Αποστολέας Θέμα: Ψάχνομαι για ηλεκτρική, για πunk, αλλά πάντα θέλουμε και λίγο metal! Hehe!  (Αναγνώστηκε 8609 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
λπν, σας ευχαριστω πολυ, αλλα μου εμειναν 2 ερωτηματα αναπαντητα:

2. Μάρκες μαγνητών? Απο αυτο το θεμα ειμαι σκραπας, το μονο που ξερω ειναι EMG, Seymoure Duncan και Dimarzio (η καπως ετσι) αμα απαντησει καποιος σε αυτο παρακαλω να μου πει αλλες καλες μαρκες που ξερει κ οσο ποιο πολλα χαρακτηριστικα μπορει να μου πει
4. Ένας που μου φάνηκε ψαγμένος μου είπε για τουσ μαγνήτες οτι όντως οι active ειναι ισως ποιο μεταλλαδικοι, αλλα μ απλουσ passive μπορεις παντα ν βγαζεις καταπληκτικο ήχο και παραλληλα να μπορεις να παιξεις και κανα πανκ η κλασσικ ροκ! Αυτή είναι και η δικια μου γνώμη, τι πιστεύετε εσεις?

οποιος ξερει ας βοηθησει, ευχαριστώ εκ τν προτερων!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
2. Οπως προειπα, καλυτερα να μην ασχοληθεις με αυτο το θεμα ακομα. Ο βασικος λογος ειναι πως μπορει εμεις να σου πουμε ψαγμενα ονοματα μαγνητων (ο Απολλων αν θυμαμαι καλα ανεφερε αρκετα) αλλα κανεναν απο αυτους δε θα μπορεσεις να ακουσεις σε ελληνικο μαγαζι. Οποτε καλυτερα αρχικα να παρεις μια κιθαρα στοκ, να προσδιορισεις και να κατασταλαξεις στα ηχοχρωματα που προτιμας κι επειτα να σου κανουν προτασεις οι πιο εμπειροι επι του θεματος...

4. Και γω θα συμφωνησω με αυτη την αποψη. Προτιμω Passive μαγνητες... Ο μονος λογος να βαλεις active ειναι αν παιζεις συνεχεια με distortion και με gain ανω του κανονικου. Ακομα και τοτε ομως καλυτερα να προτιμησεις passive, γιατι σε περιπτωση που διευρυνθουν οι μουσικοι σου οριζοντες και θες καμια φορα να χαμηλωσεις gain η και να παιξεις στο καθαρο καναλι, θα διαπιστωσεις πως οι active δε θα μπορουν να σε υπηρετησουν το ιδιο πιστα... ;)


Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ευχαριστω! αρα ειμαι οκ με τους passive της schecter και καλα εκανα και εψαχνα γενικα για passive

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Βασικα μηπως να κοιταζες και κανεναν ενισχυτη?  ???

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εχω εναν marshall 15αρι, (MG15CDR) νομιζω για μες στο σπιτι ειναι οκ, με το συγκροτημα αν κανουμε τιποτα θα βρουμε μηχανηματα, εσεις τ λετε?

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Δεν μιλαω απαραιτητα για μπαντο-καταστασεις κτλ, ενοουσα μηπως να αναβαθμιζες σε καποιον καλυτερο σπιτικο ενισχυτη πχ line6 spider, vox VT series κτλ....

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
θελω να πιστευω πως αυτος ειναι αρκετα καλος

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
91 Απαντήσεις
26705 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/07, 08:27
από Chris2004
130 Απαντήσεις
36677 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/23, 15:11
από thebest20
72 Απαντήσεις
27360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 22:11
από ed_hunter
46 Απαντήσεις
14967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/10, 19:10
από rockflea
14 Απαντήσεις
5209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/09, 02:20
από norway
20 Απαντήσεις
8325 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/09, 17:43
από metalmike
19 Απαντήσεις
7052 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/10/09, 18:07
από Gabriel6th
68 Απαντήσεις
19767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/10, 00:56
από JOHNYς
47 Απαντήσεις
12819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/11, 20:31
από ReMiOs
0 Απαντήσεις
1511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/20, 14:57
από Ioannis Anastassakis