Αποστολέας Θέμα: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro  (Αναγνώστηκε 49970 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Γεια σας και από μένα, παρακολουθώ το forum σας καιρό, παίζω αρκετά χρόνια ακουστική κιθάρα (έπαιζα και επαγγελματικά κάποια χρόνια) καθώς και ηλεκτρική στο γκρουπάκι που έχουμε μαζί με άλλους "μεστωμένους" ροκάδες.
Ο λόγος που γράφω σε αυτή την ενότητα είναι ο εξής:
Έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή παλιών (και νέων) Λαϊκών & έντεχνων τραγουδιών που τα έχω γράψει ο ίδιος σε Guitar pro (Όλα τα όργανα - κιθάρα, μπουζούκι, μπάσο, ακκορντεόν, ντραμς κλπ) και θα ήθελα να τη μοιραστώ μαζί με τα μέλη του forum.
Η κρίσιμη ερώτηση είναι "είναι νόμιμο το ανέβασμα Guitar pro tabs στην Ελλάδα ή σκοντάφτουμε πάνω σε πνευματικά δικαιώματα ΑΕΠΙ κλπ" ???
Παρακαλώ, ας με ενημερώσει κάποιος από τους διαχειριστές...
 
Βαγγέλης (elrich)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/08/10, 11:23 από elrich »

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #1 στις: 15/09/10, 09:32 »
Λοιπόν... τελικά έφτιαξα στα γρήγορα ένα free forumάκι και τα ανάρτησα εκεί για όποιον θέλει να τα κατεβάσει. Αρχικά έχω βάλει καμιά τριανταριά που είναι τελείως έτοιμα, και καθημερινά σχεδόν το εμπλουτίζω.
Για όποιον ενδιαφέρεται http://laikikithara.forumer.com απλώς κάντε μια εγγραφή για να μπορέσετε να τα δείτε (για να μην τα έχω και φόρα παρτίδα και μου την πέσει κανείς για δικαιώματα κλπ).
 
ΥΓ Εννοείται ότι το kithara.gr μπορεί να τα χρησιμοποιεί όπως θέλει...

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #2 στις: 30/01/13, 14:57 »
Ξεθάβω το παλιό thread γιατί δεν έχει νόημα να φτιάξω καινούριο:

To forum του laikikithara.forumer.com μας άφησε χρόνους, όπως και όλα τα free-forums της forumer.
Λόγω της παρατεταμένης αργοπορίας (μάλλον αποτυχία) στην αλλαγή hosting που μας επέβαλλε ο πάροχος, δημιουργήσαμε ένα νέο forum για να έχετε πρόσβαση στα tabs. Δυστυχώς οι παλιοί πρέπει να ξαναεγγραφείτε, αλλά αυτά έχει η ελεύθερη ζωή!
 
 Η διεύθυνση του νέου forum είναι:
 http://laikikithara.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #3 στις: 30/01/13, 15:00 »
ωραίος ρε el που συνεχίζεις να τα μοιράζεις!
ευχαριστούμε!

Αποσυνδεδεμένος kiwi

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #4 στις: 30/01/13, 17:30 »
πρώτο φάουλ για μένα  έχεις κλειδωμένες τις κατηγορίες στο φορουμ και δεν φτάνει αυτό , εγώ προσωπικά δεν βλέπω κανενα αρχείο για guitar pro  :P αν νομιζεις οτι με το να λοκάρεις της κατηγορίες θα μαζέψεις κόσμο  είσαι πολύ λάθος φίλε μου , το μόνο που θα καταφέρεις πιστευω είναι να έχεις μέλη με 0  ποστ, προσωπικά δεν έμεινα ευχαριστημένος απο το site σου θα ήθελα να το διορθώσεις ... , όσο για τα τάμπ πολύ θα ήθελα να δω την δουλιά σου  άλλα You haven't got the rights to download this file..
 :-[

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #5 στις: 30/01/13, 18:39 »
πρώτο φάουλ για μένα  έχεις κλειδωμένες τις κατηγορίες στο φορουμ και δεν φτάνει αυτό , εγώ προσωπικά δεν βλέπω κανενα αρχείο για guitar pro  :P αν νομιζεις οτι με το να λοκάρεις της κατηγορίες θα μαζέψεις κόσμο  είσαι πολύ λάθος φίλε μου , το μόνο που θα καταφέρεις πιστευω είναι να έχεις μέλη με 0  ποστ, προσωπικά δεν έμεινα ευχαριστημένος απο το site σου θα ήθελα να το διορθώσεις ... , όσο για τα τάμπ πολύ θα ήθελα να δω την δουλιά σου  άλλα You haven't got the rights to download this file..
 :-[

Αντί να γκρινιάζεις σαν την κακιά γριά, θα μπορούσες απλώς να μου αναφέρεις ότι έχει γίνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις του forum που ανέβηκε με την ψυχή στο στόμα μέσα σε μια μέρα.
Όντως δεν είχα τσεκάρει το allow download for members, το έφτιαξα και τώρα μπορεί να κατεβάσει ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ που θα γραφτεί τα tabs και σε ευχαριστώ για την υπόδειξη (που μόνο υπόδειξη δεν ήταν).
Τους λόγους του ότι δεν μπορείς να δεις τις κατηγορίες με τα tabs και φυσικά να τα κατεβάσεις αν δεν γραφτείς πρώτα, τους εξηγώ αναλυτικά και εδώ και στο forum.
Τώρα σε αυτό που μου αναφέρεις, ότι το έκανα εσκεμένα προσπαθώντας να μαζέψω κόσμο... τι να πω... ούτε κόμα σε προεκλογική περίοδο είμαι ούτε 15χρονος που μαζεύω Likes στο facebook.
Λίγη ευγένεια δε βλάπτει απέναντι σε κάποιους που μοχθούν και μοιράζονται αφιλοκερδώς τον κόπο τους και προπαντώς δεν τους ξέρεις κι από χθες.

Αυτά.
 ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 30/01/13, 18:55 από elrich »

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #6 στις: 30/01/13, 20:24 »
Boys
περισσοτερο respect δεν βλαπτει. Μιλαμε για εναν ανθρωπο [ELRICH ναι με κεφαλαια] που εχει βοηθησει και βοηθαει πολυ κοσμο [ μηδε και εμου εξαιρουμένου ] αφιλοκερδως και παντα με μεγαλη διαθεση προσφορας.
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #7 στις: 30/01/13, 20:49 »
Boys
περισσοτερο respect δεν βλαπτει. Μιλαμε για εναν ανθρωπο [ELRICH ναι με κεφαλαια] που εχει βοηθησει και βοηθαει πολυ κοσμο [ μηδε και εμου εξαιρουμένου ] αφιλοκερδως και παντα με μεγαλη διαθεση προσφορας.


Τώρα που πέθανε αυτή συνεχίζω το έργο της  8)


Αποσυνδεδεμένος nataliawoj

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #8 στις: 07/06/16, 12:58 »
Kalo 8emataki kai endiaferon ta tragoudakia. :)

Αποσυνδεδεμένος Άχρηστος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Έχω Ελληνικά Λαϊκά τραγούδια σε Guitar pro
« Απάντηση #9 στις: 08/06/16, 11:14 »
πρώτο φάουλ για μένα  έχεις κλειδωμένες τις κατηγορίες στο φορουμ και δεν φτάνει αυτό , εγώ προσωπικά δεν βλέπω κανενα αρχείο για guitar pro  :P αν νομιζεις οτι με το να λοκάρεις της κατηγορίες θα μαζέψεις κόσμο  είσαι πολύ λάθος φίλε μου , το μόνο που θα καταφέρεις πιστευω είναι να έχεις μέλη με 0  ποστ, προσωπικά δεν έμεινα ευχαριστημένος απο το site σου θα ήθελα να το διορθώσεις ... , όσο για τα τάμπ πολύ θα ήθελα να δω την δουλιά σου  άλλα You haven't got the rights to download this file..
 :-[
ο ορισμος του ελληνα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
13 Απαντήσεις
19633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/04, 13:27
από Καρχαρίας
25 Απαντήσεις
25580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/10, 19:37
από sofitia
5 Απαντήσεις
5151 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/04, 15:02
από mafiozos
3 Απαντήσεις
6111 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/10, 22:27
από KYRIAKOYLA123
3 Απαντήσεις
14949 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/11, 11:01
από Δημητρης.Δομ
0 Απαντήσεις
7821 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/12, 09:59
από marco polo
0 Απαντήσεις
4060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/13, 20:21
από parapetamenos
6 Απαντήσεις
9862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/16, 10:19
από elrich
0 Απαντήσεις
4571 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/20, 04:26
από rosil
0 Απαντήσεις
266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/24, 03:19
από podogej