν? Μετά δεν είναι μαμακία να έχεις μια μουτζούρα στο σώμα σου?

Ναι ξεβάφουν όταν φτάσεις στα 50 όπως θα βγάλεις ρυτίδες, άσπρα μαλιά....είναι εντελώς υποκειμενικό το θέμα για το λες μαμακια.....αν γουστάρεις το κάνεις αν όχι ..... 8)
Ολα υποκειμενικά είσαι σ'αυτή τη ζωή. Τι σημαίνει οτι δεν μπορούμε να εκφέρουμε άποψη?

Όσοι το επιλέγουν έχουν πιστεύω επίγνωση της κατάστασης, και ξέρουν ότι θα ξεβάψει κάπως. Μουτζούρα δεν γίνεται σε καμία περίπτωση, αν και το μουτζούρα είναι επίσης υποκειμενικό. Οπότε είναι θέμα επιλογής.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #68 στις: 03/04/08, 23:44 »
Ρε παιδιά μην τρελενεστε!!!!
Το ξαναχτυπάς από πάνω μετά από καμια 20αριά χρόνια και είσαι οκ...
Αν έχεις πολύχρομο ίσως χρειαστεί να το ξαναχτυπας πιο συχνα... αλλά αν αποφασίσεις να κάνεις tattoo άλλα πράγματα πρέπει να σκεφτείς και όχι αν θα σου "ξεβάψει" μετά από 20 χρόνια... ΕΛΕΟΣ!!!!
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #69 στις: 03/04/08, 23:49 »
Βασικά το να το ξαναχτυπήσεις δεν είναι τόσο απλή υπόθεση. Σε μια συζήτηση που είχα με γνωστό τατουατζή (sic) εδώ για το δικό μου, μου είπε πως μερικά είναι κάπως πιο δύσκολα. Π.χ. και στο δικό μου που είναι σχετικά λεπτομερές μπορούν απλά να διορθώσουν μερικές γραμμές για να μη γίνει kawλος το tattoo γενικώς. Όσον αφορά το θέμα της μουτζούρας, είναι πολλοί αυτοί που σκέφτονται όντως πως θα γίνει αργότερα, και τους χαλάει να γίνει μια μουτζούρα, πράγμα που τους αποτρέπει απ'το να το κάνουν. Όπως είπε κι η Dee, όλα είναι υποκειμενικά. Στο μην τρελαίνεστε πάντως θα συμφωνήσω.  ;D

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #70 στις: 03/04/08, 23:53 »
Δηλαδή είναι σίγουρο ότι θα γίνει μουτζούρα??
Γιατί εγώ σε κάτι 60χρονους που έχω δει ήταν λίγο θολά αλλά όχι και μουτζούρα...
Και αν γίνεται μουτζούρα για πόσα χρόνια μιλάμε?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #71 στις: 03/04/08, 23:59 »
Δηλαδή είναι σίγουρο ότι θα γίνει μουτζούρα??
Γιατί εγώ σε κάτι 60χρονους που έχω δει ήταν λίγο θολά αλλά όχι και μουτζούρα...
Και αν γίνεται μουτζούρα για πόσα χρόνια μιλάμε?

Δεν είναι τόσο ότι γίνεται μουτζούρα, απλά θαμπώνουν τα χρώματα (πολλά μπορεί απλά να θαμπώσουν τόσο που είναι σαν να μην υπήρχαν εξ'αρχής σε extreme φάσεις) και ξεθωριάζει κάπως το tattoo. Στα παλιότερα χρώματα το μαύρο π.χ. γινόταν πράσινο μετά από χρόνια. Φυσικά ρόλο παίζει και αν θα σ'το χτυπήσει καλά, να'ναι καλά τα χρώματα κλπ. Από χρόνο, δεν ξέρω ακριβώς να σου πώ. Εδώ ακόμα και τα δικά μου θάμπωσαν που δεν τα'χω πολύ πάνω από χρόνο. Φυσικά μη φανταστείς ότι ξέβαψαν, απλά δεν είναι το μαύρο το κατράμι που ήταν στην αρχή.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #72 στις: 04/04/08, 01:24 »
Δηλαδή είναι σίγουρο ότι θα γίνει μουτζούρα??
Γιατί εγώ σε κάτι 60χρονους που έχω δει ήταν λίγο θολά αλλά όχι και μουτζούρα...
Και αν γίνεται μουτζούρα για πόσα χρόνια μιλάμε?

Δεν είναι τόσο ότι γίνεται μουτζούρα, απλά θαμπώνουν τα χρώματα (πολλά μπορεί απλά να θαμπώσουν τόσο που είναι σαν να μην υπήρχαν εξ'αρχής σε extreme φάσεις) και ξεθωριάζει κάπως το tattoo. Στα παλιότερα χρώματα το μαύρο π.χ. γινόταν πράσινο μετά από χρόνια. Φυσικά ρόλο παίζει και αν θα σ'το χτυπήσει καλά, να'ναι καλά τα χρώματα κλπ. Από χρόνο, δεν ξέρω ακριβώς να σου πώ. Εδώ ακόμα και τα δικά μου θάμπωσαν που δεν τα'χω πολύ πάνω από χρόνο. Φυσικά μη φανταστείς ότι ξέβαψαν, απλά δεν είναι το μαύρο το κατράμι που ήταν στην αρχή.

Οπως τα λεει ο Gothic...εγω το εχω 3 χρονια σχεδον και εχει ξεβαψει λιγο...ειδικα αν ξεφλουδιζει το σωμα σιγα σιγα την "κανει" το tattoo...ωστοσο για να χαλασει θελει πολυ καιρο...πανω απο 60 χρονια, αλλως δεν ειναι καλοχτυπημενο!!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #73 στις: 05/04/08, 13:13 »
Όσοι το επιλέγουν έχουν πιστεύω επίγνωση της κατάστασης, και ξέρουν ότι θα ξεβάψει κάπως. Μουτζούρα δεν γίνεται σε καμία περίπτωση, αν και το μουτζούρα είναι επίσης υποκειμενικό. Οπότε είναι θέμα επιλογής.
Δε τα ξέρουν όλοι. Είναι θέμα επιλογής σαφώς, όπως επιλογή μας είναι να πάμε να βάλουμε π.χ. σιλικονάτα στήθη, κάτι που προσωπικά απεχθάνομαι. Αυτό όμως τι σημαίνει? οτι δε μπορώ να πω τη γνώμη μου στο άτομο που θα τα βάλει?

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #74 στις: 05/04/08, 14:08 »
Όσοι το επιλέγουν έχουν πιστεύω επίγνωση της κατάστασης, και ξέρουν ότι θα ξεβάψει κάπως. Μουτζούρα δεν γίνεται σε καμία περίπτωση, αν και το μουτζούρα είναι επίσης υποκειμενικό. Οπότε είναι θέμα επιλογής.
Δε τα ξέρουν όλοι. Είναι θέμα επιλογής σαφώς, όπως επιλογή μας είναι να πάμε να βάλουμε π.χ. σιλικονάτα στήθη, κάτι που προσωπικά απεχθάνομαι. Αυτό όμως τι σημαίνει? οτι δε μπορώ να πω τη γνώμη μου στο άτομο που θα τα βάλει?

Σου απαγόρεψε κανένας να πείς τη γνώμη σου?