Αποστολέας Θέμα: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)  (Αναγνώστηκε 29378 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #75 στις: 01/06/08, 12:42 »
Πραγματικά, το ότι το παραδέχεσαι δεν το κάνει πιο χαριτωμένο, κόψ΄το..

Δεν κοβω τιποτα, γιατι δεν ειμαι διατεθειμενος να ψαχνω 30 λεπτα για παρκινγκ...απο τη στιγμη που δεν ενοχλω δε μου καιγεται καρφι...το οτι μπορει να παρκαρω 30 ποντους μακρια απο το μπροστινο αυτοκινητο κι αλλο τοσο απο το πισω δε με απασχολει...οποιος βρηκε βρηκε, φιλε μου...

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #76 στις: 01/06/08, 13:25 »
30 λεπτά? Έλα από κυψέλη να δεις τη γλύκα...
Το ρεκόρ μου είναι 2 ώρες και 15 λεπτά...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #77 στις: 01/06/08, 13:51 »
30 λεπτά? Έλα από κυψέλη να δεις τη γλύκα...
Το ρεκόρ μου είναι 2 ώρες και 15 λεπτά...

Φαιδριαδων εμενα παλια φιλε μου, λιγο πανω απο την πλατεια της Κυψελης...Ευτυχως τοτε δεν οδηγουσα ;D

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #78 στις: 01/06/08, 13:56 »
Το ρεκόρ μου είναι 2 ώρες και 15 λεπτά...

Τρισημιση ωρες ξημερωματα τεταρτης, Πλ Αμερικης....Πανε 6 χρονια αλλα δεν το ξεχνω.. ::)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #79 στις: 01/06/08, 16:53 »
για μπαστα ρε παιδια.. δλδ πραγματικα εξοργιζομαι μ τετοιες αντιληψεις.. για μπειτε λιγο στ θεση τ ανθρωπου που δ μπορει ν χρησιμοποιησει τ ακρα του, κ ψαξτε για 30 λεπτα ν περασετε απ το ενα πεζοδρομιο στ αλλο..
εγω καταριεμαι τετοιους ανθρωπους, κ δν εχω κανεναν απολυτως ενδοιασμο να κολλησω αυτοκολλητο... μακαρι να ηταν και μπροστα να μ εβλεπε..

δε μιλαω για καποιον συγκεκριμενο απο δω μεσα, γτ πολυ απλα δε ξερω τι κανετε.. αλλα συναντω πολλες περιπτωσεις που τετοιοι ανθρωποι αντιμετωπιζονται σα ζωα..."δε βαριεσαι, εγω βρηκα τη θεσουλα μου, τραβα και κουρεψου".. ε οχι.. υπαρχουν ταξι, υπαρχουν λεωφορεια, κ στη τελικη υπαρχουν και ποδαρακια..

παρκαρε το και 1 και 2 τετραγωνα περα απ τη πορτουλα του σπιτιου σου.. εσυ που μπορεις να περπατησεις καντο.. δε θα παθεις κ τπτ...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #80 στις: 01/06/08, 20:45 »
για μπαστα ρε παιδια.. δλδ πραγματικα εξοργιζομαι μ τετοιες αντιληψεις.. για μπειτε λιγο στ θεση τ ανθρωπου που δ μπορει ν χρησιμοποιησει τ ακρα του, κ ψαξτε για 30 λεπτα ν περασετε απ το ενα πεζοδρομιο στ αλλο..
εγω καταριεμαι τετοιους ανθρωπους, κ δν εχω κανεναν απολυτως ενδοιασμο να κολλησω αυτοκολλητο... μακαρι να ηταν και μπροστα να μ εβλεπε..

δε μιλαω για καποιον συγκεκριμενο απο δω μεσα, γτ πολυ απλα δε ξερω τι κανετε.. αλλα συναντω πολλες περιπτωσεις που τετοιοι ανθρωποι αντιμετωπιζονται σα ζωα..."δε βαριεσαι, εγω βρηκα τη θεσουλα μου, τραβα και κουρεψου".. ε οχι.. υπαρχουν ταξι, υπαρχουν λεωφορεια, κ στη τελικη υπαρχουν και ποδαρακια..

παρκαρε το και 1 και 2 τετραγωνα περα απ τη πορτουλα του σπιτιου σου.. εσυ που μπορεις να περπατησεις καντο.. δε θα παθεις κ τπτ...

E μα ναι..
Πήγε ένας φίλος μου Πράγα και μου είπε ότι έβλεπε στο δρόμο όλη την ώρα ανθρώπους με ειδικές ανάγκες..
Στην Ελλάδα δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν!
Και δε φταίει μονο οι πολιτεία που τα λεωφορεία έχουν μούφα ράμπες κλπ, φταίτε κι εσείς! (εμένα δε με βάζω μέσα γιατί δεν οδηγάω..)
Και πέρα απ'αυτά και με το παρκάρισμα στο δρόμο έχω δει γριούλα να τη σηκώνουν δύο άντρες για να την περάσουν ανάμεσα στα αυτοκίνητα!
Μη γίνεστε βάρος ρε παιδιά, λίγη αξιοπρέπεια!
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #81 στις: 03/06/08, 01:34 »
Constantine*, προσεξα πολυ σ αυτα που εγραψα, κ ειπα οτι δεν αναφερομαι σε κανεναν συγκεκριμενο απο δω μεσα....
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #82 στις: 10/06/08, 15:00 »
παρκαρε το και 1 και 2 τετραγωνα περα απ τη πορτουλα του σπιτιου σου.. εσυ που μπορεις να περπατησεις καντο.. δε θα παθεις κ τπτ...

Έχω την εντύπωση ότι κάτι 2ωρα αναζήτησης που αναφέρθηκαν, δε μιλάνε για παρκινγ "έξω απ' την πορτουλα του σπιτιου".  ;)


Χρησιμοποιειτε και κανενα μεσο μαζικης μεταφορας, τα λεωφορεια και ολα αυτα δεν εχουν χολερα και σε πανε εκει που θες χωρις το προβλημα του παρκινγκ...
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #83 στις: 10/06/08, 15:04 »
Χρησιμοποιειτε και κανενα μεσο μαζικης μεταφορας, τα λεωφορεια και ολα αυτα δεν εχουν χολερα και σε πανε εκει που θες χωρις το προβλημα του παρκινγκ...

Καλά μην ορκίζεσαι κιόλας... Ποτέ δεν ξέρεις με τον ΟΑΣΘ!  ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #84 στις: 10/06/08, 15:09 »
Τυχαινει να ξερω.  ;)
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #85 στις: 10/06/08, 15:10 »
Τυχαινει να ξερω.  ;)

Πάσο.  :-X

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #86 στις: 10/06/08, 15:11 »
Χαχαχαχα!!!

Ειναι ο τροπος με τον οποιο μετακινουμαι, γενικα.

Και σκεφτειτε και την μολυνση στο περιβαλλον και ποσο θα βοηθουσε αν δεν χρησιμοποιουσαμε τοσο πολυ τα αυτοκινητα.
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #87 στις: 10/06/08, 15:12 »
Ποτέ δεν πρέπει να κάνουμε σε κάποιον άλλο, αυτό που δεν θα θέλαμε να κάνει κάποιος άλλος για μας

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #88 στις: 10/06/08, 15:59 »
λιγα και σταρατα λογια.... ΜΜΜ

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #89 στις: 10/06/08, 17:10 »
για μπαστα ρε παιδια.. δλδ πραγματικα εξοργιζομαι μ τετοιες αντιληψεις.. για μπειτε λιγο στ θεση τ ανθρωπου που δ μπορει ν χρησιμοποιησει τ ακρα του, κ ψαξτε για 30 λεπτα ν περασετε απ το ενα πεζοδρομιο στ αλλο..
εγω καταριεμαι τετοιους ανθρωπους, κ δν εχω κανεναν απολυτως ενδοιασμο να κολλησω αυτοκολλητο... μακαρι να ηταν και μπροστα να μ εβλεπε..

δε μιλαω για καποιον συγκεκριμενο απο δω μεσα, γτ πολυ απλα δε ξερω τι κανετε.. αλλα συναντω πολλες περιπτωσεις που τετοιοι ανθρωποι αντιμετωπιζονται σα ζωα..."δε βαριεσαι, εγω βρηκα τη θεσουλα μου, τραβα και κουρεψου".. ε οχι.. υπαρχουν ταξι, υπαρχουν λεωφορεια, κ στη τελικη υπαρχουν και ποδαρακια..

παρκαρε το και 1 και 2 τετραγωνα περα απ τη πορτουλα του σπιτιου σου.. εσυ που μπορεις να περπατησεις καντο.. δε θα παθεις κ τπτ...

E μα ναι..
Πήγε ένας φίλος μου Πράγα και μου είπε ότι έβλεπε στο δρόμο όλη την ώρα ανθρώπους με ειδικές ανάγκες..
Στην Ελλάδα δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν!
Και δε φταίει μονο οι πολιτεία που τα λεωφορεία έχουν μούφα ράμπες κλπ, φταίτε κι εσείς! (εμένα δε με βάζω μέσα γιατί δεν οδηγάω..)
Και πέρα απ'αυτά και με το παρκάρισμα στο δρόμο έχω δει γριούλα να τη σηκώνουν δύο άντρες για να την περάσουν ανάμεσα στα αυτοκίνητα!
Μη γίνεστε βάρος ρε παιδιά, λίγη αξιοπρέπεια!
ενταξει λες βλακειες..και μεγαλες μαλιστα.ειναι υποκειμενικο το ζητημα..δεν ΕΙΜΑΣΤΕ βλακες οδηγοι,καποιοι ΕΙΝΑΙ..οπως και καποιοι πεζοι,ειναι ΑΡΚΕΤΑ Βλακες...οταν δλδ,ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ,η γριουλα,ντυμενη ΣΤΑ ΚΑΤΑΜΑΥΡΑ,στην εθνικη,παει σιγα σιγα,ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ,και την βλεπω τελευταια στιγμη,και αυτη καθεται απλα με κοιταει που πλησιαζω..σταματαω τελευταια στιγμη,καθεται για καμποσα sec,με κοιταει,γυρναει μετα απ την αλλη και παλι με το πασο της συνεχιζει...ενα απο τα απειρα ΑΚΥΡΑ παραδειγματα πεζων..αυτο που θελω να σου πω ειναι πως φταιμε ολοι μας,και ΕΣΥ και ας μην οδηγεις,γιατι πιθανοτατα εχεις κανει βλακεια και σαν πεζος..ναι εχουν προτεραιοτητα οι πεζοι,γι αυτο παντα πηγαινω σιγα,και σταματαω ΠΑΝΤΑ για να περασουν,αλλα μερικες φορες το γελιοποιουν το θεμα....
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #90 στις: 14/06/08, 20:33 »
οι πεζοι γιατι δεν περνανε απτις διαβασεις?μου λετε?
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #91 στις: 14/06/08, 20:56 »
Mα καλα την κολοκυθια θ απαιξουμε? Ας συμπεριφερθουν οι πεζοι σωστα γι ανα συμπεριφερονται και οσοι εχουν αμαξι? Για μενα οτι και να γινει ο πεζος και βλακεια να κανει παντα εχει προτεραιοτητα. Εδω χρησιμοποιουμε το αμαξι για ψυλου πηδημα και ζηταμε και τα ρεστα απο οσους επιλεγουν να περπατησουν. Το ιδιο ισχυει και για τους ποδηλατες, ο ποδηλατης παντα πρεπει να εχει προτεραιοτητα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #92 στις: 14/06/08, 21:01 »
Mα καλα την κολοκυθια θ απαιξουμε? Ας συμπεριφερθουν οι πεζοι σωστα γι ανα συμπεριφερονται και οσοι εχουν αμαξι? Για μενα οτι και να γινει ο πεζος και βλακεια να κανει παντα εχει προτεραιοτητα. Εδω χρησιμοποιουμε το αμαξι για ψυλου πηδημα και ζηταμε και τα ρεστα απο οσους επιλεγουν να περπατησουν. Το ιδιο ισχυει και για τους ποδηλατες, ο ποδηλατης παντα πρεπει να εχει προτεραιοτητα.
μα να ειναι το φαναρι 5 μετρα πιο κατω.ΟΧΙ ΡΕ! θα περασω απο εδω γιατι ετσι γουσταρω!επειδη απεναντι ακριβως ειναι η εισοδος του μαγαζιου!ετσι τσαμπουκας!
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #93 στις: 14/06/08, 21:04 »
ο πεζός κάνει μαλ***ες για τον ίδιο λόγο που τις κάνει και ο οδηγός στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει οδηγική παιδεία και οι άνθρωποι έχουν μάθει να είναι σταρχ**ιστές. Είτε με ποδήλατο, είτε με πατίνι, είτε πεζοί, είτε με άλογο τις ίδιες μαλ***ες θα κάνουν μια ζωή...

Και ναι τα αυτοκόλλητα είναι μία λύση και χαίρομαι πάρα πολύ όταν βλέπω κολλημένα κι ελπίζω να παραγγείλω κι εγώ σύντομα να γεμίσω την αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος .

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #94 στις: 14/06/08, 21:07 »
Mα καλα την κολοκυθια θ απαιξουμε? Ας συμπεριφερθουν οι πεζοι σωστα γι ανα συμπεριφερονται και οσοι εχουν αμαξι? Για μενα οτι και να γινει ο πεζος και βλακεια να κανει παντα εχει προτεραιοτητα. Εδω χρησιμοποιουμε το αμαξι για ψυλου πηδημα και ζηταμε και τα ρεστα απο οσους επιλεγουν να περπατησουν. Το ιδιο ισχυει και για τους ποδηλατες, ο ποδηλατης παντα πρεπει να εχει προτεραιοτητα.
Ασε αυτα που ξερεις roufous. Οι πεζοι ειναι καρκινωμα, να παρουνε αυτοκινητο η τουλαχιστον αν θελουν να κυκλοφορουν με τα ποδια να πανε στη MENSA για να κανουν τεστ για το IQ. :P :P :P
Τελικα το αυτοκολητο ειναι το λιγοτερο που θα μπορουσες να κανεις στο αμαξι του καθε μλκ που δεν σεβεται τον συνανθρωπο του.

« Τελευταία τροποποίηση: 14/06/08, 22:58 από stagpo »
IN GRIND WE CRUST

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #95 στις: 14/06/08, 21:09 »
οι πεζοι γιατι δεν περνανε απτις διαβασεις?μου λετε?

  
Ίσως γιατί συνήθως ροδοπατούνται από τους οδηγούς.
Όσο περνάει ο καιρός τα πράγμα χειροτερεύει - εγώ αυτό έχω καταλάβει.
Η ειρωνεία είναι πως όταν έχω αργήσει για τη δουλειά παίρνω λεωφορείο αντί για αυτοκίνητο αφού είμαι σίγουρη πως θα κάνω δύο τέταρτα για να παρκάρω. Για το πάρκιν του Χαλανδρίου δεν το συζητώ - το έχω πλουτίσει.
Είναι απαράδεκτα τα όσα βλέπουμε καθημερινά - δεν ανταποκρίνονται σε κανένα πολιτισμένο ή δικαίου κράτος.
  Πάντως τυχαίνει να εκνευρίζομαι και ως πεζή αλλά και ως οδηγός.
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #96 στις: 14/06/08, 21:25 »

  Πάντως τυχαίνει να εκνευρίζομαι και ως πεζή αλλά και ως οδηγός. [/left]
Που να βλεπες και με ποδηλατο. Πολυ χειροτερα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #97 στις: 14/06/08, 21:26 »
Oι πεζοί είναι καρκίνωμα και να πάρουν αυτοκίνητο?
Πάμε καλά?Οι πεζοί είναι το πρόβλημα και όχι τα εκατομμύρια αυτοκίνητα με οδηγούς που δεν έχουν καμία απολύτως οδηγική και κυκλοφοριακή παιδεία?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος .

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #98 στις: 14/06/08, 22:56 »
Oι πεζοί είναι καρκίνωμα και να πάρουν αυτοκίνητο?
Πάμε καλά?Οι πεζοί είναι το πρόβλημα και όχι τα εκατομμύρια αυτοκίνητα με οδηγούς που δεν έχουν καμία απολύτως οδηγική και κυκλοφοριακή παιδεία?
FSL δεν ξερω αν εγινα κατανοητος, αλλα αυτα τα ειπα ειρωνικα γιατι σε μερικους φαινεται να τους ενοχλουν πολυ οι γριουλες και οι ηλιθιοι πεζοι και καποιοι εξισωνουν τις ευθυνες των πεζων και των οδηγων, δεν λεω, εννοειται οτι πρεπει να προσεχουν ολοι αλλα μεσα στις πολεις, που τις περισσοτερες φορες οι πεζοι εχουν προτεραιοτητα, οταν οι πεζοι, οι συνανθρωποι μας με αναπηρια, γριες/γεροι, ποδηλατες κτλ προσπαθουν με χιλιες δυο δυσκολιες να κυκλοφορησουν μαλλον ολη η ευθυνη εχει πεσει σ' αυτες στις ομαδες.

Ετσι κι αλλιως οταν εσυ κυκλοφορεις με δυο τονους λαμαρινα οσο γρηγορα και να πεσει π.χ. η καημενη η γρια πανω σου δεν προκειται να σε σκοτωσει με τιποτα.
IN GRIND WE CRUST

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #99 στις: 15/06/08, 00:14 »
οι πεζοι γιατι δεν περνανε απτις διαβασεις?μου λετε?
Γιατί φυσικά αν περάσει από τις διαβάσεις, εσύ θα σταματήσεις και θα του δώσεις προτεραιότητα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
17477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
12179 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4284 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
2 Απαντήσεις
7064 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/06, 12:38
από ship_me_out!!!
12 Απαντήσεις
13143 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
17017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
15 Απαντήσεις
10913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
11 Απαντήσεις
6336 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/07, 20:48
από penoktonos
48 Απαντήσεις
19480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
1 Απαντήσεις
3763 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/11, 13:48
από groovymood