Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 146511 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Μαργαρίτα, δλδ το βραβείο θα ήταν έγκυρο από το kithara.gr?  :P
Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης δεν πλασάρεται ως στιχουργός αλλά ως τραγουδοποιός που σημαίνει ότι φτιάχνει ένα κομμάτι όλο από την αρχή. Αν τώρα οι στίχοι είναι εξ'ολοκλήρου δικοί του ή του αδελφού του που δεν επιδιώκει καμία δόξα τότε πού είναι το κακό?

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Η Πρωτοψάλτη... Δεν ξέρω, με εκνευρίζει η φωνή της.
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μαργαρίτα, δλδ το βραβείο θα ήταν έγκυρο από το kithara.gr?  :P
Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης δεν πλασάρεται ως στιχουργός αλλά ως τραγουδοποιός που σημαίνει ότι φτιάχνει ένα κομμάτι όλο από την αρχή. Αν τώρα οι στίχοι είναι εξ'ολοκλήρου δικοί του ή του αδελφού του που δεν επιδιώκει καμία δόξα τότε πού είναι το κακό?

Πάρη το βραβείο του κιθάρα το έφερα ως παράδειγμα, δεν είπα ότι του δόθηκε κάποιο αγαλματάκι ή χρηματικό έπαθλο. Προτάθηκε ως ΣΤΙΧΟΥΡΓΟΣ και ψηφίστηκε ως ο καλύτερος ΣΤΙΧΟΥΡΓΟΣ. Αγνοήθηκαν μάλιστα ο Άλκης Αλκαίος και ο Κώστας Τριπολίτης παρά τη μακροχρόνια και σημαντική προσφορά τους στο χώρο.
Λες ότι δεν πλασάρεται ως στιχουργός. Πλασάρεται αφού στο κάθε τραγούδι αναγράφεται και το όνομα του στιχουργού. Αυτό το όνομα βλέπει το κοινό, αυτόν θεωρεί στιχουργό, αυτόν κρίνει. Εν ολίγοις εισπράττει δόξα που δεν του ανήκει. Αυτό είναι που δεν βρίσκω σωστό, κι όχι μόνο για τον Ιωαννίδη, το ίδιο θα έλεγα για οποιονδήποτε επαγγελματία καλλιτέχνη που εισπράττει δόξα - κι όχι μόνο δόξα - που δεν του ανήκει. Προσωπικά δεν θα δεχόμουνα να παρουσιάσω για δικό μου κάτι που δεν είναι έστω κι αν μου το παραχωρούσαν. Ίσως να σκέφτεσαι ότι πετάω στα σύννεφα. Άσε με στα σύννεφα, μια χαρά είμαι!  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιάδης

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ο Αντώνης Ρέμος και ο Γιάννης Πλούταρχος. Από μια φορά έχω δει τον καθένα για να μη χαλάσω το χατίρι της παρέας και μου χαλάσανε εμένα τη βραδιά.
Από γυναίκες δεν μου αρέσει η Ελένη Τσαλιγοπούλου. Κάποιες κινήσεις που κάνει στη σκηνή μου δίνουν την εντύπωση ότι προσπαθεί να μιμηθεί τη Μαίρη Λίντα - ανεπιτυχώς!

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Ο Νταραλας... Και μου τη δινει παρα πολυ και η Τσαλιγοπουλου...
Καμια φορα και η Γαλανη...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Αφού τους είδα live (τζάμπα ευτυχώς) την πρώτη θέση στη λίστα μου καταλαμβάνουν οι Locomondo!

Όσο για το post της Τατιάνας στην 5η σελίδα, έχω μερικά σχόλια:

1)
Η μουσική βιομηχανία πολλές φορές κατέρρευσε μπροστά στην ευφυία κάποιων ανθρώπων: Peter Grant, ο manager  των Led Zeppelin, τη δεκαετία του '70 απαίτησε κ πέτυχε από την εταιρία δίσκων των Led Zeppelin, να έχουν το 70% των κερδών από την κυκλοφορία των δίσκων, κ το 90% από τις live εμφανίσεις τους, νούμερα εξωπραγματικά για την εποχή.
Αργότερα ίδρυσαν βέβαια τη δική τους δισκογραφική (Swan Song)...

2)
Το πρώτο album των Savatage (Sirens) κυκλοφόρησε στην πρώτη του μορφή σε λίγα αντίτυπα από χέρι σε χέρι, ενώ η ηχογράφηση είχε γίνει στο υπόγειο(!!!) των αδερφών Oliva.
Καμμία εταιρεία δεν υπόγραφε την μπάντα τότε... :-\

Η μουσική βιομηχανία έχει σκοπό το κέρδος, κ χρησιμοποιεί κάθε τρόπο για να το πετύχει!

Κοινώς, είναι θέμα του να καταλάβεις ότι σε εμπαίζουν κ ότι βγάζουν χρήματα σε βάρος των συναισθημάτων σου!
Όλοι μας λίγο πολύ περνάμε από τη φάση, όπου λατρεύουμε ένα είδωλο είτε αυτό λέγεται Αλκίνοος είτε Tony Iommi, απλά όσο πιο σύντομα απομυθοποιηθούν στο μυαλό σου τόσο καλύτερα!

Γίνεσαι αυτόματα πιο αντικειμενικός, ανοίγουν οι ορίζοντες σου, καταλαβαίνεις πόσο λάθος είχες τόσα χρόνια, που από σνομπισμό κ τίποτα άλλο, απέρριψες κάποιες μουσικές κ κάποιους καλλιτέχνες!

Θέλω δε να σημειώσω, ότι στην Ελλάδα, το πράγμα έχει παραγίνει!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τελικα εχουν πολυ πλακα οι γυναικοκαβγαδες!!! ;D ;D

Λοιπον προς τις μικρες:
ΚΑΝΕΝΑΣ δισκος δε βγαινει και να ειναι εντελως προσωπικο δημιουργημα του καλλιτεχνη. Ειτε μας αρεσει ειτε οχι ΟΛΟΙ οι καλλιτεχνες επηρεαζονται σε μεγαλο βαθμο απο την εταιρεια τους.  Τη μια η εταιρεια θελει καψουροτραγουδο την αλλη επανασταση την αλλη πονους κλπ κλπ...
Γενικα οι μουσικη βιομηχανια κινει τα νηματα και οχι οι καλλιτεχνες.  Εξαιρουνται φυσικα συγκροτηματα βεληνεκους Iron Maiden metallica κλπ και στον ελληνικο χωρο καποια συγκροτηματα που παραγουν μονα τους τους δισκους τους (Το μονο που μου ερχεται τωρα στο μυαλο ειναι τα Κρινα)...
Μηπως νομιζετε πως αρεσει ιδιαιτερα στους καλλιτεχνες να επαναλαμβανουν τον εαυτο τους??
Ε τοτε γιατι ολοι οι δισκοι του Αλκινοου εμενα μου ακουγονται οι ιδιοι??
Διοτι αυτο πουλα και αυτο θελουν οι φανατικες θαυμαστριες του να ακουσουν απο εκεινον.  ==> Αυτο του ζητα η εταιρεια να κανει!!!
Το ιδιο ισχυει και για τον Παπακωσταντινου (που επαναλαμβανει αθλια τον εαυτο του εδω και 10 χρονια) και για Κοτσιρα, Μαχαιριτσα κλπ...Μην θεοποιειτε κανενα.  Και οι μεγαλυτεροι καλλιτεχνες στον κοσμο εχουν καλες και κακες στιγμες.  ΟΛΟΙ ανεξαιρετως.  Πως γινεται ο Αλκινοος να ειναι τελειος σε ολους τους δισκους του απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο??

Προς τη μεγαλη:
Απλα RESPECT!!!!
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλα εδω οι Floyd και οι Zeppelin ειχαν καλες και κακες στιγμες και ο Αλκινοος δεν εχει???
Ας σοβαρευτουμε λιγο λεω...
Αλλο να λατρευεις ενα συγκροτημα και ενα ειδος μουσικης και αλλο να προσκυνας με παροπηδες και μεσαιωνικη θρησκευτικη ευλαβεια ενα ανθρωπο επειδη εχει γραψει 20 τραγουδια...
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Τελικα εχουν πολυ πλακα οι γυναικοκαβγαδες!!! ;D ;D

Λοιπον προς τις μικρες:
ΚΑΝΕΝΑΣ δισκος δε βγαινει και να ειναι εντελως προσωπικο δημιουργημα του καλλιτεχνη. Ειτε μας αρεσει ειτε οχι ΟΛΟΙ οι καλλιτεχνες επηρεαζονται σε μεγαλο βαθμο απο την εταιρεια τους.  Τη μια η εταιρεια θελει καψουροτραγουδο την αλλη επανασταση την αλλη πονους κλπ κλπ...
Γενικα οι μουσικη βιομηχανια κινει τα νηματα και οχι οι καλλιτεχνες.  Εξαιρουνται φυσικα συγκροτηματα βεληνεκους Iron Maiden metallica κλπ και στον ελληνικο χωρο καποια συγκροτηματα που παραγουν μονα τους τους δισκους τους (Το μονο που μου ερχεται τωρα στο μυαλο ειναι τα Κρινα)...
Μηπως νομιζετε πως αρεσει ιδιαιτερα στους καλλιτεχνες να επαναλαμβανουν τον εαυτο τους??
Ε τοτε γιατι ολοι οι δισκοι του Αλκινοου εμενα μου ακουγονται οι ιδιοι??
Διοτι αυτο πουλα και αυτο θελουν οι φανατικες θαυμαστριες του να ακουσουν απο εκεινον.  ==> Αυτο του ζητα η εταιρεια να κανει!!!
Το ιδιο ισχυει και για τον Παπακωσταντινου (που επαναλαμβανει αθλια τον εαυτο του εδω και 10 χρονια) και για Κοτσιρα, Μαχαιριτσα κλπ...Μην θεοποιειτε κανενα.  Και οι μεγαλυτεροι καλλιτεχνες στον κοσμο εχουν καλες και κακες στιγμες.  ΟΛΟΙ ανεξαιρετως.  Πως γινεται ο Αλκινοος να ειναι τελειος σε ολους τους δισκους του απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο??

Προς τη μεγαλη:
Απλα RESPECT!!!!

Να σ πω κάτι εγώ π είμαι φαν και των Iron Maiden και του Αλκίνοου; Κάθε καλλιτέχνης έχει ένα στιλ, έτσι δεν είναι; Και λογικό είναι από τη στιγμή που μαθαίνεις κάποιον έτσι να μην σου αρέσει όταν αλλάξει... Φαντάσου να βγάλει καινούργιο cd ο Αλκίνοος με σκυλάδικα... Ποιος θα το πάρει; Ή ο Μακρόπουλος με heavy metal... Πουλάει απλά γιατί τον μάθαμε έτσι, και τον ένα και τον άλλο. Και αυτό δεν αλλάζει. Και αν ο Αλκίνοος δεν είχε κάτι να πει με το "έντεχνο" στιλ του δεν θα έβγαινε να το πει. Και μην ξεχνάς πριν δεν τον ήξερε κανείς, αλλά έλεγε αυτά που λέει και τώρα. Και δεν είναι τέλειος, κανείς δεν είναι τέλειος, δεν είναι και Μπατμαν ο Αλκίνοος... Εγώ που πεθαίνω για τη μουσική του 5 χρόνια τώρα, τα μισά του τραγούδια τα σιχαίνομαι... Αν προσέξεις όμως ενορχηστρώσεις, συνδιασμό οργάνων, στίχους, σε πληροφορώ δεν λέει τα ίδια... Απλά μοιάζει το στιλ. Δεν είναι όμως ίδια. Και να περάσουμε στους Iron Maiden. Αυτοί δεν λένε τα ίδια; Αφού είναι Heavy metal, τα ίδια θα λένε, τι να πουν; Τι ωραία που είναι τα αστέρια;  ??? Όταν ο τραγουδιστής τους ο Bruce Dickinson κάποτε αποχώρησε από το συγκρότημα, έκανε σόλο καριέρα. Ο τρίτος δίσκος του, το "Skunkworks" δεν ήταν heavy metal. Ο Bruce θέλησε να αλλάξει στυλ... Έλα ντε που ήταν ο δίσκος gtpk? Και παρόλα αυτά, η δισκογραφική τον έκανε, και έκανε κ άλλον ένα μετά... Δεν απέτησε τπτ από τον Bruce επειδή δν πούλησε... Ο ίδιος το κατάλαβε και ξαναγύρισε στη heavy metal... Και όχι μόνο επειδή αυτό πούλαγε, αλλά επειδή αυτό ήταν ο πραγματικός του εαυτός, γι' αυτό πούλαγε... Ευχαριστώ...
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Καλα εδω οι Floyd και οι Zeppelin ειχαν καλες και κακες στιγμες και ο Αλκινοος δεν εχει???
Ας σοβαρευτουμε λιγο λεω...
Αλλο να λατρευεις ενα συγκροτημα και ενα ειδος μουσικης και αλλο να προσκυνας με παροπηδες και μεσαιωνικη θρησκευτικη ευλαβεια ενα ανθρωπο επειδη εχει γραψει 20 τραγουδια...
]

Φυσικά και είχε κακές στιγμές... Αλλά και πολύ καλές!
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μα εγω δεν ειπα ποτε πως οι Maiden η οποιοδηποτε αλλο συγκροτημα δεν εχει βγαλει κακους δισκους(X Factox) και δεν επαναλαμβανει τον εαυτο του(Dance of Death) και αυτο ακριβως προσπαθω να πω!  Κανενας δεν ειναι συνεχεια αψογος!!!
Οσο για τον bruce που του ξαναβγαλανε δισκο: Ξερεις πολλες δισκογραφικες που θα ελεγαν οχι σε μισο εκατομμυριο fans των maiden ετοιμους να εξαφανισουν αμεσως απο τα δισκοπωλεια τη νεα δουλεια του δικου τους θεου????
The road to hell is full of good intentions...

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Τελικα εχουν πολυ πλακα οι γυναικοκαβγαδες!!! ;D ;D

Λοιπον προς τις μικρες:
ΚΑΝΕΝΑΣ δισκος δε βγαινει και να ειναι εντελως προσωπικο δημιουργημα του καλλιτεχνη. Ειτε μας αρεσει ειτε οχι ΟΛΟΙ οι καλλιτεχνες επηρεαζονται σε μεγαλο βαθμο απο την εταιρεια τους.  Τη μια η εταιρεια θελει καψουροτραγουδο την αλλη επανασταση την αλλη πονους κλπ κλπ...
Γενικα οι μουσικη βιομηχανια κινει τα νηματα και οχι οι καλλιτεχνες.  Εξαιρουνται φυσικα συγκροτηματα βεληνεκους Iron Maiden metallica κλπ και στον ελληνικο χωρο καποια συγκροτηματα που παραγουν μονα τους τους δισκους τους (Το μονο που μου ερχεται τωρα στο μυαλο ειναι τα Κρινα)...
Μηπως νομιζετε πως αρεσει ιδιαιτερα στους καλλιτεχνες να επαναλαμβανουν τον εαυτο τους??
Ε τοτε γιατι ολοι οι δισκοι του Αλκινοου εμενα μου ακουγονται οι ιδιοι??
Διοτι αυτο πουλα και αυτο θελουν οι φανατικες θαυμαστριες του να ακουσουν απο εκεινον.  ==> Αυτο του ζητα η εταιρεια να κανει!!!
Το ιδιο ισχυει και για τον Παπακωσταντινου (που επαναλαμβανει αθλια τον εαυτο του εδω και 10 χρονια) και για Κοτσιρα, Μαχαιριτσα κλπ...Μην θεοποιειτε κανενα.  Και οι μεγαλυτεροι καλλιτεχνες στον κοσμο εχουν καλες και κακες στιγμες.  ΟΛΟΙ ανεξαιρετως.  Πως γινεται ο Αλκινοος να ειναι τελειος σε ολους τους δισκους του απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο??

Προς τη μεγαλη:
Απλα RESPECT!!!!

Να σ πω κάτι εγώ π είμαι φαν και των Iron Maiden και του Αλκίνοου; Κάθε καλλιτέχνης έχει ένα στιλ, έτσι δεν είναι; Και λογικό είναι από τη στιγμή που μαθαίνεις κάποιον έτσι να μην σου αρέσει όταν αλλάξει... Φαντάσου να βγάλει καινούργιο cd ο Αλκίνοος με σκυλάδικα... Ποιος θα το πάρει; Ή ο Μακρόπουλος με heavy metal... Πουλάει απλά γιατί τον μάθαμε έτσι, και τον ένα και τον άλλο. Και αυτό δεν αλλάζει. Και αν ο Αλκίνοος δεν είχε κάτι να πει με το "έντεχνο" στιλ του δεν θα έβγαινε να το πει. Και μην ξεχνάς πριν δεν τον ήξερε κανείς, αλλά έλεγε αυτά που λέει και τώρα. Και δεν είναι τέλειος, κανείς δεν είναι τέλειος, δεν είναι και Μπατμαν ο Αλκίνοος... Εγώ που πεθαίνω για τη μουσική του 5 χρόνια τώρα, τα μισά του τραγούδια τα σιχαίνομαι... Αν προσέξεις όμως ενορχηστρώσεις, συνδιασμό οργάνων, στίχους, σε πληροφορώ δεν λέει τα ίδια... Απλά μοιάζει το στιλ. Δεν είναι όμως ίδια. Και να περάσουμε στους Iron Maiden. Αυτοί δεν λένε τα ίδια; Αφού είναι Heavy metal, τα ίδια θα λένε, τι να πουν; Τι ωραία που είναι τα αστέρια;  ??? Όταν ο τραγουδιστής τους ο Bruce Dickinson κάποτε αποχώρησε από το συγκρότημα, έκανε σόλο καριέρα. Ο τρίτος δίσκος του, το "Skunkworks" δεν ήταν heavy metal. Ο Bruce θέλησε να αλλάξει στυλ... Έλα ντε που ήταν ο δίσκος gtpk? Και παρόλα αυτά, η δισκογραφική τον έκανε, και έκανε κ άλλον ένα μετά... Δεν απέτησε τπτ από τον Bruce επειδή δν πούλησε... Ο ίδιος το κατάλαβε και ξαναγύρισε στη heavy metal... Και όχι μόνο επειδή αυτό πούλαγε, αλλά επειδή αυτό ήταν ο πραγματικός του εαυτός, γι' αυτό πούλαγε... Ευχαριστώ...

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με την Mary_Ann...
Ο Αλκίνοος δεν αξίζει αποκλειστηκά και μόνο επειδή ακούει την δισκογραφική του εταιρεία και γράφει τραγούδια που πουλάνε, ούτε όπως πολύ "έξυπνα" έγραψε κάποιος πιο πίσω οτι έχει δίπλα του τον Λάντσια κ.λπ.  Ο συγκεκριμένος καλλιτέχνης για μένα είναι από τους καλύτερους της εποχής μας, έχει βγάλει πολλά τραγούδια, τα οποιά οι συνειδητοποιημένου θαυμαστές του λατρεύουν και περιμένουν να βγάλει κι άλλα.
Όσο για το ό,τι κάνει ό, τι του λέει η εταιρεία του, δεν σημαίνει ταυτόχρονα οτι είναι και Χατζηγιάννης που βγάζει καινούριο cd κάθε 8-12 μήνες και τα προηγούμενα τραγούδια του τα θυμούνται οι θαυμαστές του ελάχιστα. Να σας θυμίσω οτι δικό του προσωπικό άλμπουμ με δικές του δημιουργίες έβγαλε το 2003, το "Οι περιπέτειες ενός προσκυνητή". Από τότε και η εταιρεία του περιμένει να βγάλει καινούριο cd και δεν τον έχει διώξει όπως θα έκανε με τον Χατζηγιάννη και με τον κάθε Χατζηγιάννη η δική του και οι θαυμαστες του τον περιμένουν και γίνονται ολοένα και περισσότεροι.
Και το άλλο περι του Λάτσια και των λοιπών άλλων καταπληκτικών μουσικών (Κιουρτσόγλου, Λίντς κ.λπ.), έχω να πω οτι είναι καλοί χρυσοί και άγιοι και ότι τους θαυμάζω αφάνταστα, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι ο Αλκίνοος χωρίς αυτούς θα ήταν ένα τίποτα... Αυτά...
Αγγέλα...
  
« Τελευταία τροποποίηση: 31/08/07, 00:22 από Αγγέλα »

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Ο Χατζιγιαννης ισως??Για να απανταμε και στο θεμα..
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Mary_Ann ο Μακρόπουλος κάποτε ήτανε ροκάς έτσι για να απαντήσω στα περί heavy metal  ;D

Επίσης, η  θεοποίηση κάποιων καλλιτεχνών είναι παγκόσμιο φαινόμενο και είναι κάτι το οποίο δυστυχώς δεν  βλέπω να εκλείπει.
Σεβαστό ο καθένας να λατρεύει καλλιτέχνες αλλά μέσα σε κάποια όρια.

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
τωρα διαβασα απ την αρχη το θεμα....  :P

RoflΧ3 για το ποστ του Σιμου....  ;D ;D ;D ;D

λολ για το διαλογο King Lui, Aγγελα, Spell...  ;D

Rofl για τα σχολια περι Δαντη...  ;D ;D ;D

θα συμφωνησω με την Holliday περι Μικρουτσικου.... Δε ξερω, μου φανταζει πολυ "ειμαι και γ*αμω" και μου δινει στα νευρα....


Μ εκνευριζει απιστευτα ο Κιαμος!!!

+1000 για το Χατζηγιαννη... Θα θελα να ξυπνησω μια μερα, και να χει ξεχαστει απ την ανθρωποτητα... Σε στυλ X-Files.. να "εξαφανιστουν" ολες οι "επιτυχιες" του, οι διαφημισεις, ταυτοτητα, να αλλαξει μεχρι και μαπα...  :P

Καλα, για Αντζελα και Ολια που ειπε κι ο Σιμος δεν εχω κτ να προσθεσω......

Σασα φορ εβα ρε!  ;D επρεπε να την ακουσεις στο Θεμο να λεει πως πρεπει να σε "προσεγγιζει" ο πελατης και τι πρεπει να κανεις μεχρι να του κατσεις.... ;D
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Σμαράγδα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ


Μ εκνευριζει απιστευτα ο Κιαμος!!!



Πώς τον ξέχασα αυτόν? ???
Θα μαι κοντά σου όταν με θες!!!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
           Every day, every day I have the blues,
      Every day, every day I have the blues,
  When you see me worried, baby, because it's you I hate to lose.
    Οποτε δεν ασχολουμαι με ελληνες για το ποιος μου τη δινει και ποιος οχι.Ειλικρινα απο ολες τις σελιδες μια απαντηση μονο αξιζει!!! Η 101 της Τατιανας που λεει ΟΛΗ την πικρη αληθεια για το τι γινεται στο χωρο της μουσικης βιομηχανιας.Γι'αυτο καμια φορα οταν λεμε το χειμωνα οτι φυσαει βαρδαρης εκτος απο το κρυο φερνει και τη βρωμα των ''ληγμενων''...
   Nobody loves me, nobody seems to care,
       Nobody loves me, nobody seems to care,
            Speaking of bad luck and trouble will you know I,ve had my share.
   Ο Ιωαννιδης,ο Νταλαρας,ο Κιαμος,Ο χατζηγιαννης κ.τ.λ.(ενδεικτικα βαζω τα ονοματα),ολοι αυτοι τελος παντων, ξεκινησαν απο μικρα μπαρακια,απο οικοδομες,απο μικρα γλενταδικα.Τοτε ρε παιδια ποιος τους ακουγε?Οι φοιτητες της εποχης,οι εργατες και πολλοι αλλοι.Τοτε δε σημαιναν τπτ διοτι δεν ειχα το τσιπουρι της δημοσιοτητας ουτε ειχαν στησει κωλο στα μεγαλα ''κεφαλια''. Τι θελω να πω,προτιμοτερο να υποστηριζετε το φιλαρακι σας που τραγουδαει στο πιο κατω μαγαζι που στην τελικη ειναι φιλο σας και τον αγαπατε,που κανει κατι με ορεξη και μερακι ,και που δεν το παιζει καποιος,παρα αυτο το πανδαιμονιο που γινεται με τους τραγουδισταρες!!!Γι αυτο λοιπον:
      I'm gonna pack my suit-case, move on down the line,
  I'm gonna pack my suit-case, moving down the line,
Well, there ain't nobody worryin' and there ain't nobody cryin'.
  Seems to me every day, every day I have the blues,
      Every day, every day I have the blues...
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
α.. κι η Αρβανιτακη μου τη δινει... τραγουδαει και ειναι σα να ακους γατα που της πατησες την ουρα...
Εκνευριστικοτατη....
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιάδης

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
α.. κι η Αρβανιτακη μου τη δινει... τραγουδαει και ειναι σα να ακους γατα που της πατησες την ουρα...
Εκνευριστικοτατη....

Όντως!

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Mary_Ann ο Μακρόπουλος κάποτε ήτανε ροκάς έτσι για να απαντήσω στα περί heavy metal  ;D


Αυτό δεν το ήξερα! Και πως κατάντησε σκυλάς;
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Μα εγω δεν ειπα ποτε πως οι Maiden η οποιοδηποτε αλλο συγκροτημα δεν εχει βγαλει κακους δισκους(X Factox) και δεν επαναλαμβανει τον εαυτο του(Dance of Death) και αυτο ακριβως προσπαθω να πω!  Κανενας δεν ειναι συνεχεια αψογος!!!
Οσο για τον bruce που του ξαναβγαλανε δισκο: Ξερεις πολλες δισκογραφικες που θα ελεγαν οχι σε μισο εκατομμυριο fans των maiden ετοιμους να εξαφανισουν αμεσως απο τα δισκοπωλεια τη νεα δουλεια του δικου τους θεου????

Για τον ίδιο λόγο θα μπορούσαν και όλοι οι φαν του Αλκίνοου (που δεν είναι και λίγοι) να αγοράσουν σκυλάδικα... Παρόλο που δεν θα χάσει, δεν το κάνει όμως, κι ας αντιγράφει τον εαυτό του, παραμένει σταθερός στις απόψεις του...
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νομιζω καναμε αποτυχημενο παραλληλισμο.  Ο Dickinson ηθελε να βγαλει ενα δισκο που τον θεωρουσε κατι το διαφορετικο.  Ο δισκος ηταν ψιλοχαλια αλλα η δισκογραφικη τον κυκλοφορησε διοτι ο bruce ειναι σιγουρο χαρτι.

Ο Αλκινοος αντιθετα δινει την εντυπωση οτι δεν τον ενδιαφερει να πειραματιστει.  Η γνωστη συνταγη με αλλαγμενες ενορχηστρωσεις και να ο νεος δισκος
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Νομιζω καναμε αποτυχημενο παραλληλισμο.  Ο Dickinson ηθελε να βγαλει ενα δισκο που τον θεωρουσε κατι το διαφορετικο.  Ο δισκος ηταν ψιλοχαλια αλλα η δισκογραφικη τον κυκλοφορησε διοτι ο bruce ειναι σιγουρο χαρτι.

Ο Αλκινοος αντιθετα δινει την εντυπωση οτι δεν τον ενδιαφερει να πειραματιστει.  Η γνωστη συνταγη με αλλαγμενες ενορχηστρωσεις και να ο νεος δισκος
για ποιον δισκο του Bruce λεμε τωρα?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Skunkworks
ναι,οντως το Skunworks απο αριθμο πωλησεων και συμφωνα με τον ιδιο τον Bruce,ηταν ο πιο αδυναμος του προσωπικος δισκος!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
6947 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3111 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3717 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
18824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2193 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
5965 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne