Αποστολέας Θέμα: Free Amp Sims FTW!  (Αναγνώστηκε 5056 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Free Amp Sims FTW!
« στις: 21/03/11, 20:54 »
Μα καλά, ποιος δίνει πλέον 2 και 3Κ Euro για heads και καμπίνες όταν υπάρχουν εφάμιλλης αξίας free amp sims? ;D

Check out την version μου στο Tender Surrender του κ. Vai, αποκλειστικά με χρήση plugins και πείτε μου: Πόσα Euro θα κοστολογούσατε έναν ενισχυτή που θα έβγαζε τέτοιον (lead) ήχο?

http://www.box.net/shared/pifkm9j6ve

Υ. Γ. 1: Μάλλον άστοχη η επιλογή του κομματιού, μιας και είχαν παρουσιαστεί 2 εξαιρετικές version πρόσφατα στο forum, δεν βαριέσαι... ;D

Υ.Γ. 2: Το ύφος του post είναι για να γίνει χαβαλές, μην το πάρει κανείς στα σοβαρά! ;D :P

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #1 στις: 21/03/11, 21:16 »
Πόσα Euro θα κοστολογούσατε έναν ενισχυτή που θα έβγαζε τέτοιον (lead) ήχο?



κοιτα 2 φορες που το ακουσα (απο ακουστικα) εχω την αισθηση οτι αν δεν επαιζες τοσο καλα  ισως να μην μου αφηνε καλες εντυπωσεις ο ''ενισχυτης'' που θα ακουγα.
στο ερωτημα σου τωρα αν ηταν πραγματικος ενισχυτης αντε μεχρι 300,400 ευρα θα εδινα.( μαζι με τα πεταλια ομως ε!  ;D )
 :up

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #2 στις: 21/03/11, 22:15 »
thanx φίλε! :)

Τι? Μέχρι 400 Ε μαζί με τα πετάλια? Σκληρό παζάρι κάνεις...! Πάει, μου το χάλασες, και ήθελα να το πλασάρω από 1000άρικο και βάλε... ;D ;D ;D LOL

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #3 στις: 21/03/11, 23:09 »
thanx φίλε! :)

Τι? Μέχρι 400 Ε μαζί με τα πετάλια? Σκληρό παζάρι κάνεις...! Πάει, μου το χάλασες, και ήθελα να το πλασάρω από 1000άρικο και βάλε... ;D ;D ;D LOL
Ωραιος ο παικτης και ο ηχος μη ανιχνευσιμος απο πλευρας προελευσης.Για να κανεις σωστα το γκαλοπ να τους λες οτι ειναι ο καινουργιος σου ενισχυτης και μετα απο καποιο καιρο να τους βαζεις ενα δειγμα απο πραγματικο ενισχυτη και να το παρουσιαζεις σαν vst....να δεις που και μονο στην λεξη πραγματικος ενισχυτης ολοι θα βρισκουν το ενα δειγμα καλυτερο απο το αλλο.
Εγω παντως το εχω πει..εχουν περασει οι καιροι που τα plugins ακουγονταν σαν ταπερ ;D .Παει ο αλλος και πληρωνει για ακριβη πεταλιερα και ενας αλλος με free plugin πλεον φτιαχνει εφαμιλλο ηχο.
Α και by the way ποιο απο τα sims χρησιμοποιησες?
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #4 στις: 21/03/11, 23:40 »
Πράγματι, ίσως δεν έπρεπε να πω ότι είναι vst! ;D Με εξέπληξε αρχικά η άποψη του let_me_know, αλλά έχω την εντύπωση ότι με ακουστικά, όπως το άκουσε, πράγματι είναι ανιχνεύσιμη η ψηφιακίλα (τουλάχιστον στο δικό μου mix). Αλλά και πάλι, για τον τυπικό ερασιτέχνη, το value for money των vst δεν αφήνει περιθώρια για κάτι άλλο (IMO).

Το distortion βασίστηκε στα Τubescreamer και Soldano sims των Ignite Amps (Άνοιξε τα "TS-999" και "NRR1" threads αντίστοιχα, θα βρεις τα download links μαζί με περιγραφή των vst στο πρώτο τους post).

Να πω όμως ότι έχω βάλει και πολύ multiband compression στο chain (από ένα plugin μετά το tubescreamer, τον amp, το cab impulse και ένα για το τελικό mix!!! :o ), που συμβάλλει πάρα πολύ στο τελικό αποτέλεσμα.

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Αποσυνδεδεμένος dio21

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ENA RIFF ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ!
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #5 στις: 22/03/11, 15:32 »
ΤΕΛΕΙΟ το παιξιμο σου φιλε μου!!!! :up

κ θα μεινω σαυτο.......για καποιο περιεργο λογο δεν ξερω γιατι.... δεν μαρεσε ο ηχος......αντε μεχρι 300 ευρωπουλα + 1/2 πεταλακια(οπως ειπε κ ο Α ντωνης)!!!

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #6 στις: 22/03/11, 16:48 »
Thanks φίλε dio για το feedback! ;D

Για να το πας και εσύ στα 300 ευρώ  :o ;D ίσως θα πρέπει να αναθεωρήσω λιγάκι κάποια πράγματα. Ανεξάρτητα από το πως βγήκε ο ήχος, θεωρούσα ότι ήταν ο καλύτερος που είχα φτιάξει! :hmm

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #7 στις: 22/03/11, 18:41 »
Thanks φίλε dio για το feedback! ;D

Για να το πας και εσύ στα 300 ευρώ  :o ;D ίσως θα πρέπει να αναθεωρήσω λιγάκι κάποια πράγματα. Ανεξάρτητα από το πως βγήκε ο ήχος, θεωρούσα ότι ήταν ο καλύτερος που είχα φτιάξει! :hmm
Ρε συ Fourier μα το θεο δηλαδη ελα να μαζευτουμε να κανουμε μερικα δειγματα με πραγματικους και virtual ενισχυτες  σε απολυτα ομοιες συνθηκες και μετα να βαλουμε τους ειδημονες να τραβανε τα βυζια τους προσπαθωντας να δουνε ποιοι ειναι ποιοι.Να ειναι καμια πενταρια δειγματα...οι δυο να ειναι virtual πχ...και με ενα Poll να δουμε επιτελους ποσοι πραγματικα καταλαβαινουν και ποσοι ειναι μετα Χριστό προφήτες.Ουτε double tracked ουτε κολπακια ουτε τιποτε.Να φτιαχνεις το chain σου με τα εφε και τους ενισχυτες που θες στο daw  σου και να παιζεις......θα πεσει το γελιο της αρκουδας.....believe me 8) .
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #8 στις: 22/03/11, 20:22 »
καλησπέρα κι από μένα...
κατ αρχάς το παίξιμο φοβερό.....όπως ΚΑΙ ο ήχος....ασχέτως προέλευσης μ αρέσει τρελά....

εν συνεχεία....κάποιες ερωτήσεις.... ;D
πιστεύεις πως με monitor ηχεία και free ή και με "επι πληρωμή" προγράμματα vsthosts και vst ένας ερασιτέχνης μπορεί να έχει αξιοπρεπή ήχο σπίτι του?
κι αν ναι...τα monitor είναι τα κατάλληλα ηχεία ή άλλου είδους είναι καλύτερα?
ένας φίλος μου είπε πως μάλλον όχι γιατί έχουν tweeters και μπορεί να καούν από ήχο κιθάρας :S

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #9 στις: 22/03/11, 20:41 »
καλησπέρα κι από μένα...
κατ αρχάς το παίξιμο φοβερό.....όπως ΚΑΙ ο ήχος....ασχέτως προέλευσης μ αρέσει τρελά....

εν συνεχεία....κάποιες ερωτήσεις.... ;D
πιστεύεις πως με monitor ηχεία και free ή και με "επι πληρωμή" προγράμματα vsthosts και vst ένας ερασιτέχνης μπορεί να έχει αξιοπρεπή ήχο σπίτι του?
κι αν ναι...τα monitor είναι τα κατάλληλα ηχεία ή άλλου είδους είναι καλύτερα?
ένας φίλος μου είπε πως μάλλον όχι γιατί έχουν tweeters και μπορεί να καούν από ήχο κιθάρας :S
Για ποιο λογο να καουνε φιλε μου τα μονιτορ? εδω δεν καιγονται τα απλα ηχιακια του pc θα καουν τα μονιτορ?Δεν χρειαζεται να εχεις ενα τεραστιο λαμπατο στο σπιτι και να το υπεροδηγησεις κιολας για να παρεις τον ηχο που θες.Η προσομειωση σου δινει το tone που θες και σε επιπεδα φιλικα και για τους γειτονες ;D .Ο ηχος πχ του φιλου fourier ηταν με free plugin(μη νομιζεις οτι τα paid ειναι πολυ καλυτερα) ουτε λαμπατο ειχε σπιτι ουτε καμπινα...ουτε το tubescreamer to αυθεντικο πεταλακι τα παντα virtual.Οτι εφε θες.Και αμα καιγεσαι να τα ελεγχεις on the fly και με το ποδι σαν πεταλιερα παιρνεις και ενα midi foot controller και τελειωνεις.Για μενα αν το θες μονο για το σπιτι να γουσταρεις μη δωσεις λεφτα για πεταλιερα τουλαχιστον ακομα.Τα plugin και free ειναι και θα σου κολλησουν τα μυαλα στον τοιχο με την ποιοτητα τους.Μη ακους τι σου λεει ο ενας και ο αλλος...δοκιμασε και αποφασισε 8) .
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #10 στις: 22/03/11, 20:43 »
Εμενα ο ηχος μου φερνει πολυ σε pod και τα συναφη. Ασε που ειναι τιγκα στο distortion και το βαθος. Σε καμια περιπτωση δεν θα ελεγα οτι αυτο που ακουω βγαινει απο εναν καλο λαμπατο ενισχυτη, αν και με τοσο πολυ gain ειναι πιο δυσκολο να καταλαβει κανεις. Οι τεραστιες διαφορες θα φανουν αν προσπαθησεις να παιξεις κατι κοντα σε hendrix ηχητικα, ειναι το κλασσικο παραδειγμα ηχου οπου ολα τα "προσομειωτηρια" γινονται ρεζιλι εναντι των καλων λαμπατων ενισχυτων.

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #11 στις: 22/03/11, 20:47 »
Εμενα ο ηχος μου φερνει πολυ σε pod και τα συναφη. Ασε που ειναι τιγκα στο distortion και το βαθος. Σε καμια περιπτωση δεν θα ελεγα οτι αυτο που ακουω βγαινει απο εναν καλο λαμπατο ενισχυτη, αν και με τοσο πολυ gain ειναι πιο δυσκολο να καταλαβει κανεις. Οι τεραστιες διαφορες θα φανουν αν προσπαθησεις να παιξεις κατι κοντα σε hendrix ηχητικα, ειναι το κλασσικο παραδειγμα ηχου οπου ολα τα "προσομειωτηρια" γινονται ρεζιλι εναντι των καλων λαμπατων ενισχυτων.
Ο ηχος ειναι τιγκα στο distortion γιατι αυτο απαιτουσε το συγκεκριμενο tone.Για τον ηχο που θες εσυ υπαρχουν και αντιστοιχα σουπερ αξιολογα plugs.Tσεκαρε το vintage amp room της softube και πες μου αν ο ηχος δεν ειναι ρεαλιστικός.Paid βεβαια αλλα τα αξιζει τα φραγκα αν θες τετοιον ηχο.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #12 στις: 22/03/11, 21:21 »
Thanks φίλε dio για το feedback! ;D

Για να το πας και εσύ στα 300 ευρώ  :o ;D ίσως θα πρέπει να αναθεωρήσω λιγάκι κάποια πράγματα. Ανεξάρτητα από το πως βγήκε ο ήχος, θεωρούσα ότι ήταν ο καλύτερος που είχα φτιάξει! :hmm
Ρε συ Fourier μα το θεο δηλαδη ελα να μαζευτουμε να κανουμε μερικα δειγματα με πραγματικους και virtual ενισχυτες  σε απολυτα ομοιες συνθηκες και μετα να βαλουμε τους ειδημονες να τραβανε τα βυζια τους προσπαθωντας να δουνε ποιοι ειναι ποιοι.Να ειναι καμια πενταρια δειγματα...οι δυο να ειναι virtual πχ...και με ενα Poll να δουμε επιτελους ποσοι πραγματικα καταλαβαινουν και ποσοι ειναι μετα Χριστό προφήτες.Ουτε double tracked ουτε κολπακια ουτε τιποτε.Να φτιαχνεις το chain σου με τα εφε και τους ενισχυτες που θες στο daw  σου και να παιζεις......θα πεσει το γελιο της αρκουδας.....believe me 8) .

προφανως αναφερεσαι σε εμενα και τον Διονυση στην φραση σου ''μετα Χριστό προφήτες''
δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα.
επειδη δεν μας αρεσε ο ηχος αλλα μας αρεσε ο κιθαριστας?
μαλλον δεν διαβασες το αρχικο ποστ του φιλου Fourier.


Υ.Γ. 2: Το ύφος του post είναι για να γίνει χαβαλές, μην το πάρει κανείς στα σοβαρά! ;D :P



Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #13 στις: 22/03/11, 22:24 »
Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια και το χρόνο σας, με βοηθούν πολύ στο προσωπικό μου "quest for the ultimate tone" ;D

@Denisgiann
Επέτρεψε μου να σου πω ότι είσαι λίγο υπερβολικός :) . Είμαι σίγουρος ότι δεν το κάνεις εσκεμμένα, αλλά καμιά φορά αυτό βγαίνει από το γραπτό λόγο (συμβαίνει σε όλους μας! ;D ). Δεν δήλωσαν τα παιδιά "ειδήμονες" ή οτιδήποτε άλλο, απλά εξέφρασαν καλοπροαίρετα την άποψη τους, ότι, δλδ. δεν τους αρέσει το tone, πόσο μάλλον το κατά πόσο θα μπορούσε να προέρχεται από ακριβό λαμπάτο ενισχυτή. Ειδικά για τους let_me_know και dio21, έχω ακούσει προσπάθειες τους, που έχουν παρουσιάσει στο forum, οι οποίες είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο από άποψης ήχου και παιξίματος και συνεπώς ο λόγος τους για μένα είναι αξιόπιστος (όπως ακριβώς συμβαίνει και με σένα!). Κρατάω τα "αρνητικά" :) σχόλια, όχι ως άρνηση στη χρήση plugins αλλά ως ένσταση στο tone (λόγω κακής χρήσης π.χ., ΕQ, distortion, reverb, κ.τ.λ.π.).
Κατά τα άλλα φαίνεται να έχουμε ακριβώς τις ίδιες απόψεις περί plugins! ;D

@hot_sause
Με κάλυψε ο Dennis 100%. Αν το setting που παίζεις είναι μπροστά από ένα pc, και έχεις δύο μόνιτορ (για stereo ήχο) τότε, τουλάχιστον, δοκίμασε να δανειστείς μια κάρτα ήχου και να δοκιμάσεις ένα free DAW.
Δεν έχει τόσο σημασία το μόνιτορ, μερικές φορές μπορεί να ξεχαστώ και να ακούγομαι από τα "της-πλάκας" monitor που έχω για το laptop, που οι περισσότεροι ούτε μισό ευρώ δεν θα έδιναν, όχι για παίζουν κιθάρα, ούτε για να ακούν FM radio ;D . Με οποιοδήποτε αξιοπρεπή monitor που προορίζεται για να ακούς μουσική μπορείς να βγάλεις φανταστικό ήχο (κατά την γνώμη μου).
Σημείωσε όμως ότι δεν έχω παίξει ποτέ με λαμπάτο ενισχυτή, ούτε κάνω live, οπότε ίσως να θες να ακούσεις και την άποψη κάποιου που τα γνωρίζει (αν και δεν μπορώ να βρω κάτι κακό στην ιδέα να κουβαλάς το laptop σου στο live αντί ενισχυτή!)


... κάντε ρε παιδιά και καμιά καλύτερη προσφορά (στα 400 ευρώ είμαστε για την ώρα, με δώρο τα πετάλια)!  ;D ;D LOL

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #14 στις: 23/03/11, 00:30 »
Ωραίος ο ήχος μεσιε. Και το παίξιμο αν και θα τ ήθελα ελάχιστα πιο καθαρό. (Ως παίξιμο όχι ώς ήχος)

Εγώ με τα Plugins έχω βρει την υγειά μου πάντως. Θα σας παραθέσω και κανα sample επειδή ψάχνομαι γενικώς τελευταία (τον τελευταίο χρόνο δηλαδή)

  Ωραίος αυτός, όλα freeware sims. Νομίζω για home production είναι άψογος.

Αυτός έχει τον προενισχυτή και χρησιμοποιεί Impulses. Επίσης φοβερό αποτέλεσμα...

Αυτός φαίνεται ότι είναι ψηφιακούρα αλλά επιμένω ότι είναι home production...

Επίσης πολύ καλό αποτέλεσμα.

Βέβαια θα μου πεις όλα μεταλιές είναι ;D Οντως παίζει ρόλο. Αλλά μισό, έχω και ένα δικό μου βιντεάκι που νομίζω προσέγγισα έναν αρκετά άνω του μετρίου ήχο με αποκλειστικά freeware plugins.


Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #15 στις: 23/03/11, 00:39 »

 
  Εγω μιλησα γενικα οχι για καποιον συγκεκριμενα.Η ουσια ειναι μια για   μενα.Με τυφλο τεστ δεν παιρνεις γραμμη τιποτα.Καποιοι μπορει να   διαφωνουν εμενα η πραξη ομως μου εχει αποδειξει το αντιθετο.Τα plugin   σιγουρα δεν ειναι καλυτερα απο το αυθεντικό ομως η ψαλιδα εχει κλεισει   τοσο πολυ που πλεον οι διαφορες ειναι στα σημεια(πριν μολις λιγα   χρονια...τα ακουγες και γελαγες)...αν υπολογισεις τωρα οτι η διαφορα   τιμης ειναι αβυσαλεα και το οτι καποιος θελει μονο να παιζει και να   γραφει μουσικη σπιτι τοτε......πρεπει να τα λαβει καποιος πολυ σοβαρα   υποψιν οχι σαν nerdιστικη λυση(αλλο να εχεις το stack διπλα να το   βλεπεις και να πορωνεσαι και αλλο να φορτωνεις software) αλλα σαν μια   αντικειμενικα φοβερα χρησιμη λυση.
  Αλλο λοιπον να μη σου αρεσει το tone γιατι δεν ειναι το στυλ σου και   αλλο να λες αυτο που ακους ειναι ψευτικο  πλαστικο.Ειναι πολυ  ευκολο   αφου ειπες οτι ειναι plugin o αλλος να πει πχ ε οκ ακουγεται πλαστικο.Το   σημαντικο ειναι ομως ειναι η γνωμη του οταν δεν γνωριζει.Δεν νομιζω οτι   χρειαζεται να προσβληθει κανενας επειδη υποστηριζω κατι τετοιο.Αλλα   οταν ακους " ε μεχρι 300 ευρω πεταλιερα με κανα δυο πεταλια επιπλεον"   και αλλα τετοια γραφικα(και εννοειται αφου εμαθε πρωτα τι ειναι).....σε   τσιγκλαει πως να το κανουμε ;D .
« Τελευταία τροποποίηση: 23/03/11, 01:04 από denisgiann »
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #16 στις: 23/03/11, 01:45 »
μαζίιιιι σουυ!! ;D
300Ε πεταλιέρα+500Ε ενισχυτής+ κανά  παρελκόμενο από δω από κει = ~900-1000Ε!!
ενώ τα vst και πολλά free μπορείς να βρεις....και τα αλλάζεις κάθε στιγμή χωρίς καλώδια....και πολλά καλά ακόμα έχουν....
μιλάμε πάντα για ερασιτεχνικό επίπεδο!
μην πάμε πάλι στις λεπτομέρειες....και το τι προβλήματα θα αντιμετωπίσει ο επαγγελματίας....

Αποσυνδεδεμένος dio21

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ENA RIFF ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ!
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #17 στις: 23/03/11, 16:35 »
εγω παντως παιδια δε μιλησα για διαφορες μεταξυ φυσικου ηχου κ VST απλα δεν μαρεσε γενικα ο ηχος......

κ φυσικα δεν ειμαι εξυπνακιας η οτιδηποτε αλλο.....αυτα ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 23/03/11, 16:42 από dio21 »

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #18 στις: 23/03/11, 19:48 »
Βέβαια θα μου πεις όλα μεταλιές είναι ;D Οντως παίζει ρόλο. Αλλά μισό, έχω και ένα δικό μου βιντεάκι που νομίζω προσέγγισα έναν αρκετά άνω του μετρίου ήχο με αποκλειστικά freeware plugins.

http://www.youtube.com/watch?v=_k6ASKkOgYU


Πολύ καλό το βιντεάκι Υπνοβάτη! Θα πρότεινα να το παρουσίαζες και σε ένα δικό του thread (εκτός αν μου διέφυγε), πραγματικά είναι σε πόλύ υψηλό επίπεδο, ηχητικά και μουσικά! :)

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Free Amp Sims FTW!
« Απάντηση #19 στις: 24/03/11, 12:38 »
Βέβαια θα μου πεις όλα μεταλιές είναι ;D Οντως παίζει ρόλο. Αλλά μισό, έχω και ένα δικό μου βιντεάκι που νομίζω προσέγγισα έναν αρκετά άνω του μετρίου ήχο με αποκλειστικά freeware plugins.

http://www.youtube.com/watch?v=_k6ASKkOgYU


Πολύ καλό το βιντεάκι Υπνοβάτη! Θα πρότεινα να το παρουσίαζες και σε ένα δικό του thread (εκτός αν μου διέφυγε), πραγματικά είναι σε πόλύ υψηλό επίπεδο, ηχητικά και μουσικά! :)


Α να χαθείς! Κοκκίνησα!

Jam λέμε! Βίδεο με τη "νέα" στρατ...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/05, 09:23
από Καρχαρίας
27 Απαντήσεις
7658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/07, 15:44
από Υπνοβάτης...
3 Απαντήσεις
2690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/07, 23:05
από Holy Diver
2 Απαντήσεις
1945 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 14:49
από lavigne
0 Απαντήσεις
1500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/09, 19:13
από BigBabol
16 Απαντήσεις
5069 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/10, 22:39
από Jezus
1 Απαντήσεις
39072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/11, 11:11
από Korgy
0 Απαντήσεις
3069 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/12, 19:52
από freemind
3 Απαντήσεις
2513 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/12, 01:39
από Γιάννης Σ.
0 Απαντήσεις
6740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/18, 17:02
από pipokas99