Αποστολέας Θέμα: Tattoo.....  (Αναγνώστηκε 145411 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1372
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #75 στις: 05/04/08, 14:37 »
Καλέ έλεος ποιος σε εμπόδισε?!?
Είναι λογικό να φεύγει το τατού με την κυκλοφορία...
Ό,τι βάζεις επάνω στο δέρμα σου περνάει κατά 10% περίπου αν θυμάμαι καλά στην κυκλοφορία... Πόσο μάλλον εάν είναι μόνιμο αυτό που έχεις επ'ανω...
Το μελάνι διαλύεται στην κυκλοφορία με τον καιρό και αποβάλλεται... Είναι η μόνη λογική εξήγηση που μπορώ να δώσω..

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #76 στις: 05/04/08, 14:44 »
Το tattoo ούτως ή άλλως είναι υποδόριο. Το οποίο σημαίνει ότι δεν φτάνει πέρα απ'το θύλακα της τρίχας. Είναι ακόμα πιο πριν. Πράγμα το οποίο το καθιστά σχετικά ευάλωτο στις διάφορες "μετατροπές" του δέρματος. Εκτός αυτού, όπου και να είναι χτυπημένο, μην ξεχνάμε πως χρησιμοποιούνται μη βλαπτικά προς τον οργανισμό χρώματα, άρα όπως και να'χει είναι λογικό να ξεθωριάσει κάπως.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #77 στις: 05/04/08, 14:54 »
Αν κάνει πάντως τατού η γυναίκα μου, θα τη τουλουμιάσω στο ξύλο

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #78 στις: 05/04/08, 14:56 »
Καλέ έλεος ποιος σε εμπόδισε?!?
Είναι λογικό να φεύγει το τατού με την κυκλοφορία...
Ό,τι βάζεις επάνω στο δέρμα σου περνάει κατά 10% περίπου αν θυμάμαι καλά στην κυκλοφορία... Πόσο μάλλον εάν είναι μόνιμο αυτό που έχεις επ'ανω...
Το μελάνι διαλύεται στην κυκλοφορία με τον καιρό και αποβάλλεται... Είναι η μόνη λογική εξήγηση που μπορώ να δώσω..


http://www.krijos.be/artshop/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=33
Να πως δουλεύει  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #79 στις: 08/04/08, 06:29 »
Αν κάνει πάντως τατού η γυναίκα μου, θα τη τουλουμιάσω στο ξύλο

Κι εγω (οχι τη δικια σου) ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #80 στις: 08/04/08, 10:28 »
Γεια σας .

Αρχικά έψαχνα για στούντιο στο google και με κάτι μανούβρες μου βγήκατε εσείς. Σας διάβασα και ψιλοπέθανα στο χάχανο ;D

Λοιπόν,είμαι η oblivia και έχω κάνει κάτι ταττουαζάκια. Είμαι καλό παιδί ,από σπίτι, σπουδάζω στη νομική (χρόνια ατελείωτα αλλά θα με πετάξουν όξω, που θα πάει) και ρε παιδιά,δεν με έχει σκοτώσει κανένας σο φάρ. Να ανησυχήσω;

Δοκίμασα μεδουσα και second skin κ έμεινα ικανοποιημένη απο το δεύτερο (διπλωματική απάντηση) .

εχω στο σύνολο 5 και ομολογώ οτι πιό πολύ πόνεσε στο εσωτερικό του καρπού. Πόνος όμως,όχι αστεία.

Σε όσους αναρωτιούνται,πονάει σε αστραγαλο,καρπό , ανάμεσα στο στήθος, πλευρά (αν δεν έχεις πολύ τσιτσι) και κάπου που δεν κάνει να πω γιατί είμαι και καλό κοριτσάκι.

Αυτά.

υγ: η υποκρισία της Ελληνικής κοινωνίας καταντά αηδία. Σε πόσες κ πόσους όταν με βλέπουν λένε διάφορα και όταν τους πετάω οτι σπουδάζω δικηγόρος, κάνουν τουμπεκί, ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ..... Άκρως θλιβερό να κρίνουν το μέσα από το έξω.Σαν τον ρατσισμό με τους μαύρους μη χ...ω.
Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #81 στις: 08/04/08, 11:20 »
εχω στο σύνολο 5
Να τα εκατοστήσεις :P

Σε όσους αναρωτιούνται,πονάει σε αστραγαλο,καρπό , ανάμεσα στο στήθος, πλευρά (αν δεν έχεις πολύ τσιτσι) και κάπου που δεν κάνει να πω γιατί είμαι και καλό κοριτσάκι.
Καλά όταν θα γίνουν μουτζούρες να δούμε αν θα μας λες τα ίδια :P

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1372
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #82 στις: 08/04/08, 12:13 »
χμμ... Τώρα που έιδα και το σ΄χημα να ρωτησω που έιμαι και άσχετος?
Καταστρέφει το θύλακα της τρίχας ε?
Καταστρέφει και τους ιδρωτοποιούς αδένες?
Ηλιθια ερώτηση βέβαια γιατί αυτοί που έχουν σε όλο τους το στόμα τι θα κάνουν θα πεθάνουν? αλλά απαντήστε εσείς στο χαζόχαρούμενο παιδάκι...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #83 στις: 08/04/08, 13:15 »
Δεν παθαινεις τιποτα απο tattoo...απλα καποιοι το παρακανουν σε αυτα που λενε!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #84 στις: 08/04/08, 15:43 »
Απλά θα συμφωνήσω με την oblivia κι επειδή βαρέθηκα να βλέπω ξεροκέφαλα flames δεν θα σχολιάσω περαιτέρω.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #85 στις: 08/04/08, 15:51 »
Γεια σας .

Αρχικά έψαχνα για στούντιο στο google και με κάτι μανούβρες μου βγήκατε εσείς. Σας διάβασα και ψιλοπέθανα στο χάχανο ;D

Λοιπόν,είμαι η oblivia και έχω κάνει κάτι ταττουαζάκια. Είμαι καλό παιδί ,από σπίτι, σπουδάζω στη νομική (χρόνια ατελείωτα αλλά θα με πετάξουν όξω, που θα πάει) και ρε παιδιά,δεν με έχει σκοτώσει κανένας σο φάρ. Να ανησυχήσω;

Δοκίμασα μεδουσα και second skin κ έμεινα ικανοποιημένη απο το δεύτερο (διπλωματική απάντηση) .

εχω στο σύνολο 5 και ομολογώ οτι πιό πολύ πόνεσε στο εσωτερικό του καρπού. Πόνος όμως,όχι αστεία.

Σε όσους αναρωτιούνται,πονάει σε αστραγαλο,καρπό , ανάμεσα στο στήθος, πλευρά (αν δεν έχεις πολύ τσιτσι) και κάπου που δεν κάνει να πω γιατί είμαι και καλό κοριτσάκι.

Αυτά.

υγ: η υποκρισία της Ελληνικής κοινωνίας καταντά αηδία. Σε πόσες κ πόσους όταν με βλέπουν λένε διάφορα και όταν τους πετάω οτι σπουδάζω δικηγόρος, κάνουν τουμπεκί, ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ..... Άκρως θλιβερό να κρίνουν το μέσα από το έξω.Σαν τον ρατσισμό με τους μαύρους μη χ...ω.

Χεχε... Προσωπικα εγω θα αρχιζα να λεω διαφορα οταν θα μου ελεγες οτι σπουδαζεις δικηγορος και οχι πριν... (και βεβαια δεν θα ελεγα αυτα τα διαφορα λογω εμφανισης, tattoo κτλ, αλλα λογω ... επαγγελματος) ;D ;D
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #86 στις: 08/04/08, 18:19 »
1) το χώσιμο και γενικά τις γκριμάτσες αηδίας για τη νομική τα δέχομαι γιατί τα ασπάζομαι στο έπαρκο.Αλλά οι σπουδές δεν είναι εγώ.Τα ταττού από την άλλη,είναι.

Θα απαντήσω τώρα στον φιλότεχνο καλό μας φίλο που υπερασπίζεται τις μουτζούρες σαν να ήταν σπάνιος πίκανας του Πικατσου. Πρώτον: ο σχετικός ξέρει οτι μουτζούρες γίνονται για σχέδια που εχουν πολλές λεπτομέρειες. Γιατι με τα χρόνια όπως μεταβάλλεται το ιδιο το δέρμα αλλάζουν κ όσα είναι σε αυτό. Επίσης αν γίνει όπως λες΄,υπάρχει κ το cover up. Κ τέλος,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εύχομαι στα 5ο μου(γιατι ειμαι ήδη 28) το πρόβλημα μου να ειναι αυτό και όχι καρκίνοι κλπ.

Δεν υπερασπίζομαι να ταττου θέλοντας να πείσω αυτούς που τα απορρίπτουν. Κατακρίνω την υποκρισία και από την άλλη φωνάζω όλο χαρά που είχα την ευλογία να κάνω καμβά την ψυχή μου κα να τον βλέπω όποτε νιώθω οτι το χρειάζομαι.

Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #87 στις: 09/04/08, 09:19 »
Εγω θα συμφωνησω απολυτα με οσα λες εκτος απο ενα σημειο. Εσυ (και γενικα κανενας) σαφως και δεν εισαι οι σπουδες σου, η δουλεια σου κτλ , αλλα επισης δεν εισαι και ενα (ή 10) tattoo, τα μαλια σου, τα ρουχα σου κτλ. Εσυ εισαι εσυ και θα σαι η ιδια ειτε εχεις tattoo ειτε δεν εχεις, ειτε εχεις μαλια, ειτε εισαι καραφλη, ειτε φορας μαυρα ρουχα ειτε φορας κοκκινο συνολακι. Απο κει και περα ολα ειναι θεμα γουστου, το πως θα εισαι, τι θα φορας, τι μουσικη θα ακους, τι lifestyle θα εχεις κτλ.
Δεν ειμαστε αυτο που φαινομαστε, ουτε αυτο που φοραμε. Ειμαστε απλα αυτο που ειμαστε, ξεχωριστες προσωπικοτητες. (φωνη μεσα απο το πληθος: "Εγω δεν ειμαι ξεχωριστη προσωπικοτητα", απαντηση του πληθους: "Σσσσσσσσ!!!")  ;D ;D ;D
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #88 στις: 10/04/08, 08:49 »
Καλημέρα.

Κοίταξε. Επειδή τουλάχιστον για εμένα το θέμα ταττουάζ δεν είναι κεντάω το δέρμα μου,αλλά απεικόνιση του μέσα μου, είμαι τα ταττουαζάκια μου. Μεγάλη ιστορία για πρωινάδικα ;D. Για τους τρίτους είναι εικόνες πάνω μου.Μα για μένα είναι όσα πέρασα, όσα είμαι, όσα θα ήθελα να είμαι κ όσα δυστυχώς δεν προβέπω να είμαι σε αυτή τη ζωή.

Καλημέρες :-*
Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #89 στις: 10/04/08, 09:09 »
Σαφως και το καταλαβαινω αυτο, απλα λεω αν αυριο ξυπνουσες και δεν τα χες, παλι εσυ θα ησουνα, οχι καποιος αλλος. Αυτο που ειμαστε ειτε το βγαζουμε προς τα εξω ειτε οχι, δεν αλλαζει. Καταλαβαινω καλα ομως τι λες, πιστεψε με.
Καλημερες!
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #90 στις: 10/04/08, 09:13 »
Θυμφωνούμε. Αν και να θου πω,αν αυριο κθυπνούθα χωρίθ αυτά,πάλι εγώ θα ήμουν και θα πήγαινα να τα κάνω ;)
Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #91 στις: 10/04/08, 10:27 »
Δηλαδή πριν τα κάνεις ποιά ήσουν?
Κάποια άλλη?
Είναι περιττά τα τατού, γιατί ούτως ή άλλως εσύ είσαι ο εαυτός σου, όχι τα τατού εσύ.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/04/08, 10:41 από Vampovorator »

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #92 στις: 10/04/08, 10:38 »
Θυμφωνούμε. Αν και να θου πω,αν αυριο κθυπνούθα χωρίθ αυτά,πάλι εγώ θα ήμουν και θα πήγαινα να τα κάνω ;)

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #93 στις: 10/04/08, 16:11 »
Αγαήτή oblivia !! Δεν θα βγάλεις άκρη με μερικούς σε αυτό το θέμα !!!  :P

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου κ πραγματικά χαίρομαι για 'σένα κ για το πως το βλέπεις το όλο θέμα  κ 'γω μαζί σου !! Υπάρχουν ακόμα σε αυτήν την χώρα πολύυυυυυυ λίγα ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΑ άτομα για να καταλάβουν ότι όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδοι κ δεν νιώθουν το ίδιο !! Όπως εγώ έχω την Α' νοοτροπία έτσι ο άλλος έχει την Β'....το να προσπαθεί κάποιος να σε βγάλει λάθος απλά αυτό είναι εγωιστικό κ κλειστόμυαλο εκ μέρους του !! Το να προσπαθείς να αποδείξεις σε εναν ότι δεν έχει δίκιο κ να τον αντικρούσεις είναι χάσιμο χρόνου γιατι αυτό το άτομο ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ !!!! Νόμιζα σε αυτό το θέμα θα μιλούσαμε πιο συγκεκριμένα για το θέμα tattoo ....

Να 'σαι καλά κορίτσι !!!  :D  Χάρηκα που σε γνώρισα εδώ μέσα !!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #94 στις: 10/04/08, 17:08 »
Metaphor...Το λατρεύω. Μιας κ είδα την τζίφρα σου κορίτσι . Κι εγώ χαίρομαι.

Θα πω μονάχα δυο τρία κ την κάνω για βόλτα.

Για χρόνια φοβόμουν οτι καίει ο εγκέφαλος μου γκαζόζα κι οτι γενικά ο κόσμος δεν καταλάβαινε τι γράφω η λέω επειδή, σαν αν λέμε αν διέπρατα αδίκημα ποινικό,θα είχα παραμάσχαλα λογο άρσης καταλογισμού (με άλλα λόγια οτι γεννήθηκα με βλήμα στο κεφαλι). Με αφορμη λοιπόν εσωτερικότερες μου ανησυχίες, βρήκα το θάρρος κ έκανα τεστ αι κιουιουιου. Μετά τα αποτελέσματα τα οποία κ σε άφησαν μόνη να χάσκω σαν χάνα (φεμηνιν του χάνος), διαπιστώνω οτι για να καταλάβει κάποιος τι στον Τουτατη λέω, απαιτεί απο τον αναγνώστη δεικτη εγκεφάλου την ηλικία δικαιώματος ψηφου συν την κλασσικη ευχη γεννεθλιων... Τι να πω. ¨Αλλο το να συμφωνεί κάποιος η όχι με μία αποψη και ΑΛΛΟ να την παραφράζει περιορισμένος από αυθαιρετα στεγανά... Δεν με παραξένεψε το οτι πολλοι διαφωνούν και αδυνατούν να κατανοήσουν. Εδω ποιητές με παγκόσμια φήμη κ νομπελ και κάποιοι όταν ακούν ποιημά τους νομίζουν οτι ακουν ανάγνωση απο φυλλάδιο του ΚΚΕ η οδηγιές λειτουργίας του κλιματιστικού. Με έκανε όμως να τρίβω την μυτη στην οθόνη μου μπας κ δω απο κοντά καλύτερα η επιλεκτική (κ ΠΛΗΡΩΣ ΕΣΦΑΛΜΕΝΗ) προσεγγιση των όσων έγραψα. Τέλος παντωνε.

Μια φορά, εάν καποιος απο εσας θελησει κατι θα χαρώ να μεταλαμπαδευσω (ψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψ.......................) τις λιγες γνώσεις μου.

φιλια! :-* :-* :-*
Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #95 στις: 10/04/08, 18:16 »
Mωρε ολα καλα και αγια, απλα αυτο που εννοουσα εγω ειναι το απλο "τα ρουχα δεν κανουν τον παπα"...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #96 στις: 10/04/08, 21:15 »
Mωρε ολα καλα και αγια, απλα αυτο που εννοουσα εγω ειναι το απλο "τα ρουχα δεν κανουν τον παπα"...

Johnie σωστό και αυτό αλλά και η oblivia εχει δίκιο... Γιατί σκέψου αν εσύ ή εγώ ήμασταν π.χ. 20 κιλά ελαφρύτεροι, αντί για κοντά μαλλιά είχαμε ξανθά μακρυα, αντι για προκοιλιακούς :P "φέτες" και ποντίκια αντί για t-shirts φορούσαμε πουκάμισα και γραβάτες... δεν νομίζω να ήμασταν οι ίδιοι...

Και η oblivia θέλω να πιστεύω ότι μιλάει για αυτούς που κάνουν ένα ταττού που κάτι τους "λέει" και όχι για αυτούς που το κάνουν για να το δείχνουν...

Νόμιζα σε αυτό το θέμα θα μιλούσαμε πιο συγκεκριμένα για το θέμα tattoo ....

Δίκιο έχεις, και μιας και εγώ ξεκίνησα αυτό το θέμα ας ρωτήσω αν ξερετε πόσο καιρό πριν ξεκινήσεις τα μπάνια ( δηλαδή έκθεση στον ήλιο ) μπορείς να κάνεις...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #97 στις: 10/04/08, 22:57 »
Δηλαδή πριν τα κάνεις ποιά ήσουν?
Κάποια άλλη?
Είναι περιττά τα τατού, γιατί ούτως ή άλλως εσύ είσαι ο εαυτός σου, όχι τα τατού εσύ.

με την ίδια λογική είναι περιττά και τα ρούχα, τα μαλλιά κλπ... ??? ??? ???
Καθώς είναι κατι που σε εκφράζει -τα ταττου, το στυλ των μαλλιών, τα ρούχα- ειναι ταυτοχρονα και κομματι του εαυτου σου. Π.χ. αν εγώ ντυθώ κτ που ειναι τελειως εκτος του στυλ μου, τότε θα παψω να ειμαι και εγω. θα ειμαι κπ αλλη, κτ που θα προσπαθώ να υποδυθώ :-\
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #98 στις: 11/04/08, 00:14 »
Η φύση μας γέννησε χωρίς ρούχα. Και χωρίς τατού.
Αυτό που είμαστε είναι η προσωπικότητα μας, και τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #99 στις: 11/04/08, 00:20 »
Η φύση μας γέννησε χωρίς ρούχα. Και χωρίς τατού.

Να σε ρωτήσω κάτι Vampovorator, κι αν θες μου απαντάς. Ποιά είναι η ηλικία σου, και ποιά η γνώμη σου για τα άτομα που έχουν tattoo?