Αποστολέας Θέμα: Line 6 Spider IV 15  (Αναγνώστηκε 10803 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Line 6 Spider IV 15
« στις: 16/02/13, 23:27 »
Καλησπέρα, καταρχήν δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή κατηγορία αλλά δεν ήξερα που αλλού να το φτιάξω το Thread.
Λοιπόν, είμαι αρχάριος και έχω έναν Line 6 Spider IV 15 και παίζω με μια Les Paul Epiphone Special Edition με 2 διπλούς humbucker pickups.
Όταν πάιζω καθάρα μ'αρέσει ο ήχος που βγάζει η κιθάρα μου, αλλά όταν βάζω gain, (περνώντας φυσικά στο "metal" η στο "Insane" Channel) ο ήχος που πέρνω είναι... Αν όχι χάλια, πολύ κακός. Ναι, λογικά φταίει και η κιθάρα που είναι κακής ποιότητας και ο ενισχυτής.
Πιστεύετε πως αν πάρω ένα Distortion pedal θα έχω καλύτερο ήχο? Η γενικά ότι άλλη λύση έχετε να μου προτείνετε είναι ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ πολύ. :)

Edit: Εκτός του να αλλάξω κιθάρα η ενισχυτή, αυτά σκοπεύω να τα κάνω στο μέλλον όταν θα έχω λεφτά.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/02/13, 23:29 από kostasdante »

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #1 στις: 16/02/13, 23:51 »
Οχι, δεν θα κερδισεις τιποτα με τα πεταλακια σε αυτον το ενισχυτη. Καλυτερα θα ακουγονται τα δικα του (δεν ειναι κι ασχημα για την κατηγορια).
"Παιξε" με το EQ (treble bass middle) και φτιαξε τον ηχο. Κανε save στο τελος.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/02/13, 23:53 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #2 στις: 16/02/13, 23:51 »
Η αληθεια ειναι οτι κ τα 2 ειναι προβληματικα....εψαξες ομως στον ενισχυτη του να φτιαξεις το distortion ή χρησιμοποιεις τις προεπιλογες?Εχω ακουσει αρκετους κατοχους του συγκεκριμενου ενισχυτη να λενε οτι αν τον ψαξεις λιγο βγαζει ικανοποιητικο gain...σε καμια περιπτωση μη παρεις πεταλι θα παει χαμενο...ψαξε λιγο τις ρυθμισεις και φυλαξε λεφτα να αναβαθμισεις τον εξοπλισμο σου!

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #3 στις: 16/02/13, 23:54 »
Να επεκτείνω λίγο αυτό που θέλω να πω. Όταν παίζω σε μία χορδή, ακούγετε καλά. Στην Μι συνήθως τα main metall riffs. Απλά όταν πάω για Power Chords η για Riffs που απαιτούνε παραπάνω από μία χορδή, ο ήχος είναι απαίσιος. Με το eq παίζω αρκετά συχνά αλλά ακόμη δεν έχω πετύχει κάτι πολύ καλό. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως γιατί ήμουν κοντά στο να πάρω πεταλάκι.
(Συγγνώμη για την κακή εξήγηση και που λέω τα πάντα Riffs, αλλά όπως ανέφερα δεν είμαι πολύ προχωρημένος :-[ )

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #4 στις: 16/02/13, 23:56 »
Τσεκαρε να ειναι καλα κουρδισμενες οι χορδες και γενικα απεφυγε  με dist τις τριφωνες και πανω συγχορδιες. Μονο σολο και πεμπτες
« Τελευταία τροποποίηση: 16/02/13, 23:59 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #5 στις: 17/02/13, 00:01 »
Είμαι κουρδισμένος σε Standard D μου την κούρδισε μάστορας αλλά είναι από τα πρώτα που έμαθα να κάνω σε μια κιθάρα οπότε είμαι σίγουρος πως είμαι καλά σε αυτό. Ευχαριστώ για την συμβουλή :)

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #6 στις: 17/02/13, 00:03 »
Aαα ΟΚ. θα ξερεις τοτε τι κανεις.  ;)
Τι παχος χορδες βαζεις και ποιες?

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #7 στις: 17/02/13, 00:06 »
Elixir 10-52 αν και μου είπε ότι θα ήθελα ίσως λίγο πιο χοντρές. Ίσως φταίει απλά το ότι δεν ξέρω να παίζω ακόμη καλά και δεν μπορώ να την κάνω να βγάλει καλό ήχο ;D

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #8 στις: 17/02/13, 00:17 »
Συγγνώμη φίλε μου αλλά ο συγκεκριμένος ενισχυτής είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει. Ακόμα και το καθαρό του είναι τελίως ψεύτικο στα αυτιά μου.


Αν εσένα το καθαρό του σου φαίνεται αξιοπρεπές ίσως με ένα καλό πετάλι να έκανες κάπως δουλειά (αποκλείεται να βγει χειρότερο από τα drive του Spider). Και πάλι όμως θα κοστίζει όσο ένας μικρός Peavey Vypyr ας πούμε οπότε δεν έχει νόημα.


Προσπάθησε να τον πουλήσεις, βάλε κι αυτά που θα έβαζες για ένα πετάλι και κοίτα για άλλο ενισχυτή.


Φυσικά μεγαλύτερη σημασία προς το παρόν έχει να βελτιώσεις τις ικανότητές σου οπότε μπορείς και να κάνεις την καρδιά σου πέτρα και να συνεχίσεις για λίγο. Από την άλλη πρέπει να σε εμπνέει και λίγο αυτό που ακούς ...

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #9 στις: 17/02/13, 00:22 »
Θα απαντήσω πρώτα στο τελευταίο που έγραψες. Αυτό που λένε ότι ο κακός ενισχυτής, η μια κακής ποιότητας κιθάρα κάνει τον μαθητευόμενο να τα παρατήσει με εμένα ευτυχώς δεν ισχυεί. Ίσα ίσα θέλω και προσπαθώ να μάθω για να κάνω αυτό το διαολάκι να βγάλει καλό ήχο και με κρατάει στο να δοκιμάζω :)  Τα Clean του, δεν είναι κάτι το τρελό.. Αλλά για 200 ευρώ σετ ενισχυτή με κιθάρα είναι αυτό που περιμένα και είμαι ευχαριστημένο. Τώρα πειραματίζομαι πάλι με το EQ του στο Distortion και έχω κάνει κάποια πρόοδο αλλά πάλι, όχι αυτό που περιμένα. Μάλλον καρδιά πέτρα όπως λες ;D

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #10 στις: 17/02/13, 00:23 »
Άντε μπράβο και σε κανα τριμηνάκι τα ξαναλέμε ;)

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #11 στις: 17/02/13, 00:25 »
Εκτός αν μας κάτσει κάνα τυχερό και τα ξαναπούμε συντομότερα  >:D
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #12 στις: 17/02/13, 03:04 »
Πεταλακι σε ψηφιακο ενισχυτη με σταδιο εισοδου σαν του Spider θα παει χαμενο.
Ο spider 3 ειναι απο τους χειροτερους ενισχυτες που εχω ακουσει, ειδικα το insane καναλι, ακομα και τα καθαρα ειναι απαραδεκτα και λες και εχουν 1000 κακα ασχημα επανω. Ο spider 4 ειναι απλα ελαφρως καλυτερος, με καποιες εξτρα λειτουργιες. Αλλαξε τον με την πρωτη ευκαιρια. Την κιθαρα πιο μετα.
Οταν παιζεις σε καθαρο ή ελαφως βρωμικο καναλι, τα συνθετα ακορντα ακουγοντε καλα εκει, ή φαλτσαρουν και τοτε?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #13 στις: 17/02/13, 05:04 »
Όχι τέλεια, αλλά καλά. Μπορώ να πω ότι δεν έχω πρόβλημα με τα καθαρά του η όταν το Gain είναι στο "1" σε μια κλίμακα 1-10..

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #14 στις: 17/02/13, 11:37 »
Aδερφέ, αν είσαι εντελώς αρχάριος, δε φταίει ούτε ο ενισχυτής (που δεν είναι και κάτι σοβαρό πάντως), ούτε η κιθάρα. Για να ακούγεσαι καλά με πολύ gain χρειάζεται καθαρό παίξιμο και σωστό palm muting, πράγμα το οποίο έρχεται ως φυσική βελτίωση. Κράτα τα χρήματά σου κι απλά παίζε περισσότερο  :P .
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #15 στις: 17/02/13, 11:49 »
..Όταν παίζω σε μία χορδή, ακούγετε καλά. Στην Μι συνήθως τα main metall riffs. Απλά όταν πάω για Power Chords η για Riffs που απαιτούνε παραπάνω από μία χορδή, ο ήχος είναι απαίσιος...
Είναι πολύ εύστοχο αυτό που έγραψες και περιγράφει πολύ καλά την αχίλειο πταίρνα των ψηφιακών παραμορφώσεων. Όταν λένε ότι κάποιος λαμπάτος έχει clarity, definition, ή ότι ακούς τις χορδές μία-μία, περιγράφουν αυτή την διαφορά με το modelling. Θέλει πάρα πολύ processing power για να κάνεις αξιοπρεπή παραμόρφωση με software οπότε αυτά τα μηχανάκια είναι και θα μείνουν φθηνές απομιμήσεις στην κατηγορία αυτή κόστους.

Πάντως όταν κάποτε πάρεις τον πρώτο σου πραγματικό λαμπάτο, με το αυτί που έχεις θα κάνεις πάρτυ από την χαρά σου!..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #16 στις: 17/02/13, 16:01 »
2 μήνες έχει που έπιασα κιθάρα στα χέρια μου έχω μάθει ήδη το World to come από τους Gojira, δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο αλλά εννοείτε .. Πως κάνω και λάθη. Αυτή είναι η πρόοδος μου. Μόνος μου δουλεύω πάνω σε κλίμακες και πιο εύκολα κομμάτια για προπόνηση αλλά έχω πρόβλημα όπως είπες στο Palm muting και στο Alternate picking :-X

Χαίρομαι που καταλάβατε τι εννοούσα γιατί όταν το περιέγραφα στον εαυτό μου, το άκουγα χαζό και δεν καταλάβαινα ο ίδιος τι εννοώ :P

Πάντως δεν έχω σκοπό να σταματήσω σύντομα, πόσο μάλλον καθόλου ακόμη και με αυτόν τον εξοπλίσμό. Οπότε αν μου δωθεί η ευκαιρία λέω να αλλάξω ενισχυτή γρήγορα.



Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #17 στις: 17/02/13, 17:24 »
Άκου τον ήχο του Loomis εδώ:
https://www.youtube.com/watch?v=f8eDc0iE0A8

Τα πάντα είναι στα δάχτυλα. Χρωματικές ασκήσεις, μετρονόμος ή drum track για tempο, αυτοσχεδιασμός πάνω σε backing track και καλή διασκέδαση!
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #18 στις: 17/02/13, 18:21 »
Το πρόβλημα είναι ότι στον 75 Watt μπορείς να βάλεις Custom Tone πάνω στο Cheap του. Απ'όσο ξέρω στον 15 δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα :/

+ to firmware update που είναι αδύνατο στον 15.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/02/13, 18:25 από kostasdante »

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #19 στις: 17/02/13, 18:34 »
Ότι και να βάλεις, τον ήχο του Loomis δε θα τον έχεις. Όσο βελτιώνεσαι θα το καταλαβαίνεις ότι τα χέρια είναι το Α και το Ω.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #20 στις: 17/02/13, 18:35 »
Εννοείτε πως δεν θα τον έχω.. Αυτό που θέλω να πω είναι πως οι 2 ενισχυτές διαφέρουν αρκετά μόνο και μόνο από την δυνατότητα firmware update :)

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #21 στις: 18/02/13, 20:24 »
Τον συγκεκριμένο ενισχυτή τον έχω κι εγώ στην κατοχή μου και ομολογώ πως είναι σκέτη απογοήτευση, μάλλον η αγορά για την οποία μετανιώνω περισσότερο. Ενώ διαβάζεις από εδώ και από εκεί ότι είναι καλός για αρκετό gain, συμφωνώ μαζί σου πως αυτό είναι το χειρότερο κομμάτι του.

Μην κάνεις τον κόπο να ψάχνεις κρυφές ρυθμίσεις (είμαι σίγουρος πως κάπου θα το έχεις δει) διότι είναι οι εξής δύο που αν καταλαβαίνω από τον ήχο που ψάχνεις σου είναι άχρηστες:
1) μπορείς να ενεργοποιήσεις ένα "Boost" (για τα metal-insane κανάλια θα κάνει τα πράγματα μάλλον χειρότερα, προσπάθησε ίσως να το βάλεις στο crunch μήπως έτσι δεν χρειάζεσαι τα άλλα δύο)
2) μπορείς να ενεργοποιήσεις Noise Gate, το οποίο ίσως να έσωζε τα πράγματα αλλά πρόσεξε: είναι ΗΔΗ ενεργοποιημένο by default σε όλα τα κανάλια πλην του crunch. Άρα η βαβούρα των high gain καναλιών έχει ήδη noise gate! Φαντάσου να μην είχε δηλαδή... Επίσης αν θες να το ενεργοποιήσεις στο crunch δεν είναι παραμετροποιήσημο, απλά το ανοίγεις και το κλείνεις χωρίς να έχεις ιδέα ποιες συχνότητες κόβει.

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να κοιτάξεις στο Custom tone για κάποιες ρυθμίσεις. Μάλλον αυτό εννοείς στα τελευταία σου posts. Οι ενισχυτές αυτής της σειράς από 75W και πάνω σου δίνουν τη δυνατότητα να κατεβάσεις έτοιμα presets με τη λογική των POD ενώ ο δικός σου όχι. Παρ' όλα αυτά, στο CustomTone υπάρχει κατηγορία για Spider 15W όπου τα presets δεν είναι σε μορφή αρχείου που κατεβάζεις και αποθηκεύεις στον ενισχυτή αλλά πατώντας πάνω στο καθένα ανοίγει εικόνα όπου σου δείχνει τις θέσεις των knobs.
Δεν σου λέω ότι έχει καμία σχέση το κάθε preset με το τραγούδι που υποτίθεται ότι αναπαριστά αλλά ίσως κάποια από αυτά να σου δώσουν λίγο πιο αξιοπρεπείς ήχους. Κάνε ένα browse μήπως...

Αυτά τα ολίγα  :D , ελπίζω να βοήθησα κάπως, επειδή τον έχω ψάξει αρκετά μη διστάσεις για ο,τιδήποτε.
My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #22 στις: 19/02/13, 00:21 »
Άρα η βαβούρα των high gain καναλιών έχει ήδη noise gate! Φαντάσου να μην είχε δηλαδή... Επίσης αν θες να το ενεργοποιήσεις στο crunch δεν είναι παραμετροποιήσημο, απλά το ανοίγεις και το κλείνεις χωρίς να έχεις ιδέα ποιες συχνότητες κόβει.

Στα πιο πολλα μηχανηματα, στο noise gate εχει μονο ρυθμιση για το ποσο επεμβαινει (threshold level+range), αντε να εχει και για την ταχυτητα (release+attack), για τη συχνοτητα σπανια υπαρχει σε πιο επαγγελματικα μηχανηματα (με band limited noise gates για να βγαζουν το hiss, static κτλ)  ;)
Σωστα τα λες για τον spider!
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #23 στις: 19/02/13, 00:32 »
Τα ξέρω και τα 2 και έχω "παίξει" αρκετές φορές και με τα 2 πάνω κάτω αλλά τζίφος.
Βρήκα κάτι Settings τώρα που το κάνουν "playable" , αλλά δεν θα το χαρακτήριζα ιδανική εμπειρία :Ρ

Αποσυνδεδεμένος kostasdante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Line 6 Spider IV 15
« Απάντηση #24 στις: 20/02/13, 00:36 »
Έχω και ένα παλιό PC εδώ δίπλα το οποίο έχει μια παλιά κάρτα ήχου. Έκανε μια μικρή έρευνα και αποπειράθηκα να ηχογραφήσω.
Κατέβασα κάποια Freeware και κάποια Plugins και διαπίστωσα ότι πέρνω παρόμοιο ήχο με του ενισχυτή μου σε όλα. Έψαξα λίγο ακόμη και έκανα 2 tracks full αριστερά και δύο tracks full δεξιά. Επειδή δεν είμαι και καλός ήταν λίγο ασχυγχρόνιστα :Ρ . Όμως παρατήρησα ότι η "βρωμιά" έφυγε και έμεινε ο ήχος της Distorted χορδής χωρίς την απαλεψιά από πίσω. Ίσως ο ήχος των 4ρων track καλύπτει την φασαρία.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
5236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/08, 15:41
από Giorgos K.
6 Απαντήσεις
4600 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/08, 11:02
από Crazy Heart
2 Απαντήσεις
2989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/08, 19:14
από BluesMe
line 6 spider iii hd 75

Ξεκίνησε από Warrel « 1 2 » Ενισχυτές

33 Απαντήσεις
9818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/09, 10:45
από Warrel
2 Απαντήσεις
2164 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/09, 19:07
από jackson
1 Απαντήσεις
2282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/09, 17:14
από Απόλλων
1 Απαντήσεις
1971 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 22:59
από GreekDudeCovers
33 Απαντήσεις
10269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/09, 17:27
από Vicarious
21 Απαντήσεις
7633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/11, 14:50
από kyriakos_t
7 Απαντήσεις
2564 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/12, 22:08
από hot_sauce (φλουτσ)