Αποστολέας Θέμα: MAM KAKA KAI NANOI KILLING IN THE NAME  (Αναγνώστηκε 2692 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
MAM KAKA KAI NANOI KILLING IN THE NAME
« στις: 02/10/09, 10:44 »
Γεια χαρα σε ολους, ανεβασαμε μερικα νεα βιντεακια απο το τελευταιο λαιβ μας για να ακουσουμε τη γνωμη σας ωστε να μας κανετε καλυτερους!! Η ποιοτητα δεν ειναι η καλυτερη, αφου η καμερα παραμορφωνει αρκετα λογω εντασης, αλλα πιστευω μπορει να καταλαβει κανεις.Ιδου:

Killing in the name:


Οι ψυχες και οι αγαπες:


Τερμα το διαλειμμα:


Thanx

www.myspace.com/mknband
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/09, 10:47 από Jimi Pap »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: MAM KAKA KAI NANOI KILLING IN THE NAME
« Απάντηση #1 στις: 02/10/09, 11:17 »
Πράγματι, ο ήχος είναι χάλια. Δεν μπορούσατε να ηχογραφήσετε από την κονσόλα;

Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι ότι είσαστε σχετικά στατικοί πάνω στη σκηνή, εκτός από τον τραγουδιστή που είναι σχετικά κινητικός. Ιδίως στο Killing in the name of, χρειάζεται περισσότερη ενέργεια... Βέβαια, η σκηνή αυτού του μαγαζιού είναι μικρή για πολλές κινήσεις, αλλά κάντε ότι μπορείτε.

Επίσης, θα ήθελα να ακούσω κάτι διαφορετικό/πρωτότυπο σε μια διασκευή, αλλά αυτό είναι μονάχα η ταπεινή μου γνώμη. Πιθανόν ο κόσμος να αποζητά συνήθως πιστές διασκευές για να κάνει κέφι.

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: MAM KAKA KAI NANOI KILLING IN THE NAME
« Απάντηση #2 στις: 02/10/09, 16:56 »
Hello Βραζιλη, σε ευχαριστω για την απαντηση και τις παρατηρησεις.

Δε γραφουμε απο την κονσολα διοτι σε ενα χωρο που ο ηχος βγαινει κατα 50-60% απο το stage καταλαβαινεις οτι πολλα πραγματα δεν περνανε απο την κονσολα.Πχ το ταμπουρο περναει ελαχιστα ή καθόλου ενω η κασα περναει πολυ κοκ. οποτε μια ηχογραφηση απο κονσολα θα ηταν χωρις ταμπουρο και παει λεγοντας.

Σχετικα με τη στατικοτητα εχεις δικιο. Το εχουμε επισημανει κι εμεις στον εαυτο μας και εχουμε κανει αρκετη δουλεια για να το βελτιωσουμε στη νεα σεζον.

Σχετικα με τις διασκευες,θεωρω πως καποια κομματια δεν διασκευαζονται,ειτε λογω δημιουργικης και συνθετικης τελειοτητας,ειτε λογω βαθμου δυσκολιας. Ποσο μαλλον οταν εχεις να βγαλεις ενα σετ με 60-70 κομματια!! Κι εμεις ως cover μπαντα,εχουμε ενα ποσοστο πραγματικων διασκευων 15-20%,αλλα μεχρι εκει. Ας πουμε,το killing in the name ή το smells like teen spirit εαν τα διασκευάσεις,μαλλον θα θεωρηθει οτι δε μπορεις να τα παιξεις κοντα στην original εκδοση.


Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: MAM KAKA KAI NANOI KILLING IN THE NAME
« Απάντηση #3 στις: 02/10/09, 18:48 »
Ας πουμε,το killing in the name ή το smells like teen spirit εαν τα διασκευάσεις,μαλλον θα θεωρηθει οτι δε μπορεις να τα παιξεις κοντα στην original εκδοση.

Μα, αυτά είναι τα εύκολα τραγούδια, που προσφέρονται για πειραματισμό. Όμως επειδή είναι διάσημα και "πωρωτικά", ίσως ξενίσει τους ακροατές μια ακραία διασκευή. Ίσως λίγες δικές σας πινελιές εδώ κι εκεί είναι αυτό που χρειάζεται. Είναι θέμα γούστου σας και του πως θέλετε να φαίνεστε ως μπάντα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: MAM KAKA KAI NANOI KILLING IN THE NAME
« Απάντηση #4 στις: 02/10/09, 20:21 »
καλη φαση!μ αρεσε πολυ!!! :)
Βραζιλη,μια χαρα νοημα βγαζεις απ τον ηχο!!
μηπως υπερβαλλεις λιγο?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος grhgorhs

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MAM KAKA KAI NANOI KILLING IN THE NAME
« Απάντηση #5 στις: 03/10/09, 16:20 »
Μπράβο φίλε μου πολύ καλά τα πήγες πολύ ωραίο παίξιμο, δεν ξέρω αλλά λίγο το σόλο μου ακουστικε καπος, αλλά γενικά μια χαρά και το καπελάκι ότι πρέπει αλλά tom βαλε και στην κιθάρα κάνα arm the  Homeless  ;D. Τεράστια ένσταση έχω στην στασιμότητα που είχατε κανονικά θα έπρεπε να είχατε διαλύσει το μισό μαγαζί και να πεφταν τα νταβάνια. :metal :metal :metal
you now everything if you now nothing.................

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
1978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/05, 21:25
από Zeppelin
18 Απαντήσεις
6747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/07, 15:26
από Anaximandros
2 Απαντήσεις
2243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/08, 01:10
από GreekDudeCovers
2 Απαντήσεις
2827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/09, 16:34
από Jimi Pap
7 Απαντήσεις
3541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/10, 18:32
από Jimi Pap
3 Απαντήσεις
2154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/10, 16:37
από Ammon Jerro
33 Απαντήσεις
7684 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/19, 06:16
από saved