Αποστολέας Θέμα: L O S T  (Αναγνώστηκε 126510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: L O S T
« Απάντηση #425 στις: 02/09/08, 03:13 »
"μονο" 6 μηνες?? παιζεις με τα νευρα μας τωρα ε? ;D
Άστα... Δύο εναλλακτικές θεραπείες bottox υπάρχουν το Lost και το να διαλέγεις γάλατα για 20 λεπτά μπροστά από το ψυγείο στο super market... Πάντως δεν μπορείτε να πείτε τα σπάει το vid  ;D
Πως θα την παλέψουμε μέχρι τον Ιανουάριο??? πφφ  :wall: :sad: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: L O S T
« Απάντηση #426 στις: 02/09/08, 09:52 »
Τι θέλετε να μάθετε ρε παιδιά? ρωτήστε με....

...δεν μπορω να σας βλέπω έτσι....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: L O S T
« Απάντηση #427 στις: 02/09/08, 09:55 »
Παιδιά επειδή μπερδεύτηκα.. Πότε αρχίζει το Lost; Σε 6 μήνες ή τον Ιανουάριο; ???

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #428 στις: 02/09/08, 10:39 »
+1 για το Lost αλλα μήπως ξέρετε και το prison break  πότε αρχίζει?

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #429 στις: 02/09/08, 11:09 »
Λένε ότι αρχίζει αρχές Φλεβάρη,για Prison Break δεν ξέρω αλλά εγώ περιμένω αγωνιωδώς την 7η season του 24

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: L O S T
« Απάντηση #430 στις: 02/09/08, 11:43 »
Το lost ξεκιναει το 2009 τουλαχιστον συμφωνα με τους "ειδικους"   ;)

Το prison break ξεκινησε ηδη κι εχει βγει 2ωρη πρεμιερα.  ;D
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #431 στις: 02/09/08, 12:25 »
Το prison break ξεκινησε ηδη κι εχει βγει 2ωρη πρεμιερα.  ;D

Για την ακρίβια ξεκίνησε χθες το βραδυ με δυο επεισόδια όπως είπε και ο chorrer....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: L O S T
« Απάντηση #432 στις: 22/01/09, 21:37 »
Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο της 5ης χρονιάς και σε κανά μισαωράκι θα δω και το δεύτερο.. Δεν μπορώ να πω ότι μου πολυάρεσε το concept με το time travelling αλλά όσες φορές έχω πει κάτι κακό γι'αυτή τη σειρά, στο τέλος το παίρνω πίσω, οπότε αυτή τη φορά δεν θα πέσω στην ίδια παγίδα :P..

Κανένας άλλος; Εντυπώσεις;

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #433 στις: 22/01/09, 21:48 »
Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο της 5ης χρονιάς και σε κανά μισαωράκι θα δω και το δεύτερο.. Δεν μπορώ να πω ότι μου πολυάρεσε το concept με το time travelling αλλά όσες φορές έχω πει κάτι κακό γι'αυτή τη σειρά, στο τέλος το παίρνω πίσω, οπότε αυτή τη φορά δεν θα πέσω στην ίδια παγίδα :P..

Κανένας άλλος; Εντυπώσεις;

Βρήκες υπότιτλους? Εγώ μόνο για το πρώτο και περιμένο να βρω και για το δεύτερο για να τα δω μαζί...
Αν έχεις βρει υπότιτλους και για τα δυο στήλε μου ένα π.μ.  :)
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: L O S T
« Απάντηση #434 στις: 22/01/09, 21:52 »
Όχι.. Δεν βρήκα υπότιτλους αλλά δεν έψαξα κιόλας οπότε δεν γνωρίζω αν υπάρχουν.. Παραδοσιακά βλέπω το Lost χωρίς υπότιτλους (για να μην περιμένω, that is) και αυτός είναι ο λόγος που έχω "χάσει" αρκετούς από τους αμίμητους αργκό χαρακτηρισμούς του Sawyer (τους οποίους όταν βρέθηκα με μια κοπέλα και μου είπε μερικούς από την μεταγλώττιση λύθηκα στα γέλια) ;D..

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #435 στις: 22/01/09, 22:34 »
Όχι.. Δεν βρήκα υπότιτλους αλλά δεν έψαξα κιόλας οπότε δεν γνωρίζω αν υπάρχουν.. Παραδοσιακά βλέπω το Lost χωρίς υπότιτλους (για να μην περιμένω, that is) και αυτός είναι ο λόγος που έχω "χάσει" αρκετούς από τους αμίμητους αργκό χαρακτηρισμούς του Sawyer (τους οποίους όταν βρέθηκα με μια κοπέλα και μου είπε μερικούς από την μεταγλώττιση λύθηκα στα γέλια) ;D..

Σε καταλαβαίνω που δεν μπορείς να περιμένεις αλλά είναι κρίμα σε αυτή τη σειρά να χάνεις τις λεπτομέρειες...
Τέσπα, λογικά θα το δω πριν κοιμηθώ, οπότε θα γραψω και εγώ τις εντυπώσεις μου αργότερα...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: L O S T
« Απάντηση #436 στις: 22/01/09, 23:31 »
Όχι.. Δεν βρήκα υπότιτλους αλλά δεν έψαξα κιόλας οπότε δεν γνωρίζω αν υπάρχουν.. Παραδοσιακά βλέπω το Lost χωρίς υπότιτλους (για να μην περιμένω, that is) και αυτός είναι ο λόγος που έχω "χάσει" αρκετούς από τους αμίμητους αργκό χαρακτηρισμούς του Sawyer (τους οποίους όταν βρέθηκα με μια κοπέλα και μου είπε μερικούς από την μεταγλώττιση λύθηκα στα γέλια) ;D..

Σε καταλαβαίνω που δεν μπορείς να περιμένεις αλλά είναι κρίμα σε αυτή τη σειρά να χάνεις τις λεπτομέρειες...
Τέσπα, λογικά θα το δω πριν κοιμηθώ, οπότε θα γραψω και εγώ τις εντυπώσεις μου αργότερα...
Χαχά :D.. Εντάξει, δεν χάνω τις λεπτομερειες.. Απλά αυτά που συνηθίζει να λέει στους άλλους (π.χ. freckles, rambina, donger, κ.λπ.) τα ακούω αλλά μέχρι πρότινος δεν ήξερα τη σημασία τους.. Γενικά πάντως αν μου φύγει μια λεπτομέρεια, γυρνάω πίσω την σκηνή και την ξαναβλέπω.. Ευτυχώς για εμάς, τα αγγλικά τους (πλην του Desmond) είναι αρκετά "καθαρά" και δεν δημιουργούν πρόβλημα στη ροή της σειράς.. Να μην μιλήσω για τα πολλά λάθη που έβλεπα όταν κατά λάθος έπεφτα πάνω στα επεισόδια που έπαιζε η ΕΡΤ.. Τώρα για τον υποτιτλισμό του Αντ1 δεν ξέρω, αλλά της ΕΡΤ ήταν απλά τραγικός..

Αποσυνδεδεμένος delos999

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace dude:)
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #437 στις: 22/01/09, 23:44 »
http://www.greeksubtitlesproject.com/ απο 'δω βρηκα υποτιτλους...
......................................

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #438 στις: 23/01/09, 00:15 »
http://www.greeksubtitlesproject.com/ απο 'δω βρηκα υποτιτλους...

thanks, τώρα τους βρήκα και εγώ...

faser όντως οι μεταφράσεις σε αρκετές περιπτώσεις είναι πολύ γελοίες ( λες για την κρατική και τον αντενα αλλά που να δεις και αυτές που ανεβάζουν οι φαν στα διάφορα σαιτ, μέχρι και δικά τους σχόλια βάζουν μερικές φορές )...
Πάντως στο lost και το prison break μπορείς να βρεις υπότιτλους την ίδια μέρα οπότε δεν είναι μεγάλη η αναμονή.... απ την άλλη βεβαια βλεποντας χωρις βελτιώνουμε και τα αγγλικά μας  ;)
Τελειώνω και εγώ μια εργασία και σε κανένα δύωρο ελπίζω να τα βάλω....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: L O S T
« Απάντηση #439 στις: 23/01/09, 00:44 »
Μαιστα..
Μολις τα ειδα και τα 2..Μας γα****νε παλι..Αντε να βγαλεις ακρη..
Προβλεπεται μια πολυυυυ μπερδεμενη χρονια.. :)

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #440 στις: 23/01/09, 03:23 »
ειμαι στο διαλειμμα μεταξύ 1ου και 2ου...
αυτά είναι!!της π#$#$νας θα γίνει φέτος...πολύ πέρα-δώθε στο χρόνο κ πολύ μπλεξιμο!

btw best μετάφραση ever είναι το south park - πραγματικό κάψιμο,μεταφράζουν και το κένυ ;D

παω για το 2ο 8)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #441 στις: 23/01/09, 04:14 »
Τρέλα!!!!
Μόλις τα είδα και εγώ... Ξέρει κανείς πόσες σαιζόν είναι προγραμματισμένο να παίξει?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: L O S T
« Απάντηση #442 στις: 23/01/09, 09:04 »
Άλλη μια σαιζόν θα έχει απ' όσο ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #443 στις: 24/01/09, 18:36 »
Βασικά με έχει ξενερώσει το ότι στην αρχή του Lost νόμιζα ότι βλέπω μια περιπέτεια μυστηρίου και τελικά γίνεται επιστημονική φαντασία το όλο θέμα. Δηλαδή αν τώρα ανοίξει ενός το κεφάλι και πεταχτεί από μέσα ένα alien, εμείς και πάλια δε θα πρέπει να εκπλαγούμε.

Ε, αυτό είναι που πια δε μου αρέσει σε αυτή τη σειρά! Παλιά λέγαμε "Πω,πω...τι να είναι αυτός ο καπνός;" και τώρα λέμε "Οκ, ο Λοκ πέθανε αλλά και πάλι δεν ξέρεις...Όλα μπορούν να συμβούν εδώ". Και αν αναστηθεί πάλι νορμάλ θα μας φανεί!
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #444 στις: 24/01/09, 20:18 »
Βασικά με έχει ξενερώσει το ότι στην αρχή του Lost νόμιζα ότι βλέπω μια περιπέτεια μυστηρίου και τελικά γίνεται επιστημονική φαντασία το όλο θέμα. Δηλαδή αν τώρα ανοίξει ενός το κεφάλι και πεταχτεί από μέσα ένα alien, εμείς και πάλια δε θα πρέπει να εκπλαγούμε.

Ε, αυτό είναι που πια δε μου αρέσει σε αυτή τη σειρά! Παλιά λέγαμε "Πω,πω...τι να είναι αυτός ο καπνός;" και τώρα λέμε "Οκ, ο Λοκ πέθανε αλλά και πάλι δεν ξέρεις...Όλα μπορούν να συμβούν εδώ". Και αν αναστηθεί πάλι νορμάλ θα μας φανεί!

Δυστηχώς αυτό είναι το τίμημα του να πρέπει να κάνεις μια σειρά που την έχεις υπολογίσει για 2-3 χρόνια να παίζει για 6....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: L O S T
« Απάντηση #445 στις: 24/01/09, 21:24 »
Αυτός ο Richard πολύ περίεργος τυπάς! Τόσα χρόνια περιμένω να μας δείξουν τι είναι και τι ρόλο παίζει!
 ???
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #446 στις: 24/01/09, 22:52 »
μονο το season 1 ηταν καλο μετα εγινε πολυ science fiction  :-X
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: L O S T
« Απάντηση #447 στις: 24/01/09, 23:20 »
μολις ειδα το πρωτο επεισοδιο... αρκετα ενδιαφερον... αν και δε μας ειπαν τιποτα καινουριο... και μπορω να πω πως δεν ειχε κατι το ξεχωριστο για να πεις 'ΠΡΩΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ LOST' οπως λεγαμε στις αλλες σεζον... τεσπα....  εχουμε δρομο ακομα...!!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: L O S T
« Απάντηση #448 στις: 28/02/09, 13:14 »
ΠΡΟΣΟΧΗ - SPOILERS

Λοιπόν μόλις είδα μέχρι και το 7ο επεισόδιο (τα 4 τελευταία κολλητά).. Θα γκρινιάξω λίγο αλλά πιστεύω ότι πλέον η σειρά έχασε τη σπιρτάδα της.. Αυτά με το χωροχρόνο και τις κινήσεις του νησιού είναι πολύ science fiction για να μπορέσουν να τα εξηγήσουν και να μοιάζουν αληθοφανή οπότε σχεδόν 0 εις το πηλίκο.. Ποιος θα περίμενε στο τέλος του πρώτου κύκλου που πραγματικά συμπονούσες τους πρωταγωνιστές και ένιωθες μια ανακούφιση όταν ακούστηκε φωνή από την άλλη πλευρά του ασυρμάτου να θέλουν τώρα να γυρίσουν πίσω και μάλιστα βιαίως.. Εντωμεταξύ είχαμε καιρό να δούμε κάποιο "documentary" επεισόδιο (δηλαδή κάποιο επεισόδιο που θα περιέγραφε σχεδόν αποκλειστικά κάποια περιστατικά της ζωής ενός πρωταγωνιστή) οπότε το 7ο επεισόδιο με τον Jeremy Bentham δικαίως θεωρείται το καλύτερο του κύκλου μέχρι στιγμής..

Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι όταν πρωτοείδαμε το lost, το concept του ήταν πως θα ξαναγυρίσουν οι ναυαγοί στο πολιτισμό.. Αφού το κατάφεραν, δεν βρίσκω κανένα λόγο να το ξεχειλώνουν άλλο προς αυτή τη κατεύθυνση.. Θα μπορούσαν να αργήσουν λίγο την επιστροφή των πρωταγωνιστών και να εξηγήσουν λίγο καλύτερα τις κρύπτες, την Dharma, τις πολικές αρκούδες, το καπνοτέρας, κ.λπ..

Κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση.. Στους παλιότερους κύκλους όταν πέθαινε κάποιος από τους πρωταγωνιστές ήταν πραγματικά μεγάλη υπόθεση (θυμηθείτε τον Boon, την Shannon, τον Charlie, κ.λπ.).. Έβγαιναν trailers στις Η.Π.Α., ο κόσμος συζητούσε στα forums αν ο ήρωας "θα βρει κάποιο τρόπο" να ξαναγυρίσει στη σειρά κ.λπ.. Στον 5ο κύκλο πεθαίνει η Σάρλοτ (η οποία δεν είναι από τους κύριους πρωταγωνιστές αλλά έπαιξε μισό περσινό και μισό φετινό κύκλο) και είναι σαν να μην έγινε τίποτα.. Πλέον χρησιμοποιούνται cheesy εκφράσεις για να δημιουργήσουν τεχνητή ένταση ("there's a war coming John, and if you're not back on the island when that happens, the wrong side is going to win")..

Τέλος πάντων, καλά ήταν όσο κράτησε.. Απλά μου αρέσει που πριν κανά-δυο χρόνια είχαν ρωτήσει τους 2 δημιουργούς αν έχουν στο μυαλό τους κάποιο τέλος για τη σειρά και εκείνοι απάντησαν ότι φυσικά και έχουν.. Αρχίζω να αμφιβάλω λίγο...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #449 στις: 04/03/09, 14:13 »
ΠΡΟΣΟΧΗ - SPOILERS


Το 7ο επισόδιο ήταν σαφώς το καλύτερο της σειράς so far, αλλά κι εγώ θα συμφωνήσω οτι έχουν αρχίσει να χάνουν τη μπάλα λίγο...

Επίσης διαφαίνεται το γεγονός οτι οι "ναυαγοί" που είδαμε εμείς δεν είναι οι πρώτοι, ούτε οι τελευταίοι στο νησί. Ουσιαστικά η όλη ιστορία που παρακολουθούμε τόσα χρόνια επαναλαμβάνεται συνέχεια, απλά με διαφορετικούς πρωταγωνιστές κάθε φορά.

Τέλος, είμαι ο μόνος που του την δίνει το γεγονός οτι το νησί ανασταίνει κόσμο?
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?