Αποστολέας Θέμα: Γυναίκες οδηγοί  (Αναγνώστηκε 20117 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IxNiLaTiS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
    • Προφίλ
    • ixnilatis33
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #50 στις: 23/05/09, 14:06 »
....και άντρες και γυναίκες, είμαστε σίγουρα απ'τους χειρότερους οδηγούς στην Ευρώπη... ::)

Μην έχετε τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση!!! Επισκεφθείτε Τουρκία ή Ουκρανία και τότε θα καταλάβετε τι πραγματικά σημαίνει επικίνδυνη οδήγηση σε δημόσιο δρόμο.

Μην δίνετε βάση στους μύθους. Με την ποιότητα των δρόμων που έχουμε (ολισθηρά οδοστρώματα, ανάποδη κλίση στις στροφές, απουσία λωρίδων προσπέρασης) η συχνότητα των ατυχημάτων είναι η ελάχιστη δυνατή. Αυτό σημαίνει πως οι Έλληνες είναι εξαιρετικοί οδηγοί.
Και μην νομίζετε πως ο Βέλγος ή ο Γερμανός δεν θα τρέξουν με τα χίλια όταν βρουν την ευκαιρία. Στις χώρες τους που σε κάθε 20 χιλ έχουν κάμερες ελέγχου πάνε σαν κότες, διότι αν τολμήσεις και περάσεις το όριο ταχύτητας σε σταματούν στο παρακάτω μπλόκο με την φωτογραφία σου και την ταχύτητα του οχήματος καταγεγραμένη. Όταν έρθουν εδώ και δουν ότι δεν υπάρχει έλεγχος βγαίνει από μέσα τους το ραλλίστικο πάθος.

Μην την ψάχνετε, οι άνθρωποι είναι παντού ίδιοι. Και οι γυναίκες το ίδιο. Δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν οδηγεί η γυναίκα μου. Για τους άλλους δεν ξέρω.....

Δεν πίστευα ποτέ οτι θα συμφωνούσα σε κάτι μαζί σου ολοκληρωτικά.

Μην την ψάχνετε, οι άνθρωποι είναι παντού ίδιοι. Και οι γυναίκες το ίδιο. Δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν οδηγεί η γυναίκα μου. Για τους άλλους δεν ξέρω.....

Σχρδόν ολοκληρωτικά   ;D
https://soundcloud.com/ixnilatis-1   -  ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #51 στις: 23/05/09, 14:21 »
Το χειροτερο για μενα ειναι οτι οι ελληνες δεν σεβονται, οχι τους πεζους ή αλλους οδηγους..αλλα ανθρωπους με δυσκολιες...Δεν ντρεπονται να παρκαρουν στα παρκιν αναπηρων, δεν ντρεπονται να κλεινουν την διαβαση αναπηρων, γενικα φερονται απολιτιστα... :-\
Εχω δει παρα πολλες φορες να βλεπουν παρκιν αναηρου εξω αο το σπιτι του και επειδη λειπει το αυτοκινητο να το κοτσαρουν φαρδυ πλατη..Συγνωμη ο ανθρωπος οταν γυρισει πως θα μπει σπιτι του;;;;;...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #52 στις: 23/05/09, 19:19 »
Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν... ::)

Όταν λέμε οτι οι Έλληνες είναι οι χειρότεροι οδηγοί στην Ευρώπη , δεν εννοούμε οι χειρότεροι οδηγοί για να κάνουν αγώνες...

Εννοούμε οι πιο ασυνείδητοι... (άρα οι χειρότεροι με διαφορά!!..)
Όπως και οι πεζοί στην Ελλάδα είναι κι αυτοί οι πιο ασυνείδητοι...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #53 στις: 23/05/09, 23:38 »


Με την ποιότητα των δρόμων που έχουμε (ολισθηρά οδοστρώματα, ανάποδη κλίση στις στροφές, απουσία λωρίδων προσπέρασης) η συχνότητα των ατυχημάτων είναι η ελάχιστη δυνατή.

Διαφωνω! Αμα δεις κατι highways στην αμερικη, εκει να δεις τι σημαινει κακο οδωστρωμα. Εμενα της ελλαδας η ασφαλτος μου φαινεται μια χαρα σε σχεση με τα bumps κλπ που ειναι γεματα οι αμερικανικοι δρομοι και πρεπει να αλλαζεις το suspension καθε 1-2 χρονια.
Το κακο με τους ελληνικους δρομους για εμενα ειναι οτι ειναι βασικα πολυ στενοι ενω μονο εκει το σωζουν οι αμερικανοι που εχουν πολυ φαρδιους δρομους και ευθειες που δε χρειαζετε ποτε σχεδον να μπεισ σε αντιθετο ρευμα για να προσπερασεις. αλλα απο οδοστρωμα ειναι αστα... ;)

Τωρα για τους οδηγους, εγω ενα ξερω.. μακρια απο τους κινεζους!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 23/05/09, 23:41 από J.P. DiMaggio »
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #54 στις: 27/05/09, 14:37 »
Καλά τώρα... είπαμε να κάνουμε σύγκριση με πολιτισμένες χώρες... Στην Μαδαγασκάρη να δεις κάτι δρόμους....
Το καλύτερο σχετικά με τους δρόμους το είχε πει ένας φίλος Ολλανδός: "Απορώ πως εσείς οι Έλληνες δεν είστε πρωταθλητές στο σκέιτινγκ. Οι περισσότεροι δρόμοι έχουν την υφή παγοδρομίου!"

Όταν λέμε οτι οι Έλληνες είναι οι χειρότεροι οδηγοί στην Ευρώπη , δεν εννοούμε οι χειρότεροι οδηγοί για να κάνουν αγώνες...

Εννοούμε οι πιο ασυνείδητοι... (άρα οι χειρότεροι με διαφορά!!..)
Όπως και οι πεζοί στην Ελλάδα είναι κι αυτοί οι πιο ασυνείδητοι...

Εντάξει, για να μην διαφωνούμε ολοσχερώς ας συμφωνήσουμε στο εξής : Οι Έλληνες είναι από τους καλύτερους στην οδήγηση οχήματος αλλά από τους πλέον αδιάφορους στην στάση και στάθμευση.

Αλλά κι αυτό έχει μια γοητεία! Τρέχεις σαν τρελός να προλάβεις και το μπροστινό σου όχημα σταματά στην μέση του δρόμου για να χαζέψει ο μπροστινός τις βιτρίνες, να μιλήσει στον φίλο του κοκ, κι όταν εσύ ωρύεσαι σου λέει: "Χαλαρά, η ζωή είναι ωραία!" Λοιπόν χαρείτε αυτήν την χαλαρή αδιαφορία, δεν την βρίσκεις εύκολα, είναι ένα από τα λίγα χαρακτηριστικά της φυλής που έχει μείνει σ' αυτόν τον κυκεώνα της Παγκοσμιότητας. (Ξανασυμφωνούμε Ιχνηλάτη? ;) )
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #55 στις: 27/05/09, 15:11 »
Όταν η δική σου χαλαρότητα υπάρχει περίπτωση να θέσει σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα του διπλανού σου δεν είναι πλέον χαλαρότητα...

Ανευθυνότητα είναι...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #56 στις: 27/05/09, 18:33 »
Όταν η δική σου χαλαρότητα υπάρχει περίπτωση να θέσει σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα του διπλανού σου δεν είναι πλέον χαλαρότητα...

Ανευθυνότητα είναι...
+1

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #57 στις: 28/05/09, 12:18 »
H εκνευριστική χαλαρή αδιαφορία θέτει σε κίνδυνο μόνο την ψυχική υγεία. Τυπικό και παγκόσμιο πρώτο παράδειγμα, η ιστορία του Διογένη με τον Αλέξανδρο.

Η ενεργητική αδιαφορία, πχ ανώμαλος που κάνει σλάλομ σε πεζόδρομο που παίζουν παιδιά με τα χίλια, μπορεί να επιφέρει σωματικές βλάβες αλλά δεν είναι ελληνικό φρούτο. Μάλλον απ' την άγρια δύση προέρχεται.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος mugrufis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #58 στις: 16/06/09, 01:39 »
Εγω πιστευω πως οι αντρες οδηγουμε αρκετα πιο επικυνδινα απο τις γυναικες αλλα:
Την ωρα που οδηγω βλεπω τον μπροστινο να πηγαινει μια απο δω μια απο κει ενταξει λεω μαλ.... θα κανει και περιμενω να δω  ;D

Με τις γυναικες και τους παπουδες(ιδιεταιρα με τους παπουδες) δεν ξερεις απο που σου ηρθε...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #59 στις: 16/06/09, 10:57 »
Με τις γυναικες και τους παπουδες(ιδιεταιρα με τους παπουδες) δεν ξερεις απο που σου ηρθε...
και τους ταξιτζήδες....

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Γυναίκες οδηγοί
« Απάντηση #60 στις: 06/07/09, 02:30 »

Αυτο βεβαια δεν θετει τον κανονα..γιατι εχω δει ανδρες πισω απο το τιμονι και να μην ξερουν που τους πανε τα τεσσερα..και γυναικες να παρκαρουν σε πολυ στενα σημεια με μολις λιγες κινησεις.


Στο παρκαρισμα δεν σκοτωθηκε ποτε κανεις  ;D
Το μεγαλυτερο ποσοστο και αντρων και γυναικων ειναι απαραδεκτοι οδηγοι στην ελλαδα, απλα τα λαθη που κανουν οι αντρες ειναι σε μεγαλο βαθμο διαφορετικα απο αυτα που κανουν οι γυναικες, ο καθενας στον τομεα του  ;D
Αυτα που βλεπω καθε μερα στο δρομο πραγματικα ειναι ενας παραπανω λογος για να θελω να παρω τα βουνα ή να φυγω καπου μακρυα...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
62 Απαντήσεις
20131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/07, 18:50
από mr.bassman
3 Απαντήσεις
2854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/06, 10:06
από Sts_Ikaros
8 Απαντήσεις
3847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/07, 10:24
από PAPAJOHNNY
0 Απαντήσεις
4272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/09, 14:51
από Arg0
5 Απαντήσεις
4252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/09, 14:13
από Blue Wizard
5 Απαντήσεις
21639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/15, 23:02
από Anaximandros
6 Απαντήσεις
3081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/10, 22:35
από ισκιος
2 Απαντήσεις
15936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/12, 18:09
από Anaximandros
68 Απαντήσεις
28312 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/14, 21:46
από noe13
6 Απαντήσεις
3386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/15, 12:47
από Archangel