Αποστολέας Θέμα: Flames απο Λιστα Στουντιο  (Αναγνώστηκε 3637 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CONAN1980

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Flames απο Λιστα Στουντιο
« στις: 26/03/10, 21:32 »
Έλεος ρε παιδιά με τα κακοφτιαγμένα στούντιος , την κακή ηχητική τα μέτρια μηχανήματα. Άνοιξε πριν λίγες μέρες ένα εκπληκτικό στούντιο λίγα βήματα απο τη στάση νομισματοκοπέιου του Μετρό.Ένα θα σας πώ αίθουσα 40 τμ με τέλεια ηχητική και τα καλύτερα μηχανήματα που έχω δεί.Οrange rockerevlerb (λαμπάτος) με καμπίνα  4 x 12 vintage celestion ηχεία , και Marshall jcm 2000 (λαμπάτος) με καμπίνα slope 4x12 vintage celestion και Αmpeg svt3pro  με καμπίνα ampeg 4 x 10 και horns....απλά δεν υπάρχει 12 ε την ώρα , ααα ξέχασα να πω ότι το στούντιο διαθέτει ίσως το καλύτερο σέτ ντραμς που έχω παίξει (yamaha oak custom )....το σετάκι χωρίς βάσεις και πιατίνια έχει γύρω στα 3000 Eυρά!!!! check it out και ο ιδιοκτήτης είναι ο ίδιος μουσικός ( τραγουδιστής στο συγκρότημα ΝΕΚΥΙΑ)

ΝΕΚΥΙΑ STUDIOS 210 6545290

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #1 στις: 26/03/10, 22:05 »
... ο ιδιοκτήτης είναι ο ίδιος μουσικός ( τραγουδιστής στο συγκρότημα ΝΕΚΥΙΑ)
ΝΕΚΥΙΑ STUDIOS 210 6545290


CONAN1980, το email σου ειπαμε οτι ειναι groupnekyia@gmail.com;  ::)  Κοιτα συμπτωση ρε παιδι μου.  ::)
Γιατι αραγε δεν λετε ολη την αληθεια; κακο ειναι;
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #2 στις: 26/03/10, 22:13 »
... ο ιδιοκτήτης είναι ο ίδιος μουσικός ( τραγουδιστής στο συγκρότημα ΝΕΚΥΙΑ)
ΝΕΚΥΙΑ STUDIOS 210 6545290



CONAN1980, το email σου ειπαμε οτι ειναι groupnekyia@gmail.com;  ::)  Κοιτα συμπτωση ρε παιδι μου.  ::)
Γιατι αραγε δεν λετε ολη την αληθεια; κακο ειναι;


Tραγικοι...εγω κ το mail να μην εβλεπα, ημουν σιγουρος οτι ειναι ο ιδιοκτητης...τις τελευταιες 2 μερες εχει κανει add το μισο MySpace...και σιγα τον εξοπλισμο...ο JCM900 ειναι στο 90% των studios...

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #3 στις: 26/03/10, 22:46 »
Tραγικοι...εγω κ το mail να μην εβλεπα, ημουν σιγουρος οτι ειναι ο ιδιοκτητης...τις τελευταιες 2 μερες εχει κανει add το μισο MySpace...και σιγα τον εξοπλισμο...ο JCM900 ειναι στο 90% των studios...

Μπορει να μην ειναι ο ιδιοκτητης (γιατι μαλλον αυτος ειναι ο νδραμερ: το καλύτερο σέτ ντραμς που έχω παίξει), αλλα ας ελεγε ο τραγουδιστης μας εχει ενα στουνδιο κτλ, θα το εκτιμουσα περισσοτερο.
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος CONAN1980

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #4 στις: 28/03/10, 20:37 »
Nα αποδείξω τώρα ότι δεν είμαι ελέφαντας  , δε θα το κάνω εγώ έπαιξα μου άρεσε , είπα σαν ελευθερος άνθρωπος να γράψω μια γνώμη. Ας πάει ο κόσμος και ας κρίνει. Δεν έχω κάτι άλλο να πω , παρά μόνο ότι δεν είδα σε πολλά στούντιο να δίνουν για πρόβα λαμπάτο Marshall με καμπίνα 1960 slope me 4 x 12 ποσο μάλλον orange  anyway ελευθερία απόψεων , όπως έλεγε και ο Βολταίρος διαφωνώ με όσα λεw αλλά θα υπερασπίσω και με τη ζωή μου ακόμα να λές ελύθερα τη γνώμη σου

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #5 στις: 28/03/10, 22:17 »
Παράθεση
Δεν έχω κάτι άλλο να πω , παρά μόνο ότι δεν είδα σε πολλά στούντιο να δίνουν για πρόβα λαμπάτο Marshall με καμπίνα 1960 slope me 4 x 12 ποσο μάλλον orange

...καλα...μην εισαι και τοσο σιγουρος...αλλα τελος παντων,το επιπεδο στα προβαδικα γενικα εχει ανεβει κατα πολυ και αυτο ειναι καλο...για ολους μας  ;)

....και κατι ακομα...τα καλα μηχανηματα δεν κανουν κατα αναγκη και τον ''σωστο'' χωρο,αν και συμβαλουν σε μεγαλο βαθμο....
« Τελευταία τροποποίηση: 28/03/10, 23:09 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #6 στις: 28/03/10, 23:03 »
Και ξαφνικά και απρόσμενα, κόντρα στη φυσική ροή των γεγονότων, το e-mail του φίλου Conan είναι πια κρυμμένο...ε ρε πλάκες...! ;D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #7 στις: 28/03/10, 23:18 »
Δυστυχως, για αλλη μια φορα, ιδιοκτητης studio καταφερε και τα εκανε μανταρα με το promotion της επιχειρισης του.

Δεν πειραζει, θα παει στον Καδο η εν λογω συζητηση γιατι τετοιου ειδους χαζομαρουλες δεν νομιζω πως κανουν καλο ουτε στον ιδιο, ουτε στην επιχειριση του.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #8 στις: 28/03/10, 23:33 »
...σωστο....
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος FloatingPoint

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Flames απο Λιστα Στουντιο
« Απάντηση #9 στις: 29/03/10, 04:11 »
Δυστυχως, για αλλη μια φορα, ιδιοκτητης studio καταφερε και τα εκανε μανταρα με το promotion της επιχειρισης του.
Δεν πειραζει, θα παει στον Καδο η εν λογω συζητηση γιατι τετοιου ειδους χαζομαρουλες δεν νομιζω πως κανουν καλο ουτε στον ιδιο, ουτε στην επιχειριση του.

δεν μας ενδιαφέρει ο καταστηματάρχης μήτε όλα τ'άλλα freemind. αυτουνού τόσο τού έκοβε το λιγοστό μυαλό του και τόσα έκανε. μας ενδιαφέρει να πάψουν κάτι τόσο χαζά άτομα να λερώνουν το ίντερνετ. είνα σαν να μιλάς στο τηλέφωνό σου με κάποιο άτομο κι ένα σωρό μα..κες να σου χαλάνε τη συνομιλία. στα σκουπίδια ρε γμτ, στα σκουπίδια. πιστεύω ότι από "κάδος ανακύκλωσης" πρέπει να μετονομαστεί σε "κάδο απορριμάτων". τα ανακυκλώσιμα υλικά μπορούν να ξαναγίνουν χρήσιμα, τα σκουπίδια όμως είναι για τη χωματερή. μια κι έξω και τελείωσε βρε παιδιά.
προγραμματιστής μόνος δεν ψάχνει
<όχι αγρότης μόνος, προγραμματιστής είπαμε>