Αποστολέας Θέμα: Lines in the sand solo cover/πρώτο μου βιντεάκι στο 'tube  (Αναγνώστηκε 3824 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα!

Ανέβασα ένα βιντεάκι στο youtube όπου παίζω το σόλο του κομματιού που γράφω στον τίτλο (από Dream Theater είναι). Είναι το πρώτο μου βίντεο που ανεβάζω, σκοπεύω να τραβήξω κι άλλα ίσως και δικά μου κομμάτια/ιδέες.

Η κάμερα είναι δανεική και δεν ξέρω να τη χειρίζομαι καλά γι'αυτό και η εικόνα είναι λίγο σκοτεινή. Όσο για το παίξιμο έχει ένα τραγικό λάθος (μεταξύ άλλων, όχι τόσο τραγικών) το οποίο με ξενερώνει πολύ αλλά τα αλλά takes που έκανα δεν είχαν το ίδιο feel και δεν προλάβαινα να κάνω και πάρα πολλά!

Ελπίζω να σας αρέσει! περιμένω τα σχόλιά σας για τα πάντα!! ;D



P.s. κάντε με κανά add στο tube!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Δεν γνωρίζω το κομμάτι (ίσως γι'αυτό δεν κατάλαβα το λάθος), αλλά μου άρεσε το παίξιμό σου. Στείλε κι άλλα, βίντεο ή σκέτο ήχο.
Στο επόμενο βίντεο κάτσε κάπου όπου να μην έχεις παράθυρο πίσω σου, γιατί η κάμερα στην φωτομέτρηση λαμβάνει υπόψη το φωτεινό εξωτερικό κι έτσι το εσωτερικό του δωματίου φαίνεται πολύ σκούρο.

Αποσυνδεδεμένος Bekos®

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • ♫ A Change Of Seasons
    • Προφίλ
Πολύ καλός ρε!
 :up
Εκτός από το παίξιμό σου, μου άρεσε πάρα πολύ και ο ήχος σου!
(btw η εικόνα είναι όντως αρκετά σκοτεινή. Τι ακριβώς προσπαθείς να κρύψεις από το δωμάτιό σου, και στήθηκες στο παράθυρο, φίλε Νίκο...?)
 ;D :P
Keep rocking!  :solo
J. R. R. Tolkien:
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Καταρχάς, συγχαρητήρια για το πολύ καλό tone ;).. Κατά δεύτερον, συγχαρητήρια για την πολύ όμορφη χρήση του wah.. Παρόλα αυτά, επειδή γνωρίζω το συγκεκριμένο solo απ'έξω και ανακατωτά (το έχω ακούσει/παίξει πάνω από 300 φορές σίγουρα) διέκρινα κάποια προβλήματα στο χρόνο σε ορισμένα περάσματα.. Επειδή έχω ακούσει 1-2 ηχογραφήσεις σου, νομίζω ότι μπορείς να παίξεις πολύ καλύτερα απ'ότι στο συγκεκριμένο video.. Πιστεύω ότι δεν σε απογοητεύω με τα λεγόμενα μου, αλλά σε ενθαρρύνω να ηχογραφήσεις το κομμάτι ξανά επειδή φαίνεται καθαρά ότι το "έχεις" (εδώ έχεις παίξει GG σε αργό solo του JP θα κολλήσεις :D)..

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ και τους τρεις που είδατε το βιντεάκι και το σχολιάσατε ;)

Βραζίλη, αυτό με την φωτομέτρηση της κάμερας που λες δεν το είχα σκεφτεί καθόλου, ευχαριστώ για την ιδέα!
Την κάμερα βέβαια την επέστρεψα και δεν ξέρω με πιο τρόπο θα τραβήξω κάτι για το youtube, ίσως με μια παλιά μου cybershot που ανοίγει όποτε θέλει, αν μου κάνει την χάρη ;D

Σπύρο, μάλλον την γιγαντοαφίσα της Shakira εννοείς  :P (πλάκα κάνω, αν και στο δρόμο είναι...).
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια και για το σχόλιο στο youtube πάντως, i appreciate ;D

faser, βασικά ναι ξεφεύγω αρκετά από τον ρυθμό σε πολλά σημεία και στην αρχή δε μου χτύπαγε τόσο άσχημα αλλά τώρα έχω αρχίσει να ξενερώνω πολύ που το ανέβασα με αυτά τα λάθη. Όπως είπα, το προτίμησα από τα άλλα takes μόνο και μόνο επειδή το feel είναι καλύτερο (τα άλλα βγήκαν πιο "σωστά" αλλά και πιο "ρομποτικά") χωρίς να θέλω να δικαιολογηθώ.
Χαίρομαι πάντως που σου άρεσε η χρήση του wah και ο ήχος ;) ο ήχος είναι κάτι στο οποίο δίνω πολύ μεγάλη σημασία!

Αποσυνδεδεμένος Mahogany

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Τζαματο!!!Καλη δουλεια ρε φιλε, καλη συνεχεια σου ευχομαι!

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Thanks φίλε μου, να'σαι καλά για το σχόλιο :beer

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
πολύ ωραίος μαν!ωραίο tone επίσης!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Spell@lchemist! χαίρομαι που σου άρεσε και ευχαριστώ για το σχόλιο και στο youtube! (δεν μπορείς να πεις απάντησα αμέσως ε; :P)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
84 Απαντήσεις
44415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 17:04
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
2 Απαντήσεις
2838 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/08, 01:01
από Spell@lchemist!
0 Απαντήσεις
1946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 22:36
από Lightstringer
45 Απαντήσεις
13056 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/09, 00:35
από hot_sauce (φλουτσ)
9 Απαντήσεις
4816 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/10, 18:57
από CLIFF EM ALL
5 Απαντήσεις
3610 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/09, 00:43
από faser
2 Απαντήσεις
2320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/10, 17:59
από Lightstringer
3 Απαντήσεις
2767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/10, 21:31
από let me know 796
5 Απαντήσεις
3280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/10, 09:06
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
3052 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/18, 13:25
από Martzivanos Kostas