Αποστολέας Θέμα: Ευκολα φαγητα για φοιτητές που μενουν μόνοι τους. (οχι αλλα μακαρονια!!)  (Αναγνώστηκε 101841 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Εχω βαρεθεί μακαρόνια, ρυζι, σουβλάκι και ξανα απτην αρχή. Απ την αλλη όταν ανοίγω τον τσελεμεντε έχει κάτι τόσο πολύπλοκες συνταγές που, πέρα απτο γεγονος ότι πρεπει να σηκώσεις όλο το σουπερ μαρκετ, είναι κατάλληλες μόνο για χριστουγενιάτικο ρεβεγιόν ή για τραπέζομα των πεθερικών. Επιδή εγώ ούτε πεθερικά θα τραπεζώσω, ούτε ρεβεγιόν σκοπεύω να κάνω, αν ξερετε καμια εύκολη και γρήγορη συνταγη πειτε τη μπας και φαω και τιποτα αλλο εκτος απο μακαρονια  :P

Αποσυνδεδεμένος delfinaki

  • Αρχόντισσα των Θαλασσών
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουδέν κρυπτόν
    • Προφίλ
http://dir.forthnet.gr/516-0-gr.html

Μπες εδώ και κατέβασε ότι θες, έχει μεγάλη ποικιλία.

Καλή επιτυχία και καλή όρεξη

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
μπορεις να αγοράσεις κανα βιβλίο ( φοιτητής και στην κουζίνα ) θα σου δώσουν ιδέες για έυκολα φαγητά...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Ναι υπαρχει μια θαυμασια συλλογη βιβλιων που εχει ξεκινησει στο εξωτερικο :P.Για την μαγειρικη νομιζω λεγεται:"Cooking guide for Morons". :D
Νομιζω δεν θελει μεταφραση.. ;D
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
.....αναλογως των γουστων:

1. Ομελετα με διαφορα μεσα (οτι σου κατεβει ή οτι εχει περισεψει στο ψυγειο)
2. Πουρες (με λιγο γαλατακι και φετα, τρως μεσα σε 10 λεπτα και γινεται και στο μπρικι αν ειναι για ενα ατομο)
3. Φακες (λιγο ξυδι, αλατι, πιπερι, κοκκινη σαλτσα, ριγανη,δαφνη και σε 40 λεπτα ετοιμη η κατσαρολα)
4. Ρεβυθια ( λεμονι, αλατι , πιπερι, κρεμυδι τριμενο ....ετοιμο σε κανα μισαωρο)
5. Τονοσαλατα ( κονσερβα τονο, αγουρακι, ντοματουλα, κρεμυδακι ολα ψιλοκομενα και μαγιονεζα)
6. πατατοσαλατα (Βρασμενες πατατες κα καροτα χωρις το φλυδι, κρεμυδι, πιπερακια τουρσι, ελιες και μαγιονεζα)
7. Λουκανικα βρασμενα γαλοπουλας ή φρανκφουρτης (10 λεπτα στο φουρνο ή στην τοστερια με λιγο λεμονακι.....συνδυαζονται και με τα 1,2,6 πολυ ανετα οπως επισης και με λιγο λευκο κρασι)
8. Τορτελινια με λευκη ή κοκκινη σαλτσα ( ζυμαρικο αλλα γεμιστο , γρηγορο κι ευκολο)
9. Αυγοφετες ( κομενες φετες ψωμιου βουτηγμενες σε ενα μειγμα αυγου με γαλα και μετα στο τηγανι)
10. Μανιταρια ψητα, τηγανητα, φουρνου με σαλτσα ή χωρις

....Καλη ορεξη  ;)
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3378
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
.....αναλογως των γουστων:

1. Ομελετα με διαφορα μεσα (οτι σου κατεβει ή οτι εχει περισεψει στο ψυγειο)

 . . .

10. Μανιταρια ψητα, τηγανητα, φουρνου με σαλτσα ή χωρις

....Καλη ορεξη  ;)

Πω, πω, μας άνοιξες την όρεξη...
Πώς φαίνεται ότι είσαι ειδικός επί του είδους γρήγορο μαγείρεμα...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1915
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Μπριζολίτσες στο φούρνο με πατάτες .(Μόνο λίγο λαδάκι ,αλάτι ,πιπέρι,ρίγανη, σε ταψάκι sanitas-όχι πλύσιμο)

Επίσης σατανική σύλληψη μετά από μεθύσι...Πίττα για σουβλάκι ,έτοιμη σάλτσα της αρεσκείας σου ,ζαμπονάκι ,τυράκι ,στο φούρνο και έτοιμο το πιτσάκι !!!

Πολλά υποκοριστικά δεν έβαλα; Λέτε να με κόλλησε ο Μαμαλ**ης ;
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Όπως είπε ο MACMISIAS, εγώ θα πρότεινα επίσης και κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο. Αν πλύνεις και πολύ καλά τις πατάτες μπορείς να γλυτώσεις και το καθάρισμα  ;D

Πατάτες στα μικροκύματα με βουτυράκι και κασέρι από πάνω. Άλλο γρήγορο και βολικό φαγητό.

Πατάτες με ζαμπόν και κασέρι στο φούρνο (au graten αν είναι ακόμα καλά τα γαλικά μου). Κόβεις τις πατάτες σε φέτες και δημιουργείς στρώσεις διάφορες (πατάτες - κασέρι - ζαμπον) αυτοσχεδίασε και λίγο με κρέμα γάλακτος και μανιτάρια.

Αυγά με σάλτσα. Σε βαθύ τιγάνι βάζεις μισό κονσερβάκι τοματοπολτό (ή τοματοχυμό), όταν αρχίζει να κοχλάζει προσθέτεις 1-2 κουταλιές βούτηρο στο οποίο αφού λιώσει προσθέτεις και τα αυγά και τα ανάλογα μπαχαρικά.

Ψάρια τηγανιτά. Πανεύκολο, απλά θα πρότεινα αφρόψαρα για να γλιτώσεις το καθάρισμα από τα λέπια  :P

Κεφτέδες και σουτζουκάκια επίσης είναι μια καλή λύση καθώς μπορείς να κάνεις ένα κάρο τα οποία διατηρούνται μια χαρά στο ψυγείο.

Τηγανιτό ρύζι με αυγά. Αφού βράσεις το ρύζι το τηγανίζεις μαζί με αυγά (τα αυγά να είναι κάπως αραιά όμως, δηλαδή μη χρησιμοποιήσεις πάνω από 1 αυγό, αλλιώς θα βγεί ομελέτα με ρύζι)

Αυτά μου έρχονται προς το παρών
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Ρε παίδες, ρε παίδες...
all time classic:
ΤΟΥΡΛΟΥ!

Μελιτζάνες, κολοκύθια, πατάτες, πιπεριές, μανιτάρια κι ό,τι άλλο τραβάει η όρεξή σου, με λίγο
μοσχάρι, νεράκι, ελαιόλαδο, αλατάκι, πιπεράκι, ριγανούλα όλα στο φούρνο ή στην κατσαρόλα
κι είσαι εντάξει!

Όπως είπε ο MACMISIAS, εγώ θα πρότεινα επίσης και κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο. Αν πλύνεις και πολύ καλά τις πατάτες μπορείς να γλυτώσεις και το καθάρισμα  ;D

Σαφώς καλύτερες οι λεπτόφλουδες, ακαθάριστες πατάτες. Γιαμ!

Σπανακόριζο

Βραστό... (μοσχάρι στην κατσαρόλα με λαχανικά εποχής... καρότα, σέλινα, πατάτες!) Τα σπάει!
 
 Μια καλή λύση (που εγώ προτιμούσα όταν ήμουν φοιτητής) ήταν όχι το γρήγορο κι εύκολο,
αλλά το νόστιμο και ποσοτικό φαγητό, ώστε να το χωρίζω σε μερίδες στην κατάψυξη και να
ξεπαγώνω μία τη φορά, ώστε να μην ασχολούμαι συνέχεια με την κουζίνα.
(Όχι τίποτε άλλο, αλλά αν κολλήσω στα φουρνέλα ξεχνάω οτιδήποτε άλλο).
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1915
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Δύο και πέντε ακόμα στη δουλειά και εσείς ρε κωλόπαιδα,κάνετε τα σάλια μου να τρέχουνε σαν τον Νιαγάρα.ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΜΟΝΟ ΧΟΡΤΑΤΟΣ!!! >:( >:( >:(
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Επίσης μια καλή λύση που προτιμώ εγώ είναι τα φιλετάκια κοτόπουλο που θα βρεις κομμένα έτοιμα σε σουπερ μάρκετ τα οποία μπορείς να τα φτιάξεις εύκολα με λίγο λαδάκι στο τηγάνι... Επίσης βάζοντας την φαντασία σου μπορείς να τα συνδιασεις με πολλά πράγματα όπως με κρέμα γάλακτος μπεικον και μανιτάρια...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Ρε παιδιά, εγώ βλέπω πως την ερώτηση περί μαγειρικής την έκανε γυναίκα και το 90% των λεπτομερών απαντήσεων είναι από άνδρες!

Καλά λένε δηλ ότι οι άνδρες έχουν την κουζίνα στο αίμα τους?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Ρε παιδιά, εγώ βλέπω πως την ερώτηση περί μαγειρικής την έκανε γυναίκα και το 90% των λεπτομερών απαντήσεων είναι από άνδρες!

Καλά λένε δηλ ότι οι άνδρες έχουν την κουζίνα στο αίμα τους?

 Η εμπειρία μακρόχρονου φοιτητικού βίου, φίλε μου, λέει ότι τρως απείρως καλύτερα
σε ανδροκρατούμενες κουζίνες. Και ο γράφων, εξάλλου, μπορεί να καμαρώνει άφοβα
για τις γαστρονομικές του επιδόσεις!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Επίσης μια καλή λύση που προτιμώ εγώ είναι τα φιλετάκια κοτόπουλο που θα βρεις κομμένα έτοιμα σε σουπερ μάρκετ τα οποία μπορείς να τα φτιάξεις εύκολα με λίγο λαδάκι στο τηγάνι... Επίσης βάζοντας την φαντασία σου μπορείς να τα συνδιασεις με πολλά πράγματα όπως με κρέμα γάλακτος μπεικον και μανιτάρια...

Με ιδιου τυπου φιλετακια μπορεις να ριξεις πιπεριες και πικαντικη σαλτσα "σογια"...και voila "κινεζικο κοτοπουλο"...
Επισης πολυ ευκολο σουφλε με 3 τυρια...
Χρησιμοποιεις φετες του τοστ χωρις κορα και τις μουλιαζεις με γαλα(δε γουσταρω τη κρεμα γαλακτος),στη συνεχεια προσθετεις τα τυρια...καλο ειναι το γκουντα-γραβιερα-παρμεζανα(η ροκφορ για τους πικαντικους)...

Αποσυνδεδεμένος EFH-KOYN

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Εκτως απο την μαγκεια που μπορεις να κανεις του τυπου : "μαμα δεν μαγειρευεις κανενα λαδερο να το βαλω στιν καταψυξη??" και να το ξεπαγωνεις οποτε θες και να το συνοδευεις με τιγανιτες πατατες απο το φαστ φουντ της γειτονιας (αν ταιριαζουν βεβαια!!! :P), μπορεις να διαλεξεις κατι αλλο ποοοολυ καλο. Σε ολα τα σουπερ μαρκετ πουλανε τυροπιτες,σπανακοτυροπιτες,κολοκυθοπιτες κτλ οι  οποιες εκτος απο το οτι ειναι εξισου γευστικες με της γιαγιας ειναι και πολυχορταστικες και σε κρατουν για μερες (λογω μεγεθους βεβαια)...

καλο παγωμα-ξεπαγωμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1424
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
φοιτητής και στην κουζίνα
Πολυ πρακτικο και πολυ ενδιαφερον. Αξιζει να του ριξεις μια ματια

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Επίσης αν έχεις όρεξη για κάτι πιο εξωτικό το Κινέζικο φαγητό είναι και ευκολομαγείρευτο και γρήγορο.

Βέβαια πρέπει να είσαι σε μεγάλη πόλη για να μπορείς να βρείς τα υλικά. Στην Αθήνα μάλιστα υπάρχουν πια και κινέζικα σουπερμάρκετ...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Πωπω παιδια να 'στε καλα!!! Σας ευχαρίστω... Και οπως παρατήρησα η πλειοψηφία των απαντήσεων είναι απο αγόρια... Μπράβο σας!!  :) :)

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Άστα Φαίρυ, και που να σου δώσω την συνταγή για τα τσουτσουνάκια με ελιές!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Έλα βρε Φαίρυ.... κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις!

Είναι μια παραλαγή στα σουτζουκάκια. Απλά μαγειρεύονται με ελιές. (Πράσινες - μην παρεξηγηθούμε!)
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Εγώ με την σειρά μου θα σου προτείνω κάτι διαφορετικό για το βράδυ, επειδή είμαι αρκετά καλοφαγάς, και μερακλής (όπως θέλω να λέγομαι,) βράζεις 2-3 αυγά τα κάνεις σφιχτά, βάζεις αλατάκι πιπεράκι και λίγο λαδάκι. Μετά κόβεις και μια σαλάτα εποχής, έτσι μια γαβάθα να γουστάρεις, την κάνεις όπως επιθυμείς, και απο δίπλα χτυπάς και κάνα καραφάκι τσίπουρο από τον παππού σου.  ;) Αν θες για συνοδευτικό βάζεις και λίγο ζαμπονάκι κάνα τυράκι λευκό καμιά ελίτσα που τραβιέται με το τσίπουρο, και την κάνεις ταράτσα.

Επι πλέον, θα ήθελα να σου προτείνω μερικές από τις αγαπημένες μου σαλάτες:

Βλήτα  ::) με σπανάκι και ρόκα αν έχεις όρεξη να τα βράσεις, ή παράγγειλε τα από την (μαμά...κλασσικά...ταπεράκι...) και βαλσάμικο

Μερική την λένε αρλεκίνο, αλλά εγώ την λέω μαντάρα...λευκό και μαύρο λάχανο και καρότο...ποίημα...

Και μια εύκολη σαλάτα και επίσης πολύ ξηγημένη είναι η πατατοσαλάτα...βραστές πατάτες, τις κόβεις κομματάκια, κρεμμυδάκι λεμονάκι, λαδάκι άνιθο αν θέλεις...και έτοιμη

Αει σιχτίρ μ' άνοιξε η όρεξη και είναι νωρίς για τσίπουρο.
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Δεν ξέρω αν σας αρέσουνε τα λαδερά, αλλά ο αρακάς είναι πολύ εύκολος
 1 σακουλάκι αρακά κατεψυγμένο
1 κρεμμύδι
 2 πατάτες
100 γραμμάρια τοματοπολτό
Και
100 ml ελαιόλαδο
αλάτι –πιπέρι

Πρώτα τσιγαρίζουμε το κρεμμύδι (αφού έχουμε ζεστάνει το λάδι )μαζί με τον αρακά (χωρίς να τον ξεπαγώσουμε )στην συνέχεια ρίχνουμε νερό (ως την μέση τις κατσαρόλας) όσο αλάτι και πιπέρι θέλουμε και τις πατάτε κομμένες σε χοντρά κομμάτια το αφήνετ να βράσει για 40 λεπτά σε δυνατή φωτιά και μετά άλλα 10 σε χαμηλότερη με το τοματοπολτό και έτοιμο το φαγάκι (ποίος είμαι ο μάγειρας ?)
« Τελευταία τροποποίηση: 27/11/07, 23:04 από x-versous »
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
100 γρ ελαιόλαδο???

Μπράβο φίλε! Να διαφημίζεις την κατανάλωση ελαιολάδου. Τώρα που κόψαν τα χόρτα απ' τις λαϊκές να την βγάζουμε πέρα με κατεργασμένα φυσικά προϊόντα.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
23 Απαντήσεις
16878 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/03, 15:23
από ikatsoun
6 Απαντήσεις
3531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 16:40
από Σιωπή
20 Απαντήσεις
12259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/12, 13:47
από cbk
19 Απαντήσεις
8076 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/08, 14:32
από Jezus
48 Απαντήσεις
12920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 14:45
από GermanRock
9 Απαντήσεις
3947 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/09, 01:32
από Crool
4 Απαντήσεις
2959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/10, 20:15
από FloatingPoint
7 Απαντήσεις
24265 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/11, 10:24
από γατόφιλος
0 Απαντήσεις
2643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/11, 02:53
από Eagle Of Kamelot
5 Απαντήσεις
9715 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/14, 22:51
από Απόλλων