Ψηφοφορία

ποσο συχνα η σπανια κανετε σκονακι;;

Κάνω συνέχεια
Πού και πού
Μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις
Πολύ σπάνια εώς ποτέ
Δεν έχω κάνει ποτέ αλλά ίσως κάνω στο μέλλον
Δεν έχω κάνει ποτέ ούτε πρόκειται
Δεν απαντώ

Αποστολέας Θέμα: Σκονάκι!  (Αναγνώστηκε 37595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BANT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι τα μυαλά στα κάγκελα!
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #25 στις: 05/01/08, 01:06 »
Συγνώμη παιδιά, αλλά να σας ξενερώσω λίγο ::);

Όταν κάποιος περνάει μαθήματα με σκονάκια, κατ' επανάληψη, δεν είναι άδικο για κάποιον που έχει ξενυχτήσει πολλά βράδια για να διαβάσει; Δεν σας το παίζω κανένας ανιδιοτελής (εγώ δεν έκανα σκονάκια από φόβο μην με καταλάβουν), απλά θέλω να ακούσω τη άποψη σας..

Οταν σε κοβει γιατι δεν εισαι Πασπ κτλ ειναι πιο δικαιο?
Και οσον αφορα τισ πανελληνιες : οταν εχεις λιωσει κ παθαινεις μπλακ αουτ κ δε σου ρχετε τπτ ειναι δικαιο να μην περασεις πουθενα ενω τα ξερεις? Ασε που το πολυ 0,5 θεμα να εχεις πιασει γιατι ποσα σκονακια θα εχεις κ επισης ποσο θα μπορεσεις να δεις πια?
Πρεπει να καταλλαβεις αν δεν το ξερεις ηδη οτι σ'αυτη τη χωρα αν δεν κανεις πουστιες δεν πετυχαινεις τπτ, Αν δεν εισαι ενας "Μαγγινας" κ πας να περασεις με το σταυρο στο χερι σε φαγανε λαχανο φιλε, Ο πιο "που**ης" κερδιζει στη ζουγκλα που λεγετε Ελλαδα.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/01/08, 01:12 από BANT »
There is only one way out: commit a suicide!

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #26 στις: 05/01/08, 01:08 »
λοιπον:
1.το πολυ απλο ετοιμαζεις οτι χρειαζεσαι, γεμιζοντας μια κολλα Α4 ολα καλογραμμενα και ομορφα και οταν ερθει η ωρα την πετας πανω στο εδρανο εχοντας αφησει φυσικα την μιση πρωτη σελιδα αδεια για να μην δινεις στοχο οτι γεμισες ολοκληρη σελιδα μεσα σε 5 λεπτα και αντιγραφεις αβερτα.αμα εισαι προσεκτικος δεν θα το καταλαβει κανεις.το χω κανει σε 4-5 μαθηματα αυτο.αν τωρα παιζει η φαση με παλια θεματα,αντιγραφεις επακριβως τα θεματα και πας για δεκα.μια φορα το χα κανει ετσι αλλα ο μλκς ειχε βαλει σφραγιδα στις κολλες που μας εδωσε και αναγκαστηκα να αντιγραφω ολοκληρη κολλα.αρκεστηκα σε ενα ταπεινο 6 :P(δεν ηταν τοσο ευκολο με σκληρη επιτηρηση)

mπορεις να το εξηγησεις λιγο παραπανω?
εχουμε δλδ δυο κολλες μαζι μας.την μια που γραφουμε αυτα που θα δωσουμε και την αλλη που ειναι ολο σκονακια και τις εναλλασουμε στο εδρανο?δεν το πιασα...
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Kundera

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #27 στις: 05/01/08, 01:46 »
Οταν σε κοβει γιατι δεν εισαι Πασπ κτλ ειναι πιο δικαιο?
Και οσον αφορα τισ πανελληνιες : οταν εχεις λιωσει κ παθαινεις μπλακ αουτ κ δε σου ρχετε τπτ ειναι δικαιο να μην περασεις πουθενα ενω τα ξερεις? Ασε που το πολυ 0,5 θεμα να εχεις πιασει γιατι ποσα σκονακια θα εχεις κ επισης ποσο θα μπορεσεις να δεις πια?
Πρεπει να καταλλαβεις αν δεν το ξερεις ηδη οτι σ'αυτη τη χωρα αν δεν κανεις πουστιες δεν πετυχαινεις τπτ, Αν δεν εισαι ενας "Μαγγινας" κ πας να περασεις με το σταυρο στο χερι σε φαγανε λαχανο φιλε, Ο πιο "που**ης" κερδιζει στη ζουγκλα που λεγετε Ελλαδα.

Αυτά είναι... Σκονάκι με συνείδηση!  :-X

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #28 στις: 05/01/08, 02:04 »
Συγνώμη παιδιά, αλλά να σας ξενερώσω λίγο ::);

Όταν κάποιος περνάει μαθήματα με σκονάκια, κατ' επανάληψη, δεν είναι άδικο για κάποιον που έχει ξενυχτήσει πολλά βράδια για να διαβάσει; Δεν σας το παίζω κανένας ανιδιοτελής (εγώ δεν έκανα σκονάκια από φόβο μην με καταλάβουν), απλά θέλω να ακούσω τη άποψη σας..

Οταν σε κοβει γιατι δεν εισαι Πασπ κτλ ειναι πιο δικαιο?
Και οσον αφορα τισ πανελληνιες : οταν εχεις λιωσει κ παθαινεις μπλακ αουτ κ δε σου ρχετε τπτ ειναι δικαιο να μην περασεις πουθενα ενω τα ξερεις? Ασε που το πολυ 0,5 θεμα να εχεις πιασει γιατι ποσα σκονακια θα εχεις κ επισης ποσο θα μπορεσεις να δεις πια?
Πρεπει να καταλλαβεις αν δεν το ξερεις ηδη οτι σ'αυτη τη χωρα αν δεν κανεις πουστιες δεν πετυχαινεις τπτ, Αν δεν εισαι ενας "Μαγγινας" κ πας να περασεις με το σταυρο στο χερι σε φαγανε λαχανο φιλε, Ο πιο "που**ης" κερδιζει στη ζουγκλα που λεγετε Ελλαδα.
Διαφωνώ εξ'ολοκλήρου.. Μετά αναρωτιόμαστε γιατί υπάρχουν σκάνδαλα τύπου "Ζαχόπουλος".. Αφού εμείς οι ίδιοι σκεφτόμαστε έτσι.. Ο Μαγγίνας, και ο κάθε Μαγγίνας, είσαι εσύ, εγώ και ο συνάνθρωπος μας.. Αν από μικροί σκεφτόμασταν αγνά, τότε εκεί πάνω, στην ηγεσία της Ελλάδας, ίσως να ήταν καλύτερα τα πράγματα.. Αλλά με το να όταν βλέπουμε μια κλίση στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου, να παίρνουμε κατευθείαν τον φίλο μας τον τροχονόμο να μας την σβήσει, δεν κάνουμε τίποτα για να αλλάξουμε την κατάσταση..

Όσον αφορά τα κομματικά που αναφέρεις, στην δικιά μου σχολή (βλ. ΝΟΠΕ), πριν από όχι και πολλά χρόνια, επουδενί δεν υπήρχε τέτοιο κριτήριο έτσι ώστε να σε κόψει ο καθηγητής σε ένα μάθημα.. Αν ήσουν σίγουρος για την απόδοση σου στις εξετάσεις, πήγαινες και έβλεπες το γραπτό σου, και αν άξιζες να περάσεις μπορούσες να τραβήξεις το θέμα μέχρι και στον κοσμήτορα.. Τώρα, αν ακροβατείς μεταξύ 4,5 και 5 και ο καθηγητής δεν σε συμπαθεί λόγω κομματικών διαφορών, τότε εσύ ο ίδιος παίζεις με την φλόγα..

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #29 στις: 05/01/08, 02:16 »
Το αστείο είναι ότι όταν γράφεις σε σκονάκι τύπους ή τπτ τέτοιο, μετά τους μαθαίνεις κι απ έξω οπότε δεν χρειάζεσαι κανένα σκονάκι!! :P Καλά, αυτό δεν ισχύει πάντα αλλά ώρες-ώρες τυχαίνει να αφιερώνεις τόσες ώρες για να φτιάξεις ένα καλό σκονάκι που αν τις αφιέρωνες στο διάβασμα δε θα είχες κανένα πρόβλημα!! :P Κι επιπλέον δε θα είχες το άγχος ''θα με πιάσουν-δε θα με πιάσουν''...

Υ.Γ. Ρε παιδιά στις εξετάσεις (ειδικά πανελλήνιες :o) πώς μπορείτε κ κάνετε σκονάκια? Εγώ πάντως, σαν γνήσιος χέστης :P, τα αποφεύγω όσο μπορώ...
« Τελευταία τροποποίηση: 05/01/08, 02:21 από gers »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #30 στις: 05/01/08, 03:16 »
Πρεπει να καταλλαβεις αν δεν το ξερεις ηδη οτι σ'αυτη τη χωρα αν δεν κανεις πουστιες δεν πετυχαινεις τπτ, Αν δεν εισαι ενας "Μαγγινας" κ πας να περασεις με το σταυρο στο χερι σε φαγανε λαχανο φιλε, Ο πιο "που**ης" κερδιζει στη ζουγκλα που λεγετε Ελλαδα.

Η αλήθεια είναι οτι δεν πήγα με το σταυρό στο χέρι, αλλα με μια εικονίτσα που μου έδωσε η μαμά, και πέρασα Πολυτεχνείο...Μετράει?

Και πές το άλλο: Κάνεις τη πουστιά, και περνάς πανελλαδικές,Κ΄'ανεις και άλλες και παίρνεις πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού, λέω πχ, με 40-60% σκονάκια. Έχεις τα cojones να βάλεις πουθενά την υπογραφή σου? Να το βράσω στη τελική το πτυχίο αν δεν ξέρω το Χριστό μου.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #31 στις: 05/01/08, 03:28 »
λοιπον:
1.το πολυ απλο ετοιμαζεις οτι χρειαζεσαι, γεμιζοντας μια κολλα Α4 ολα καλογραμμενα και ομορφα και οταν ερθει η ωρα την πετας πανω στο εδρανο εχοντας αφησει φυσικα την μιση πρωτη σελιδα αδεια για να μην δινεις στοχο οτι γεμισες ολοκληρη σελιδα μεσα σε 5 λεπτα και αντιγραφεις αβερτα.αμα εισαι προσεκτικος δεν θα το καταλαβει κανεις.το χω κανει σε 4-5 μαθηματα αυτο.αν τωρα παιζει η φαση με παλια θεματα,αντιγραφεις επακριβως τα θεματα και πας για δεκα.μια φορα το χα κανει ετσι αλλα ο μλκς ειχε βαλει σφραγιδα στις κολλες που μας εδωσε και αναγκαστηκα να αντιγραφω ολοκληρη κολλα.αρκεστηκα σε ενα ταπεινο 6 :P(δεν ηταν τοσο ευκολο με σκληρη επιτηρηση)

mπορεις να το εξηγησεις λιγο παραπανω?
εχουμε δλδ δυο κολλες μαζι μας.την μια που γραφουμε αυτα που θα δωσουμε και την αλλη που ειναι ολο σκονακια και τις εναλλασουμε στο εδρανο?δεν το πιασα...
εχεις γραψει ενα καρο πραγματα κανονικα στις σειρες τις κολλας απο το σπιτι(εκανα μαλακια δεν ενοουσα Α4,εννοω το γνωστο τετρασελιδο με σειρες) και απλα την πρωτη σελιδα την εχεις γραψει μιση ωστε να μην φαινεται οτι εχεις γραψει ολοκληρη σελιδα οταν ανεβασεις την κολλα πανω στο εδρανο.οταν λοιπον παρεις θεματα και αδεια κολλα, μετα απο λιγο την πετας πανω και ειναι σαν να εχεις γραψει μιση σελιδα και εχεις την κολλα που σου δωσανε και καλα σαν προχειρο.οποτε διακριτικα γυρνας που και που την γεματη σκονακια κολλα και αντιγραφεις αβερτα.ουσιαστικα εχεις δυο κολλες.μια φουλ σκονακια και μια που θα γραψεις και θα παραδωσεις.τωρα αμα τα μπλεξεις και παραδωσεις λαθος κολλα ε τι να πω χαχαχα :P
οσον αφορα το κοψιμο περι πολιτικων αυτα ειναι πιο σπανια πλεον...παιζουν κυριως σε νομικη και σε κατι αλλες κοιμισμενες σχολες.οσες φορες εχει γινει πολυτεχνειο αυτο το πραγμα εχει πεσει φαπα και σωστη βαθμολογηση μετα.ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο και πρεπει να γινεται ντου αμα υπαρχουν βασιμες υποψιες.τωρα αμα εχει πεσει κοψιμο γιατι ειχες πεθανει στην αντιγραφη αστα,μην εχεις και πολλες απαιτησεις
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #32 στις: 05/01/08, 08:12 »
Έχοντας ακόμα δυο μαθήματα για πτυχίο με τεράστια ύλη ήρθε ο  καιρός να δοκιμάσω καινούργιες ιδέες ;D....
Εξαρτάται σε τι μάθημα θα κάνεις το σκονάκι πόσους και ποιους επιτηρητές θα χει.
Σε μαθήματα επιλογής που προορίζονται για παπαγαλία ύλης ανούσιας και μικρής κάνεις σμίκρυνση όλο το βιβλίο μέχρι 150 το πολύ 200 σελίδες -ξεχωρίζεις και τα ασήμαντα για να μικρύνει το σκονάκι- μαζί με τα ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ όμως...και το βάζουμε στη μέσα μεριά του αστραγαλου όπου όταν καθόμαστε σταυροπόδι το χουμε μπροστά μας.Βέβαια προυπόθεση να είναι κλειστό το έδρανο μπροστά.
Όσο για την κόλλα με τις σημειώσεις τι γίνεται αν γράφουμε σε κόλλες αναφοράς και όχι σε Α4?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #33 στις: 05/01/08, 10:27 »
Μεγάλο θέμα...Λοιπόν, απόλυτα αθώος δεν είμαι, δλδ στο πανεπιστήμιο ( γιατι στις πανελλήνιες οχι ρε φίλε δεν καταδέχομαι, δεν ήταν και τπτ δύσκολο ) έχουν τύχει φορές που σημείωνα κάποιους γενικούς και καποιους ειδικούς τύπους πάνω στο έδρανο. Αλλά σκονάκι δεν έχω πιάσει ποτέ. Ούτε καν σαν βαποράκι. δεν θέλω και δεν μπορώ. Και με ενοχλέι απίστευτα και το δηλώνω ξεκάθαρα σε όποιον το κάνει σε υπερβολικό βαθμό, απο τον κολλητό μου την κολλητη μου και φυσικά και τους λίγδες της σχολής που μπαίνουν να γράψουν κβάντο 2 και σου πετάνε θριαμβευτικά " εχω 10!" πάνω στο μισάωρο ενω εσύ σκίζεσαι να γράψεις ένα θέμα!....Όσο για αυτό που είπες μεταβαρονε.....δυστυχώς φίλε μου...αυτός που έχει τα Κότσια να κομπάσει για τις πανεπιστημιακές του επιδόσεις...δεν νομίζω να κολλήσει στην υπογραφή...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #34 στις: 05/01/08, 11:47 »
Τελικά οι πιο προνομιούχοι ήμασταν (και είναι ακόμα) οι νομικάριοι που δίνουμε εξετάσεις με τους Κώδικες. Γράφεις μέσα όσα θες και ό,τι θες. Βέβαια ενίοτε τους ελέγχανε (τους ξεφυλλίζανε γρήγορα όταν περνούσαν να σου μονογράψουν την κόλλα), αλλά δεν ήσουν ηλίθιος να γράφεις στις άδειες σελίδες του Κώδικα, παρά ανάμεσα στις γραμμές στις ήδη γεμάτες σελίδες.

Επίσης ενίοτε έχω κάνει και σμικρύνσεις και τις έχω βάλει μέσα στον Κώδικα, αλλά αν είναι πολλές οι σμικρύνσεις ο Κώδικας ανοίγει και γίνεται σαν γαρούφαλο και είναι λίγο κράχτης. Θέλει σύνεση το πράγμα.
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #35 στις: 05/01/08, 12:38 »
Οσοι ειστε λογιστες κ εχετε μαζι σας το "ακκορντεον"   :P
(το ΕΓΛΣ ντε - ελληνικο γενικο λογιστικο σχεδιο) 8) του Καουνη,
υπαρχουν καποια ασπρα κενά που μπορειτε με σελοτειπ
να κολλησετε μικρα κομματια απο χαρτι, με τα απαραιτητα.   
Στο τελος της ομαδας 5 και 7 υπαρχουν κενα για να κολλησετε τα χαρτακια σας... ;)
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #36 στις: 05/01/08, 13:13 »
λοιπον:
1.το πολυ απλο ετοιμαζεις οτι χρειαζεσαι, γεμιζοντας μια κολλα Α4 ολα καλογραμμενα και ομορφα και οταν ερθει η ωρα την πετας πανω στο εδρανο εχοντας αφησει φυσικα την μιση πρωτη σελιδα αδεια για να μην δινεις στοχο οτι γεμισες ολοκληρη σελιδα μεσα σε 5 λεπτα και αντιγραφεις αβερτα.αμα εισαι προσεκτικος δεν θα το καταλαβει κανεις.το χω κανει σε 4-5 μαθηματα αυτο.αν τωρα παιζει η φαση με παλια θεματα,αντιγραφεις επακριβως τα θεματα και πας για δεκα.μια φορα το χα κανει ετσι αλλα ο μλκς ειχε βαλει σφραγιδα στις κολλες που μας εδωσε και αναγκαστηκα να αντιγραφω ολοκληρη κολλα.αρκεστηκα σε ενα ταπεινο 6 :P(δεν ηταν τοσο ευκολο με σκληρη επιτηρηση)

mπορεις να το εξηγησεις λιγο παραπανω?
εχουμε δλδ δυο κολλες μαζι μας.την μια που γραφουμε αυτα που θα δωσουμε και την αλλη που ειναι ολο σκονακια και τις εναλλασουμε στο εδρανο?δεν το πιασα...
εχεις γραψει ενα καρο πραγματα κανονικα στις σειρες τις κολλας απο το σπιτι(εκανα μαλ***α δεν ενοουσα Α4,εννοω το γνωστο τετρασελιδο με σειρες) και απλα την πρωτη σελιδα την εχεις γραψει μιση ωστε να μην φαινεται οτι εχεις γραψει ολοκληρη σελιδα οταν ανεβασεις την κολλα πανω στο εδρανο.οταν λοιπον παρεις θεματα και αδεια κολλα, μετα απο λιγο την πετας πανω και ειναι σαν να εχεις γραψει μιση σελιδα και εχεις την κολλα που σου δωσανε και καλα σαν προχειρο.οποτε διακριτικα γυρνας που και που την γεματη σκονακια κολλα και αντιγραφεις αβερτα.ουσιαστικα εχεις δυο κολλες.μια φουλ σκονακια και μια που θα γραψεις και θα παραδωσεις.τωρα αμα τα μπλεξεις και παραδωσεις λαθος κολλα ε τι να πω χαχαχα :P
οσον αφορα το κοψιμο περι πολιτικων αυτα ειναι πιο σπανια πλεον...παιζουν κυριως σε νομικη και σε κατι αλλες κοιμισμενες σχολες.οσες φορες εχει γινει πολυτεχνειο αυτο το πραγμα εχει πεσει φαπα και σωστη βαθμολογηση μετα.ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο και πρεπει να γινεται ντου αμα υπαρχουν βασιμες υποψιες.τωρα αμα εχει πεσει κοψιμο γιατι ειχες πεθανει στην αντιγραφη αστα,μην εχεις και πολλες απαιτησεις
ωραια καλα το καταλαβα αλλα γμτ στην νομικη δεν μας αφηνουν να εχουμε προχειρο,ουτε μας δινουν κολλες αυτοι,τις φερνουμε απο το σπιτι εμεις....οποτε μαλλον πρεπει να κρυβω καπου την κολλα με τα σκονακια η να την βαζω μεσα στην αλλη....πω ρε δυσκολιες!!!!!!
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #37 στις: 05/01/08, 13:18 »
Τελικά οι πιο προνομιούχοι ήμασταν (και είναι ακόμα) οι νομικάριοι που δίνουμε εξετάσεις με τους Κώδικες. Γράφεις μέσα όσα θες και ό,τι θες. Βέβαια ενίοτε τους ελέγχανε (τους ξεφυλλίζανε γρήγορα όταν περνούσαν να σου μονογράψουν την κόλλα), αλλά δεν ήσουν ηλίθιος να γράφεις στις άδειες σελίδες του Κώδικα, παρά ανάμεσα στις γραμμές στις ήδη γεμάτες σελίδες.

Επίσης ενίοτε έχω κάνει και σμικρύνσεις και τις έχω βάλει μέσα στον Κώδικα, αλλά αν είναι πολλές οι σμικρύνσεις ο Κώδικας ανοίγει και γίνεται σαν γαρούφαλο και είναι λίγο κράχτης. Θέλει σύνεση το πράγμα.
ναι οι κωδικες ειναι καλη φαση αλλα πρεπει να σαι τυχερος να μην στον ανοιξει τυχαια η καθηγητρια....ακομα παντως και να βρουνε σκονακια τα παιδια αυτα π βαζουν για επιτηρηση δεν σε κοβουν,πιο πολυ ελεγχουν για τα ματια του κοσμου...
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #38 στις: 05/01/08, 15:37 »
Συγνώμη παιδιά, αλλά να σας ξενερώσω λίγο ::);

Όταν κάποιος περνάει μαθήματα με σκονάκια, κατ' επανάληψη, δεν είναι άδικο για κάποιον που έχει ξενυχτήσει πολλά βράδια για να διαβάσει; Δεν σας το παίζω κανένας ανιδιοτελής (εγώ δεν έκανα σκονάκια από φόβο μην με καταλάβουν), απλά θέλω να ακούσω τη άποψη σας..

Οταν σε κοβει γιατι δεν εισαι Πασπ κτλ ειναι πιο δικαιο?
Και οσον αφορα τισ πανελληνιες : οταν εχεις λιωσει κ παθαινεις μπλακ αουτ κ δε σου ρχετε τπτ ειναι δικαιο να μην περασεις πουθενα ενω τα ξερεις? Ασε που το πολυ 0,5 θεμα να εχεις πιασει γιατι ποσα σκονακια θα εχεις κ επισης ποσο θα μπορεσεις να δεις πια?
Πρεπει να καταλλαβεις αν δεν το ξερεις ηδη οτι σ'αυτη τη χωρα αν δεν κανεις πουστιες δεν πετυχαινεις τπτ, Αν δεν εισαι ενας "Μαγγινας" κ πας να περασεις με το σταυρο στο χερι σε φαγανε λαχανο φιλε, Ο πιο "που**ης" κερδιζει στη ζουγκλα που λεγετε Ελλαδα.

Κοιτα, βασικα πολλες φορες το σκονακι ειναι για μενα απολυτως δικαιολογημενο, οταν πεφτουν θεματα της υπουποσημειωσης της υποσημειωσης του παραθεματος της σελιδας 1765 του βιβλιου.... δεν γινεται να τα μαθεις ολα, ειναι λογικο.
εξαλλου ο καθενας για τον εαυτο του διαβαζει, αντιγραφει κτλ. Οποιος εβγαλε το Πανεπιστημιο με αντιγραφη πολυ απλα δεν θα ξερει τιποτα και πολυ απλα μετα θα τα κανει σκατα....
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος delfinaki

  • Αρχόντισσα των Θαλασσών
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουδέν κρυπτόν
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #39 στις: 14/01/08, 15:53 »
Μια φορά έκανα σκονάκι στην ζωή μου στο δημοτικό και το διαγώνισμα ακυρώθηκε, από τότε, διάβασμα και πάλι διάβασμα
 

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #40 στις: 15/01/08, 23:21 »
Σκονάκι που θέλει τρελλή δουλειά(ίσως καλύτερα να διαβάσεις στο τέλος),αλλά είναι 100% επιτυχία. Παίρνεις ένα bic crystal στυλό (τον κλασσικο΄δηλαδή) και με μια καρφίτσα, χαράζεις στις πλευρές του ότι θέλεις. ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ παρά μόνο εσύ ,ανάλογα  με το πως το έχεις στρέψει. Δύσκολο στη κατασκευή του αλλά άπιαστο.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #41 στις: 16/01/08, 14:19 »
Επίσης παραείναι μικρό, τι να πρωτογράψεις πάνω σε ένα στυλό!! :P

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #42 στις: 16/01/08, 15:15 »
Εγώ έγραφα τύπους Φυσική-Χημεία-Μαθηματικά.Επίσης αρχές από γνωστά κείμενα αρχαία για να καταλαβαίνω το νούμερο και να κοιτάζω το βιβλίο.Και φυσικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις πάνω από ένα στυλό.Αλλά είναι ταλαιπωρία καλύτερα να διαβάσεις.Εγώ πάντως ήταν φοβερό το πόσο βαριόμουνα το διάβασμα ,αλλά δεν βαριόμουνα να κάνω μια τέτοια φασαρία :-X
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Louminis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #43 στις: 18/01/08, 00:32 »
Θεωρώ άδικο να κοπείς στις πανελλήνιες από ένα λαθάκι (πχ κόλησες ρε αδερφέ) ενώ έχεις ξεσκηστεί... Σε αυτή την περίπτωση καλό θα ήταν να πάς μια βόλτα στο ντουλάπ[ι της τουαλέτας... ;D

Επίσης αυτό με την κόλλα δν το κατάλαβα... την έχεις διπλωμένη;

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #44 στις: 18/01/08, 01:31 »
Αυτό που έκανα εγώ στις πανελλήνιες σε μαθήματα όπως μαθηματικά και φυσικές ήταν να έχω γράψει σε χαρτομάντηλα (στην μέσα πλευρά εννοείται) διάφορους τύπους...
Τα χαρτομάντηλα τα έβαζα με προσοχή μέσα στο πακέτο ωστε να φαίνοντε "απήραχτα" και αν χρειαζόμουνα τους τύπους απλά φυσούσα με άνεση την μύτη μου  ;)
Εύκολη κατασκευή και σχεδόν 100% επιτυχία αλλά δεν είναι για μεγάλα σκονάκια γιατί αν φυσας την μύτη σου για 10 λεπτά και κοιτάζεις και αυτά που βγάζεις :P θα σε πάρουν χαμπάρι !

Τώρα που είμαι στα μεγάλα έτη στο πανεπιστήμιο προτιμώ να διαβάζω...
Ας επιστρέψω στο διάβασμα τώρα γιατί το πρωι γραφω  :( :( :(
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #45 στις: 18/01/08, 01:38 »
μουβαμπλ φοουν ρε ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Αντιγραφη!!!
« Απάντηση #46 στις: 22/01/08, 02:54 »
εγω στις 2 τελευταιες ταξεις του λυκειου εγραφα σκονακια σε χαρτομαντηλα..
γεμιζα 1-2 πακετα..  :P


προσφατα εμαθα κ αλλο πετυχημενο..

γραφεις ξερω γω στο θρανιο...

Hooverphonic- Mad about you

Grafeis oti thes sto mathima poy thes
bazeis apo panw tin kolla
ki an sou pei shkwse na dw an exeis skonakia

Chorus
k an dei kana tetoio, de kanei ton kopo
na to diavasei..

 ;D

Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Σκονάκι!
« Απάντηση #47 στις: 15/07/08, 22:45 »
Για να δούμε τώρα πόσο τίμιοι είμαστε

Από σκονάκια πως πάτε;
Έχετε κάνει ποτέ; Σας έχουν πιάσει; Ποια μέθοδο χρησιμοποιήσατε; ( )
Αναφέρετε επίσης και περιστατικά από τη τάξη σας.

Εγώ έκανα αρκετές φορές σκονάκι
Δε με είχαν πιάσει ποτέ οι καθηγητές παρά μόνο μια φορά (καθόμουν ευθαρσώς και έγραφα το σκονάκι στο θρανίο και μπήκε ο καθηγητής και με είδε - ήμουν και πρώτο θρανίο - γράφαμε διαγώνισμα  ). Ευτυχώς μιας που φαίνομαι καλό παιδάκι με αντιμετώπισε χιουμοριστικά

Επίσης τις περισσότερες φορές που έκανα σκονάκι ομολογώ πως τα ήξερα  δηλαδή ενώ τα έγραφα στο χαρτί ή στο θρανίο τα μάθαινα παράλληλα και δεν τα χρειαζόμουν - εκτός από τα του μαθήματος της Ιστορίας...ειναι λιγο OFF TOPIC λογο του καλοκαιριου αλλα για οσους πανε φροντιστιρια ειμαστε μεσα ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Σκονάκι!
« Απάντηση #48 στις: 15/07/08, 22:52 »
παντα εκανα σκονακια,παντα κανω...με ειχαν πιασει στο πρωτο ετος Φυσικη 2,και μου ειχαν παρει το γραπτο
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος fenderman

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Σκονάκι!
« Απάντηση #49 στις: 15/07/08, 23:33 »