Αποστολέας Θέμα: Noose - 4 κομμάτια  (Αναγνώστηκε 3150 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Highway_Star

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • Is there anybody in there?
    • Προφίλ
Noose - 4 κομμάτια
« στις: 14/02/07, 01:13 »
Λοιπόν,όπως καταλάβατε από τον τίτλο λεγόμαστε Noose και κινούμαστε στο ευρύ φάσμα του hard/stoner/metal(ή κάπου εκεί τελωσπάντων). Ηχογραφήσαμε πριν λίγες μέρες δικά μας κομμάτια,η ηχογράφηση έγινε σε συνθήκες πρόβας αλλά με αρκετά καλό ηχητικό αποτέλεσμα νομίζω, ενώ τα φωνητικά προστέθηκαν ξεχωριστά. Μπορείτε να ακούσετε τα κομμάτια στο: www.myspace.com/noosegr . Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη :).

It's a helluva start, it could be made into a monster
if we all pull together as a team.

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Noose - 4 κομμάτια
« Απάντηση #1 στις: 14/02/07, 11:22 »
Λοιπόν παιδια πολύ χαρηκα!
Έτσι έτσι... Αντε να ανέλθει και το ελληνικό Stoner...!
Είστε πολύ καλοί πολύ δεμένοι και μου άρεσε πολύ η φωνή... Μπήκε και μία ακόμη σε ένα τραγούδι ή μου φάνηκε? Τραγουδάτε 2?
Τώρα όσο για το θάψιμο (χεχε :p)...
Θεωρώ οτι πρέπει να δουλέψετε περισσότερο τους ήχους ωστέ να έχουν μια άλφα ταυτότητα γιατί προς το παρόν είναι μια απλή παραμόρφωση... Αν πάρεις για παράδειγμα κάποιους ενδεικτικούς στονεραδες όπως QoTSA, Kyuss,Karma to Burn καταλαβαίνεις ποιοί είναι από τον ήχο τους.Χωρίς να λέω ότι δε μου άρεσαν!
Επίσης η φωνή έχει μια πολύ καλή χροιά και καλά θα κάνει να δώσει λιγη τόλμη και γοητεία παραπάνω αν με πιάνεις... ;)
Συγχαρητήρια για την καλή δουλειά!
(Αν κρίνω από το μειλ σου σονορμανιακ εσύ πρεπει να εισαι ο ντράμερ... η πάλι οχι? όπως και να χει γ**ει κ δέρνει... λολ)

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Noose - 4 κομμάτια
« Απάντηση #2 στις: 14/02/07, 11:45 »
Γεια και χαρα.Ακουσα και γω τα κομματια σας.Τα βρηκα συμπαθητικα.Ο ηχος δεν μου πολυαρεσε...αλλα υποψιαζομαι οτι πρεπει να φταιει το myspace.Παρολα αυτα μου φανηκε οτι στερουνται καποιας δυναμικης και ζωντανιας.Δεν ξερω αν ετσι τα παιζετε η αν βγηκε ετσι στο ντεμο..αλλα μου φανηκε λιγο πεσμενο το tempo.Γενικα μου αρεσουν τα κομματια...αλλα πρεπει να κανετε μια καλυτερη παραγωγη κ βελτιωμενη ενορχηστρωση γιατι οπως τα ακουσα τα κομματια μου φανηκαν αδικημενα.Αυτα.. 8)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Highway_Star

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • Is there anybody in there?
    • Προφίλ
Απ: Noose - 4 κομμάτια
« Απάντηση #3 στις: 14/02/07, 17:41 »
Πρώτα απ'όλα ευχαριστούμε για τα σχόλια.Η αλήθεια είναι ότι οι ήχοι δεν έχουν δουλευτεί πολύ, καθώς όταν με το καλό γράψουμε το Demo(η ηχογράφηση ήταν πρόβας), θα περαστούν και δεύτερες κιθάρες για να είναι πιο γεμάτα τα κομμάτια. Στο Eyes Of Dark τραγουδάει στο 2ο κουπλέ ο κιθαρίστας. Στο θέμα δυναμικής ίσως να φταίει και η ηχογράφηση, ίσως να φταίμε κι εμείς, πάντως θέλουμε ακόμα δουλειά όπως και να 'χει.Περιμένουμε κι άλλες απόψεις.

Υπνοβάτη εγώ είμαι ο drummer,καλά το υπέθεσες 8)
It's a helluva start, it could be made into a monster
if we all pull together as a team.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Noose - 4 κομμάτια
« Απάντηση #4 στις: 14/02/07, 18:27 »
A..ενταξει.Ειπα και γω.Για προβα ειναι φυσιολογικος ηχος θα λεγα..ιδιως απ την στιγμη που δεν εχετε δεσει καλα ακομα.Για ντεμο η αληθεια ειναι οτι θα ηταν απαραδεκτο.Εχετε αρκετο χρονο λοιπον να τα φτιαξετε ωραια τα κομματια.Λοιπον..οταν ειναι με το καλο..εδω ειμαστε και μεις ;D.Μεχρι τοτε καλη συνεχεια κ καλη εμπνευση! 8)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Noose - 4 κομμάτια
« Απάντηση #5 στις: 14/02/07, 21:24 »
οι φωνεσ του vocalist και του κιθαριστα θα ταιριαξουν πολύ ωραία σε δεύτερες κλπ γιατι μοιάζουν αρκετα πράγμα αποτελει και μεγάλη αβάντα σε λαιβ οπως καταλαβαίνεις. Μου αρεσε πολύ όπως έπαιζες στα κομμάτια γουέλ νταν!!!
πι ες: αν ξέρεις κανενα θεσσαλονικιό ντραμερ πες του να ριξει καμια ματια στην αγγελία μου γιατι εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να ψάχνω....Ειστε και σπάνιοι οι άτιμοι...

Αποσυνδεδεμένος Meshuggah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Noose - 4 κομμάτια
« Απάντηση #6 στις: 19/02/07, 18:14 »
να σας ευχαριστησω κ γω με τη σειρα μου για το χρονο κ την υπομονη σας..Οσον αφορα στον ηχο Υπνοβατη θεωρω οτι ειναι λογικο να μην υπαρχει καποια ταυτοτητα σε αυτον  καθως προκειται για μια ηχογραφηση προβας με αρκετο αγχος απο πλευρας χρονου κ με πολυ περιορισμενο εξοπλισμο (ο οποιος παρολα αυτα θα βελτιωθει αμεσα).Σε ολα αυτα αν προσθεσεις κ την υπερβολικη επεξεργασια που υπεστη ο ηχος προκειμενου να ειναι decent καταληγεις στο αποτελεσμα αυτο..Απο κει και περα για το θεμα της ζωντανιας που ειπωθηκε σιγουρα δεν υπαρχει η ερμηνεια/δυναμικη που θα θελαμε στους στιχους κ στη μουσικη αντιστοιχα,κατι για το οποιο εθυνεται το αγχο οπως προειπα κ το γεγονος οτι ακομα ψαχνομαστε σαν τριο..Οπως και να χει παντως στο κοντινο μελλον θα γραψουμε κ ενα demo κ πιστευω οτι τα πραματα θα ειναι πολυ καλυτερα εκει ;)
I am going to cut off your balls and slash out your eyes and the put your eyes in your ballsacks and your balls in your eyeholes!-Toss me the pick!

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Noose - 4 κομμάτια
« Απάντηση #7 στις: 21/02/07, 22:18 »
τριο? γιατι νόμιζα πως ειστε τεσσερεις? Τελος παντων όπως και να έχει το πραγμα keep up the good work γιατί είσαστε πολύ καλοι!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
17447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/11, 20:06
από BlackCatXIII
7 Απαντήσεις
3902 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/06, 09:20
από Symeon
20 Απαντήσεις
8516 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/06, 18:13
από kostas_23!
35 Απαντήσεις
23809 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/07, 17:56
από treloagori
4 Απαντήσεις
2721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/06, 22:05
από theodim
25 Απαντήσεις
9720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/07, 15:09
από gers
2 Απαντήσεις
2739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/07, 10:39
από lost
2 Απαντήσεις
2454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/07, 16:50
από mariocaster
0 Απαντήσεις
4839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/08, 02:47
από lon3wolf
2 Απαντήσεις
2896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/08, 13:47
από vangelis