Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ CD ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΑ!!  (Αναγνώστηκε 41486 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Φίλε Karharia, αφού έχεις διασυνδέσεις στη Wipe Out, δεν μπαίνεις και σε έναν παραπάνω κόπο να τους μεταφέρεις την απαίτηση (μου και πολλών) να επανακυκλοφορήσουν επιτέλους σε cd τα άλμπουμ των εξαιρετικών South Of No North, καθότι δε βρίσκεις πλέον ούτε καν δείγμα? ::)

tha rotiso ton thodori file mou. oxi an mporei na to epanakykloforisei alla an mporei na mou to dosei se cd esto kai grammeno. sou kanei?
mou exei kanei kapoies tetoies eykolies sto parelthon.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Μου κάνει φίλε μου, αλλά ας μην έχω μόνο εγώ όφελος από αυτήν την ιστορία...οι South Of No North (μαζί με Yell-O-Yell, Villa 21 και άλλα συγκροτήματα της Creep Records και της Pegasus) ανήκουν στις μεγάλες αξίες της ελληνικής σκηνής, αλλά ουδέποτε έτυχαν κάποιας επανακυκλοφορίας (που αυτό είναι και το ζητούμενο). Μάλιστα μετά από 10 χρόνια απραξίας, πρόκειται μέσα στο Σεπτέμβρη να κάνουν την πρώτη τους επανεμφάνιση...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
egine. tha ton enoimeroso. den soy yposxomai tipota omos. thelo kai ego poli na se bo'i'thiso sto thema ayto.
ksereis eimai poli thermos ypostiriktis tou ellinikou underground kinimatos.
eksoy kai oi sxeseis mou me tin wipe out. isos i kaliteri aneksartiti elliniki etairia.
ayta
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Maestros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Εχω ενα καλο τραγουδακι να στειλω. Δωσε πληροφοριες!!!!!!!!!!!!

studiohome_x@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Makis808

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • mk
Έμαθα για την ιδέα του cd και μου φάνηκε πολύ καλή. Θα ήθελα να ρωτήσω: στα κομμάτια θα γίνει τελικό mastering ή θα πρέπει εμείς να έχουμε τελειώσει τη μίξη μόνοι μας ? Λογικά θα υπάρχουν δείγματα του cd στο site για να ακούσει ο κάθε ενδιαφερόμενος. Απλά σκεφτόμουν τη δημιουργία ενός μικρού χώρου στο site για προσωπικές σελίδες των τραγουδοποιών όπου θα υπάρχουν και ηχητικά δείγματα, κάτι σαν το mp3.com ή το ampcast.com αν έχετε ακουστά. Θέλει δουλειά κάτι τέτοιο βέβαια, απλά σαν ιδέα το έριξα. Καλή συνέχεια!
http://makiskavoukas.bandcamp.com

"Άλλη μια Άνοιξη στη Γη" EP

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Έμαθα για την ιδέα του cd και μου φάνηκε πολύ καλή. Θα ήθελα να ρωτήσω: στα κομμάτια θα γίνει τελικό mastering ή θα πρέπει εμείς να έχουμε τελειώσει τη μίξη μόνοι μας ? Λογικά θα υπάρχουν δείγματα του cd στο site για να ακούσει ο κάθε ενδιαφερόμενος. Απλά σκεφτόμουν τη δημιουργία ενός μικρού χώρου στο site για προσωπικές σελίδες των τραγουδοποιών όπου θα υπάρχουν και ηχητικά δείγματα, κάτι σαν το mp3.com ή το ampcast.com αν έχετε ακουστά. Θέλει δουλειά κάτι τέτοιο βέβαια, απλά σαν ιδέα το έριξα. Καλή συνέχεια!

Φιλε μου εγω θα πρεπει να παραλαβω το κομματι στην τελειωτικη του μορφη..
Οσο για την ιδεα σου είναι όντως πολυ καλη και πιστευω οτι θα βρουμε χωρο να βάλουμε κλιπακια απο τα κομμάτια...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Αντε,τα κατεφερα παλι!Τους μαζεψα ολους απ'την πατριδα να κατεβουν πρωτευουσα για ηχογραφηση,Τριτη κ Τεταρτη!Οποτε στουντιο θελοντος και ηχοληπτη επιτρεποντος την πεμπτη θα εχω το καμματι στα χερια μου!!dshakes απλα θα ηθελα να ρωτησω αν σεβολευει καλυτερα να το κανω καπου upload και να το κατεβασεις ή να βρεθουμε να στο δωσω.Αυτα!Αν δεις το μνμ απαντησε ,αλλιως θα στειλω e-mail απο βδομαδα.
Κ.Α.Ρ.Μ.Α is gonna rock your world....!
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Αντε,τα κατεφερα παλι!Τους μαζεψα ολους απ'την πατριδα να κατεβουν πρωτευουσα για ηχογραφηση,Τριτη κ Τεταρτη!Οποτε στουντιο θελοντος και ηχοληπτη επιτρεποντος την πεμπτη θα εχω το καμματι στα χερια μου!!dshakes απλα θα ηθελα να ρωτησω αν σεβολευει καλυτερα να το κανω καπου upload και να το κατεβασεις ή να βρεθουμε να στο δωσω.Αυτα!Αν δεις το μνμ απαντησε ,αλλιως θα στειλω e-mail απο βδομαδα.
Κ.Α.Ρ.Μ.Α is gonna rock your world....!

Οπως σε βολευει φιλε μου... Αν μπορεις να το κανεις upload καπου, μπορω να το κατεβασω... Αν θελεις παλι να βρεθουμε κια αυτο γινεται..
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
διονύση πόσα τραγούδια έχεις μέχρι στιγμής? εμεις τελικά θα μαζευτούμε μετα τις 5/10 θα προλάβουμε λες ή θα πάμε για το 2ο cd?

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
διονύση πόσα τραγούδια έχεις μέχρι στιγμής? εμεις τελικά θα μαζευτούμε μετα τις 5/10 θα προλάβουμε λες ή θα πάμε για το 2ο cd?

πιστευω πως θα προλαβεις...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 :D :D :D :D :D :D :D yeah!!!

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
kati asxeto: Exo kati xronia na mpo edo mesa,me thimate kaneis arageS;O Sotiris sigoyra (pou einai ayti i psixi) opos episis kai o "Apolonios"  ;D  mporei kai oxi (kala aytos o anthropos pistebo oti mporei na mou lysei ta megalytera problems ths zooulas mou!).

Tespa, as mpo sto thema:

Tha ithela kai ego na bohthiso, exo arketa tragoydakia kai eytyxos poy tonises file dshakes na stiloume mono liga (an oxi ena), giati eixa skopo na ta steilo ola...kasseta den soy kanei eee?ektos an ta thes se partitoyra.Whatever!

Episis asxeto: oraia allagi exete kanei sto site exo tin entyposei oti exei ginei pio easy to use.
Ayta.

Ελπιζω να το διαβασεις αυτο... Αν θελεις να στειλεις κομματι σε κασσετα, επικοινωνησε με τον karhariasgr ο οποιος προσφερθηκε να μετατρεψει το κομματι σου σε Σιντι...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
   File moy Dionysh,den ξερω αν προλαβαινω να σου στειλω...αν οχι σιγουρα θα ειναι στο 2ο cd!
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Αν θελεις να στειλεις κομματι σε κασσετα, επικοινωνησε με τον karhariasgr ο οποιος προσφερθηκε να μετατρεψει το κομματι σου σε Σιντι...


ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΕΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΕ CD ΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

Το κομμάτι πρέπει να προορίζεται για το cd του κιθάρα. Άρα θα είναι λογικά ένα (άντε να γίνει καμιά κασσέτα το πολύ πολύ).
Μετατροπή μπορεί να γίνει από οτιδήποτε σε CD (κασσέτα,δίσκο,"γραμμόφωνο" κτλ...).

Η μετατροπή θα γίνει δωρεάν!

Για οτιδήποτε επικοινωνήστε μαζί μου.
Ευχαριστώ.
Αυτά (όπως πάντα).
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
re paidia.. den ginetai na parei kammia paratasoula to olo egxeirhma gia kammia 15 meres??? molis twra teleiwsame e3etastikh kai den eixame xrono gia hxografhseis/mixeis ktl.
tespa, pistevw oti mia pro8esmia gyrw stis 15/10 8a voleye pollous...
tespa, ean den ginetai, 8a pame vour gia to 2nd CD...

Αποσυνδεδεμένος Dark prince

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ένα βράδυ ,μη με χαραμίσεις..
    • Προφίλ
Έστειλα το τραγούδι μου την Πέμπτη 25/9
Express και Συστημένο...ακόμα δεν έχει έρθει????
Ελληνικά ταχυδρομεία σου λέει!!!!!!
Όλοι κάποτε πεθαίνουν ,
  λίγοι όμως είναι αυτοί που έζησαν πραγματικά ...

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
den exw dei na enimerwnetai teleytea i selida tou dshakes gia to cd...mipws xerei kaneis nea?to pire kaneis na mas pei edipwseis?logika prepei na einai etimo...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Από ότι γνωρίζω το cd είναι έτοιμο (σχεδόν). Δεν έχεις παρά να επισκευτείς την σελίδα και να το παραγκήλεις. Η σελίδα μπορεί να έχει μήνει στάσιμη λόγο υποχρεώσεων του Διονύση αλλά το cd θα κυκλοφωρήσει κανονικά.

Μπες και κάνε την παραγκελία σου. Το μόνο που ξέρω είναι ότι το τρίτο πακέτο (limited edition) θα κυκλοφορήσει λίγο αργότερα. Λίγο όμως.


Αυτά
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος DROSOULITIS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
http://www.itecogr.co.hol.gr/kithara/index2.htm

Η αλήθεια είναι πως η ονομασία του site είναι λίγο κανάλι να την θυμάσε. Δεν υπάρχει και κανένα σχετικό link στο κιθάρα.γαρ αν δεν κάνω λάθος.


Αυτά.

ΥΓ.) Διονύση πότε θα έρθουν τα cd?????
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/03, 16:57
από dshakes
2 Απαντήσεις
3961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 13:51
από Βραζίλης
28 Απαντήσεις
11443 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/08, 23:12
από nikolix
27 Απαντήσεις
11837 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 15:07
από Eagle Of Kamelot
69 Απαντήσεις
20852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/11, 18:01
από Jezus
16 Απαντήσεις
8934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/12, 03:03
από Adoni
13 Απαντήσεις
33154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/14, 11:58
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
7047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/17, 15:43
από Ioannis Anastassakis
0 Απαντήσεις
1512 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/20, 14:57
από Ioannis Anastassakis
1 Απαντήσεις
1732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/20, 21:46
από Βραζίλης