Σελίδες:
  • #1 από funky_z στις 06 Apr 2010
  • Χαιρετώ και ευχαριστώ εκ των προταιρων όσους θα σπαταλήσουν λίγο από τον χρόνο τους για να διαβάσουν το ποστ και ίσως να απαντήσουν!

    Πρέπει να πω ότι ειμαι καινούριος στο forum οπότε παρακαλώ να είστε επιεικής για τυχον "λάθοι"  0:)

    Και τώρα στο θέμα μας...Ως μπασσίστας αποφάσισα οτι ηρθε η ώρα να ακουμπίσω κάποια φράγκα για κάτι καλό!Με τα πολλά κατέληξα ανάμεσα σε fender american deluxe jazz bass & Odyssey!Έχω παίξει και με τα δύο και κατέληξα οτι ειναι κατι διαφορετικό μεταξύ τους!Έχω ακούσει από πολυ καλούς μουσικούς πολύ καλά πράγματα για τα Odyssey όπως επίσης και όχι τόσο καλα πράγματα από άλλους!Τα fender πάλι είναι σταθερή αξία...

    Θα ήθελα να μου πείτε κάποιες προσωπικές γνώμες όσοι είναι κάτοχοι ή έχουν την σχετική εμπειρία!  ???
  • #2 από EPALLE στις 06 Apr 2010
  • γεια!

    για μενα αυτο το διλημα που λες ειναι εντελως υποκειμενικο.εγω προσωπικα αν θα επαιρνα ενα ''χειροποιητο'' οργανο θα ηταν ενα που δε θα το βρισκα σε οργανο παραγωγης. οπως και εχω βρει σε ενα odyssey.δικια μου γνωμμη ειναι να κατασταλαξεις στο τι θες απ το οργανο και να διαλεξεις. πχ μη δωσεις του κοσμου τα λεφτα για ενα odyssey και τα ιδια να σου δινει ενα fender, ενα ibanez ή ενα fodera(!!) ;D ;D
  • #3 από Nikoubis στις 06 Apr 2010
  • Οπως σου ειπα και στο αλλο forum ;D ειναι τελειως διαφορετικα οργανα. Και επαναλαμβανω, εχε υπ'οψιν σου οτι η fender κυκλοφορησε προσφατα νεα σειρα US Deluxe με αρκετες αλλαγες, οποτε πριν αποφασισεις θα πρεπει να πιασεις και αυτα στα χερια σου.
  • #4 από benbass στις 09 Apr 2010
  • Αν ενδιαφερεσαι για ODYSSEY πενταχορδο δινω ενα!! σε τιμη FENDER!!!! τηλ.6944728006 Γιωργος.Μπορεις να με παρεις για οποιαδηποτε πληροφορια θα χαρω να βοηθησω.
Σελίδες: