Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 135935 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #525 στις: 07/06/10, 15:36 »
Καταρχας σου ζητω ευγενικα να μην ειρωνευεσαι την αποψη μου... Δεν ξερω τι σου θυμισε παντως ειδικα εσυ νομιζω οτι δεν εισαι ουτε ΟΣΦΠ ουτε ΠΑΟ (Ατρομητος??)...
Οπως σου ξαναλεω ειναι η πρωτη φορα που τα ''χωνω'' σε αυτο το εντονο υφος. Σε παρακαλω μην κανεις τον κοπο να ψαξεις στα 1000+ ποστ μου για να βρεις οτι εχω ξαναμιλησει για διαιτητες.
Μπορει να εχει γινει μια απλη αναφορα, οχι σε αυτο το υφος ομως και επιπλεον χωρις να επιρρίπτω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ευθυνη.
Εγω τη γνωμη μου για το ΜΠΑΣΚΕΤ (το οποιο ειναι το αθλημα που παρακολουθω) θα τη λεω ακομα και αν ειναι ΕΝΑΝΤΙΟΝ της ομαδας μου, οπως εχει γινει πολλακις στο παρελθον...


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #526 στις: 07/06/10, 15:50 »
Καταρχας σου ζητω ευγενικα να μην ειρωνευεσαι την αποψη μου... Δεν ξέρω τι σου θύμισε
Καμία ειρωνία.. Οκ, ίσως λίγη! Απλά θυμάμαι την εμμονή σου σε παλαιότερη συζήτηση σε στυλ "γίνετε επιτέλους υγιείς φίλαθλοι - ξεκολλήστε από τη διαιτησία" και είναι τουλάχιστον αστείο να αναφέρεσαι τώρα σε αυτήν... Ειδικότερα μάλιστα όταν είσαι υποστηρικτής μιας τόσο ισχυρής ομάδας, ενώ από την άλλη δεν μπορείς να δεχτείς ότι μικρότερες ομάδες αδικούνται συνεχώς και παντού! Αυτό μου θύμισε...

δεν εισαι ουτε ΟΣΦΠ ουτε ΠΑΟ (Ατρομητος??)
Δες ποιος έχει ξεκινήσει το topic... Αλλά και πάλι τι σχέση έχει? Σε ένα θέμα που αναφέρεται στον ΠΑΟ και τον ΟΣΦΠ μπορούν να έχουν συμμετοχή μόνο φίλαθλοι των 2 αυτών ομάδων?


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #527 στις: 07/06/10, 16:10 »
Καμία ειρωνία.. Οκ, ίσως λίγη! Απλά θυμάμαι την εμμονή σου σε παλαιότερη συζήτηση σε στυλ "γίνετε επιτέλους υγιείς φίλαθλοι - ξεκολλήστε από τη διαιτησία" και είναι τουλάχιστον αστείο να αναφέρεσαι τώρα σε αυτήν...


Το ξερω οτι το εχω πει και θα συνεχισω να το λεω!
Απλα δες το ως μια ανθρωπινη αντιδραση. Συμφωνα με αυτα που ειδα δεν αντεξα ρε παιδι μου και ηθελα να τα πω. Και η αληθεια ειναι οτι ζητησα δυο φορες συγγνωμη για το υφος μου.
Αυτα απο μενα. Ας μην παιρνω αλλο χωρο απο το θεμα. Τη γνωμη μου την ακουσατε και δεν αλλαζει...


Τωρα οσον αφορα στο ισχυρη ομαδα πιστεψε με Gers με αυτα που εχουν δει τα ματακια μου στα μπασκετικο Ολυμπιακο τοσο ΜΕΣΑ οσο και ΕΞΩ απο τις 4 γραμμες ΜΟΝΟ ισχυρος δε νιωθω...


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #528 στις: 08/06/10, 00:24 »
Ήμουν και εγώ ένας από αυτούς που έκατσαν να δουν τον 4ο τελικό μέχρι τις 1:30, αν και είχα να πάω δουλειά την άλλη μέρα.. Συνοψίζω αυτά που εισέπραξα γενικά από τις εμφανίσεις των 2 ομάδων και κυρίως από τη σειρά των τελικών (ξεκαθαρίζω ότι δεν είδα πολλούς αγώνες των 2 ομάδων φέτος, πέρα από τα μεταξύ τους derby, 4-5 παιχνίδια στην Α1 και σχεδόν όλα τους τα παιχνίδια στην Euroleague):

1) Ο ΟΣΦΠ μου έδειξε ότι είναι μια ομάδα που στερείται θετικής ψυχολογίας.. Αν ξεκινήσει καλά το παιχνίδι και ο αντίπαλος δεν αντιδράσει, το παιχνίδι το κερδίζει άνετα.. Αν όχι, τότε όλη η ομάδα παθαίνει blackout.. Οι παίχτες του ΟΣΦΠ μου δίνουν την εντύπωση ότι δεν παλεύουν για τη νίκη σε χαμένα match αλλά σαν να την αποδέχονται σε χρονικό σημείο όπου θα μπορούσαν να είχαν γυρίσει τα παιχνίδια..

2) Ενώ ο ΟΣΦΠ έχει φέτος ένα αρκετά πλήρες roster, φάνηκε πάρα πολύ η απουσία ενός καλού 2αριού.. Πιστεύω ότι με ένα καλό shooting guard ο ΟΣΦΠ θα ήταν άλλη ομάδα (έχει ξαναζητηθεί το θέμα)..

3) Πιστεύω ότι οι φίλαθλοι του ΟΣΦΠ θα περίμεναν πολλά περισσότερα από τον Τσίλντρες.. Δεν λέω, καλός παίχτης, αθλητικός, με αντοχή, αλλά με τέτοιο βιογραφικό και περγ**ηνές θα περίμενε κανείς να βοηθήσει περισσότερο τον ΟΣΦΠ, από το να του βάλει το ισοφαριστήριο καλάθι στον ημιτελικό με την Παρτίζαν.. Τρομερό καλάθι, αλλά πραγματικά δεν θυμάμαι κάποια άλλη ουσιώδη βοήθεια από τον Αμερικανό.. Βάλτε δίπλα-δίπλα τον Μπουρούση, ένα παίχτη low-profile και τον Τσίλντρες (σε διαφορετικές θέσεις βέβαια), και θα δείτε ότι ο ένας παλεύει για τα rebounds, βάζει δύσκολα καλάθια, ζητάει τη μπάλα όταν αυτή καίει, μέχρι και τρίποντα βάζει.. Ο Αμερικανός μου φαίνεται λίγο soft για μια ομάδα που έφτασε τελικό Euroleague..

4) Από την άλλη ο ΠΑΟ, φέτος δεν είχε την ομάδα του παρελθόντος.. Ο Διαμαντίδης δεν ήταν καλός φέτος, όπως και ο Σπανούλης, ενώ με σέντερ τον Πέκοβιτς και το 4άρι Μπατίστ να ντουμπλάρει τον Μαυροβούνιο, φοβάσαι πολύ, όπως και να το κάνουμε.. Δεν έγιναν μεταγραφές φέτος, υπήρξαν τραυματισμοί και δικαίως η ομάδα δεν κατάφερε να πάει στο Final 4.. Τη συμμετοχή του στον τελικό της Α1 την είχε σίγουρη, απλά έμενε να μάθει σε τι κατάσταση θα έβρισκε τον ΟΣΦΠ.. Όπως είχαν προβλέψει αρκετοί, ο ΟΣΦΠ αποδυναμώθηκε ψυχολογικά από την εμπειρία του στο Final 4.. Λίγο ο ημιτελικός-ρώσικη ρουλέτα, τον οποίο δεν περίμενε κανείς να πάρει τέτοια τροπή, λίγο ο χαμένος τελικός hands-down, συνηγόρησαν στο να "ρίξει" ψυχολογικά τους παίχτες του ΟΣΦΠ.. Αν συνυπολογίσουμε και τον παράγοντα Ομπράντοβιτς, τότε καταλαβαίνουμε ότι για να έπαιρνε το πρωτάθλημα ο ΟΣΦΠ με μειονέκτημα έδρας, θα έπρεπε να κουραστεί πολύ περισσότερο απ'όσο πίστευαν οι φίλαθλοι του.. Από την άλλη πλευρά, ο ΠΑΟ αφού έβλεπε το ένα στόχο μετά τον άλλο να χάνονται, αποφάσισε να φορμαριστεί στους τελικούς.. Με εξαίρεση το 2ο παιχνίδι (όπου και πάλι πιστεύω ότι ήταν ανταγωνιστικός), γενικά έπαιξε καλύτερο μπάσκετ από τον ΟΣΦΠ, και δίκαια κατέκτησε το πρωτάθλημα..

5) Πολλές φορές έχω αναρωτηθεί πως γίνεται και στο ποδόσφαιρο για να νικήσει ο ΠΑΟ τον ΟΣΦΠ θα πρέπει να παίξει τουλάχιστον 2-3 φορές καλύτερα από τον ΟΣΦΠ, ενώ ο ΟΣΦΠ αν παίξει ισάξια ή οριακά χειρότερα τελικά κερδίζει.. Στο μπάσκετ παρατηρούμε το ίδιο πράγμα από την ανάποδη.. Μάλλον ο ένας έχει πάρει τον αέρα του άλλου, δεν εξηγείται διαφορετικά.. Οι ομάδες βάσει παιχτών κρίνονται ισάξιες, αλλά η εικόνα που έδειξαν στο παρκέ ήταν ότι εν τέλει ο ΠΑΟ θα έβγαζε τον λαγό από το καπέλο και θα κατακτούσε το πρωτάθλημα.. Με διαιτησία δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και ούτε θα το κάνω τώρα, απλά θα πω ότι αν ο ΟΣΦΠ πίστευε ότι η ΕΣΑΚΕ "δουλεύει" για τους Γιαννακόπουλους, ας ζήταγε ξένους διαιτητές από την αρχή του πρωταθλήματος (όπως στη Ρωσία) και όχι στο match-point.. Εγώ καταλαβαίνω (δεν δικαιολογώ) τους κάφρους που διέκοψαν το παιχνίδι, γιατί όταν με το λιγοστό μυαλό τους, διαβάζουν αυτά που διαβάζουν, δεν θέλει και πολύ να πάρουν να τα κάνουν όλα μπουρδέλο.. Αν θέλουν οι Γιαννακόπουλοι και οι Αγγελόπουλοι ένα υγιές πρωτάθλημα, ας κάτσουν μαζί σε ένα τραπέζι και ας συμφωνήσουν ότι δεν θα επιτρέπουν τις παράνομες ενέργειες των χουλιγκάνων τους και δεν θα πετάνε εμπρηστικές δηλώσεις (οι ίδιοι ή μέσω των εφημερίδων τους).. Επειδή όμως όλοι θέλουν το γήπεδο να γίνεται κόλαση όταν το παιχνίδι μετράει, θα βλέπουμε για πολλά χρόνια ακόμη αυτά που είδαμε προχθές..

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #529 στις: 08/06/10, 20:43 »
faser λίγο πολύ θα συμφωνήσω μαζί σου σε όλα τα άλλα εκτός από το παρακάτω...
αλλά με τέτοιο βιογραφικό και περγ**ηνές θα περίμενε κανείς να βοηθήσει περισσότερο τον ΟΣΦΠ, από το να του βάλει το ισοφαριστήριο καλάθι στον ημιτελικό με την Παρτίζαν.. Τρομερό καλάθι, αλλά πραγματικά δεν θυμάμαι κάποια άλλη ουσιώδη βοήθεια από τον Αμερικανό.. 


που το βρήκες το φοβερό και τρομερό βιογραφικό? με έναν μέσο όρο στο ΝΒΑ 10 πόντους και αρμοδιότητα τα καρφώματα? 
Αυτό είναι ένα ακόμα λάθος των αγγελοπουλων που νομίζουν ότι με κινήσεις εντυπωσιασμού θα φτιάξουν ομάδα...  δεν είναι έτσι όμως... με τέτοιους παίκτες θα πουλάς φανέλες δεν θα παίρνεις πρωταθλήματα....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #530 στις: 08/06/10, 23:22 »
που το βρήκες το φοβερό και τρομερό βιογραφικό? με έναν μέσο όρο στο ΝΒΑ 10 πόντους και αρμοδιότητα τα καρφώματα?
Αυτό είναι ένα ακόμα λάθος των αγγελοπουλων που νομίζουν ότι με κινήσεις εντυπωσιασμού θα φτιάξουν ομάδα...  δεν είναι έτσι όμως... με τέτοιους παίκτες θα πουλάς φανέλες δεν θα παίρνεις πρωταθλήματα....


Οχι φιλτατε Sakman... Ο Childress ηταν νουμερο 6 στο draft και με τους Hawks ειχε τη μια χρονια 13 ποντους και 6,5 ριμπαουντ μεσο ορο, ενω την τελευταια 12 και 5...
Επιπλεον ψηφιστηκε και στη δευτερη καλυτερη πενταδα των rookie και σε ολη του τη διαδρομη στο ΝΒΑ θεωρειται απο τους καλυτερους 6ους παικτες της λιγκας...


Αν δεις ποιοι παικτες εχουν αυτα τα στατιστικα στο ΝΒΑ θα καταλαβεις οτι σε ΑΥΤΗ την ηλικια ουτε που σκεφτονται να πανε για ΔΙΑΚΟΠΕΣ στην Ευρωπη...
Το αν δε χρησιμοποιηθηκε σωστα ειναι θεμα προπονητη (του μεγα Γιαννακη που του πηρε μια χρονια να καταλαβει που ΠΕΡΙΠΟΥ πρεπει να τον χρησιμοποιει).


Τελος να σου τονισω πως αν ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ του Obradovic ειχε φετος Childress, Kleiza αντι Φωτση, Τσαρτσαρη στη θεση ''4'' απλα δε θα κατεβαινε ΚΑΜΙΑ ομαδα να τον κοντραρει...

Τελος θα συμφωνησω στο 99% με αυτα που εγραψε ο Faser, ο οποιος εχει δειξει και στα παρελθον οτι ειναι πρωτα ΦΙΛΑΘΛΟΣ και μετα οπαδος και δεν παρασυρεται (οπως εγω μερικα ποστ πιο πανω γραφοντας ολο αυτο το κατεβατο). Για αυτο εχει τον απεριοριστο σεβασμο και την εκτιμηση μου.


Δε θα συμφωνησω στο δεν ασχολουμαστε με τη διαιτησια. Εχεις δικιο αλλα ειδικα στο 3ο ματς ΚΑΤΑ τη γνωμη ΜΟΥ επεσαν πολλες φαπες μετα το +14...
Το οτι ο Παναθηναικος τα τελευταια χρονια ΕΧΕΙ καλη εκπροσωπηση στα ''γραφεια'' και ο ΟΣΦΠ ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ το ξερουν και οι πετρες... Και μπορει καποιος αν το καταλαβει απο τον τροπο αντιμετωπισης του ερυθρολευκου παγκου και παικτων.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/06/10, 23:50 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #531 στις: 11/06/10, 14:26 »
Ειναι τουλαχιστον τραγικο να μιλαμε για 2 σφυριγματα οτι χαλασαν το ματς του ΟΣΦΠ στο ΟΑΚΑ...ποιο ξυλο, που τα ειδατε αυτα?? Η αμυνα λεγεται ξυλο?? Οταν περνανε οι διεισδυσεις ειναι ολα καλα, ενω οταν οχι τρωμε ξυλο??? ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ!!!

Ενα επιθετικο φαουλ του Μπατιστ δοθηκε γκολ-φαουλ στον ΠΑΟ κ ενα κανονικο κοψιμο μετρησε ως καλαθι...κ αμα το ψαξουμε, υπηρξε κ γκολ φαουλ του Διαμαντιδη που δοθηκε ανυπαρκτο φαουλ στο πρωτο βημα, και καλα...Οποιος τα χρεωνει στη διαιτησια, απλα δε θελει να δει την πραγματικοτητα...ελεος, δηλαδη, καθε χρονο...περυσι σπασαμε το ΣΕΦ, φετος τα ιδια...παλι η διαιτησια φταιει? Μηπως φταιει και για την κριση η ΚΕΔ??

Αξια το πηρε ο ΠΑΟ, ενα ματς εχασε, ενω στο πρωτο ματς των τελικων επαιζε μονος τους...απλο ειναι το θεμα...οπως εμεις καναμε κοιλια Φλεβαρη κ χασαμε κυπελλο κ μας πεταξαν εκτος Ευρωπης, ετσι τωρα ημασταν σε φορμα, ενω ο ΟΣΦΠ ειχε πτωτικη αποδοση μετα το Final 4...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #532 στις: 12/06/10, 00:26 »
Να μιλήσω κι εγώ λίγο ως αντικειμενικός παρατηρητής......


Θέμα διαιτησίας για μένα στους τελικούς δεν παίζει.....τα είδα όλα τα ματς (καθότι στην παρέα υπάρχουν βαζελόγαυροι) και πραγματικά πιστεύω ότι ο Παναθηναικός απέδειξε πάλι ότι είναι απλά καλύτερη ομάδα....τέλος....δεν ευθύνεται ούτε η ΚΕΔ, ούτε ο ανάδρομος ερμής.....


Όταν στον πρώτο τελικό χάνεις με τα χέρια κάτω...στον τρίτο τελικό είσαι στο +14 και στην τελευταία περίοδο βάζεις μόνο 4 πόντους (δεν νομίζω να ήταν παραπάνω....) και όταν στο τέταρτο και κρισιμότερο ματς μέσα στην έδρα σου κιόλας ξεκινάς με 11-0 και καταφέρνεις πάλι να χάσεις....τότε είσαι αξιος της μοίρας σου....


Οι αγγελόπουλοι θα πρέπει να στραφούν σε έναν σοβαρό προπονητή και σε σοβαρούς παίχτες που όντως να μπορούν να βοηθήσουν...


Συγχαρητήρια στον παναθηναικό για την κατακτηση της κούπας....με δυο καλές και βαρβάτες προσθήκες πάλι για το τρεμπλ είστε....και χαλαρά.......




Καυστικο P.S. πάνω στα πλαίσια νεας αντικειμενικής εφημερίδας......:


-Ξέρεις πως είναι κάθε χρόνο να χάνεις το πρωτάθλημα στην έδρα σου?
- Αν είσαι ΓΑΥΡΟΣ.....ξέρεις..... :P


Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #533 στις: 14/07/10, 20:20 »
Κριτικη για το νεο προεδρο του Συνασπ...ε..Παναθηναϊκου δεν ειδα ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #534 στις: 14/07/10, 20:34 »
Κριτικη για το νεο προεδρο του Συνασπ...ε..Παναθηναϊκου δεν ειδα ;)

Εγω παλι, μολις ειδα οτι εκανες ποστ εδω, επαιζα στοιχημα το σπιτι μου οτι θα αναφεροσουν στο ζητημα του Κωνσταντοπουλου...τυχαιο? Δε νομιζω... :P ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #535 στις: 14/07/10, 20:40 »
Ποτε θα περασω να το δω το σπιτι σου? :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #536 στις: 14/07/10, 20:45 »
Ποτε θα περασω να το δω το σπιτι σου? :D

Οποτε θες...ειμαστε ανοιχτα 24/7 :P ;D

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #537 στις: 14/07/10, 22:49 »
Αν δεν υπήρχε η περίπτωση του γελοίου υποκειμένου που ονομάζεται κωνσταντόπουλος θα είχαμε εκ νέου την ευκαιρία να διαπιστώσουμε το ξεπούλημα της αριστεράς στην ελλάδα καθώς για πρώτη φορά θα υπήρχε τόση άμεση συνεργασία με καθίκια-αφεντικά υπεύθυνα για δεκάδες εργατικές δολοφονίες.
Τώρα απλώς διασκεδάζουμε.

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #538 στις: 15/07/10, 10:30 »
πολύ εύστοχη επισήμανση φίλε ss.
στο φινάλε την δουλειά του κάνει ο άνθρωπος και του πάει(για υπάλληλος του Βαρδινογιάννη).
...τι να πούμε και για τους λοιπούς του συναφιού που δεν είναι φανερά τ'αφεντικά τους(επίσημα).

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #539 στις: 15/07/10, 12:04 »
Ο Σισέ, λέει, δε θα βάλει ούτε ένα γκολ φέτος. Θα περνάνε όλα ΣΥΡΙΖΑ  ;D .

Σοβαρά τώρα, προτιμώ να μην ασχοληθώ καθόλου με το διοικητικό κομμάτι, γιατί έχει καταντήσει γελοίο. Από μεταγραφές πως μας βλέπετε;

Έχει περάσει ένα κλίμα ότι αν έρθει το περιβόητο "killer" center-back είμαστε κομπλέ...έστω λοιπόν ότι έρχεται ο Γκαλάς (χλωμό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις) ή κάποιος αντίστοιχης αξίας. Το ταίρι του στην άμυνα θα είναι ο Βύντρα; Ή ο Σαριέγκι;

Επίσης, δεξί μπακ θα είναι ο Σεϊταρίδης; Ή ο Μαρίνος; Δηλαδή, δε λέω, καλή η ομάδα, αλλά πλήρη δε θα την έλεγα, ειδικά στην άμυνα, ακόμη και αν έρθει ένας καλός κεντρικός αμυντικός.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #540 στις: 15/07/10, 14:32 »

Έχει περάσει ένα κλίμα ότι αν έρθει το περιβόητο "killer" center-back είμαστε κομπλέ...έστω λοιπόν ότι έρχεται ο Γκαλάς (χλωμό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις) ή κάποιος αντίστοιχης αξίας. Το ταίρι του στην άμυνα θα είναι ο Βύντρα; Ή ο Σαριέγκι;



Mαλλον ο Καντε...

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #541 στις: 15/07/10, 15:38 »
Κάτι ακούστηκε πως ο Λ. Κύρκος θα αναλάμβανε την διεύθυνση της Μπάρτσα... Τελικά, όμως προτίμησε την Ρεάλ, γιατί η Μπαρτσελόνα του φαινόταν αριστερίστικο γκρουπούσκουλο...........! :roll

Υ.Γ: (ότι να 'ναι... Πυρ στην Δαμανάκη κ φωτιά στον Κωνσταντόπουλο)
« Τελευταία τροποποίηση: 15/07/10, 15:47 από kronus »
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #542 στις: 15/07/10, 22:00 »
Εγω παντως εμπνευστηκα απο το γεγονος και επειδη ειχα και λιγο ελευθερο χρονο:
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #543 στις: 22/07/10, 05:35 »

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #544 στις: 09/09/10, 15:10 »
ρε παιδες κανεις?? δεν εχει κανενας να σχολιασει τιποτα για τις εξελιξεις στον παναθηναικο? μονο σε μενα φαινεται οτι καποια φαβα εχει ο λακος?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #545 στις: 09/09/10, 20:10 »
Σιγουρα κατι παιζει στο παρασκηνιο...ο καιρος θα δειξει...ας ελπισουμε να μην καψει την ομαδα ολη αυτη η διοικητικη γελοιοτητα...

Για την ωρα, το μονο θετικο ειναι η αποχωρηση του Κωνσταντοπουλου...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #546 στις: 09/09/10, 20:14 »
Παει ο προεδρος...θελετε να τον κανετε δημαρχο Αθηνας, ε; :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #547 στις: 19/12/10, 14:17 »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #548 στις: 03/02/11, 20:20 »
Happy birthday to you......... ;D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #549 στις: 26/02/11, 22:43 »
http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1231081087

Μετα απο αυτο ( και το γυρο του θριαμβου που μονο γελιο προκαλεσε...σα μικρη σχολικη ομαδα συμπεριφερεται ο ΠΑΟ...εκτος εαν θελει ετσι να τον βλεπουν ) το 1-1 νομιζω πως λυθηκε η απορια πολλων για το εαν ο ΠΑΟ φετος μπορουσε να διεκδικησει το πρωταθλημα!

Προσεξτε, δεν ακυρωνω ο,τι εχω πει στο θεμα του ΟΛυμπιακου με τον απαραδεκτο αγωνα, απλως θελω να επαναφερω τους οπαδους του ΠΑΟ στην πραγματικοτητα που ονομαζεται "μετρια χρονια" και στην κατανοηση πως ακομα και η νικη του ΠΑΟ να μετραγε στο Καραϊσκακη δε θα ηταν ικανη να του δωσει μια εμφανιση!

Κατι που ξερει και ο Σισε και βλεπει πως προκοπη δεν προκειται να δει στον ΠΑΟ. Ηδη εχει αρκετες προτασεις, κατω απο το τραπεζι, για εξωτερικο και βρισκοντας μια γελοια αφορμη ενος αγωνα ( ενω ειχε κυνηγηθει καποτε και στο Ολυμπιακο Σταδιο απο τους ιδιους τους οπαδους του, αλλα τοτε δε μιλησε για ανεγκεφαλους! ) θα την "κανει" με μικρα μικρα πηδηματακια!

Απλως να σημειωσω την ασχημη οικονομικη κατασταση που θα περιελθει ο ΠΑΟ μετα τη ληξη του πρωταθληματος, οπου δε θα υπαρξουν εσοδα απο πρωταθλημα και κυπελλο...οποτε με τα ανοιγματα του Πατερα να παραμενουν στο μειον τα οικονομικα...δε τα βλεπω καλατ α πραγματα!


EDIT: Και κατι ωραιο που διαβασα πριν λιγο:
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/02/blog-post_147.html

Παράθεση
Η πιο ευτυχισμένη ποδοσφαιρική διοίκηση στον κόσμο,από το προηγούμενο   Σάββατο,είναι αυτή του Παναθηναικού. Μετά από ένα παιχνίδι-ντροπή για   την ομάδα μου(Ολυμπιακός), η διοίκηση του Παναθηναικού κατάφερε:

  -Κανένας φίλαθλος του Παναθηναικού δεν ασχολείται   πλέον με την φετινή γύμνια της ομάδας τους,διοικητική και αγωνιστική.   

-Κανένας δεν ασχολείται με τα εκατομμύρια ευρώ άνοιγμα-τρύπα της ομάδας   τους.

-Κανένας δεν ασχολείται με το γεγονός ‚ ότι δεν βρίσκεται ΚΑΝΕΝΑΣ   Παναθηναικός να αναλάβει αυτή
την ομάδα.

-Κανένας δεν ασχολείται με το   γεγονός ότι ένας-ένας οι υποτιθέμενοι σωτήρες του Παναθηναικού   εξαφανίζονται σιγά σιγά.

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠ΄ ΟΛΑ : Ο Σισέ τελικά θα   φύγει,αλλά όχι για τους λόγους που διαβάζαμε εδώ και καιρό. θΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ   ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΙ΄ΑΥΤΟ. Α,ξέχασα, και ο Ζιλμπέρτο εξαιτίας του   Ολυμπιακού θα φύγει,όπως και οι υπόλοιποι βέβαια που δεν θα μπορούν να   τους ανανεώσουν τα συμβόλαια,καθώς και οι μειώσεις αποδοχών που θα   γίνουν το καλοκαίρι,πάλι ο Ολυμπιακός θα φταίει... Πρακτικές κυβερνήσεων   ,τώρα και στο ποδόσφαιρο... Δεν κάνω πλάκα,κάποιοι στην ΠΑΕ   Παναθηναικός τρίβουν τα χέρια τους με τα γεγονότα του Σαββάτου.
 
Υ.Γ.
  Η ομάδα μου έπρεπε να τιμωρηθεί επιτέλους ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ!!!
  Δεν μπορούν ορισμένοι αλήτες να καταστρέφουν τη χαρά εκατομμυρίων φιλάθλων.
  ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΑΛΤΕ ΤΙΣ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΩΞΤΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!!!!!!!!!!!
  ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ   ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ ΤΙΜΩΡΙΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.
  ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΤΡΟΠΟΥΣ.
 
  Εκτός αν ισχύει αυτό που μου είχε πει παλαιότερα φίλος αστυνομικός:
  Όλοι αυτοί οι αλήτες θα πρέπει να εκτονωθούν.Που θα τους αφήσουμε να   εκτονωθούν;Στους δρόμους ή μέσα σε ένα κλειστό χώρο που τους ελέγχουμε   πιο εύκολα;;;;;
  Αυτή είναι η άποψη της πολιτείας...


Δεν εχω παρα να συμφωνησω κι ας ανοιξουν λιγο τα ματια τους οι οπαδοι του ΠΑΟ. Ετσι θα αντιληφθουν πως τα προβληματα του ΠΑΟ ειναι μεγαλυτερο απο εναν αγωνα...και η διοικηση κανει ο,τι μπορει για να τους απομακρυνει απο αυτα!
« Τελευταία τροποποίηση: 26/02/11, 23:12 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
2979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia