Αποστολέας Θέμα: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)  (Αναγνώστηκε 5456 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
οπως λεει ο τιτλος οσοι τυχαινει να κανετε κανα visit σ αυτο το blog,σημερα επισημα το εκλεισαν...και απ οτι φαινεται η μαχη εναντιων των blogs,ολο και μεγαλωνει,και αρχιζουν να καταρρεουν σιγα σιγα....
γιατι πιστευετε οτι το κατεβασαν?επαιξε κανα παιχνιδι απο πισω? κατι ειχα δει οτι παιζοταν με τριανταφυλλοπουλο τωρα τελευταια...και το site zougla, τα χωνει στο troktiko και τον "θανατο" του, τον δινει ως παθημα στα αλλα blogs, για να προσεχουν τι γραφουν....
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #1 στις: 06/08/09, 18:19 »
Ε ειχε ηδη κανει αρκετους εχθρους. Προσωπικα ποτε δεν το συμαπθησα σαν μπλογκ και ειχε πραγματα με τα οποια διαφωνουσα καθετα αλλα εκανε μεγαλες αποκαλυψεις για πολιτικους και εκανε δυνατους εχθρους. Εγω προσωπικα θα συμπαραστεκομουν οσο και να διαφωνω στο να μην κλεισει σε καμια περιπτωση το τροκτικο. Ο καιρος που θα κλεινουν ενα ενα τα μπλογκς δεν αργει για αυτο δεν ειναι ωρα να τρωγομαστε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #2 στις: 06/08/09, 18:21 »
Η απάντηση του τρωκτικού: http://www.mediasoup.gr/node/1945

Ανεξάρτητα με το αν συμπαθούσε κανείς ή όχι το συγκεκριμένο blog, το κλείσιμό του είναι πολύ ανησυχητικό...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #3 στις: 06/08/09, 18:22 »
Δυστυχώς ναι, έκλεισαν το "Τρωκτικό". :-\Πάντα, το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό...Δεν είναι εύκολο να "αντιμιλάς" σε έναν Μάκη (και με επιχειρήματα ;)).Πολύ φοβάμαι ότι θα ακουλουθήσουν κι άλλες τέτοιες ενέργειες κατά των blogs, αυτό ήταν μόνο η αρχή...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #4 στις: 06/08/09, 18:30 »
Δυστυχώς ναι, έκλεισαν το "Τρωκτικό". :-\Πάντα, το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό...Δεν είναι εύκολο να "αντιμιλάς" σε έναν Μάκη (και με επιχειρήματα ;)).Πολύ φοβάμαι ότι θα ακουλουθήσουν κι άλλες τέτοιες ενέργειες κατά των blogs, αυτό ήταν μόνο η αρχή...
απ οτι βλεπω Γεωργια,απ την απαντηση του τροκτικου, που εδωσε ο Trooper απο πανω σου, θα φτιαχτει συντομα τωρα κατι αλλο, που απ οτι λενε δεν θα μπορει να κατεβει με τιποτα...δεν μπορω να καταλαβω πως το σκεφτονται και τι, αλλα ειναι ενδιαφερον το τι θα ακολουθησει...

*βεβαια το σχολιο για το μεγαλυτερο blog στον κοσμο (απο visits πιθανοτατα) δεν νομιζω να ειναι το τροκτικο, ανεξαρτητα απ το τι λενε αυτοι :P
Ε ειχε ηδη κανει αρκετους εχθρους. Προσωπικα ποτε δεν το συμαπθησα σαν μπλογκ και ειχε πραγματα με τα οποια διαφωνουσα καθετα αλλα εκανε μεγαλες αποκαλυψεις για πολιτικους και εκανε δυνατους εχθρους. Εγω προσωπικα θα συμπαραστεκομουν οσο και να διαφωνω στο να μην κλεισει σε καμια περιπτωση το τροκτικο. Ο καιρος που θα κλεινουν ενα ενα τα μπλογκς δεν αργει για αυτο δεν ειναι ωρα να τρωγομαστε.
ουτε εγω το συμπαθουσα ιδιαιτερα...ειτε γιατι τα η θεματολογια του ηταν οτι να ναι, η πολιτικη του θεση ηταν οτιναναι, αλλα ναι, καποια θεματα του blog αυτου αξιζαν..

π.χ εβλεπες θεμα για σκανδαλα,και απο πανω : ποιανου ειναι αυτος ο κωλος? :P σε τετοιο στυλ,δεν ηταν καλα δομημενο, και μαζευε πολλες και χαζες ειδησεις, αλλα αυτο το οτι τα εχωνε καλα καποιες φορε, γι αυτο αξιζε...
« Τελευταία τροποποίηση: 06/08/09, 18:33 από Spell@lchemist! »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #5 στις: 06/08/09, 18:40 »
Δυστυχώς ναι, έκλεισαν το "Τρωκτικό". :-\Πάντα, το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό...Δεν είναι εύκολο να "αντιμιλάς" σε έναν Μάκη (και με επιχειρήματα ;)).Πολύ φοβάμαι ότι θα ακουλουθήσουν κι άλλες τέτοιες ενέργειες κατά των blogs, αυτό ήταν μόνο η αρχή...
απ οτι βλεπω Γεωργια,απ την απαντηση του τροκτικου, που εδωσε ο Trooper απο πανω σου, θα φτιαχτει συντομα τωρα κατι αλλο, που απ οτι λενε δεν θα μπορει να κατεβει με τιποτα...δεν μπορω να καταλαβω πως το σκεφτονται και τι, αλλα ειναι ενδιαφερον το τι θα ακολουθησει...

*βεβαια το σχολιο για το μεγαλυτερο blog στον κοσμο (απο visits πιθανοτατα) δεν νομιζω να ειναι το τροκτικο, ανεξαρτητα απ το τι λενε αυτοι :P

Φαντάζομαι θα κάνουν κάτι εκτός google, είτε σε δικό τους domain είτε σε domain που οι όροι χρήσης δεν επιτρέπουν το κλείσιμο του blog από απλές καταγγελίες.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #6 στις: 06/08/09, 18:59 »
Δυστυχώς ναι, έκλεισαν το "Τρωκτικό". :-\Πάντα, το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό...Δεν είναι εύκολο να "αντιμιλάς" σε έναν Μάκη (και με επιχειρήματα ;)).Πολύ φοβάμαι ότι θα ακουλουθήσουν κι άλλες τέτοιες ενέργειες κατά των blogs, αυτό ήταν μόνο η αρχή...
απ οτι βλεπω Γεωργια,απ την απαντηση του τροκτικου, που εδωσε ο Trooper απο πανω σου, θα φτιαχτει συντομα τωρα κατι αλλο, που απ οτι λενε δεν θα μπορει να κατεβει με τιποτα...δεν μπορω να καταλαβω πως το σκεφτονται και τι, αλλα ειναι ενδιαφερον το τι θα ακολουθησει...

*βεβαια το σχολιο για το μεγαλυτερο blog στον κοσμο (απο visits πιθανοτατα) δεν νομιζω να ειναι το τροκτικο, ανεξαρτητα απ το τι λενε αυτοι :P

Φαντάζομαι θα κάνουν κάτι εκτός google, είτε σε δικό τους domain είτε σε domain που οι όροι χρήσης δεν επιτρέπουν το κλείσιμο του blog από απλές καταγγελίες.
καταρχην, ηταν μηνυσεις και οχι απλες καταγγελίες....και κατι σε δικο τους domain, μπορει ανετα να το κλεισουν με μηνυσεις...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #7 στις: 06/08/09, 19:00 »
Ούτε εγώ τους συμπαθούσα τρελά αλλά σίγουρα δεν έπρεπε να τους κλείσουν...

Πάντως, συνήθως αυτά είναι σαν την Λερναία Ύδρα... Μόλις κόψεις ένα κεφάλι φυτρώνουν άλλα δέκα...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #8 στις: 07/08/09, 02:19 »
επανηλθε....:)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #9 στις: 20/09/09, 07:50 »
Αναρωτιέμαι πώς συντηρούνται όλοι οι επαγγελματίες bloggers της ιντερνετικής ειδησεογραφίας.

Παρόλα αυτά η λογοκρισία προκαλεί αηδία.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #10 στις: 19/07/10, 20:25 »
bump.
E γνωστό τί έγινε.Μην βάζω λινκς.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #11 στις: 19/07/10, 20:51 »
Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το troktiko αλλά με ανησυχεί κι εμένα το γεγονός ότι έκλεισε. Σήμερα διάβασα και μια είδηση για το "κατέβασμα" δύο άλλων οn-line "υπηρεσιών" του εξωτερικού που βοηθάνε τους χρήστες να φτιάχνουν blogs και forums.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #12 στις: 19/07/10, 20:56 »
lol parantox μάλλον δεν μένεις ελλάδα ε?
http://trelosgatos.blogspot.com/2010/07/blog-post_19.html

Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #13 στις: 19/07/10, 23:51 »
Το να ''σκοτώνεις'' ό,τι σε χαλάει και δεν συμπαθείς ειναι στοιχείο φασισμού και ανελευθερίας.
 
Ελεύθερη δημοσιογραφία στην Ελλάδα δεν υπάρχει γιατί βρίσκεται κάτω από επιχειρηματικές ''σκεπές'' που δεν επιτρέπουν
να θιγούν οι όποιες παρατυπίες τους όσο σοβαρές και να είναι.
 
Άρα υπάρχει ευνουχισμένη και ανώδυνη δημοσιογραφία που στην ουσία δεν προσφέρει τίποτα στην παρουσίαση της πραγματικής και ανόθευτης αλήθειας.
 
Το ''τρωκτικό'', πέρα από αδιάφορες ειδήσεις, ''τσίγκλαγε'', ''ενοχλούσε'', παρουσίαζε και μιλούσε για πράγματα που δεν τολμούν να μιλήσουν τα ''καπελωμένα'' ΜΜΕ [κανάλια και εφημερίδες].
 
Ο καθένας από μας αν θέλει να λέγεται σοβαρός και υπεύθυνος πολίτης, οφείλει να έχει κρίση και να ξεχωρίζει και να καταλαβαίνει τι ''γίνεται γύρω του'' και να μην καταπίνει όλα όσα του σερβίρουν.
 
Αυτή είναι η γνώμη μου 

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκλεισαν το troktiko ( troktiko.blogspot.com)
« Απάντηση #14 στις: 21/07/10, 16:02 »
lol parantox μάλλον δεν μένεις ελλάδα ε?
http://trelosgatos.blogspot.com/2010/07/blog-post_19.html


Όχι Ελλάδα μένω (κάποιοι κακοπροαίρετοι λένε στον κόσμο μου  :P ) και την είδηση την ήξερα, απλώς σχολίασα συγκεκριμένα το κλείσιμο του blog. Τυχαίνει να συμπίπτει με το κατέβασμα δύο άλλων site όπως ανέφερα, όπου και πάλι εμπλέκονται οι αρχές αλλά χωρίς να έχουν δοθεί λεπτομέρειες.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2075 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/07, 02:18
από schizm
13 Απαντήσεις
4513 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/09, 19:36
από Spell@lchemist!
89 Απαντήσεις
20654 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/10, 22:45
από Vaiking