Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα κατασκεύης custom guitars στην Αθήνα  (Αναγνώστηκε 17497 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας,
     Μετά από μια σύντομη σχετικά αναζήτηση στο forum δεν βρήκα κάποιο σχετικό post με αυτό το θέμα.. Υπάρχουν πέραν του Kαγμάκη στην Αθήνα καταστήματα που να ασχολούνται με την κατά παραγγελία κατασκευή μουσικών οργάνων; Αν ναι, γνωρίζετε κατά πόσο αξίζει ένα τέτοιο εγχείρημα;
                                                                          ευχαριστώ εκ των προτέρων
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Υπάρχουν αρκετά...

Και ο Νάκας έχει custom shop και αν θυμάμαι καλά o Jimmy (Χαρ. Τρικούπη) κάνει custom κατασκευές. Επίσης υπάρχει και η Enigma Guitars για την οποία μπορείς να βρείς αρκετές πληροφορίες στο forum.

Τώρα αν κάτι μου διαφεύγει, που σίγουρα θα μου διαφεύγει, ας συμπληρώσει κάποιος...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ο Τζίμης πλέον έχει κλείσει το μαγαζί του και μετέφερε το μαγαζί στο σπίτι του.
Ο πιο αξιόπιστος και εγγυημένα καλή δουλειά είναι ο Οικονομάκης στη Ν. Σμύρνη όπως σου ανέφερε και ο Arg0

Αποσυνδεδεμένος Kostas_ P.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν ναι, γνωρίζετε κατά πόσο αξίζει ένα τέτοιο εγχείρημα;

Αξιζει μονο αν εχεις αποψη για τη κιθαρα που θα κατασκευασεις. Δηλαδη αν ξερεις τι ηχο ζητας, τι σε βολευει στο λαιμο και στο σωμα της κιθαρας. http://www.enigmagt.gr/html/enigma_guitars.html Οι κιθαρες που φτιαχνει ο Πανος ειναι 100% χειροποιητες, from scratch, δεν αγοραζει ετοιμα σωματα-μπρατσα κομμενα σε CNC μηχανημα. Αν εχεις τα χρηματα και μπορεις να περιμενεις καποιους μηνες τοτε ειναι ιδανικη λυση.

Περιπου στα μισα χρηματα θα σου ερθει αν αγορασεις τα κομματια απο εδω http://www.warmoth.com/ ή http://musikraft.3dcartstores.com/ ή http://www.usacustomguitars.com/ και τα δωσεις στον Πανο για συναρμολογηση  http://www.enigmagt.gr/html/assembling.html Παιζει μεγαλο ρολο η σωστη συναρμολογηση, οποτε αν δεν γνωριζεις μη το κανεις μονος σου. Η Warmoth που εφτιαξα εγω κοιταζει στα ισα Αnderson & Suhr, τουλαχιστον τις συγκεκριμενες που εβαλα διπλα της. Υπολογιζε μια τιμη μεταξυ 900 - 1700 ευρω αναλογως τι θα διαλεξεις.

Αν γνωριζεις τι θες και εχεις τουλαχιστον 1000 ευρω να ξοδεψεις για κιθαρα, δεν αξιζει να αγορασεις ετοιμη. Το αρνητικο ειναι οτι δυσκολα θα εχει μεταπωλητικη αξια αφου θα ειναι μια no name κιθαρα, οποτε πρεπει να το σκεφτεις και αυτο.
Gibson SG Special '92, Squier 51 '06, Warmoth Strat '07.

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Το αρνητικο ειναι οτι δυσκολα θα εχει μεταπωλητικη αξια αφου θα ειναι μια no name κιθαρα, οποτε πρεπει να το σκεφτεις και αυτο.

Αυτο παλι γιατι ισχυει...?

Εννοω τον ξερω αυτον τον ατυπο κανονα αλλα γιατι ενα SUPER οργανο με καλα ξυλα και συναρμολογηση στο χερι χανει μεταπωλητικη αξια?

Εχει να κανει με το ποσο μπορεις να πιστοποιησεις τα χαρακτηριστικα της?
Η μηπως με το οτι δημιουργηθηκε στα μετρα καποιου αλλου?
Βλεποντας ας πουμε τις enigma θα μπορουσα να παιξω με οποιαδηποτε απ αυτες...

Ας εξηγησει καποιος γιατι αν ειναι ετσι μια πολυ καλη επιλογη αγορας θα ηταν  μια παμφθηνη μεταχειρισμενη custom κιθαρα...

Ασε που δεν εχω δει κατι τετοιο να πωλειται.

Αποσυνδεδεμένος Kostas_ P.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το αρνητικο ειναι οτι δυσκολα θα εχει μεταπωλητικη αξια αφου θα ειναι μια no name κιθαρα, οποτε πρεπει να το σκεφτεις και αυτο.

Αυτο παλι γιατι ισχυει...?

Εννοω τον ξερω αυτον τον ατυπο κανονα αλλα γιατι ενα SUPER οργανο με καλα ξυλα και συναρμολογηση στο χερι χανει μεταπωλητικη αξια?

Γιατι δε γραφει Fender...>:(
Στην Ελλαδα υπαρχει ενα... κολλημα με αυτη την εταιρεια και η νοοτροπεια αυτο ξερω αυτο αγοραζω. Δεν ειναι μονο η Fender, ειναι το κολλημα οτι για να παιξεις metal μονο ΕSP ή Jackson και διαφορα αλλα που διαβαζω κατα καιρους. Αμαθεια για να γινω πιο συγκεκριμενος.

Για να μην ειμαι αδικος ομως, αυτο συμβαινει σε ολο τον κοσμο και μονο οσοι γνωριζουν δυο πραγματα παραπανω μπορουν να εκτιμησουν ενα οργανο απο τη κατασκευη του και οχι απο το ονομα του. Το πλεονεκτημα ενος επωνυμου οργανου ειναι οτι μπορεις να ψαξεις και και να βρεις τα χαρακτηριστικα του, να ξερεις τι αγοραζεις. Σε μη επωνυμο οργανο πρεπει να εμπιστευτεις τον πωλητη και τον συναρμολογητη, που βεβαια μπορει να ειναι αγνωστοι σε σενα.
Gibson SG Special '92, Squier 51 '06, Warmoth Strat '07.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ

Γιατι δε γραφει Fender...>:(
Στην Ελλαδα υπαρχει ενα... κολλημα με αυτη την εταιρεια και η νοοτροπεια αυτο ξερω αυτο αγοραζω. Δεν ειναι μονο η Fender, ειναι το κολλημα οτι για να παιξεις metal μονο ΕSP ή Jackson και διαφορα αλλα που διαβαζω κατα καιρους. Αμαθεια για να γινω πιο συγκεκριμενος.

Για να μην ειμαι αδικος ομως, αυτο συμβαινει σε ολο τον κοσμο και μονο οσοι γνωριζουν δυο πραγματα παραπανω μπορουν να εκτιμησουν ενα οργανο απο τη κατασκευη του και οχι απο το ονομα του. Το πλεονεκτημα ενος επωνυμου οργανου ειναι οτι μπορεις να ψαξεις και και να βρεις τα χαρακτηριστικα του, να ξερεις τι αγοραζεις. Σε μη επωνυμο οργανο πρεπει να εμπιστευτεις τον πωλητη και τον συναρμολογητη, που βεβαια μπορει να ειναι αγνωστοι σε σενα.

Μη λέμε αηδίες τώρα, τα χειροποίητα custom όργανα δεν υποφέρουν μόνο στην Ελλάδα αλλά παντού. Και δεν μας φταίει η πολυεθνική αν θέλουμε η τελεκάστερ μας να είναι χειροποίητη όταν μπορούμε να βρούμε μια μαζικής παραγωγής που να έχει ακριβώς τα ίδια σπεκ και ποιότητα κατασκευής....

Να έχεις κάποιες ιδιαίτερες προτιμήσεις και να φτιάξεις ένα όργανο σεβαστό. (μιλάω μόνο για ηλεκτρικά, γιατί στα ακουστικά είναι εντελώς άλλη ιστορία με bracing ξύλα και διαστάσεις να παίζουν τεράστιο ρόλο). Το να πάς σε κάποιον μάστορα και να φτιάξεις μια κάστομ στρατοκάστερ ή τελεκάστερ απλά για να είναι κάστομ όμως είναι λίγο "γειάσου" σαν σκέψη.

Η γνώμη μου είναι ότι πας στο μάστορα όταν ψάχνεις κάτι ιδιαίτερο και δε σε καλύπτουν οι εταιρίες, δε σε καλύπτουν warmoth stewmac rockinger diego κλπ. Τότε θα πρέπει να ψάχνεις κάτι πραγματικά πολύ ιδιαίτερο.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ο Τζίμης πλέον έχει κλείσει το μαγαζί του και μετέφερε το μαγαζί στο σπίτι του.

Πάρη, μάλλον αναφέρεσαι στον Πήτερ (Rockpile), o Τζίμης απ'όσο ξέρω ακόμα έχει το μαγαζί στην Τρικούπη.

Σε ό,τι αφορά στα custom όργανα, και επειδή έχω φτιάξει 3, θα ήθελα να πω δυο πράγματα.

Καταρχάς, όντως είναι χαζομάρα να προσπαθήσεις να φτιάξεις ένα όργανο που (ίσως με 2-3 τροποποιήσεις) μπορείς να βρεις έτοιμο. Είναι χαζομάρα κυρίως με γνώμονα τη λογική. Είναι όμως και ολίγον ρομαντικό και υπ'αυτή την έννοια δεν έχω να προσθέσω κάτι.

Δυστυχώς πολλά παιδιά ξεκινάνε να φτιάξουν ενα custom όργανο, μόνο και μονο για να λένε ότι έχουν ένα τέτοιο, λίγο ως πολύ για το mojo και με κάποιες τάσεις μιμητισμού.

Προσωπικά οι κιθάρες που έφτιαξα δεν θα μπορούσαν να αγοραστούν ή να "ανασκευαστούν" από έτοιμες, παρά μόνο με πολύ μεγαλύτερο κόστος και αμφίβολα αποτελέσματα. Θέλοντας το χρώμα, το είδος των ξύλων, τους μαγνήτες, τα ηλεκτρικά, και το hardware να είναι δεδομένα και συγκεκριμένα, θα έπρεπε να μπω σε μια περιπέτεια mix and match που δε με συνέφερε ούτε οικονομικά ούτε ψυχολογικά. Επίσης είχα τη συνδρομή ενός πολύ καλού μάστορα και έκανα πολλή από τη δουλειά μόνος μου (πόσοι από εσάς ξέρουν να τρίβουν τάστα ή να σετάρουν μια κιθάρα σε οριακό επίπεδο playability? Αν δεν το "έχετε" μην το επιχειρήσετε, θα χάσετε πολλά λεφτά).

Για παράδειγμα, στην Τέλε μου ήθελα συγκεκριμένο μπράτσο, κλειδιά, μαγνήτες, γέφυρα και μια ειδική συνδεσμολογία στα ηλεκτρικά. Σε περίπτωση που ξεκινούσα από μια Baja, ας πούμε, τα παραπάνω έπρεπε να τα πετάξω ή πουλήσω (ουσιαστικά το ίδιο πράγμα...). Με μερικές πετυχημένες αγορές όμως έφτιαξα μια Τέλε που έχει προκαλέσει ψυχολογικά προβλήματα σε όποιον (κάτοχο άλλης Τέλε) έχει παίξει μαζί της.  ;D ;D Δηλώνω απερίφραστα πως απλώς ήμουν τυχερός. Θα μπορούσα δηλαδή να παίξω Λόττο. Ή να σκάσω διόμιση χιλιάρικα στον John Suhr να μου φτιάξει μια ίδια.  :P :P

Τέλος, όσον αφορά στην μεταπωλητική αξία, αφήστε το καλύτερα. Πούλησα τη μία από τις δύο Στρατ σημαντικά λιγώτερο απ'όσο μου κόστισε. Και αυτό είναι δεδομένο σε τέτοιες περιπτώσεις. Να περιμένετε τουλάχιστον 35-50% απώλεια σε ενδεχόμενη πώληση, ενώ σε ένα επώνυμο όργανο σπάνια το ποσοστό ξεπερνάει το 30%.
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
από warmoth και με μια καλή συναρμολόγηση έχω ακούσει ότι χτυπάς στα ίσα PRS, και όλα αυτά με ένα 1500Ε


Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ναι λάθος μου, ο peter το έκλεισε

Οσον αφορά τα no name custom όργανα, θα έχουν καλή μεταπώληση μόνο αν κάποιοι μπορούν να δουν και να καταλάβουν την καλή κατασκευή του οργάνου και να την πάρουν

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Όσο αφορά το όργανο που θέλω να φτιάξω, δεν με ενδιαφέρει η μεταπωλητική του αξία.. Άλλωστε αυτός είναι κ ο λόγος που σκέφτομαι να κάνω μια τέτοια κίνηση, εφόσον δηλαδή δεν βρήκα κάποιο όργανο που να με καλύπτει 100% σε όλους τους τομείς χωρίς να το modάρω έστω κ ελάχιστα.. Όπότε σκεπτόμενος ότι για την αγορά μιας P.R.S πχ χρείαζομαι 2500-3500 ευρώ, μαζί με κάποια mods αμέσως-αμέσως προστίθενται από 500 έως 1000 ευρώ, συμφέρει να προβώ μέσω ενός ειδικού στην κατασκευή ενός custom οργάνου.. Όσο για τον λαιμό θέλω κάτι ιδιαίτερο στα χέρια μου, ένω στο σώμα λόγω καθαρού ψωνίσματος(ναι, δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου) θέλω κάτι παρόμοιο με την hamer του Glenn Tipton που έφτιαξε στα τέλη του '80(αυτή που βλέπουμε στο video-clip Painkiller).. Εν ολίγοις μιλάμε για πλήρης κατασκευή από το μηδέν κ όχι απλώς για μια συναρμολόγηση.....
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Tότε κατευθύνεσαι προς τον Οικονομάκη και όχι προς κάποιον που θα σου κάνει απλά συναρμολόγηση.

Πάντως να ξέρεις οτι όσο πιο περίεργο το design και εξωτικά τα υλικά τόσο περισσότερο θα σου κοστίσει.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Ακουγεται ενδιαφερον το επιχειρημα σου, περιμενουμε εδω νεα για την πορεια του ψαξιματος και της κιθαρας  ;D
Pantvw an 8ymamai kala παρομοιο σχημα ειχε βγαλει μια η washburn...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Παράθεση
Αν γνωριζεις τι θες
Παράθεση
Δηλώνω απερίφραστα πως απλώς ήμουν τυχερός

...και βεβαια κι εγω θα συμφωνησω και με τον Κωστα και τον tccl....κακα τα ψεματα παιδια...ποσοι απο εμας πραγματικα γνωριζουν κι οχι απλα εχουν ακουσει τις ''μουσικες'' ιδιοτητες των ξυλων σε σχεση οχι μονο με το ιδιο το ξυλο αλλα και τη προελευση του?Το πως συνδιαζονται μεταξυ τους?Την ηχητικη διαφορα ενος τρεμολο απο το αλλο (floyd,vintage...κλπ)...η σε σχεση με το stop tailpiece?Τους μαγνητες,τα κλειδια,τα διαφορετικου υλικου nut,τα διαφορετικου κατασκευαστη pots...και τελος οοοοολους τους πιθανους συνδιασμους ολων αυτων απο οοοολους τους πιθανους κατασκευαστες...και βεβαια ο γνωμονας δεν μπορει και δε θα πρεπει να ειναι το κοστος...ενα ακριβο ξυλο δε συμαινει οτι σου κανει κιολλας  :-\...μπερδευεται πολυ το πραγμα και δυστυχως περαν των βασικων κατασκευαστικων γνωσεων ενος μουσικου...αμα δεν ''πιανει'' και το χερι σου...αστα να πανε :( :(
« Τελευταία τροποποίηση: 30/03/08, 21:49 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αξίζει να παραγγείλει κανείς από warmoth? Ρωτάω γιατί είναι αμερικάνικο και θα περάσουν και από τελωνείο και... :-\

Αποσυνδεδεμένος Kostas_ P.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αξίζει να παραγγείλει κανείς από warmoth? Ρωτάω γιατί είναι αμερικάνικο και θα περάσουν και από τελωνείο και... :-\
Aν εχεις τουλαχιστον 1000 ευρω και δε θες κατι που να ειναι super custom εξωπραγματικο, δηλαδη πανακριβο, αξιζει. Αρκει να εχεις αποψη για την κιθαρα σου, πως να ακουγεται και πως να τη νιωθεις στο χερι σου.
Για το τελωνειο ειναι 25% στην τελικη τιμη της παραγγελιας με τα ταχυδρομικα.
Gibson SG Special '92, Squier 51 '06, Warmoth Strat '07.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χμμμ... ::)

1ον) Για να το αναφέρετε αυτό το μαγαζί πάει να πει ότι στέλνει και Ελλάδα, ε? ::)
2ον) Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με warmoth που να είναι Ευρώπη (ή και Ελλάδα συγκεκριμένα :P) και εννοείται να στέλνει και Ελλάδα? ::)

Thanks... :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Χμμμ... ::)

1ον) Για να το αναφέρετε αυτό το μαγαζί πάει να πει ότι στέλνει και Ελλάδα, ε? ::)
2ον) Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με warmoth που να είναι Ευρώπη (ή και Ελλάδα συγκεκριμένα :P) και εννοείται να στέλνει και Ελλάδα? ::)

Thanks... :)

Στέλνει Ελλάδα. Απλά επειδή είναι εκτός ΕΕ πρέπει να εκτελωνισθούν τα είδη. Είναι σαν να τα εισάγεις.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι, το ξέρω, γι αυτό ρώτησα και πιο πάνω..

Δεν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο ευρωπαικό μαγαζί για να γλυτώνεις το τελωνείο? ::)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Υπάρχουν Αγγλικά μαγαζιά όπως τό Axesrus, το Highly Strung και το Guitar Parts & Spares. Δεν είναι ακριβώς όπως το Warmoth, αλλά μπορείς να βρεις ενδιαφέροντα πράγματα και σίγουρα δεν θα μπλέξεις με το τελωνείο...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Ναι, το ξέρω, γι αυτό ρώτησα και πιο πάνω..

Δεν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο ευρωπαικό μαγαζί για να γλυτώνεις το τελωνείο? ::)


http://www.wdmusic.co.uk/ 

Poly kalo kai exei kai ta fobera Deep6 baritone necks!
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος js

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
warmoth κιθάρες φτιάχνει ο Κουρμπης (Ιπποκρατους, 59)

Αποσυνδεδεμένος Adrian Lazlow

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Παρακαλώ εισάγετε ένα προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
παιδια ολα αυτα τα λινκς που δωσατε ειναι για μαγαζια που φτιαχνουν μονο στρατ και τελε. Αν ξερει καποιος κατι που να κανεις παραγελλια οτι θες απο Ευρωπη παντα ας το πει.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Για πες μας τι ακριβως θελεις να φτιαξεις να προτεινουμε τον αναλογο!  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Adrian Lazlow

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Παρακαλώ εισάγετε ένα προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
vasika tha endiaferomun gia kati pio exotic re paidia.. kati neckthrough explorer fasi V miteres gwnies ksereis tetiea fasi

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
99 Απαντήσεις
31152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 23:53
από FSL
13 Απαντήσεις
6640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/12/05, 04:12
από sitsanakak
13 Απαντήσεις
7095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 19:52
από Ikaros
10 Απαντήσεις
11939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/06, 18:51
από andy I
26 Απαντήσεις
26431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/05, 04:35
από tendril
2 Απαντήσεις
4222 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/07, 00:49
από Anaximandros
6 Απαντήσεις
10734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/08, 12:02
από Ibanezακιας
10 Απαντήσεις
15048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/09, 04:21
από cyclo
5 Απαντήσεις
2904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/10, 23:26
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
3984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/11, 18:40
από hot_sauce (φλουτσ)