Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια  (Αναγνώστηκε 36928 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #75 στις: 13/02/11, 18:31 »
Παιδια πειτε μ λιγο απο τα μοντελα π εβαλα απο πανω τι αξιζει κ τι οχι γιατι εχω μπλεξει τα μπουτια μ.Πχ o fender blues junior η fender pro junior? Epειδη η αμερικη δεν ειναι σιγουρη ακομη κ δεν νομιζω να κουβαλησει κανενας φιλος μ τοσο βαρη ενισχυτη γι αυτο ας γυρισουμε στους αλλους.

Eννοείται ότι δεν αξίζει καν να το σκέφτεσαι από Αμερική. Ακόμα και να βρεθεί κάποιος να σού αγοράσει τον ενισχυτή και να τον κουβαλήσει από Αμερική, αυτά που θα πρέπει να ξοδέψεις για αγορά και εγκατάσταση καινούργιου μετασχηματιστή μάλλον κάνουν την όποια διαφορά τιμής λιγότερο ελκυστική. Εκτός αυτού αν πάθει κάτι ο ενισχυτής στη μεταφορά, είναι δικό σου πρόβλημα.

Όσο για το "τι αξίζει και τι όχι", αντικειμενικά και οι δύο καλοί ενισχυτές είναι. Απλά κατά τη γνώμη μου είναι πολύ ακριβοί για αυτά που προσφέρουν. Πιστεύω ότι αν αποφασίσεις να δώσεις τα 550 Ευρώ που κοστίζει στην Ευρώπη ο Blues Junior, μπορείς να βρεις πολύ καλύτερους ενισχυτές με λιγότερα λεφτά. Τώρα αν εσύ τον δοκιμάσεις και σού κάνει "κλικ", τότε με γειά σου. Αλλά αυτό δεν θα το διαπιστώσεις σε μια συζήτηση σε κάποιο forum.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #76 στις: 13/02/11, 18:47 »
Φιλε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Να σ ρωτησω θα τα δοκιμασω ολα αυτα κ αν μ κανει κλικ θα το αγορασω.Να σ ρωτησω κ κατι αλλο.Αφου λες οτι σ λιγοτερα λεφτα μπορεις να βρεις κατι σαν τον blues junior μπορεις να μ πεις κανεναν?Που να υπαρχει ελλαδα ομως για δοκιμη.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/02/11, 18:59 από chaouse »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #77 στις: 13/02/11, 19:01 »
Δεν είμαι κάτοικος Ελλάδας και επομένως δεν ξέρω τι υπάρχει στην Ελλάδα. Σού πρότεινα ήδη τον Laney VC15 (εξαιρετικό καθαρό κανάλι αλλά οpen back) και δύο Hughes & Kettner, αλλά ακόμα κι αυτοί δεν ξέρω να θα σού δώσουν αυτό που ψάχνεις. Πάντως αν περιορίζεις τις επιλογές σου σε ενισχυτές οι οποίοι είναι διαθέσιμοι στα Ελληνικά μαγαζιά (έστω και αν τελικά αγοράσεις από διαδικτυακό κατάστημα), τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βγεις μια βόλτα στα μαγαζιά και να δοκιμάσεις ότι ενισχυτές βρεις. Ακόμα και αν δεν καταλήξεις κάπου, τουλάχιστον θα αποκτήσεις μια καλύτερη ιδέα τι πλησιάζει τον ήχο που έχεις στο μυαλό σου.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος delus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • YouTube channel
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #78 στις: 13/02/11, 19:18 »
Εκτός αυτού αν πάθει κάτι ο ενισχυτής στη μεταφορά, είναι δικό σου πρόβλημα.

Εχεις δικιο, κατι τετοιο δεν το ειχα σκεφτει οταν προκειται να σου φερει καποιος κατι απο Αμερικη. Και γενικα αμα παθει κατι δεν εχεις ουτε εγγυηση να σε καλυψει οποτε δεν ειναι παντοτε το καλυτερο...

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #79 στις: 13/02/11, 19:32 »
Παιδια εστειλα ενα μαιλ στον gregory hidden αν τον ξερετε που εχει δοκιμασει τα παντα.Δεν ξερω πως μ ηρθε το βαζω εδω.


Ηαllo gregory,
I am sending this e-mail from greece because i need your help.
I need a very good amp for my home for practice.I have a gibson es-335 and i want it for blues to make classic bb king-freddie king tone.The most i can give is 550 Euro.
Here is a video to see what sound i want to have
from 1.45-2.18
i dont care about effects i will use pedals.PLz give me an advice because i have lost many time to search.
Thanks very much.i hope you answer me.

sorry I don't know a good amp for 550,-

Any from these
fender blues junior 15w
fender pro junior
laney lionheart
or Cornford Harlequin MK1 used?

I think the Laney is the best.


**τα αγγλικα μ ειναι gtp
« Τελευταία τροποποίηση: 13/02/11, 19:57 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #80 στις: 13/02/11, 19:49 »
Kαι ποιό το συμπέρασμα; Άλλος μπορεί να σού πει ότι ο καλύτερος ενισχυτής είναι ο Blues Junior και άλλος ο Cornford. Και θα έχουν όλοι δίκιο. Εσύ ακόμα όμως δεν θα ξέρεις ποιός από τους τρεις θα σε φέρει πιο κοντά στον ήχο που θέλεις να πετύχεις...

Πάντως ήχο παρόμοιo με αυτόν στο video μπορεί να βγάλεις ακόμα και με έναν Fender Champion 600.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #81 στις: 13/02/11, 20:22 »
Οχι απλα το εγραψα δεν σημαινει κατι αυτο.Ο super champ απλα με χαλαγε αυτο π σ ειπα οτι μ φενονταν οτι εχει μονιμα reverb/

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #82 στις: 13/02/11, 20:43 »
Για άλλον ενισχυτή μιλάμε. Εγώ σού λέω για τον Fender Champion 600, όχι τον Super Champ XD...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #83 στις: 13/02/11, 21:58 »
Toν δοκιμασα κ αυτον.Βρομιζει με την μια κ δεν εχει ενταση καθολου.Δηλαδη για να παιζεις στο δωματιο πρεπει να τον εχεις στα 3/4 του volume.Γνωμη μ αυτη.Τεσπα εμενα δν μ αρεσε.

Τελος παντων με βοηθησατε παρα πολυ thanks τα λεμε  :P
« Τελευταία τροποποίηση: 13/02/11, 22:20 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #84 στις: 13/02/11, 22:22 »
Mπορεί να έχεις δίκιο σε αυτό. Εγώ έχω έναν μονταρισμένο και έχει άπλετο headroom, σε βαθμό που δυσκολεύομαι να τον βρωμίσω.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #85 στις: 13/02/11, 22:43 »
Ο Απόλλωνας πολύ σωστά στα λέει. Επιπλέον έχοντας παίξει με κάμποσους καλούς Fender (αλλά όχι Blues Junior) και κρίνοντας κι από αυτά που έχω ακούσει, διαβάσει κλπ. δε νομίζω ότι ο Blues Junior είναι ο ενισχυτής που ψάχνεις.
Το super champ μήπως να τον ξαναέβλεπες; Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για reverb. Ο ενισχυτής έχει και ψηφιακά κόλπα απάνω και μήπως είχε ξεμείνει κάπως το reverb; Αλλιώς τι να σου πω. Κανα Princeton (με ή χωρίς reverb, reissue ή παλιό όχι τον τρανζιστοράτο πάντως γιατί νομίζω ότι έχει παίξει και κάτι τέτοιο) ή Deluxe Reverb (αντίστοιχα με πριν) σε βλέπω έχοντας ανοιχτά τα μάτια σου και για μεταχειρισμένα.
Οι προτάσεις του Απόλλωνα επίσης ακούγονται πολύ καλές.


(Για ακουστικά σε λαμπάτο ... χλωμό σε βλέπω)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #86 στις: 13/02/11, 23:23 »
(Για ακουστικά σε λαμπάτο ... χλωμό σε βλέπω)

ο ga15 παίρνει

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #87 στις: 14/02/11, 00:21 »
(Για ακουστικά σε λαμπάτο ... χλωμό σε βλέπω)

ο ga15 παίρνει


Ποιος ga15; Sorry, δεν είδα αν τον ανέφερες πιο πάνω.


Με το χλωμό δεν εννοώ ότι δε γίνεται. Γίνεται αλλά δεν είναι πολύ συχνό και αν είναι να γίνει σωστά (μετά τις τελικές) έχει λίγο φασαριούλα για τον κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #88 στις: 14/02/11, 08:51 »
Harley Benton GA15 φουλ Λάμπα με ένα καλό μεγάφωνο είναι ένας αξιοπρεπέστατος ενισχυτής (και τζάμπα) εγώ τον έχω για πρόβες (μπροστά έχω μια RP1000) και θερίζει. Αν είχε και βάθος.....
 
Νομίζω ότι κάπου σε αγγελίες τον πουλάνε 100 - 120 euro, με ένα καλό μεγάφωνο είναι παραπάνω από αξιοπρεπέστατος -μάλλον στο πολύ καλός θα έλεγα.
« Τελευταία τροποποίηση: 14/02/11, 09:06 από studio54 »

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #89 στις: 14/02/11, 10:45 »
Ο Απόλλωνας πολύ σωστά στα λέει. Επιπλέον έχοντας παίξει με κάμποσους καλούς Fender (αλλά όχι Blues Junior) και κρίνοντας κι από αυτά που έχω ακούσει, διαβάσει κλπ. δε νομίζω ότι ο Blues Junior είναι ο ενισχυτής που ψάχνεις.
Το super champ μήπως να τον ξαναέβλεπες; Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για reverb. Ο ενισχυτής έχει και ψηφιακά κόλπα απάνω και μήπως είχε ξεμείνει κάπως το reverb; Αλλιώς τι να σου πω. Κανα Princeton (με ή χωρίς reverb, reissue ή παλιό όχι τον τρανζιστοράτο πάντως γιατί νομίζω ότι έχει παίξει και κάτι τέτοιο) ή Deluxe Reverb (αντίστοιχα με πριν) σε βλέπω έχοντας ανοιχτά τα μάτια σου και για μεταχειρισμένα.
Οι προτάσεις του Απόλλωνα επίσης ακούγονται πολύ καλές.


(Για ακουστικά σε λαμπάτο ... χλωμό σε βλέπω)

Ο Peavey Royal 8 και ο Vox Lil' Night trail Που εχουν προταθει παραπανω εχουν εξοδο για ακουστικα  ;)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #90 στις: 14/02/11, 13:25 »
Harley Benton GA15 φουλ Λάμπα με ένα καλό μεγάφωνο είναι ένας αξιοπρεπέστατος ενισχυτής (και τζάμπα) εγώ τον έχω για πρόβες (μπροστά έχω μια RP1000) και θερίζει. Αν είχε και βάθος.....
 
Νομίζω ότι κάπου σε αγγελίες τον πουλάνε 100 - 120 euro, με ένα καλό μεγάφωνο είναι παραπάνω από αξιοπρεπέστατος -μάλλον στο πολύ καλός θα έλεγα.

+1

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #91 στις: 14/02/11, 14:07 »
laney lionheart πριν 3 μερες στο dv24 520Ευρω τωρα το φθηνοτερο ειναι το Musicstore με 588

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #92 στις: 14/02/11, 14:48 »
laney lionheart πριν 3 μερες στο dv24 520Ευρω τωρα το φθηνοτερο ειναι το Musicstore με 588


Ενδεικτικα: http://www.prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=4766
 ;)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #93 στις: 14/02/11, 15:18 »
@Jezus: Αληθεια, θα ειχε πολυ ενδιαφερον εαν μας ελεγες ποιος ειναι αυτος ο 100watt που αποδιδει εξισου καλα και σε χαμηλες εντασεις.

Εχω αρκετους, καταρχην ο Elmwood Modena M90, ειναι 90 βατ και ο ηχος του και σε καθαρα και σε βρωμικα ειναι φοβερος απο πολυ χαμηλες εντασεις. Επισης σε χαμηλες εντασεις παιζουν καλα και αλλοι 100-αρηδες που εχω ή ειχα  (Bogner Uberschal, Masotti X100M, Hughes&Kettner Warp-X, The Valve 3/100...).
Βεβαια οσο τους ανοιγεις το ευχαριστιεσαι περισοτερο, αλλα ειδικα ο Μοντενα 90 εχει πολυ ποιοτικο ηχο και κοντα σε αυτον που εχεις οταν δυναμωνεις, ακομα και σε πολυ χαμηλες εντασεις.
Αντιθετα ο 30-αρης κομπο ελμγουντ που εχω, παρ'οτι μονο 30 βατ, θελει πιο φυσιολογικες εντασεις λαμπατου για να ξεδιπλωσει τον ηχο του.

jesus,τον βαζεις τερμα για να παρεις καλο καθαρο ηχο,η για να βρωμισει?
σε ρωταω γιατι το παιδι εστιαζει σε καλα καθαρα. :)
αληθεια,ποιος ενισχυτης ειναι?

Ναι βασικα λαθος μου, τον βαζω τερμα για να βρωμισει και να παρω τον plexi-type ηχο του.
Ο ενισχυτης ειναι ο The Valve 105, ο οποιος ευτυχως εχει ενσωματομενο attenuator, σε αντιθετη περιπτωση η ενταση των τερματισμενων 5 βατ θα ηταν απαγορευτικη για διαμερισμα.
Ευτυχως μενω αναμεσα σε πορτοκαλιες, οποτε και οι 100-αρηδες παιζουν πανω απο το 6!  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #94 στις: 14/02/11, 15:24 »
Οσο αφορα την αγορα απο ΗΠΑ-
Καταρχην πολυ μεγαλος και βαρυς να τον κουβαλησει και να τον παρει στο αεροπλανο (τα υπερβαρα κοστιζουν μια περιουσια).
Δευτερον, πολυ ακριβα τα μεταφορικα και τελωνεια για να τον στειλει.
Τριτον, αν παθει καποια ζημια δε σε καλυπτει η εγγυηση, και ειδικα για μοντελα οπως hot rod deluxe/deville εχω ακουσει τα χειροτερα για την ποιοτητα τους, με τον συγκεκριμενο δεν ξερω τι παιζει.
Τελος, θα χρειαστεις ενα μετασχηματιτη απο 220 σε 110 βολτ, ικανο να μετατρεψει τα βατ που θα ζητισει ενας λαμπατος, οποτε μιλαμε για κατι ογκοδες και βαρυ που θα πρεπει να κουβαλας μαζι με τον ενισχυτη σου.
Σε γενικες γραμμες, προτιμησε να αγορασεις απο Ευρωπη, εκτος συγκεκριμενων περιπτωσεων.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #95 στις: 14/02/11, 23:16 »
Δεν αγοραζω απο αμερικη.Μαλλον ειναι μεγαλη ταλαιπωρια κ δεν λεει.
Ειδα οτι ενα παιδι πουλαει στο forum εναν Cornford Harlequin MK τον ξερει καποιος αυτον το ενισχυτη να μ πει την γνωμη του?Θα τον βρω να τον δοκιμασω πουθενα η μπα?

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #96 στις: 15/02/11, 17:15 »
Πάνε άκου τον, εγώ θα σου πρότεινα και αυτόν με κλειστά μάτια.......

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180623849820&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #97 στις: 15/02/11, 17:41 »
Π να παω να τον δοκιμασω θεσσαλονικη :P ?
Γραφω μια ποιους ενισχυτες θα παω να κοιταξω απ αυτους π βαλατε.
1.)laney lionheart 5w
2.)laney vc15
3.)fender blues junior
4.)fender pro junior
5.)mashal class 5
6.)tech 21 trademark
7.)fender fm212
οτι βρω απ αυτους κ οτι αλλο εχουν στο μαγαζι πριν με διωξουν  ::)


θα ηθελα να βρω κ τον vht 6 αν τον εχεις καποιος κ μπορει να μ αφησει 15 λεπτα να τον δοκιμασω θα με βοηθουσε πολυ μπας κ μ αρεσει π ειναι κ φθηνος.
Τωρα επειδη αυτο με το ανοιχτος-κλειστος ενιχυτης μπορει να εχω προβλημα κ να ειναι αυτο.Οποτε αν παω τελικα σε καμπινα κεφαλι τι μπορω να κοιταξω,
απ αυτους π εβαλα καμπινα-κεφαλι?(για σπιτι παντα)(τωρα αν θα μπορω αν τυχει να παιζω κ αλλου ειναι αλλο θεμα)

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #98 στις: 16/02/11, 01:39 »
οχι το που να παω στην θεσσαλονικη πηγαινε στο πανω παιδι π με λεει να παω να δοκιμασω τον confort κ τ λεω π να παω στην θεσσαλονικη να τον δοκιμασω? :P
Αυτο π θελω να μ πειτε ειναι εναν τλκ αυτο π φταιει ειναι το οτι ειναι ανοιχτοι πισω οι ενισχυτεw,ποιον συνδιασμο καμπινα κεφαλη πρεπει να κοιταξω για τους αυτους π εχω γραψει?Αυτο ηθελα.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης Για σπιτι help Παιδια
« Απάντηση #99 στις: 16/02/11, 10:30 »
Αυτο π θελω να μ πειτε ειναι εναν τλκ αυτο π φταιει ειναι το οτι ειναι ανοιχτοι πισω οι ενισχυτεw

Mε ποιό κριτήριο μπορούμε να σού πούμε σίγουρα αν είναι έτσι ή όχι; Δεν είναι λίγο παράλογο να περιμένεις να σού πούν άλλοι τι φταίει για αυτό που ακούν τα αυτιά σου; Ο Αδριανός έδωσε μια πιθανή εξήγηση, η οποία μπορεί τελικά να ισχύει (εγώ σκεφτόμουν ότι μπορεί να φταίει η ακουστική του χώρου). Ο μόνος τρόπος για να το επιβεβαιώσεις είναι να πας να δοκιμάσεις καμιά δεκαριά open back ενισχυτές και άλλους τόσους closed back και να δεις αν όντως γενικά σού αρέσουν περισσότερο οι μεν ή οι δε.

Παράθεση
ποιον συνδιασμο καμπινα κεφαλη πρεπει να κοιταξω για τους αυτους π εχω γραψει?Αυτο ηθελα.

Δυσκολεύομαι να σε καταλάβω. Στο τελευταίο σου μήνυμα έχεις παραθέσει 7 combo ενισχυτές. Για ποιό συνδυασμό κεφαλής-καμπίνας μιλάς...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
27 Απαντήσεις
12803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/07, 14:57
από hammer
21 Απαντήσεις
8986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 12:31
από GiorgosVolos
3 Απαντήσεις
2508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/09, 06:29
από Crool
79 Απαντήσεις
31255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 22:39
από Jezus
34 Απαντήσεις
12302 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/10, 23:25
από sakis1000
45 Απαντήσεις
12017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 20:26
από tech21man
20 Απαντήσεις
7862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/10, 07:54
από Kosthrash
26 Απαντήσεις
12043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/11, 10:38
από fedstog
12 Απαντήσεις
4023 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/12, 22:26
από black sabbath
66 Απαντήσεις
17257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/14, 00:11
από kkmspm (φλουτσ)