Αποστολέας Θέμα: L O S T  (Αναγνώστηκε 126514 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: L O S T
« Απάντηση #400 στις: 23/05/08, 23:09 »
Ξέρει κανείς τι έγινε με το επεισόδιο 13? Δεν βρίσκω torrent πουθενά...

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: L O S T
« Απάντηση #401 στις: 23/05/08, 23:46 »
Το παιχνιδι ονομαζεται Via Domus.Ψαξτε το με αυτο το ονομα!   ;)
Στις 29 Μαιου θα παιχτει 2πλο επεισοδιο(13-14), το φιναλε της φετινης σεζον!  Αυτη τη βδομαδα δεν εχει!
 :)
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #402 στις: 24/05/08, 11:33 »
Το παιχνιδι ονομαζεται Via Domus.Ψαξτε το με αυτο το ονομα!   ;)

Το έπαιξα σε ps3... Πολύ μέτριο παιχνίδι, είσαι ένας καινούριος χαρακτήρας που έπαθε αμνησία και προσπαθείς να θυμηθείς ποιος είσαι και τι έκανες και στο τέλος φεύγεις από το νησί με το ιστιοφόρο του ντεσμοντ... Περίπου σε 4 ώρες το τερματισα... αλλά αν ήξερα πως ήταν δεν θα το ξανάπαιζα!!!
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: L O S T
« Απάντηση #403 στις: 24/05/08, 13:34 »
κανενα σχολιο για την εξελιξη στο τεταρτο κυκλο??
εγω εχω φτασει εως το 12ο επεισοδιο και μπορω να πω πως εχει ενδιαφερον... βεβαια το 11ο με αφησε με το στομα ανοιχτο....
σιγα σιγα ομως φτανουμε και προς το τελος καθως την πεμπτη που μας ερχεται το abc θα δειξει το τελευταιο διπλο επεισοδιο.... αντε και του χρονου....

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: L O S T
« Απάντηση #404 στις: 27/05/08, 15:51 »
παίζει να είναι το μόνο thread ever με την ονομασία LOST που αντί να μιλάει για την σειρά μιλάει για όλα γύρω από αυτό videogame, sexy photo της Lilly κ πάει λέγοντας..  :P
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: L O S T
« Απάντηση #405 στις: 31/05/08, 00:39 »
Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο του LOST.
Δεν υπαρχουν λογια που να το περιγραφουν, απλα τρεξτε οσο δυνατα μπορειτε και δειτε το!  :o
Ειμαι τοσο ανατριχιασμενος που δεν ξερω τι να γραψω! Μακαρι να μπορουσα να παω και εγω σε αυτο το καταραμενο νησι!!!      :)
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: L O S T
« Απάντηση #406 στις: 31/05/08, 02:20 »
Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο του LOST.
Δεν υπαρχουν λογια που να το περιγραφουν, απλα τρεξτε οσο δυνατα μπορειτε και δειτε το!  :o
Ειμαι τοσο ανατριχιασμενος που δεν ξερω τι να γραψω! Μακαρι να μπορουσα να παω και εγω σε αυτο το καταραμενο νησι!!!      :)
Εμένα σε γενικές γραμμές δεν μου άρεσε ο 4ος κύκλος και θα ποστάρω αύριο τους λόγους μου γιατί τώρα λέω να πάω για ύπνο.. Το τέλος δεν είχε εκείνη την ψυχολογική μεταστροφή που είχε το τέλος του 3ου κύκλου και η εξαφάνιση του νησιού (μαζί με την σκηνή που δείχνει τον Ben να γυρνάει το μοχλό) είναι ότι πιο lame έχω δει όχι μόνο στο lost, αλλά γενικά σε σειρές τέτοιου είδους..

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: L O S T
« Απάντηση #407 στις: 31/05/08, 10:10 »

Εμένα σε γενικές γραμμές δεν μου άρεσε ο 4ος κύκλος και θα ποστάρω αύριο τους λόγους μου γιατί τώρα λέω να πάω για ύπνο.. Το τέλος δεν είχε εκείνη την ψυχολογική μεταστροφή που είχε το τέλος του 3ου κύκλου και η εξαφάνιση του νησιού (μαζί με την σκηνή που δείχνει τον Ben να γυρνάει το μοχλό) είναι ότι πιο lame έχω δει όχι μόνο στο lost, αλλά γενικά σε σειρές τέτοιου είδους..
καποια στιγμη ολα αυτα που ολοι ειχαμε υποπτευθει περι χωροχρονου και ταξιδια στο χρονο επρεπε να τα κανουν και πραξη.εννοειται οτι ειναι lame απο μονο του ολο αυτο,πως αλλιως θα μπορουσαν να το κανουν πραξη και να βγαινει και νοημα???

εγω δεν καταλαβαινω τον λογο που πρεπει να ξαναγυρισουν στο νησι ή ποιο το νοημα του ''δηθεν'' θανατου του τζον...

μηπως θα μας δοθει καμια εξηγηση σαν αυτη που δωσανε και στον μαικλ οτι δλδ ''δεν ειχαν τελειωσει το εργο τους''????
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #408 στις: 31/05/08, 11:51 »
Συγκλονιστικό δεν το λες το επεισόδιο απλά μπήκαν κάποια πράγματα στη σειρά και ξεκαθαρίσαμε κάποια άλλα....

εγω δεν καταλαβαινω τον λογο που πρεπει να ξαναγυρισουν στο νησι ή ποιο το νοημα του ''δηθεν'' θανατου του τζον...

Γιατί λες δήθεν? Εγώ πιστεύω ότι πέθανε αλλά όταν τον πάνε στο νησί θα ξαναζωντανέψει!!!

Οι δικές μου απορίες είναι γιατί πρέπει να ξαναγυρίσουν και ποιος είναι ο Τζέικομπ, τι ρόλο "βαράει" και που κολλάει ο πατέρας του Τζακ και της Κλαιρ....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: L O S T
« Απάντηση #409 στις: 31/05/08, 12:20 »
Στο ξεκινημα του 2ου κυκλου δεν ηταν που ειδαν παλι στο νησι την μεγαλη λαμψη? (τοτε που ειχαν κατεβει στο bunker και καποιος γυρισε το κλειδι - δεν θυμαμαι ποιος).
Δηλαδη τοτε πρεπει να ξανακινηθηκε (ή ταξιδεψε στο χρονο) το νησι.
Ναι, ήταν ο Desmond ο οποίος στο τέλος του 2ου κύκλου, γύρισε το κλειδί έτσι ώστε να σταματήσει η μαγνητική έλξη που είχε προκληθεί από το καπρίτσιο του Locke να μην πατήσει τους κωδικούς στον υπολογιστή.. Ποτέ δεν μας εξήγησαν τι σήμαινε αυτή η κίνηση, απλά έδειξαν ότι ο Desmond απέκτησε κατά κάποιο τρόπο "μαντικές" ικανότητες.. Μπορεί να είναι και αυτό που λες, ότι το νησί με το γύρισμα του κλειδιού μετακινήθηκε, απλά εφόσον το νησί μετακινείται με το γύρισμα ενός κλειδιού, γιατί ο Ben χτυπιότανε εκεί στα παγωμένα υπόγεια με τους μοχλούς; ???

Λοιπόν πως είδα τον 4ο κύκλο από την μεριά μου:

1) Σε ένα βιντεάκι που είχα παρακολουθήσει στο youtube όπου έδιναν συνέντευξη οι 2 σεναριογράφοι του Lost, έλεγαν ότι θα εξηγηθούν όλα και τίποτα δεν θα είναι υπερφυσικό ή φανταστικό.. ΟΚ.. Λοιπόν αυτό ξεχάστε το.. Μέχρι στιγμής έχουν δείξει ταξίδια στο χρόνο, περίστροφα που παθαίνουν εμπλοκές και είναι αδύνατον να σκοτώσουν τους επιζόντες εκτός νησιού, ένα νησί να εξαφανίζεται ως δια μαγείας, έναν ανάπηρο να περπατάει, τον πατέρα του Τζακ να ανασταίνεται, ένα Κορεάτη να μαθαίνει αγγλικά σε 4 μήνες  ;D ;D και πολλά άλλα.. Κρίμα γιατί φαινόταν ρεαλιστικό στις πρώτες 2 χρονιές..

2) Ο 4ος κύκλος ήταν πιο αργός από τους άλλους 3 κατά την γνώμη μου και σε ξεδίπλωμα σεναρίου και σε ταχύτητα κάμερας.. Τα πρώτα επεισόδια ήταν όμορφα αλλά αργά, έκανε μια μεγάλη κοιλιά από το 4ο μέχρι το 9ο επεισόδιο και στο τέλος μας έπηξε στην στρατιωτίλα, στα κομάντα και στα αυτόματα.. Το lost δεν νομίζω ότι είναι κανένα Rambo για να βλέπεις ζούγκλα και μάχες.. Έχει άλλη ομορφιά.. Προσωπικά με κούρασε λίγο το σενάριο του που με λίγα λόγια επίτασε ότι ξοδεύτηκαν από ένα άνθρωπο τόσα χρήματα για να στηθεί ένα ψεύτικο σκηνικό για την πτώση του Oceanic 815, άλλα τόσα χρήματα για να νηολογηθεί καράβι με ελικοδρόμιο και άλλα τόσα για τους μισθοφόρους που θα του έφερναν πίσω ζωντανό τον Ben.. ΟΚ.. Ποιος θα το έκανε αυτό (αυτό το ξέρουμε πλέον) αλλά για ποιο λόγο; Αν είναι να το εξηγήσουν του χρόνου, ας το κάνουν πειστικά, γιατί αλλιώς θα έχει στηθεί ένας ολόκληρος κύκλος (4ος) σε μια σεναριακή τρύπα..

3) Έπαιξαν πιο πολύ χρόνο οι καινούργιοι ηθοποιοί έναντι των παλιών.. Δεν νομίζω ότι κανένας από τους καινούργιους ηθοποιούς (εκτός του Miles ΙΜΗΟ, ο οποίος με τον "κωλοπαιδισμό" του επιδυόταν ένα διασκεδαστικό χαρακτήρα) χρειαζότανε να του αφιερωθεί κανένα επεισόδιο με flashback για την ανάπτυξη του χαρακτήρα του.. Όμως έγιναν επεισόδια για τη Charlotte, για τον Daniel και φυσικά τα επεισόδια με Sayid και Kate ήταν απαράδεκτα.. Περισσότερο για να γεμίσουν το χρόνο παρά για να αποκαλύψουν κάτι..

4) Και πάμε στο τέλος του 4ου κύκλου.. Δεν με έπιασε εξ απήνης το ποιος ήταν στο φέρετρο (Jeremy Benthan, φιλόσοφος), γιατί κάποτε είχα διαβάσει μια ανάλυση ενός τύπου για το lost που εξηγούσε όλους τους χαρακτήρες με φιλοσοφικό-κοινωνιολογική προσέγγιση.. Είχε γράψει ότι ο Jon Locke ήταν φιλόσοφος (αυτό ήταν γνωστό) ο οποίος πίστευε στην επιστροφή του ανθρώπου στη φύση (αυτό για μένα ήταν άγνωστο και έδενε με τον χαρακτήρα του Locke).. Δεν μπορώ να βρω πάλι το άρθρο, αλλά γενικά ανέφερε πολλούς φιλοσόφους (Rousseau, Hume) επομένως κάποιο ψευδώνυμο του Locke θα ήταν μιας και η Rousseau είχε πεθάνει και ο Desmond είχε σωθεί αλλά βρισκόταν με την Penny σε ταξίδια οπότε θα ήταν λίγο δύσκολο για τους επιζόντες να κρατήσουν επαφή μαζί του έτσι ώστε να παρευρίσκονται στη κηδεία του.. Χρόνο για άλλο χαρακτήρα δεν είχε και επιπροσθέτως όταν άρχισε να λέει ο Jack στην Kate ότι άκουσε τις οδηγίες του Jeremy στο να μην πουν την αλήθεια στον κόσμο, έδεσε απόλυτα με τον Locke (του το είχε πει λίγο πριν μπει με τον Ben στην Orchid).. Δεν μου προκάλεσε καμία έκπληξη και άλλωστε το θέμα ήταν να σωθούν.. Άπαξ και σώθηκαν δεν νομίζω ότι έχει και πολύ σημασία το τι κάνουν στις ζωές τους μετά το νησί, το ποιος ζει και ποιος πεθαίνει, το ποιος παντρεύεται ποιον, εκτός αν θέλει κάποιος το lost να μετατραπεί σε Young and the Restless :D..

5) Αν κοιτάξει κάποιος τον 4ο κύκλο θα δει ότι οι σεναριογράφοι έκαναν ένα full circle.. Στις αρχές βλέπουμε (ή καταλαβαίνουμε) περίπου ποιοι 6 σώζονται και στο τέλος τους βλέπουμε, ενώ περίπου η πρώτη σκηνή του πρώτου επεισοδίου είναι ίδια με την τελευταία του τελευταίου.. Δεν νομίζω ότι εξηγήθηκαν πολλά φέτος (μόνο ο μαύρος καπνός θαρρώ :D) και ότι εξηγήθηκε είχε να κάνει με τον 4ο κύκλο ο οποίος κατά τη γνώμη μου ήταν από τους χειρότερους..

Βέβαια προσωπική γνώμη εκφράζω.. Τα ίδια πιστεύω και για το prison break.. Ο πρώτος κύκλος ήταν τρομακτικά πετυχημένος αλλά είχε ένα στόχο.. Την απόδραση.. Εφόσον αυτή επετεύχθη, το ανθρωποκυνηγητό του 2ου κύκλου δεν με έλκυε σχεδόν καθόλου.. Έτσι και με το lost.. Σώθηκαν.. Στήθηκαν 4 σεζόν στο να σωθούν.. Ο στόχος επετεύχθη.. Και τώρα θέλουν να γυρίσουν πίσω; Λίγο lame δεν νομίζετε; Επίσης κάποιος να τους πει ότι τα controlling interests των εταιριών δεν είναι τόσο απλή υπόθεση να τα αγοράσεις σε ένα πρωϊ.. Θέλει συμφωνίες αγοραπωλησίας μετοχών, due diligence, υπογραφές μεταξύ μετόχων και αγοραστών, συστάσεις και άδεια από την αρμόδια επιτροπή ανταγωνισμού και πολλά άλλα.. Μικρή σημασία έχει αυτό βέβαια, απλά όταν είδα τη σκηνή με την Jin και το πατέρα της, δεν μπορούσα να μην χαμογελάσω :D..
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/08, 12:37 από faser »

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: L O S T
« Απάντηση #410 στις: 31/05/08, 17:10 »
faser το γεγονος οτι ειναι αμερικανικη σειρα νομιζω οτι εξηγει πολλα


ο λογος σου μου θυμισε αυτα που πιστευω για το ματριξ

ενω η πρωτη ταινια μου αρεσε πολυ

οι συνεχειες του ητανε για ....

οποτε κατι παρομοιο συμβαινει και εδω.


πσ βλεπω μια προσπαθεια των σεναριογραφων να θιξουν μεσα απο την σειρα την αιωνια κοντρα μεταξυ λογικης(επιστημης) και πιστης

προφανως λογικη ειναι η ομαδα του τζακ
               και πιστη ειναι ο λοκ που ελκεται απο το νησι
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: L O S T
« Απάντηση #411 στις: 31/05/08, 18:00 »
O Ριτσαρντ ποιος ειναι και εκεινη η ομαδα με τους ντοπιους που εμφανιστηκαν ξαφνικα στα τελευταια επεισοδια?
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: L O S T
« Απάντηση #412 στις: 31/05/08, 18:07 »
O Ριτσαρντ ποιος ειναι και εκεινη η ομαδα με τους ντοπιους που εμφανιστηκαν ξαφνικα στα τελευταια επεισοδια?
O Ρίτσαρντ είναι ο άνθρωπος που δεν γερνάει ποτέ και ήταν στο νησί πολύ πριν πάει ο μικρός Ben με τον πατέρα του για να δουλέψει.. Όταν ο Ben μεγάλωσε συμφώνησε μαζί του, να σκοτώσουν όλα τα μέλη της Darma Initiative και να κρατήσουν μόνο μερικούς έτσι ώστε να τους βοηθήσουν να στηθεί μια νέα κοινωνία στο νησί με αρχηγό τον Ben.. Οπότε οι ντόπιοι είναι η ομάδα που επέζησε από την δολοφονία των μελών της Darma Initiative και στην ουσία είναι ο λαός του Ben ;)..

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: L O S T
« Απάντηση #413 στις: 01/06/08, 13:38 »
Πάντως κάτι με κάνει να πιστεύω ότι είναι το κλειδί της υπόθεσης Ο Richard... Αν το καλοσκεφτείτε  είναι χωμένος παντού... Και δε γερνάει κιόλας... Μήπως αυτός είναι ο Jacob?...

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: L O S T
« Απάντηση #414 στις: 01/06/08, 15:43 »
Ειναι η αγαπημενη μου σειρα...αλλα γιατι πρεπει να περιμενω αλλα 2 χρονια?
Καλο το φιναλε δε λεω.Εντυπωσιακο αλλα πως να το συγκρινεις με τα παλια?
Δεν θα επρεπε να τραβηξει 6 χρονια η σειρα.Οσο περναει ο καιρος αποδυναμωνεται χανει τη συνοχη της. Αντε να θυμαμαι του χρονου τι εχω δει φετος...


Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: L O S T
« Απάντηση #415 στις: 01/06/08, 21:40 »
ο λογος σου μου θυμισε αυτα που πιστευω για το ματριξ

ενω η πρωτη ταινια μου αρεσε πολυ

οι συνεχειες του ητανε για ....

φιλε μου δε μπορεις να συγκρνεις αυτα τα δυο εργα....
το ματριξ και στα τρια μερη ειχε κατι ξεχωριστο να σου δωσει...
και τα τρια μερη πηγαν το θεμα των εφε ενα βημα πιο μπροστα ... οπως και οι 300...
δεν εξεταζω το σεναριο που ειναι αλλωτε υποκειμενικο και αλλωτε αντικειμενικο κριτηριο...
(και στις δυο για το ειδος τους μου αρεσε)

στο θεμα μας ομως.... ειδα και εγω το τελος του 4ου κυκλου... ομολογω το τελος με κουφανε και αυτο γιατι δεν ημουν και πολυ συγκεντρομενος και απλα παρακολουθουσα τα τελευταια λεπτα και ξαφνικα ειδα το Λοκ στ'ανασκελα....
παντως αν μπορουσα να ιεραρχησω κατα την προτιμηση μου τους κυκλους θα ειχαν την σειρα... 2ος,1ος,4ος,3ος....
(ο μονος λογος που βαζω τον 1ο στην δευτερη θεση ειναι γιατι δε μας αποκαληψε αυτη την καταραμενη καταπακτη... πολυ με τσαντισε....)

αναμονη αδερφια μου για τον επομενο.... αραγε θα σταματησει κανεις να βλεπει??τον χαλασε κανεναν τοσο πολυ??

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #416 στις: 04/06/08, 19:59 »
Κατ' αρχάς να πω κι εγώ οτι το φαντάστηκα οτι στο φέρετρο θα ήταν ο Locke. Όχι λόγω γνώσης Φιλοσοφίας απλά είχα την διαίσθηση...

Πάντως όσο αφορά τον 4ο κύκλο όντως έχει χάσει την αίγλη του. Βέβαια τους υπόλοιπους κύκλους τους είδα στο σερί, ενώ αυτός ήταν ο πρώτος που έβλεπα επισόδειο - επισόδειο. Αλλά και πάλι δεν μπορώ να πώ οτι είχα αυτήν την  τεράστεια αναμονή να δώ τι θα γίνει μετά.

Αυτό που κι εμένα με ανησυχεί είναι το τί θα κάνουν από δω και πέρα. Το τί είναι το νησί μας το απαντήσανε, έστω στο περίπου, το ποιοί φύγαν και το ποίοι έμειναν το μάθαμε και το ποιοί είναι οι βασικοί παίκτες μας το απάντησαν κι αυτό. Άρα τι μένει?

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: L O S T
« Απάντηση #417 στις: 04/06/08, 23:39 »
Το τί είναι το νησί μας το απαντήσανε, έστω στο περίπου


τι ειναι δλδ το νησι???


wonderland poy leei kai o lock?
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #418 στις: 05/06/08, 12:19 »
argo και γω μια απο τα ιδια...ηταν και μερες που δεν αντεχα και εβλεπα 2 και 3 επεισοδια στην σειρα απο τους 3 πρωτους κυκλους...τωρα πλεον εχει γινει πιο "τεχνοκρατικο" το υφος του 4ου κυκλου και οχι τοσο ψυχολογικο-αλχημιστικο που ηταν οι πρωτοι κυκλοι...και νομιζω οτι εχουν ανοιξει πλεον τοσα πολλα μετωπα που δεν μπορω να επικεντρωσω καπου το ενδιαφερον μου...στους πρωτους κυκλους ειχαν καλυτερη ταξη τα πραγματα στο μυαλο μου..μια το hatch, μια εκεινο το μαυρο φαντασμα, μια οι others...αυτα...τωρα δεν ξερω που να εστιασω...βεβαια αρχιζουν και βγαινουν πολλα συμπερασματα σιγα σιγα για το νησι κατα πρωτο λογο...αλλα εχουν πολλα ακομη να απαντηθουν...οπως τι ειναι εκεινο το τεραστιο ποδι με τα τεσσερα δαχτυλα, τι ακριβως ειναι οι others, για ποιο λογο εχουν πει οτι ειναι σωτηρες, τι ειναι οι αριθμοι.... και αλλα τοσα μα τοσα πολλα που δεν μπορω να θυμηθω τωρα

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #419 στις: 05/07/08, 17:08 »
κουραγιο, εχουμε μεχρι τις αρχες του 2009 για την καινουρια σεζον που υπαρχει η φημη οτι θα ειναι και η τελευταια!

let's see
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #420 στις: 06/07/08, 19:50 »
τρελο το τελευταιο επεισοδιο!!
εγω παλι ακουσα οτι θ χει αλλες 2 σεζον..
αντε να δουμε...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: L O S T
« Απάντηση #421 στις: 06/07/08, 21:36 »
Μπα δεν είναι τελευταία, άλλες 2 σεζόν είναι!  :o

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: L O S T
« Απάντηση #422 στις: 02/09/08, 02:28 »
Έλα να ετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά!!!! Μόνο 6 μήνες ακόμα...
Αυτό
για προθέρμανση!  ;D :clap:

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: L O S T
« Απάντηση #423 στις: 02/09/08, 02:49 »
"μονο" 6 μηνες?? παιζεις με τα νευρα μας τωρα ε? ;D

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #424 στις: 02/09/08, 03:06 »
χαχαχαχαχαχα ελα ντε!!!!
κ γω εχω σκασει!!!  ;D
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....